VZ.lt
Lietuvos įmonių katalogas: Vilnius, Kaunas, Klaipėda, Šiauliai, Panevėžys, Alytus.

Įmonė GEOTECH BALTIC

UAB "GEOTECH BALTIC"

Geologiniai tyrimai

Įmonės kodas 302641926
PVM mokėtojo kodas LT100006525417
Vadovas Gediminas Kadūnas, direktorius
Adresas Taikos g. 145-4, LT-05207 Vilnius
Mobilus telefonas Geotech Baltic Mobilus telefonas
El. pašto adresas Susisiekti el. paštu »
Tinklalapis http://www.geotech.lt
Darbo laikas I - V, 8.00 - 17.00 val.
Darbuotojai 2 darbuotojai (apdraustieji)
SD draudėjo kodas 2113848
Apyvarta (be PVM) 2012: 30 001 - 50 000 €
Transportas 2017-11: 3 automobiliai (2 priklauso, 1 išperkamas arba nuomojamas)
Pranešimai
Aplinkos apsaugos agentūra Skaityti visus »
Įvertinimas
6.2 / 10 (įvertino 63)
Įmonės aprašymas:

UAB “GEOTECH Baltic” pagrindinė veikla: geologiniai tyrimai, inžineriniai geologiniai tyrimai, geotechniniai tyrimai, geocheminiai tyrimai, ekogeologiniai tyrimai, hidrogeologiniai tyrimai, požeminio vandens monitoringo sistemų įrengimas, monitoringo gręžiniai, stebimieji gręžiniai, aplinkos monitoringo programų ruošimas, požeminio vandens monitoringo programų ruošimas, monitoringo programa, požeminio vandens monitoringo programa, vandenviečių sanitarinės apsaugos zonų projektavimas, vandenviečių išteklių aprobavimas, užterštų teritorijų tyrimai, cheminėmis medžiagomis užterštų teritorijų tvarkymo planų rengimas, cheminėmis medžiagomis užterštų teritorijų valymas. Įmonė specializuojasi geologinių ir aplinkosauginių tyrimų srityje. Priklausomai nuo tyrimo uždavinių taikome visą kompleksą skirtingų tyrimo priemonių ir metodų, o tyrimo diskretiškumui užtikrinti grunto ir požeminio vandens pavyzdžius tiriame atestuotose laboratorijose turinčiose Europos Sąjungoje galiojančias licencijas/leidimus.

UAB „GEOTECH Baltic“ yra išduotas leidimas tirti žemės gelmes Nr. 161. Leidimu suteikta teisė atlikti:

 • hidrogeologinį, ekogeologinį, inžinerinį geologinį, geocheminį žemės gelmių kartografavimą
 • inžinerinį geologinį (geotechninį) tyrimą
 • ekogeologinį tyrimą
 • požeminio vandens (visų rūšių, taip pat žemės gelmių šiluminės energijos) paiešką ir žvalgybą

GEOLOGINIAI INŽINERINIAI TYRIMAI

Inžineriniai geologiniai tyrimai yra neatsiejama statiniu pamatų projektavimo ir jų įrengimo dalis. Atliekant inžinerinius geologinius tyrimus yra nustatomi įvairūs gamtiniai ir antropogeniniai procesai bei reiškiniai, kurie gali turėti įtakos pastatų pastovumui. Inžinerinių geologinių tyrimų pobūdis ir apimtis priklauso nuo statybos aikštelės gamtinių sąlygų sudėtingumo ir projektuojamo pastato pobūdžio.

Norint atlikti inžinerinius geologinius tyrimus reikia topografinės nuotraukos ir techninės užduoties (TU) inžineriniams geologiniams tyrimams.

Individualių gyvenamųjų namų inžineriniai geologiniai tyrimai (IGT)

Lietuvos teritorijoje yra paplitę gana skirtingos sudėties ir genezės gruntai, kurie labai skiriasi savo stipruminėmis savybėmis. Todėl rekomenduojame prieš statant individualų gyvenamąjį namą išsitirti statybinės aikštelės inžinerines geologines sąlygas. Tai vieni iš paprasčiausių ir mažiausiai laiko ir darbo sąnaudų reikalaujantys tyrimai dažnai priskiriami pirmai (I) geotechninei kategorijai.

Individualių namų inžineriniai geologiniai tyrimai atliekami šiais lauko tyrimo metodais:

 • Gręžinių gręžimas vibraciniu būdu geologinės sandaros nustatymui;
 • Bandymas kūginiu penetrometru (CPT) (statinis zondavimas);
 • Bandymas kūginiu penetrometru su porinio vandens slėgio matavimu (CPTU);
 • Bandymai dinaminiu penetrometru (DPSH) (dinaminis zondavimas).

