Viešas įmonių registras, Lietuvos įmonės
Drabužiai, rūbai, apranga
Drabužiai – tai žmogaus aprangos elementai, kūno apranga, sauganti nuo aplinkos poveikio, atliekanti dekoratyvinę bei socialinę funkcijas. Plačiąja prasme, apranga apima ne tik viršutinius ir apatinius rūbus, bet ir apavą (avalynę), galvos dangalus, kitus aksesuarus (pirštines, diržus, papuošalus, kitus priedus). Drabužiai gali būti vyriški, moteriški, jaunuolių ir vaikiški, pagal paskirtį – kasdieniniai, išeiginiai, specialieji (uniformos, sporto, darbo, medžioklės, žvejybos, scenos ir pan.), apeiginiai (liturginiai, vestuvių, laidotuvių).
Rūbai gali būti siuvami pagal individualų užsakymą ar masiniu būdu iš natūralių, dirbtinių ir sintetinių pluoštų audinių, odos, plastiko, kailio, mezgami, pinami, neriami, veliami. Dažniausiai drabužių formas lemia istorinė epocha, geografinės ir klimato sąlygos, tautinės tradicijos, juos dėvinčio asmens buities ir darbo pobūdis, socialinė ir šeimos padėtis ir pan. Beveik nekinta tautiniai drabužiai, o kitų raida priklauso nuo mados.
Drabužiai gali būti siūti, megzti, nerti arba velti, pagaminti iš trikotažo, tekstilės, odos, vilnos ir kitų natūralių, dirbtinių ar sintetinių medžiagų.
Pagal drabužių dėvėjimo sritis galima išskirti viršutinius (kelnės, paltas, sijonas, suknelė, švarkas, striukė, palaidinė, marškiniai, megztinis, lietpaltis, kailiniai, liemenė, apsiaustas ir kt.), apatinius arba dar kitaip vadinamus baltinius (kelnaitės, kojinės, liemenėlė, marškinėliai, pėdkelnės, timpos, korsetas, puskojinės ir kt.), naktinius (naktiniai marškiniai arba naktinukai, pižama ir pan.), maudymosi (maudymosi šortai, bikinis, maudymukas arba maudymosi kostiumėlis ir pan.), specialius, tam tikros paskirties (chalatas, prijuostė, kombinezonas ir kt.) rūbus, galvos apdangalus (kepurė, skarelė, skrybėlė, panama, šalmukas ir kt.), avalynę (basutės, batai, bateliai, sandalai, auliniai, aulinukai, veltiniai, pusbačiai, kaliošai, guminiai batai, kedai ir kt.) ir aksesuarus (skarelės, kaklaskarės, diržai ir t. t.).
Viršutiniai drabužiai skirti pridengti nuogumą, atsižvelgiant į etiketo reikalavimus. Norėdami pasipuošti rinksimės madingus drabužius ir aksesuarus, o maskuodamiesi dėvėsime medžiotojų aprangą ar karinę uniformą. Prie apsauginės aprangos priskiriami kai kurie darbo drabužiai, saugantys nuo klimato nepalankių sąlygų (šalčio, vėjo, saulės, lietaus) ar sužeidimų, pvz., bitininko apranga ir pan. Speciali apranga naudojama organizacinei priklausomybei išreikšti, pvz., uniforma, arba etninei, kultūrinei priklausomybei nurodyti (nacionalinė apranga, tautiniai drabužiai).
Šiuo metu ypatingai populiarūs tiek paprastų žmonių, tiek įžymybių tarpe yra vadinamieji butikai ir dėvėtų drabužių parduotuvės, kuriuose galima rasti stilingų ir skoningų, išskirtinių, įmantrių, prašmatnių, prabangių, dizainerių kurtų drabužių, avalynės bei aksesuarų.
Verslo naujienos, ekonomikos aktualijos, straipsniai
Kitos naujienos
Organizacijų duomenys: kaip valdyti rezervinio kopijavimo procesą?
Reguliarus duomenų rezervinės kopijos darymas turėtų būti viena iš privalomų organizacijos IT higienos procedūrų, tačiau praktika rodo, kad realybėje jų laikomasi kur kas mažesniu mastu. Dėl to...

Maksimalių atostogų skaičiaus ribojimo labirintai
Prieš kelerius metus viešai jau diskutuota apie mistinę Darbo kodekso 127 str. 5 d., kuri nustato, kad "teisė pasinaudoti visomis ar dalimi kasmetinių atostogų (arba gauti piniginę kompensaciją už...

"Packeta Group” – susipažinkite su Čekijos logistikos milžine elektroninėje prekyboje
Čekijos logistikos bendrovė "Packeta Group” specializuojasi elektroninės prekybos srityje ir vis labiau plečiasi į Baltijos šalių rinką. 2010 m. Simonos Kijonkovos įkurta įmonė "Z?silkovna” per...