VZ.lt
Lietuvos įmonių katalogas: Vilnius, Kaunas, Klaipėda, Šiauliai, Panevėžys, Alytus.

Įmonė Kauno Tarpininkai

Kauno Tarpininkai, UAB

Muitinės tarpininko paslaugos

Įmonės kodas 302563057
PVM mokėtojo kodas LT100005787616
Vadovas Alvydas Radzevičius
Adresas Medžiotojų g. 10, Naugardiškė, LT-53271 Kauno r.
Telefonas Kauno Tarpininkai Telefonas
Mobilus telefonas Kauno Tarpininkai Mobilus telefonas
Faksas Kauno Tarpininkai Faksas
El. pašto adresas Susisiekti el. paštu »
Tinklalapis http://www.kaunotarpininkai.lt
Skype alvrad
Darbo laikas I-V 09:00-18:00, VI 09:00-17:00
Darbuotojai 2 darbuotojai (apdraustieji)
Pardavimo pajamos 2021: 227 519 € Pajamų istorija »
Grynasis pelnas 2021: 1 546 € Plačiau »
Transportas 2022-09: 2 automobiliai (priklauso)
Pranešimai
LR muitinė Skaityti visus »
Įstatinis kapitalas 2 896,00 €
Įmonės amžius 11 metų 10 mėnesių 15 dienų
Ataskaita Ataskaitoje rasite specifinių duomenų Plačiau » Profesionali ataskaita » Iki rugsėjo 30 d. - 79 Eur.
Įvertinimas
7.3 / 10 (įvertino 47)

Įmonės aprašymas:

KAUNO TARPININKAI komanda greitai ir profesionaliai tvarko muitinės procedūras bei su jomis susijusius dokumentus. Muitinės tarpininko paslaugos atliekamos pagal visus Lietuvos, ES ir tarptautinius reikalavimus ir nuostatas. Eksporto - importo ir tranzito dokumentų forminimas, Intrastato ataskaitų pildymas, Tir Camet knygelių atidarymas, CMR važtaraščių spausdinimas. Konsultuojame ir atstovaujame užsakovų interesus atliekant muitinės tarpininko paslaugas. Klientų pageidavimu atliekami prekių krovimo, pakavimo, rūšiavimo, saugojimo ir kiti su tuo susiję darbai.

MUITINĖS TARPININKAI, +370 600 44887

Lietuvos muitinė siekia apsaugoti Lietuvos ir visos Europos sąjungos rinką, visuomenę bei aplinką ir įvairiausius finansinius interesus nuo nelegalios ar neteisėtos tarptautinės prekybos ir žalos, kurią ji padaro. Muitinės tikslas yra efektyviai įgyvendinti visas jai patikėtas ES muitų ir prekybos politikos priemones bei užkirsti kelią bet kokiems atsiradusiems muitų teisės aktų pažeidimams ir kitai neteisėtai veiklai. Bendradarbiaujant kartu su įvairiais ekonominių operacijų vykdytojais ir partneriais institucijose, taip pat siekiant sukurti kuo palankesnes sąlygas verslui bei nuolat tobulinti ir skleisti muitinės teikiamas paslaugas, stengiamasi plėtoti muitinės partnerystę bei atstovauti Lietuvos interesams Europos sąjungoje ir dalintis informacija.

Įvairiose valstybėse veikiančios muitinės yra institucijos, kurios apibrėžia ir reglamentuoja visų muitinės nuostatų vykdymą valstybės mastu. Muitinės rūpinasi muitinimu, mokesčių surinkimu bei nuostatų laikymu ir kontroliavimu. Muitinimo procesas visų pirma prasideda nuo prekių išsiuntimo šalyje, tuomet pereina daug kitų taškų ir galų gale baigiasi paskirties šalyje. Šiame procese itin svarbus yra informacijos, kuri yra susijusi su muito mokesčiais, valdymas, nes tai kontroliuoja šalies eksporto ir importo apimtis. Siekiant, kad verslininkams nereikėtų rūpintis šiais formalumais, įmonė “Kauno tarpininkai”, teikia įvairias muitinės paslaugas ir kliento vardu gali atsakyti į muitinės užklausas. Kol mūsų kliento prekės yra muitinamos, mes galime organizuoti tranzitą prieš galutinį krovinio įteikimą gavėjui.

“Kauno tarpininkų” teikiamos muitinės tarpininkavimo paslaugos

Į “Kauno tarpininkų” teikiamų paslaugų spektrą įeina ir muitinės tarpininko paslaugos. Muitinės tarpininkai visapusiškai atstovauja savo klientus. Jie pasirūpina, kad su muitine bei muitais susijusi dokumentacija visada būtų profesionali ir tvarkinga bei tinkamai paruošta. Tarpininkai taip pat teikia ir šias muitinės paslaugas: atstovauja klientams deklaruojant jų prekes visoms muitinės procedūroms, esant poreikiui atideda garantijos importo muitus bei mokesčius, konsultuoja įvairiausių muitinės procedūrų pasirinkimo ir įforminimo klausimais ir, be abejonės, atstovauja užsakovų interesams atliekant muitinės tarpininko paslaugas. Jeigu tik klientas pageidauja, taip pat gali būti atliekami ir prekių krovimo, pakavimo, rūšiavimo, saugojimo bei kiti įvairūs darbai. Muitinės tarpininkavimas yra atliekamas remiantis Lietuvos, Europos sąjungos bei kitais tarptautiniais reikalavimais ir nuostatomis.