Atlikę inžinerinius geologinius tyrimus ir išanalizavę duomenis, mes jums pateiksime inžinerinių geologinių tyrimų ataskaitą, kurioje rasite informaciją apie:

 • statybinės aikštelės reljefą;
 • technogeninių ir natūralių gruntų bei uolienų geologinę sandarą;
 • požeminio vandens slūgsojimo gylį;
 • egzogeninius procesus vykstančius statybinėje aikštelėje;
 • gruntų ir uolienų, slūgsančių po pastatu, fizines, mechanines savybes;
 • uolienų sukarstėjimo laipsnį pagal geofizinius elektrinės tomografijos duomenis, jei darbai buvo atlikti Šiaurės Lietuvos karstiniame regione.

Civilinių ir pramonės pastatų inžineriniai geologiniai tyrimai (IGT)

Šie tyrimai atliekami statant negyvenamus civilinės paskirties pastatus (bibliotekos, ligoninės, biurų patalpos ir t.t), pramonės paskirties statinius (gamyklos, angarai, sandėliai ir t.t.) ir gyvenamosios paskirties daugiaaukščius statinius. Tai gana sudėtingi tyrimai dažnai priskiriami antrai (II) arba trečiai (III) geotechninei kategorijai. Todėl tyrimai būna detalesni, imami suardytos ir nesuardytos sandaros grunto mėginiai laboratoriniams tyrimams. Jei pagal konstrukcinį sudėtingumą ir inžinerines geologines sąlygas statinys patenka į trečią geotechninę kategoriją, yra rengiama inžinerinių geologinių tyrimų programa, kuri turi būti suderinta su Lietuvos geologijos tarnyba. Todėl šie darbai reikalauja didesnių laiko ir darbo sąnaudų.

Civilinių, pramonės pastatų ir daugiaaukščių gyvenamųjų namų inžineriniai geologiniai tyrimai atliekami šiais lauko tyrimo metodais:

 • Gręžinių gręžimas sraigtiniu ir koloniniu būdu, su suardytos ar nesuardytos sandaros mėginių paėmimu laboratoriniams tyrimams;
 • Bandymas kūginiu penetrometru (CPT) (statinis zondavimas);
 • Bandymas kūginiu penetrometru su porinio vandens slėgio matavimu (CPTU);
 • Bandymai dinaminiu penetrometru (DPSH) (dinaminis zondavimas),
 • Laboratoriniai bandymai grunto granulometrijos, fizikinių ir mechaninių savybių nustatymui.

Atlikę inžinerinius geologinius tyrimus ir išanalizavę duomenis, mes jums pateiksime inžinerinių geologinių tyrimų ataskaitą, kurioje rasite informaciją apie:

 • statybinės aikštelės reljefą;
 • technogeninių ir natūralių gruntų bei uolienų geologinę sandarą;
 • požeminio vandens slūgsojimo gylį ir agresyvumą betonui;
 • egzogeninius procesus vykstančius statybinėje aikštelėje;
 • gruntų ir uolienų, slūgsančių po pastatu, fizines, mechanines savybes nustatytas laboratoriniais ir in situ metodais;
 • uolienų sukarstėjimo laipsnį pagal geofizinius elektrinės tomografijos duomenis, jei darbai buvo atlikti Šiaurės Lietuvos karstiniame regione.

APLINKOS MONITORINGAS

UAB „GEOTECH Baltic“ teikia aplinkos monitoringo sudedamosios – požeminio vandens monitoringo – paslaugas.

Požeminio vandens monitoringas yra vykdomas siekiant nustatyti ūkio subjektų poveikį gamtinei aplinkai, prognozuoti poveikio mastus ir padarinius bei užtikrinti jų keliamos taršos, ar kito neigiamo poveikio, mažinimą. Monitoringas yra sistemingas ir ilgalaikis aplinkos būklės kaitos stebėjimas.

Požeminio vandens monitoringas vykdomas vadovaujantis parengta ir suderinta su Regioniniu aplinkos apsaugos departamentu (RAAD) programa.

Monitoringo metu iš ūkio subjekto teritorijoje (ar jos gretimybėse) įrengtų monitoringo gręžinių sistemingai imami požeminio vandens mėginiai, surenkama informacija apie požeminio vandens hidrodinaminį režimą, kt. informacija. Surinkti mėginiai tiriami cheminių tyrimų laboratorijoje. Požeminio vandens užterštumo bei kiti surinkti duomenys analizuojami įvertinant veiklos keliamą riziką ir grėsmes gamtinei aplinkai ir žmonių sveikatai. Įvertinama veiklos poveikio kaitos tendencijos. Apibendrintos metinės ataskaitos teikiamos užsakovui, RAAD ir Lietuvos geologijos tarnybai.

Įprastai monitoringo dažnumas sudaro 1-2 kartai per metus, tačiau jis gali būti vykdomas tiek dažniau, tiek ir rečiau, priklausomi nuo ūkinės veiklos specifikos ir monitoringo tikslų.