“Kauno tarpininkai” turi ilgametę patirtį dirbdami muitinės tarpininkavimo srityje. Mes esame savo darbą išmanančių profesionalų komanda, kurios kiekvienas narys turi itin didelę muitinės tarpininkavimo patirtį, todėl gerai žinome, ko dažniausiai nori klientai ir kaip greitai bei kokybiškai jų poreikius patenkinti. Mūsų profesionalaus kolektyvo teikiamos paslaugos – tai tinkamos kainos ir nepriekaištingos kokybės užtikrinimas. Įmonė “Kauno tarpininkai” muitinės ir jos tarpininkavimo paslaugas visuomet teikia atsižvelgdama tiek į klientų pobūdį, tiek ir į pačios muitinės veiklą bei jos tikslus.

Kadangi Lietuvos muitinė nuolatos siekia didinti savo veiklos efektyvumą, tobulinti valdymą, reguliariai gerinti pareigūnų bei darbuotojų kompetencijas, žinias bei atsakingumą, diegti ir pritaikyti modernius darbo metodus bei priemones, todėl neretai įvairiems verslininkams, susiduriantiems su muitinės veikla, būna reikalingi muitinės tarpininkai, kurie greitai ir nepriekaištingai atlieka visas reikalingas procedūras. Pasitikėkite “Kauno tarpininkais” ir tikrai nenusivilsite – gausite itin kokybiškas paslaugas ir sutaupysite nemažai laiko.

MUITINĖS PROCEDŪROS, +370 600 44887

Kauno tarpininkai jau ilgą laiką profesionaliai atlieka muitinės tarpininkavimo paslaugas, todėl galime užtikrinti tinkamą ir visapusišką savo klientų atstovavimą su muitine ir muitais susijusiuose reikaluose. Mūsų įmonėje dirbantys tarpininkai turi teisę atlikti visus muitinės formalumus, atstovauti savo klientus Jų vardu, t.y. gali pildyti visą su muitine ir muitais susijusią importo ir eksporto, tranzito deklaracijų dokumentaciją, garantinius raštus, atstovauti klientams deklaruojant jų prekes visoms muitinėms procedūroms. Visas savo paslaugas atliekame kokybiškai, sklandžiai ir visada sutartu laiku. Taip pat mūsų tarpininkai gali konsultuoti muitinės procedūrų pasirinkimo ir įforminimo klausimais.

Muitinės procedūros nuo kitų muitinės sankcionuotų veiksmų skiriasi tuo, kad muitinės procedūra gali būti įforminama tik pateikus atitinkamą muitinės deklaraciją, kuri įrodo, jog visos įvežamos/išvežamos prekės yra deklaruotos.

Muitinės procedūros yra šios:

Išleidimas į laisvą apyvartą – tai ne Bendrijos prekių įvežimas į šalį ir išleidimas į tos Bendrijos laisvąją apyvartą. Prieš tai tokioms prekėms turi būti atlikti reikalingi įforminimo privalumai ir sumokėti visi privalomi importo muitai ir kiti mokesčiai (akcizai, pridėtinės vertės mokestis). Tuomet tokios prekės jau tampa Bendrijos prekėmis, jos gali laisvai judėti Bendrijos ribose ir muitinė jomis nebesirūpina (išskyrus kelis atvejus). Pekių importuotojai, kurie nori atitikti šią procedūrą, turi sumokėti tam tikrus mokesčius ir įrodyti, jog visi Bendrijos nustatyti reikalavimai yra įvykdyti, jeigu atitinkamų prekių importas yra ribojamas.

Laikinasis įvežimas – laikinojo įvežimo prekės yra tos, kurios įvežtos į šalį ne komerciniais tikslais, dažniausiai jos būna reeksportuotos, jų nė kiek nepakeitus. Tai dažniausiai būna tokios prekės, kurios skirtos švietimo, mokslo reikmėms, įvairių parodų, mugių demonstravimui, humanitarinės prekės ir kt. Ši muitinės procedūra gali būti vykdoma visiškai neapmokestinant laikinai įvežamų prekių arba iš dalies jų neapmokestinant importo muitais. Neapmokestinama tuomet, kai yra įrodoma, jog įvežamos prekės nesudarys jokios konkurencijos vietos gamintojams ir paslaugų tiekėjams. Dalinai apmokestinamos tos prekės, kurios gali konkuruoti su Bendrijos prekėmis, todėl nukentėtų tos Bendrijos prekių ar paslaugų paklausa.

Laikinasis įvežimas perdirbti – ši procedūra gali būti atliekama tik gavus tam tikrą muitinės leidimą, kuriame yra numatytos procedūros taikymo sąlygos. Tai ne Bendrijos prekės, kurios įvežamos perdirbimo, apdorojimo procedūroms, remontui. Jei perdirbtos prekės nebus išleidžiamos į tos šalies apyvartą, tuomet jos neapmokestinamos importo muitais, t.y. joms galioja sąlyginio neapmokestinimo sistema.