Kas privalo vykdyti požeminio vandens monitoringą

Požeminio vandens monitoringą privalo vykdyti asmenys, atliekantys Ūkio subjektų aplinkos monitoringo nuostatuose (Žin., 2009, Nr. 113-4831, pakeitimai) įvardintas veiklas.

Dauguma monitoringo subjektų yra organizacijos vykdančios žemiau nurodytas veiklas (eksploatuojantys nurodytus objektus), priklausomai nuo veiklos apimčių:

 • Naftos produktų krovos terminalai ir saugyklos
 • Degalinės
 • Sąvartynai
 • Nuotekų valymo įrenginiai
 • Gyvulininkystės kompleksai
 • Geriamojo vandens tiekimo vandenvietės ir mineralinio vandens vandenvietės.

Teisinis reguliavimas

Požeminio vandens monitoringas yra privalomas ūkio subjektams, vykdantiems veiklas ar eksploatuojantiems objektus, nurodytus:

 • Ūkio subjektų aplinkos monitoringo nuostatai (Žin., 2009, Nr. 113-4831, pakeitimai).

Požeminio vandens monitoringas vykdomas vadovaujantis parengta požeminio vandens monitoringo programa, kuri privalo būti suderinta su regiono, kuriame yra ūkio subjektas, aplinkos apsaugos departamentu (RAAD). Požeminio vandens monitoringo programos rengimo reikalavimai yra išdėstyti:

 • Metodiniai reikalavimai monitoringo programos požeminio vandens monitoringo dalies rengimui (Žin., 2011, Nr. 107-5092).

Papildomi požeminio vandens monitoringo programų rengimo ir monitoringo vykdymo reikalavimai yra taikomi naftos produktų prekybos (ir pan.) įmonėms, žemės ūkio veiklos subjektams ir atliekų sąvartynams:

 • Skystojo kuro degalinių projektavimo, statybos ir eksploatavimo aplinkos (išskyrus oro) apsaugos reikalavimai (LAND 1-2003) (Žin., 2004, Nr. 34-1114);
 • Žemės ūkio veiklos subjektų poveikio požeminiam vandeniui vertinimo ir monitoringo tvarkos aprašas (Žin., 2011, Nr. 2-63);
 • Atliekų sąvartynų įrengimo, eksploatavimo, uždarymo ir priežiūros po uždarymo taisyklės (Žin., 2000, Nr. 96-3051).

Požeminio vandens monitoringo vykdymo metodika yra apibrėžta Lietuvos geologijos tarnybos publikuotame leidinyje „Požeminio vandens monitoringas: metodines rekomendacijos“; ats. red. K. Kadūnas; Lietuvos geologijos tarnyba. – Vilnius, 1999. – 66 p.

Dažniausiai užduodami klausimai

Klausimas: ar mano įmonė privalo vykdyti požeminio vandens monitoringą?

Atsakymas: privalo tuo atveju, jeigu jūsų vykdoma veikla ar eksploatuojami objektai įvardinti Ūkio subjektų aplinkos monitoringo nuostatų 8.3. punkte ir papunkčiuose.

Klausimas: kas yra monitoringo gręžinys?

Atsakymas: požeminio vandens monitoringo gręžinys yra specialios konstrukcijos gręžinys, skirtas stebėti požeminio vandens lygio kaitą ir paimti reprezentatyvius požeminio vandens mėginius.

UAB “GEOTECH Baltic” darbuotojų atliekamų/atliktų aplinkos monitoringo pobūdžio darbų sąrašas:

 • AB „Klaipėdos nafta“ teritorijos požeminio vandens monitoringas
 • AB „Klaipėdos vanduo“ Dumpių vandenvietės požeminio vandens monitoringas
 • AB „Klaipėdos vanduo“ Gargždų vandenvietės požeminio vandens monitoringas
 • AB „Klaipėdos vanduo“ Klaipėdos I vandenvietės požeminio vandens monitoringas
 • AB „Klaipėdos vanduo“ Klaipėdos II vandenvietės požeminio vandens monitoringas
 • AB „Klaipėdos vanduo“ Klaipėdos III vandenvietės požeminio vandens monitoringas
 • AB „Klaipėdos vanduo“ Klaipėdos miesto nuotekų valyklos požeminio vandens monitoringas
 • AB „Klaipėdos vanduo“ Priekulės vandenvietės požeminio vandens monitoringas
 • AB „Ventus nafta“ Ventus ir Orlean degalinių tinklo požeminio vandens monitoringas (25 degalinės)
 • Biržų miesto likviduoto atliekų sąvartyno monitoringas
 • Lietuvos kariuomenei priklausančių degalinių aplinkos monitoringas (3 degalinės)
 • Panevėžio regioninio sąvartyno požeminio vandens monitoringas
 • Pasvalio likviduoto buitinių atliekų sąvartyno požeminio vandens monitoringas
 • UAB „Aukštaitijos vandenys“ Panevėžio I vandenvietės požeminio vandens monitoringas
 • UAB „Aukštaitijos vandenys“ Panevėžio nuotekų valymo įrengimų teritorijos požeminio vandens monitoringas
 • UAB „Aukštaitijos vandenys“ Ramygalos I vandenvietės požeminio vandens monitoringas
 • UAB „Electrorecycling services“ atlikeų tvarkymo aikštelės monitoringas
 • UAB „Kauno švara“ degalinės požeminio vandens monitoringas
 • UAB „Kauno vandenys“ Kauno miesto nuotekų valyklos dumblo saugojimo aikštelės aplinkos monitoringas
 • UAB „Klaipėdos mėsinė“ vandenvietės požeminio vandens monitoringas
 • UAB „Krovinių terminalas“ naftos produktų krovos terminalo teritorijos požeminio vandens monitoringas
 • UAB „Tauragės autobusų parkas“ degalinės požeminio vandens monitoringas
 • UAB „Trevena“ degalinių požeminio vandens monitoringas (12 degalinių)
 • UAB Jurbarko šilumos tinklai naftos produktų rezervuarų teritorijos požeminio vandens monitoringas

EKOGEOLOGINIAI TYRIMAI

UAB „GEOTECH Baltic“ teikia ekogeologinių tyrimų paslaugas.

Ekogeologiniai tyrimai yra skirti grunto ir požeminio vandens užterštumo cheminėmis medžiagomis įvertinimui.

Tyrimų metu renkama ir sisteminama informacija apie teritorijos naudojimą praeityje ir dabartyje, atliekami lauko tyrimai, kurių metu nustatoma teritorijos geologinė sąranga, surenkami požeminio vandens ir grunto mėginiai, atliekami kiti darbai. Cheminių tyrimų laboratorijoje ištiriama surinktų mėginių užterštumas. Parengiama tyrimų ataskaita, , įvertinama ar grunto ir požeminio vandens tarša nekelia pavojaus aplinkai ir žmonių sveikatai. Ataskaitą vertina ir pateikia vertinimo išvadą Lietuvos geologijos tarnyba prie Aplinkos ministerijos.

Kas turi atlikti ekogeologinius tyrimus

Ekogeologiniai tyrimai vykdomi vadovaujantis Ekogeologinių tyrimų reglamentu (Žin., 2008, Nr. 71-2759, pakeitimai).

Ekogeologiniai tyrimai privalomi Cheminėmis medžiagomis užterštų teritorijų tvarkymo aplinkosauginiuose reikalavimuose (Žin., 2008, Nr. 53-1987) nurodytoms veikloms, rengiant ūkio subjektų – potencialių žemės gelmių teršėjų – požeminio vandens monitoringo programas, arba gavus Lietuvos geologijos tarnybos išvadas dėl požeminio vandens monitoringo vertinimo, kuriose nurodomas ekogeologinio tyrimo poreikis. Ekogeologinio tyrimo nurodymą ūkio subjektui teikia regioninis aplinkos apsaugos departamentas.

Ekogeologiniai tyrimai rekomenduojami teritorijų savininkams ir naudotojams, ketinantiems parduoti ar įsigyti teritorijas, kuriose buvo vykdoma veikla, galėjusi užteršti gruntą ar gruntinį vandenį, ypač jeigu planuojama keisti žemės naudojimo paskirtį. Tokiu atveju atliekami tyrimai suteikia galimybę įvertinti teritorijos užterštumo lygį, išvalymo galimybes bei lėšų, reikalingų teritorijos rekultivacijai poreikį.

Ekogeologinių tyrimų etapai

Ekogeologiniai tyrimai skirstomi į tris etapus:

Preliminarūs ekogeologiniai tyrimai. Šių tyrimų metu ištiriama grunto ir požeminio vandens tarša, o patvirtinus taršos faktą, nustatomas preliminarus taršos arealas. Šie tyrimai yra rekomenduojami subjektams patenkantiems į potencialių dirvožemio ir požeminio vandens taršos veiklos rūšių ir stacionarių ūkio objektų sąrašą (Cheminėmis medžiagomis užterštų teritorijų tvarkymo aplinkos apsaugos reikalavimų 1 priedas) bei subjektams, kuriems tokie tyrimai yra privalomi remiantis kitais LR teisės aktais.

Detalūs ekogeologiniai tyrimai. Šie tyrimai atliekami tokiu atveju, kuomet preliminarių tyrimų metu yra nustatyta žemės gelmių tarša, o Lietuvos geologijos vertinamojoje išvadoje yra nurodymas atlikti detalius tyrimus. Detalių tyrimų paskirtis – patikimai nustatyti teršiančių medžiagų erdvinį paplitimą, jų kiekį, užteršto grunto ir gruntinio vandens kiekį, įvertinti taršos migracijos galimybę bei teritorijos ir joje esančio ūkio objekto taršos poveikį gamtinei ir socialinei aplinkai.