Muitinės prižiūrimas perdirbimas – tai mutinės procedūra, kai į šalį įvežamos ne Bendrijos prekės, kurios yra perdirbamos toje Bendrijoje. Atliekant perdirbimo procedūras, pakeičiamas šių prekių pavidalas ar rūšis. Pakeistos prekės, produktai gali būti reeksportuojami, netaikant jiems importo muitų, taip pat tokie perdirbti produktai gali būti išleidžiami į laisvąją rinką, pritaikant jiems importo muitų apmokestinimą.

Muitinis sandėliavimas – dažniausiai ši procedūra taikoma, kai importuotojas nežino, kaip toliau bus disponuojama įvežtomis į Bendriją prekėmis. Tada importuotojas kurį laiką turi saugoti prekes, arba kol ras pirkėją, arba kol tas prekes reeksportuos, todėl, žinoma, kad tuo metu tiekėjas nėra suinteresuotas mokėti importo muitų.

Eksportas – kai Bendrijos prekės yra eksportuojamos į kitas valstybes. Tai prekės, kurios deklaruojamos išvežimui, laikinojo išvežimo perdirbimui arba reeksportavimui. Norint eksportuoti prekes yra būtina reikalinga reikalavimus atitinkanti deklaracija.

Laikinasis išvežimas perdirbti – tai muitinės procedūros, kai tam tikros žaliavos išvežamos iš šalies, o perdirbtos, parvežamos atgal į tą pačią Bendriją, mokant už muitus tik iš dalies arba visai nemokant.

Muitinis tranzitas – tai procedūra, kai tam tikri kroviniai (prekės) yra pervežami iš vienos šalies į kitą ir turi pervažiuoti kitų šalių teritorijas, kuriose prekės nėra perkraunamos arba kitaip perdirbamos, pakeičiamos. Tuomet nereikia mokėti tam tikrų mokesčių, kurie yra privalomi įvežant prekes į tą šalį arba iš jos išvežant.

Norint, kad visos muitinės procedūros vyktų sklandžiai, nebūtų jokių nesusipratimų, reikia puikiai žinoti įvairius su muitinės procedūromis susijusius teisės aktus, turėti privalomus leidimus, deklaracijas ir t.t.. Mūsų įmonės tarpininkai gali užpildyti ir paruošti visus reikiamus dokumentus, kad visos mutinės procedūros vyktų greitai ir sklandžiai, o Jums netektų dėl to rūpintis.

SANDĖLIAVIMO PASLAUGOS, +370 600 44887

Įmonės sandėliuojančio krovinius su įvairiomis prekėmis, dažnai susiduria su sandėliavimo problema. Tuomet įmonės turi kelias išeitis: pirkti jau įrengtą sandėlį, statytis naują arba jį išsinuomoti. Žinoma, turint savo sandėlius, atkrenta kai kurie rūpesčiai, tačiau prisideda daug naujų. Pavyzdžiui, statybos ar pirkimo procesas gali užtrukti daug laiko, kurį galėtumėte skirti savo verslui. Sandėlių priežiūra ir įvairūs atnaujinimo darbai kainuoja tikrai nemažus pinigus, o be visų eksploatavimų išlaidų dar reikia samdyti naujus darbuotojus, juos apmokyti. Todėl kartais geriausia išeitimi tampa įmonių siūlomos sandėliavimo paslaugos, kurių dėka verslininkai gali daugiau laiko skirti savo reikalams. Juk geriausias tas verslas, kuris susikoncentruoja į savo pagrindinę veiklą. Taigi, kol Jūs dirbate tai, ką geriausiai išmanote, mūsų įmonė gali pasirūpinti Jūsų krovinių sandėliavimu.

Modernėjant technologijoms, sandėliavimo paslaugos taip pat keičiasi. Dabar šios paslaugos neapsiriboja tik krovinių laikymu didelėse patalpose, bet ir apima daug kitų procedūrų. Sandėliavimas prasideda nuo prekių priėmimo, suskaičiavimo, pažymėjimo, kokybės įvertinimo, rūšiavimo. Tuomet krovinys pagal kliento pageidavimą yra paruošiamas trumpalaikiam arba ilgalaikiam saugojimui, o vėliau parengiamas eksportavimui ar pardavimui. Daugeliui įmonių, kurios užsiima gamybine ar prekybine veikla, šios paslaugos yra labai aktualios, nes suteikia galimybę sandėliuoti ir paskirstyti net ir labai didelių kiekių krovinius. Mūsų įmonė siekia užtikrinti kokybišką prekių sandėliavimą, todėl nuolat tobulina teikiamas paslaugas, sandėlių kokybę, atnaujina stelažų ir sandėliavimo įrangą, dėl to galime Jums pasiūlyti paslaugas, kurios užtikrina prekių saugumą ir pirminės prekinės išvaizdos išsaugojimą.