Papildomi ekogeologiniai tyrimai. Rekomenduojami specialiems požemio kiekybiniams ir kokybiniams parametrams nustatyti, kada šie parametrai reikalingi užterštos teritorijos tvarkymo planui parengti.

Teisinis reguliavimas

Pagrindiniai teisės aktai reglamentuojantys užterštų teritorijų tvarkymą, tame tarpe ir ekogeologinių tyrimų vykdymą:

 • Ekogeologinių tyrimų reglamentas (Žin., 2008, Nr. 71-2759)
 • Cheminėmis medžiagomis užterštų teritorijų tvarkymo aplinkos apsaugos reikalavimai (Žin., 2008, Nr. 53-1987)
 • LAND 9-2009 Naftos produktais užterštų teritorijų tvarkymo aplinkos apsaugos reikalavimai (Žin., 2009, Nr.140-6174)
 • HN 60:2004 Pavojingų cheminių medžiagų didžiausios leidžiamos koncentracijos dirvožemyje (Žin., 2004, Nr. 41-1357)

Dažniausiai užduodami klausimai

Klausimas: kiek užtrunka atlikti ekogeologinį tyrimą?

Atsakymas: ekogeologinis tyrimas atliekamas per ~ 4-5 savaites nuo sutarties sudarymo dienos. Preliminaraus ekogeologinio tyrimo atveju, dar iki 15 dienų užtrunka vertinamosios išvados gavimas, kurią parengia Lietuvos geologijos tarnyba. Atliekant detalų ekogeologinį tyrimą vertinamosios išvados parengimas užtrunka iki 30 dienų.

Klausimas: kiek kainuoja atlikti ekogeologinį tyrimą?

Atsakymas: ekogeologinio tyrimo apimtys kiekvienoje teritorijoje yra skirtingos, jos priklauso nuo tyrimo rūšies, taršos tipo, tiriamo ploto ir daug kitų veiksnių. Todėl, norėdami sužinoti kainą, prašome kreiptis į mus.

Klausimas: kaip užsakyti ir atlikti ekogeologinio tyrimo darbus?

Atsakymas: visų pirma, kreipkitės į mus. Per kelias darbo dienas padarysime darbų sąmatą, parengsime sutarties projektą ir suderinsime su jumis darbų grafiką. Tuo atveju, jeigu darbai numatyti urbanizuotoje teritorijoje, gali būti reikalingas teritorijos topografinis planas su pažymėtomis požeminėmis komunikacijomis. Pasirašius sutartį ir pateikus mums topografinį planą (jeigu reikalinga), visus darbus atliksime mes, įskaitant parengtos darbų ataskaitos pateikimą Lietuvos geologijos tarnybos vertinimui. Jums bus pateikta darbų ataskaitos ir vertinamosios išvados popierinė ir skaitmeninė kopijos.

UAB „GEOTECH Baltic“ darbuotojų atliktų ekogeologinio pobūdžio darbų sąrašas:

 • Burbiškių karinės teritorijos preliminarus ekogeologinis tyrimas
 • Buvusios Drevernos katilinės naftos produktais užterštos teritorijos kontroliniai ekogeologiniai tyrimai ir tvarkymo darbų ataskaitos parengimas
 • Ekogeologiniai tyrimai apleistų statinių ir kitų aplinką žalojančių elementų teritorijose, Nemuno deltos, Varnių ir Panemunių regioniniuose parkuose (6 teritorijos)
 • Ekogeologiniai tyrimai Margininkų k., Kauno raj. Gyvulininkystės komplekso poveikio požeminiam vandeniui vertinimas
 • Kareivių g. 2E, Vilniuje žemės sklypo ir buvusios „Kuro aparatūros“ gamyklos pastato teritorijos preliminarus ekogeologinis tyrimas
 • Klaipėdos valstybinio jūrų uosto akvatorijos dugno nuosėdų taršos šaltinių nustatymas
 • Komercinės paskirties sklypų ekogeologiniai tyrimai Vilniaus ir Klaipėdos miestuose
 • Naftos produktais užteršto grunto kapinynų ekogeologiniai tyrimai Klaipėdos rajone (2 teritorijos)
 • Panerių geležinkelio stoties pirmojo jungiamojo kelio atkarpos ties Granito g. 10, Vilniuje, detalūs ekogeologiniai tyrimai
 • Radviliškio geležinkelių stoties dalies preliminarus ekogeologinis tyrimas
 • SIA Ventspils nafta terminals naftos produktais užterštos teritorijos tyrimai
 • UAB „Electrorecycling services“ atliekų tvarkymo aikštelės ekogeologiniai tyrimai, požeminio vandens monitoringo tinklo įrengimas ir aplinkos monitoringo programos parengimas
 • UAB „KIV“ gyvenamosios paskirties teritorijos Šiltnamių g. 7, Vilnius ekogeologinis tyrimas
 • UAB „Krovinių terminalas“ ekogeologiniai tyrimai
 • UAB „Orlen Lietuva“ užsakymu atlikti detalūs ekogeologiniai tyrimai Pakapės k., buvusioje naftos produktų išsiliejimo teritorijoje.
 • UAB „Tauragės autobusų parkas“ degalinės ekogeologiniai tyrimai
 • Vilniaus lokomotyvų depo Vaidotų cecho detalūs ekogeologiniai tyrimai

VANDENVIEČIŲ IŠTEKLIAI IR VAZ

UAB „GEOTECH Baltic“ teikia vandenviečių išteklių aprobavimo ir apsaugos zonų (VAZ) projektų rengimo paslaugas. Užsakovui pageidaujant organizuojame VAZ specialiųjų planų rengimą ir derinimą.

Vadovaujantis Lietuvos Respublikos teisės aktais, asmenys, eksploatuojantys geriamo ir mineralinio vandens vandenvietes, privalo aprobuoti naudojamo vandens išteklius ir parengti vandenvietės sanitarinės apsaugos zonos projektą.

Išteklių aprobavimo ataskaita ir parengtas VAZ projektas pristatomi Lietuvos geologijos tarnybai ekspertiniam vertinimui ir tvirtinimui.

Patvirtinus išteklių aprobavimo ataskaitą Lietuvos geologijos tarnyba priima sprendimą aprobuoti ataskaitoje nurodytus požeminio vandens išteklius ir įrašyti juos į Žemės gelmių registrą. Leidime, išduodamame ūkio subjektui naudoti vandens išteklius, nurodomas leidžiamų naudoti išteklių kiekis neturi viršyti Lietuvos geologijos tarnybos aprobuotų požeminio vandens išteklių kiekio.

Lietuvos geologijos tarnybos patvirtintas VAZ projekto ar ataskaitos kopijas vandenvietės savininkas pateikia savivaldybės institucijai, kurios teritorijoje yra vandenvietė, regiono aplinkos apsaugos departamentui (RAAD), visuomenės sveikatos centrui apskrityje ir teritorinei valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai. Vadovaudamasi VAZ projektu, savivaldybė, kurios teritorijoje yra vandenvietė, organizuoja vandenvietės VAZ steigimą ir apsaugą. Parengtas, suderintas ir patvirtintas vandenvietės VAZ specialusis planas registruojamas savivaldybės teritorijų planavimo dokumentų registre ir Žemės gelmių registre.

Kokios vandenvietės privalo aprobuoti vandens išteklius

Išteklių aprobavimas privalomas visoms veikiančioms ir naujai projektuojamoms vandenvietėms:

 • išgaunančioms vidutiniškai daugiau kaip 10 m3vandens per parą arba kai vanduo tiekiamas 50 ir daugiau asmenų, arba kai jis naudojamas ūkinei komercinei veiklai;
 • neatsižvelgiant į tai, kieno lėšomis ištekliai ištirti, jeigu turimi ištekliai nėra aprobuoti Lietuvos geologijos tarnybos prie Aplinkos ministerijos nustatyta tvarka;
 • naudojančioms aprobuotus išteklius, jeigu jos rekonstruojamos ir/arba reikšmingai plėtojamas vandens tiekimo tinklas;
 • mineralinio vandens telkiniams, vandenvietėms, jeigu jų vanduo naudojamas medicininės paskirties produktams ir priemonėms arba gėrimams gaminti.

Kokios vandenvietės privalo parengti SAZ projektą

SAZ pagrindimas privalomas visoms veikiančioms ir naujai projektuojamoms vandenvietėms:

 • tiekiančioms vidutiniškai daugiau kaip 10 m3vandens per parą arba kai vanduo tiekiamas 50 ir daugiau asmenų, arba kai jis naudojamas ūkinei komercinei veiklai;
 • natūralaus mineralinio vandens bei šaltinio vandens vandenvietėms, neatsižvelgiant į išgaunamą vandens kiekį;
 • mineralinio vandens vandenvietėms, jeigu jų vanduo naudojamas medicininės paskirties produktams arba maisto produktams gaminti.

Teisinis reguliavimas

Vandenvietės išteklių aprobavimo dokumentai rengiami vadovaujantis:

 • Ištirtų požeminio vandens (išskyrus pramoninį) išteklių aprobavimo tvarkos aprašu (Žin., 2012, Nr. 62-3156).