Kadangi siekiame užtikrinti pačią aukščiausią teikiamų paslaugų kokybę, sandėliavimo paslaugas pritaikome pagal individualius klientų pageidavimus. Įvairaus dydžio krovinius galima sandėliuoti savaitę, mėnesį ir ilgiau, priklausomai nuo kliento pageidavimo. Sandėliavimo kaina priklauso nuo to, kokio dydžio yra Jūsų krovinys, kiek ploto reikės jo laikymui ir kiek laiko norėsite saugoti savo prekes, gaminius. Susisiekite su mumis ir mes viską suderinsime bei pasiūlysime geriausią kainos ir kokybės santykį atitinkantį pasiūlymą.

“Kauno tarpininkai” teikiamos sandėliavimo paslaugos

Pasirinkę mūsų sandėliavimo paslaugas būsite užtikrinti krovinių saugumu ir neteks rūpintis daugeliu įvairių procedūrų, nes mūsų darbuotojai užtikrins krovinio iškrovimą, žymėjimą, tinkamas laikymo sąlygas, paruošimą eksportui bei pardavimui nė kiek nepakenkdami Jūsų kroviniui, nes dirbama tik su kokybiška ir keliamus reikalavimus atitinkančia technika. Klientų pageidavimu mūsų muitinės tarpininkai gali pasirūpinti importo, eksporto, tranzito dokumentacijų pildymu, ataskaitų rengimu, todėl Jums nebereikės papildomai visu tuo rūpintis ir sugaišti savo brangaus laiko, kurį galite skirti verslo plėtrai.

Manome, kad sandėliavimas yra viena svarbiausių logistikos procesų sudedamųjų dalių, todėl atsakingai rūpinamės Jūsų kroviniu ir galime pasiūlyti visą paslaugų kompleksą: nuo krovinio gavimo iki paruošimo transportavimui ir reikalingų dokumentų paruošimo. Taip pat mūsų įmonė teikia teisės aktų tvarka apibrėžtas muitinės terminalų paslaugas. Įmonėje dirba kvalifikuoti darbuotojai, sandėliavimo paslaugos ir įranga nuolat atnaujinama, todėl galime užtikrinti sklandų darbų vykdymą ir geriausią kainos ir kokybės santykį atitinkančias paslaugas. Pasirinkus mūsų sandėliavimo paslaugas, nebereikės spręsti jokių papildomų su sandėliavimu susijusių problemų. Mūsų sandėliai yra įsikūrę patogioje Kauno vietoje, šalia magistralinio kelio A1 Vilnius-Kaunas-Klaipėda, ir tarptautinio greitkelio E85, todėl mus rasti ir pasiekti labai paprasta, patogu.

KROVINIŲ IMPORTAS, +370 600 44887

Krovinių importas – tai ne Bendrijos krovinių įvežimas į Europos Bendrijų teritoriją. Importuotų prekių galutinis vartotojas yra valstybės, į kurią importuojama, gyventojai ar organizacijos, o tiekėjas – užsienio valstybių gamintojai. Importo procedūrą ir formalumus muitinėje Europos Sąjungoje, taip pat Lietuvos Respublikoje reglamentuoja Bendrijos muitinės kodeksas.

Europos Sąjungos rinkos bendrumas garantuoja laisvą prekių, kapitalo ir paslaugų judėjimą. Šis principas numato pasienio kontrolės, muitų ir kitų prekybinių barjerų panaikinimą Europos Sąjungos valstybėms nariams.

Laisvas prekių judėjimas Europos Sąjungos teritorijoje grindžiamas keliomis taisyklėmis:

– nediskriminacija: visoms legaliai įvežtoms prekės numatomos tokios pačios sąlygos, kaip ir vietinės kilmės prekėms.

– abipusis pripažinimas: bet kokia produkcija, legaliai gaminama ir platinama pagal galiojančias Europos Sąjungoje normas, turi būti įleista į kitos Europos Sąjungos šalies rinką.

– įstatymų darnumas: įvairūs reguliuojamieji mechanizmai, kurių tikslas – suartinti nacionalinius įstatymus su kitų Europos Sąjungos šalių įstatymais.

Prie prekių, importuojamų į Europos Sąjungos muitų teritoriją, turi būti pridėta deklaracija, kurią reikia pateikti krovinio paskirties vietos muitinės tarnyboms. Po to prekės paliekamos laikinam saugojimui (prekės saugomos ne ilgiau kaip 45 dienas, jeigu jos atgabentos jūra, arba ne ilgiau kaip 20 dienų, jeigu jos atgabentos ne jūra), tai reiškia, kad prekės tampa muitinės priežiūros objektu kol joms nebus paskirta muitinės patvirtinta procedūra arba nebus nustatyta paskirtis.

Pagrindinės muitinės patvirtintos procedūros ir paskirtys būna šios:

– išleidimas į bendrą apyvartą: kai importo sąlygos atitiko Europos Sąjungos reikalavimus (muitai ir kitos priemonės, reguliuojančios prekybos politiką). Sumokėjus muitus, PVM ir taikomus akcizus, prekės laikomos “išleistomis į apyvartą”.

– tranzito procedūra: muitinės procedūros supaprastina krovinių judėjimą Europos Sąjungos šalių teritorijose, laikinai pristabdant muitų mokėjimą ir kitų prekybos politikos priemonių laikymąsi, tokiu būdu perduodant muitų procedūrų sutvarkymą valstybei į kurią gabendamas krovinys.

– saugojimas muitinės sandėliuose: ši procedūra užtikrina importuotų prekių saugojimą, laikinai pristabdant muitų, mokesčių mokėjimą ir prekybos politikos priemonių laikymąsi, kol nebus muitinės patvirtinta kita procedūra šioms prekėms.

– vidinis perdirbimas: ši procedūra leidžia importuoti prekes į Europos Sąjungos teritoriją nemokant mokesčių, muitų ir nesilaikant kitų prekybos politikos priemonių, kol muitinė įvykdys vidinį perdirbimą ir patvirtins tolimesnį reeksportą į valstybes už Europos Sąjungos ribų.

– laikinas įvežimas: ši procedūra leidžia įvežti krovinius į Europos Sąjungos teritoriją nemokant muitų ir mokesčių, jei prekės skirtos reeksportui be jokių pakeitimų. Laisvosios zonos – tai ypatingos zonos Europos Sąjungos muitų teritorijoje, kur leidžiamas krovinių įvežimas, nemokant muitų, PVM ir akcizų, bei nesilaikant prekybos politikos priemonių, tol kol jam nebus paskirtas kitas muitinės režimas arba jis nebus reeksportuotas.

Deklaruojant prekes muitinei pateikiamas užpildytas bendrasis administracinis dokumentas. Bendrasis administracinis dokumentas (Single Administrative Document – SAD) buvo įvestas įsigaliojus Europos Bendrijos ir Europos laisvosios prekybos asociacijos (ELPA) šalių Konvencijai dėl prekybos prekėmis formalumų supaprastinimo.

Deklaracija SAD gali būti pateikta muitinei importuotojo arba jo atstovo. Atstovavimas gali būti įgyvendintas šiais būdais:

– tiesioginis atstovavimas: atstovas veikia kito asmens vardu ir atstovauja jo interesus.

– netiesioginis atstovavimas: atstovas veikia savo vardu, tačiau atstovauja kito asmens interesus.

Muitinės deklaracija SAD gali būti pateikta

– raštu

– žodžiu arba veiksmu, kuriuo asmuo, turintis disponavimo prekėmis teisę, pareiškia norą pateikti jas muitinės procedūrai arba kitam muitinės sankcionuotam veiksmui įforminti

– naudojantis automatinio duomenų apdorojimo techninėmis priemonėmis (elektroninio deklaravimo būdu).

Muitinė naudoja importuojamų prekių kainą kaip vieną iš muitų apskaičiavimo elementų. Skirtingoms prekėms taikomi skirtingi muitų ir akcizų dydžiai, o muitų dydis taip pat priklauso nuo šalies, iš kurios tos prekės yra kilusios. Mokėjimai turi būti atlikti prieš įvežant prekes į Europos Sąjungos teritoriją.

Kaip vykdomas krovinių importas?

Krovinių importas vykdomas vadovaujantis “laisvojo importo” taisykle ir vieningu režimu, galiojančiu Europos Sąjungoje Pasaulio prekybos organizacijos (PPO) principų pagrindais. Taikydama šią taisyklę Europos Sąjunga skatina liberalią politiką prekybos srityje siekiant palengvinti prekių ir paslaugų judėjimą Europos Sąjungos teritorijoje, vadovaujantis fiksuotų tarifų ir nediskriminavimo prekybos partnerių atžvilgiu principais. Tačiau ši taisyklė turi ir išimčių. Europos Sąjunga taiko gynybinius prekybos politikos instrumentus, kurie sukurti siekiant apginti jos narių interesus prieš nesąžiningą prekybinę praktiką.

TRANZITO DEKLARACIJA, +370 600 44887

Į valstybę ar teritoriją įvežant prekes, privaloma mokėti importo muitus ir kitus mokesčius. Muitai bei mokesčiai mokami net ir tuo atveju, kai prekės yra tik vežamos per valstybės teritoriją į kitą valstybę. Kai kuriais atvejais, išvežant prekes iš valstybės, muitai ir mokesčiai gali būti grąžinti, o kitoje valstybėje ar teritorijoje procedūros kartojamos. Tranzitas – tai muitinės procedūra, sudaranti galimybę ūkio subjektams, gabenant prekes per tam tikrą teritoriją, nemokėti mokesčių, kuriuos reikėtų mokėti, jei prekės būtų įvežamos į tą teritoriją, todėl reikia atlikti tik vieną galutinį muitinės formalumą.

Tranzitas – paprasta ir palyginus nebrangi administracinė procedūra. Tranzito sistema ypatingai svarbi Europos Bendrijai, kurioje įvairių mokesčių teritorijas apima bendra muitų teritorija. Europos Sąjungos teritorijoje tranzito deklaracija – tai dokumentas, patvirtinantis tranzito režimą, kuris įforminamas muitinėje pateikus tranzito deklaraciją, TIR knygelę ar kitus pripažintus kaip tranzito dokumentus.