Vandenvietės išgaunamo vandens kokybė kontroliuojama vadovaujantis:

 • Lietuvos higienos norma HN 24:2003 „Geriamojo vandens saugos ir kokybės reikalavimai“ (Žin., 2003, Nr. 79-3606)
 • Lietuvos higienos norma HN 28:2003 „Natūralaus mineralinio vandens ir šaltinio vandens naudojimo ir pateikimo į rinką reikalavimai“ (Žin., 2003, Nr. 7-154)

Dažniausiai užduodami klausimai

Klausimas: kas yra apsaugos zona (VAZ)?

Atsakymas: vandenvietės apsaugos zona yra saugoma teritorija apie vandenvietę, kurioje gali būti ribojamos tam tikros ūkinės veiklos. VAZ ribos nustatomos (apskaičiuojamos) rengiant projektą. VAZ projekto paskirtis yra numatyti priemones, skirtas apsaugoti požeminio vandens šaltinius nuo taršos, užtikrinti požeminio vandens, tiekiamo vartotojams, saugą ir kokybę.

Klausimas: kas yra SAZ specialusis planas?

Atsakymas: SAZ specialusis planas yra teritorijų planavimo dokumentas, nustatantis vandenvietės apsaugos zonos dydį ir ribas bei šios teritorijos tvarkymo reikalavimus.

Klausimas: kas yra vandenvietės ištekliai?

Atsakymas: vandenvietės ištekliai yra toks vandens kiekis kurio naudojimas (paėmimas) nesukelia neigiamų pasekmių požeminio vandens būklei ir nekeičia geros paviršinio vandens bei kitų ekosistemų būklės. Vandenvietės ištekliai išreiškiami m3 per dieną.

UAB “GEOTECH Baltic” darbuotojų atliktų vandenviečių išteklių ir SAZ pagrindimo darbų sąrašas:

 • Baltrušių vand. išteklių aprobavimas ir SAZ pagrindimas
 • Barzdų vand. išteklių aprobavimas ir SAZ pagrindimas
 • Bliuviškių vand. išteklių aprobavimas ir SAZ pagrindimas
 • Branduoliškių vand. išteklių aprobavimas ir SAZ pagrindimas
 • Braškių vand. išteklių aprobavimas ir SAZ pagrindimas
 • Bublelių vand. išteklių aprobavimas ir SAZ pagrindimas
 • Buktiškių vand. išteklių aprobavimas ir SAZ pagrindimas
 • Dabitų vand. išteklių aprobavimas ir SAZ pagrindimas
 • Daukantiškių vand. išteklių aprobavimas ir SAZ pagrindimas
 • Degutinės vand. išteklių aprobavimas ir SAZ pagrindimas
 • Gelgaudiškio vand. išteklių aprobavimas ir SAZ pagrindimas
 • Gerdžiūnų vand. išteklių aprobavimas ir SAZ pagrindimas
 • Giedručių vand. išteklių aprobavimas ir SAZ pagrindimas
 • Gotlybiškių vand. išteklių aprobavimas ir SAZ pagrindimas
 • Išdagų vand. išteklių aprobavimas ir SAZ pagrindimas
 • Janukiškių vand. išteklių aprobavimas ir SAZ pagrindimas
 • Joginiškių vand. išteklių aprobavimas ir SAZ pagrindimas
 • Jotyškių vand. išteklių aprobavimas ir SAZ pagrindimas
 • Naumiesčio I vand. išteklių aprobavimas ir SAZ pagrindimas
 • Naumiesčio II vand. išteklių aprobavimas ir SAZ pagrindimas
 • Kaimelio vand. išteklių aprobavimas ir SAZ pagrindimas
 • Keturnaujienos vand. išteklių aprobavimas ir SAZ pagrindimas
 • Kidulių I vand. išteklių aprobavimas ir SAZ pagrindimas
 • Kidulių II vand. išteklių aprobavimas ir SAZ pagrindimas
 • Kriūkų vand. išteklių aprobavimas ir SAZ pagrindimas
 • Kubilių vand. išteklių aprobavimas ir SAZ pagrindimas
 • Lekėčių vand. išteklių aprobavimas ir SAZ pagrindimas
 • Lepšių vand. išteklių aprobavimas ir SAZ pagrindimas
 • Liepalotėlių vand. išteklių aprobavimas ir SAZ pagrindimas
 • Liepalotų vand. išteklių aprobavimas ir SAZ pagrindimas
 • Lukšių vand. išteklių aprobavimas ir SAZ pagrindimas
 • Mikytų vand. išteklių aprobavimas ir SAZ pagrindimas
 • Naudžių vand. išteklių aprobavimas ir SAZ pagrindimas
 • Paluobių vand. išteklių aprobavimas ir SAZ pagrindimas
 • Panovių van. išteklių aprobavimas ir SAZ pagrindimas
 • Patašinės vand. išteklių aprobavimas ir SAZ pagrindimas
 • Pervazninkų vand. išteklių aprobavimas ir SAZ pagrindimas
 • Plokščių vand. išteklių aprobavimas ir SAZ pagrindimas
 • Plynių vand. išteklių aprobavimas ir SAZ pagrindimas
 • Prūselių vand. išteklių aprobavimas ir SAZ pagrindimas
 • Šakių miesto vand. SAZ pagrindimas
 • Sintautų vand. išteklių aprobavimas ir SAZ pagrindimas
 • Šlamų vand. išteklių aprobavimas ir SAZ pagrindimas
 • Sudargo I vand. išteklių aprobavimas ir SAZ pagrindimas
 • Sudargo II vand. išteklių aprobavimas ir SAZ pagrindimas
 • Tarpučių vand. išteklių aprobavimas ir SAZ pagrindimas
 • UAB „Klaipėdos mėsinė“ vand. išteklių aprobavimas ir SAZ pagrindimas
 • Veršių vand. išteklių aprobavimas ir SAZ pagrindimas
 • Voniškių vand. išteklių aprobavimas ir SAZ pagrindimas
 • Voverių vand. išteklių aprobavimas ir SAZ pagrindimas
 • Žvirgždaičių vand. išteklių aprobavimas ir SAZ pagrindimas