Tranzito rūšys

Europos Sąjungos tranzito sistemoje egzistuoja trys tranzito rūšys:

Bendrasis tranzitas

Bendrijos tranzitas

TIR tranzitas

Bendrojo tranzito procedūra taikoma kroviniui, gabenamam tarp Europos Sąjungos šalių ir Europos laisvosios Prekybos Asociacijos šalių: Islandijos, Lichtenšteino, Norvegijos ir Šveicarijos. Bendrijos tranzito procedūros yra dviejų rūšių – T1 ir T2. Jos taikomos atsižvelgiant į gabenamų prekių statusą.

Bendrijos tranzitas vykdomas kai ne Bendrijos prekės gabenamos iš vienos ES muitų teritorijos į kitą (T1); kai Bendrijos prekės, kurioms taikomos specialios Bendrijos priemonės, keliauja iš vienos ES muitų teritorijos į kitą (T1); kai Bendrijos prekės iš vienos ES teritorijos keliauja į kitą per trečiąsias šalis (Т2). Tranzito deklaracija T1 taikoma kroviniams, atvežtiems ne iš Europos Sąjungos šalių, pavyzdžiui, Azijos arba JAV, taip pat kroviniams, kurie atkeliauja iš Europos Sąjungos muitinės sandėlių. Tranzito deklaracija T2 taikoma Europos Sąjungos šalių kroviniams, kai šie vežami iš vienos Europos Sąjungos šalies į kitą, pakeliui palikdami Europos Sąjungos teritoriją.

Lietuvai įstojus į Europos Sąjungą, atsirado galimybė vykdyti tarptautinius gabenimus taikant TIR (“Transports Internationaux Routiers” arba “Tarptautinis kelių transportas”). TIR procedūra atliekama naudojantis TIR knygele, kuri yra muitinės deklaracija ir garantija, tačiau ja naudotis galima tik tuo atveju, kai dalis gabenimo maršruto eina per trečiosios šalies teritoriją.

Nuo įstojimo į Europos Sąjungą, Lietuvos Respublikoje naudojama kompiuterizuota tranzito sistema (NCTS), kurios dėka muitinės tranzito procedūrų vykdymas kontroliuojamas remiantis elektroniniais pranešimais. Įdiegus šią sistemą, prekių gabenimas tranzitu per Europos Sąjungos šalis įforminamas elektroniniu būdu ir kontroliuojamas elektroninėmis priemonėmis, t.y. vietoje popierinės tranzito deklaracijos naudojami elektroniniai pranešimai.

Šios sistemos dėka tranzito deklaraciją galima pateikti naudojantis automatinio duomenų apdorojimo priemonėmis, todėl muitinėje praleidžiama mažiau laiko. Nuo 2006 metų sausio 1 dienos visos tranzito deklaracijos pateikiamos NTCS sistemai tik elektroninėje formoje, išskyrus atvejus, kai prekes deklaruoja asmenys, neturintys galimybių pateikti elektroninę tranzito deklaraciją arba kai sutrinka informacinės sistemos.

Ūkio subjektas, atsakingas už tranzito procedūros užbaigimą, tinkamą dokumentų sutvarkymą, duomenų tikslumą ir pan. vadinamas tranzito procedūros vykdytoju. Vykdytojas muitinės įstaigai turi pateikti nustatyto dydžio užstatą, kuris užtikrins, kad muitai ir reikalingi mokesčiai bus sumokėti, jei krovinys per nustatytą laikotarpį nebus pristatytas į paskirties vietą. Kai krovinys ir atitinkami dokumentai pateikiami muitinės įstaigai, į kurią pagal dokumentus krovinys turėjo būti atgabentas, tranzito procedūra laikoma baigta.

MUITINĖS TERMINALAI, +370 600 44887

Į bet kurios šalies muitų teritoriją prekės gali būti vežamos tik teisės aktų nustatyta tvarka per pasienio kontrolės punktus. Tiek eksportuojamos, tiek importuojamos ir tranzitu gabenamos prekės yra laikomos ir saugomos sandėliuose (kol yra forminami muitinės sankcionuoti veiksmai) – importo ir eksporto terminaluose. Muitinės terminalai prižiūrimi oficialių muitinės pareigūnų, o prekės tvarkomos remiantis numatytais teisės aktais. Čia teikiamos ne tik laikinojo saugojimo, bet ir prekių perkrovimo, rūšiavimo, perpakavimo, perskirstymo, svėrimo, matavimo ir kitos paslaugos.

Visoje muitų teritorijoje laikomasi tais pačiais teisės aktais apibrėžtų reikalavimų dėl laikinojo prekių saugojimo. Primename, kad Europoje eksporto ir importo muitinės terminalai nėra skirti saugoti alkoholinius gėrimus bei etilo spiritą, tabako gaminius ir cukrų (nebent šis krovinys būtų diplomatinis). Lietuvoje muitinės terminalai prekes saugo iki 20 dienų, atgabentas jūra – iki 45 dienų. Dėl prekių laikymo terminale pratęsimo būtina kalbėtis su teisiškai įgaliotais asmenimis. Kai saugojimo terminas baigiasi, importui skirtos prekės yra pateikiamos numatytai procedūrai įforminti: laikinajam išvežimui, išleidimui laisvai cirkuliacijai, muitiniam sandėliavimui ir t. t. Prekės, gabenamos tranzitu, pateikiamos oficialiam muitinio tranzito procedūros įforminimui. Eksportuojami gaminiai išvežami iš šalies muitų teritorijos arba pateikiami muitinio tranzito situacijai įforminti.

“Kauno tarpininkai” teikiamos muitinės terminalų paslaugos

Teikiame profesionalias, teisės aktų apibrėžtas muitinės terminalų paslaugas. Muitinės sandėlių veiklą ir oficialias sandėliavimo procedūras reglamentuoja Bendrijos muitinės kodekso 98–113 ir Bendrijos muitinės kodekso realizavimo nuostatų 524–534 straipsniai. Muitinės sandėlių steigimo leidimų išdavimas, jų galiojimo ribojimas, pakeitimas, sustabdymas ar panaikinimas reglamentuojamas taisyklėmis, kurios yra patvirtintos Muitinės departamento prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos generalinio direktoriaus 2010 m. birželio 23 d. įsakymu Nr. 1B-436. Šių sandėlių veikla reglamentuojama Muitinės departamento prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos generalinio direktoriaus 2004 m. balandžio 26 d. įsakymu Nr. 1B-401 „Dėl pavyzdinių muitinės sandėlio aptarnavimo ir prekių saugojimo muitinės sandėlyje sutarčių patvirtinimo“. Prekių, laikomų muitinės sandėliuose, apskaita yra tvarkoma remiantis Muitinės departamento prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos generalinio direktoriaus 2004 m. balandžio 22 d. įsakymu Nr. 1B-383 patvirtintomis tipinėmis A, C, D ir E tipo muitinės sandėliuose laikomų prekių apskaitos taisyklėmis.

Muitinės sandėlio teritorija atitinka numatytus reglamentus ir yra pritaikyta prekių laikymui, jų saugojimui, tvarkymui, perkrovimui ir priežiūrai. Muitinės sandėlio teritorijoje yra moderni ir patikima techninė įranga, kurios reikia prekių tvarkymui, perkrovimui ir priežiūrai. Sandėliai saugomi patikimomis apsaugos priemonėmis, užtikrinančiomis maksimalią teritorijos apsaugą.

INTRASTAT ATASKAITŲ PILDYMAS, +370 600 44887

Viena mūsų įmonės teikiamų paslaugų yra Intrastat ataskaitų pildymas. Siūlome profesionalias, laiku atliekamas ir visus jūsų poreikius atitinkančias paslaugas. Esame subūrę ilgametę darbo patirtį turinčių profesionalų komandą, kuri padės organizuoti įmonės darbą. Intrastat ataskaitoje turi būti nurodytos prekės, parduotos ES valstybės subjektams, ir prekės, pirktos iš ES valstybės subjektų, duomenys apie perdirbimui skirtas žaliavas, gabenamas į ES valstybes ir iš jų, išvežtas ir atvežtas prekes po jų perdirbimo, išperkamosios nuomos sąlygomis išvežtas ir įvežtas prekes, nuomojama ir išnuomota produkcija, kuomet nuomos laikotarpis yra ilgesnis nei dveji metai.

Intrastat ataskaitoms yra būtini tiksliai užpildyti dokumentai: krovinio gabenimo dokumentuose ir sąskaitose faktūrose turi būti nurodytas prekių svoris, jų kiekis ir vertė. Čia turi būti pažymėta ir transporto rūšis. Pristatymo sąlygos apibrėžiamos važtaraščiuose ir prekių vežimo sutartyse, ekspedicijos dokumentuose. Intrastat ataskaitos teikiamos pasibaigus ataskaitiniam mėnesiui iki kito mėnesio 10 darbo dienos. Jų pateikimas gali būti atliekamas rašytine forma arba elektroniniu būdu. Jei įmonės, privalančios teikti Intrastat ataskaitą, per ataskaitinį mėnesį neišvežė (neįvežė) prekių iš (į) Lietuvos Respublikos teritorijos, būtina raštu informuoti teritorinę muitinę apie prekybos su Europos Sąjungos valstybėmis nevykdymą. Šie pranešimai gali būti pateikiami teritorinės muitinės Statistikos analizės skyriui arba siunčiami faksu ir paštu.

CMR VAŽTARAŠČIŲ PILDYMAS, +370 600 44887

Įmonė “Kauno tarpininkai” teikdami tiek CMR važtaraščių pildymo, tiek ir kitokias paslaugas siekia sukurti palankią aplinką ir padėti krovinių vežėjų automobiliais sektoriui tapti viena iš lyderiaujančių Lietuvos ūkio šakų, turinčių itin stiprias pozicijas rinkoje ne tik Baltijos jūros regione, bet ir visoje Europoje ir net buvusiose NVS šalyse. Įmonė taip pat siekia burti bei palaikyti vežėjų bendruomenę, diegiant savitarpio pagalbą, atvirumą bei sąžiningą konkurenciją, efektyviai veikti tiek vidaus, tiek ir užsienio rinkose. “Kauno tarpininkai” siekia stiprinti bendradarbiavimą su įvairiomis valstybinėmis institucijomis didinant įmonės autoritetą bei pasitikėjimą ją.