Žygėnų vand. išteklių aprobavimas ir SAZ pagrindimas

Įmonės naujienos, akcijos:
Išsamesnė įmonės informacija
Įmonės nuotraukos:
GEOTECH BALTICGEOTECH BALTIC nuotraukaFoto GEOTECH BALTIC (302641926)Įmonės GEOTECH BALTIC nuotraukosUAB “GEOTECH Baltic”
Žemėlapis (apytikslė vieta):
Rodyti žemėlapį »
Raktažodžiai: Geologiniai tyrimai, inžineriniai geologiniai tyrimai, inzineriniai geologiniai tyrimai, geotechniniai tyrimai, geocheminiai tyrimai, ekogeologiniai tyrimai, hidrogeologiniai tyrimai, statyba, statyboms, statybu, pamatu, pamatams, rodyti visus...
kontaktinės informacijos QR kodas 302641926
Papildykite įmonės UAB "GEOTECH BALTIC" (įmonės kodas 302641926) informaciją, patikslinkite rekvizitus, įkelkite logotipą ir nuotraukas, įveskite Jūsų veiklą apibūdinančius raktažodžius. Primename, kad bendrovės, apie kurias įvesta daugiau naudingos informacijos, rodomos aukščiau įmonių katalogo paieškos rezultatuose. Spauskite čia.

Verslo naujienos, ekonomikos aktualijos, straipsniai

„Kalėdinės žaidynės” suvienys visą Lietuvą
„Kalėdinės žaidynės” suvienys visą Lietuvą 11-21 15:56
Jau septintus metus vyksianti itin laukiama sporto ir džiaugsmingų emocijų kupina šventė "Kalėdinės Žaidynės 2017", šiemet gruodžio 5 dieną visus sukvies į Jonavos sporto areną. Į...
Pripažintos Izraelio kompanijos “SANO” oficialus atstovas Lietuvoje - Viduržemio perlas
Pripažintos Izraelio kompanijos “SANO” oficialus atstovas Lietuvoje - Viduržemio perlas 11-21 14:12
Viduržemio perlas - tai oficialus „Sano", „Careline", „Natural Formula" ir „Crema" prekės ženklų atstovas bei produkcijos platintojas Lietuvoje. Kompanijos Viduržemio...
"Tencent" tapo vertingesnė už "Facebook"
"Tencent" tapo vertingesnė už "Facebook" 11-21 18:36
Azijos biržų čempionė "Tencent" pagal rinkos vertę pranoko technologijų gigantę "Facebook". Ji tapo pirmąją Kinijos bendrove patekusia tarp 5 didžiausių pasaulio korporacijų.
Kitos naujienos »

Prisijungti prie katalogo

Apklausa

Ar jau laikas mažinti PVM?

Partneriai

SANO
Veiksmingesnė buitine chemija. Kokybė iš Izraelio.

Akcijų kainos

Goodyear 30,65 +2,37%
Macy's 20,80 +2,21%
Twitter 21,13 +1,78%
Hewlett-Packard 22,12 +1,70%
Hasbro 95,02 -0,91%
Harley-Davidson 46,76 -1,04%
General Electric 17,98 -1,26%
CBS 55,93 -1,43%

Žaliavų kainos pasaulyje

Kiauliena 82,05 +20,22%
Vištiena 148,38 +5,51%
Auksas 1279,51 -2,63%
Apelsinai 0,82 +3,80%
Varis 6807,60 +3,50%
Dujos (JAV) 2,87 -3,04%
Ryžiai 394,00 -1,99%
Jautiena 4,17 +0,24%