Ypatingai atidžiai CMR važtaraščiai turi būti pildomi vykdant krovinių vežimą į Rusijos ir Kazachstano rinkas. Nors institucijos teigia, kad patys vežėjai turi domėtis visa tvarka ir pildyti dokumentaciją pagal reikalavimus, bet mes sakome: patikėkite šiuos darbus “Kauno tarpininkams” ir mes ne tik kad atliksime juos nepriekaištingai, bet ir sutaupysime jūsų laiko. Akcentuotina, kad neteisingai pildant važtaraščiu vežėjams gali grėsti nemažos baudos.

TIR CARNET KNYGELĖS ATIDARYMAS, +370 600 44887

TIR Carnet – TIR asociacijos išduodama knygelė (dokumentas), su kuria gabenamos prekės iš Europos Sajungos į trečiasias šalis.

Įmonės nuotraukos:
Kauno TarpininkaiKauno Tarpininkai nuotraukaFoto Kauno Tarpininkai (302563057)Įmonės Kauno Tarpininkai nuotraukosKAUNO TARPININKAI komanda greitai irKauno Tarpininkai, UAB nuotrauka
Žemėlapis (apytikslė vieta):
Rodyti žemėlapį »
Raktažodžiai: Muitines tarpininkas kaune, muitines tarpininkai Kaune, muitines tarpininko atstovas Kaune, muitines tarpininko paslaugos Kaune, muitinės tarpininko paslaugos Kaune, muitinės procedūros Kaune, muitinės paslaugos Kaune, muitinės tarpininko atstovo darbas, muitinės prekių kodai, muitinės deklaracija, muitinės tarpininko atstovas, muitinės deklaracija pavyzdys, rodyti visus...
kontaktinės informacijos QR kodas 302563057
Papildykite, pakeiskite, panaikinkite įmonės Kauno Tarpininkai, UAB (įmonės kodas 302563057) informaciją, rekvizitus, logotipą, nuotraukas, Jūsų veiklą apibūdinančius raktažodžius. Primename, kad bendrovės, apie kurias įvesta daugiau naudingos informacijos, rodomos aukščiau įmonių katalogo paieškos rezultatuose. Spauskite čia.
Susipažindami ir naudodami rekvizitai.lt viešinamus įmonių vadovų asmens duomenis tampate savarankišku duomenų valdytoju, kuriam taikomi ES reglamento Nr. 2016/679 (BDAR) reikalavimai. Jūs prisiimate atsakomybę tvarkyti asmens duomenis tik turėdami tam teisėtą pagrindą, vadovaudamiesi BDAR numatytais principais ir laikydamiesi kitų BDAR nustatytų reikalavimų, įskaitant techninių ir organizacinių priemonių įgyvendinimą.

Verslo naujienos, ekonomikos aktualijos, straipsniai

"LastMile" ir "Iki" pradeda autonominį prekių pristatymą: sėkmę vertins keliais rodikliais
"LastMile" ir "Iki" pradeda autonominį prekių pristatymą: sėkmę vertins keliais rodikliais 09-23 02:41
Nors autonominiai automobiliai Lietuvos keliuose yra visiška naujovė, ne išsiskirti rinkoje, o optimizuoti veiklą ir pagerinti pirkėjų patirtį jais sieks maisto ir kasdienių prekių pristatymo į...
Sunkėjant ekonominėms sąlygoms – galimybė apdrausti būsto paskolas
Sunkėjant ekonominėms sąlygoms – galimybė apdrausti būsto paskolas 09-23 02:36
Lietuvos žmonės svarbiausiu turtu įvardija savo būstą. Tyrimo duomenimis, namus, kaip svarbiausią materialiąją vertybę, išskiria 82 proc. šalies gyventojų. Būstas lietuviams svarbesnis už...
Norite, kad vaikas taptų programuotoju? Štai kaip jį galite paskatinti
Norite, kad vaikas taptų programuotoju? Štai kaip jį galite paskatinti 09-23 02:33
Plačios karjeros perspektyvos, puikios darbo sąlygos, solidus atlyginimas – dėl šių ir daugybės kitų privalumų programuotojo profesija tapo itin patraukli bei geidžiama. Nors užaugę vaikai savo...
Kitos naujienos »

Prisijungti prie katalogo

Apklausa

Ar per šiuos metus dalyvavote mokymuose/konferencijose?

Akcijų kainos

AutoZone 2096,84 +0,68%
Twitter 41,58 +0,43%
Colgate-Palmolive 75,53 +0,23%
Western Digital 33,84 +0,06%
Boeing 131,26 -5,37%
Xerox 14,33 -5,47%
Chevron 144,77 -6,53%
ConocoPhillips 100,59 -8,60%

Žaliavų kainos pasaulyje

Vištiena 3,54 -3,54%
Jautiena 5,84 -2,34%
Ryžiai 418,00 -5,86%
Sidabras 19,08 -11,50%
Kava 5,64 -6,47%
Auksas 1732,74 -5,65%
Benzinas 3,48 -14,71%
Nafta 83,49 +0,66%