VZ.lt
Lietuvos įmonių katalogas: Vilnius, Kaunas, Klaipėda, Šiauliai, Panevėžys, Alytus.

Verslo naujienos, ekonomikos aktualijos, straipsniai

Trigubo pjovimo šienapjovių naudojimas šiaurės – vakarų zonos sąlygomis

Kitos naujienos »
2017-06-28 14:52
Trigubo pjovimo šienapjovių naudojimas šiaurės – vakarų zonos sąlygomis

Autoriai: 

Federalinės valstybinės biudžetinės įstaigos „Šiaurės – vakarų mašinų išbandymo stotis“ vadovas Volkovas N.A.;

Vyriausiasis inžinierius Apolonovas A.V.;

Vyriausiasis inžinierius Gornichas T.I.

 

Šiaurės – vakarų zonos žemės ūkio bendrovėse daugiamečių sėjamų žolių pjovimui plačiai naudojami prie traktorių prikabinami šienavimo agregatai, kuriuose įrengti rotoriniai diskiniai pjovimo agregatai, kuriuos gamina bendrovės „CLAAS“ ir „KRONE“ iš Vokietijos, „Ji-Fi“ ir „Kverneland“ iš Danijos, „SaMASZ Sp.z o.o.“ iš Lenkijos, „Alois Pottinger“ iš Austrijos, „KUHN“ iš Prancūzijos.

Dėl ypatingų gamtos ir klimato sąlygų Rusijos Federacijos šiaurės vakarų zonoje yra drėgnesnės dirvos, nedideli dirbamos žemės sklypai su nelygiu paviršiumi, kurio ariamajame sluoksnyje yra labai daug mažų ir didelių lauko riedulių tipo akmenų.

Rotoriniai diskiniai pjovimo agregatų konstrukcijos pagrindas yra  pjovimo juosta su ant jos sumontuotais pjovimo diskais (rotoriais arba lėkštėmis) su ant jų pritvirtintais pjovimo peiliais. Diskai (rotoriai arba lėkštės) su ant jų pritvirtintais pjovimo peiliais sukasi didesniu greičiu ir žolę nupjauna tiesiogiai, dėl ko galima padidinti pjovimo greitį ir technologinio proceso našumą.

Kai žemės ūkio bendrovės įsigijo ir pradėjo eksploatuoti bendrovių „СLAAS“ didelio našumo ir didelės galios 800-osios ir 900-osios serijos kombainus, „John Deere“ bendrovės gamybos „John Deere“ 7350 kombainus, SP UAB „Brianskselmaš“ KBK-800 kombainus, AB „Rostovo žemės ūkio mašinų kombainų gamykla“  kombainus РСМ-1401 ir DON-680М, iškilo būtinybė parinkti efektyvius šienaujamų daugiamečių žolių pradalgių suformavimo ir surinkimo metodus. Spręsdamos šias užduotis bendrovės įsigyja ir eksploatuoja trijų pjovimo lygių šienapjoves (trigubo pjovimo šienapjoves), kurių konstrukcijos pagrindas yra traktoriaus priekyje ir gale  prikabinamos būgninės – diskinės šienapjovės, pagamintos bendrovėje „CLAAS“ Vokietija – „DISCO 3050FC Plus“ + „DISCO 8550AS Plus“ ir „DISCO 3100FC Profil“ + „DISCO 9100C Contour“, bendrovėje „KRONE“ iš Vokietijos – „EASY  CUT32CV  Float  +  EASY  CUT  9140CV  Collekt“,  bendrovėje „POTTINGER“ iš Vokietijos – „NOVACAT 301Alpha motion ED + NOVACAT X8 ED collector“, bendrovėje „Kverneland“ iš Danijos - TAARUP 3532Р + TAARUP 5090, bendrovėje ''SaMASZ Sp.z o.o.'' iš Lenkijos - KDF-300S + KDD 940S/W, kuriomis vieno technologinio pjovimo praėjimo  metu galima nupjauti daug didesnio pločio pradalges, negu naudojant   atskirai naudojamas priekyje pakabinamas, gale prikabinamas puspriekabės tipo ar gale pakabinamas šienapjoves.

Visų trigubo pjovimo tipo šienapjovių konstrukcija yra vienoda (1 ir 2 paveikslas).  Priekyje pakabinama rotorinė – diskinė šienapjovė pakabinama ant priekinės traktoriaus pakabos, kurią sudaro rėmas, pakabinimo mechanizmas, pjovimo mechanizmas ir transmisija. Pakabinimo mechanizmas per šarnyrinį mechanizmą pritvirtintas prie centrinės sekcijos dalies ir turi dvi spyruokles, kurios sekciją laiko lygiagrečiai dirvos paviršiui, šienapjovė sukimo momentą gauna iš priekinio traktoriaus pavaros kardaninio veleno. Pjovimo aukštis reguliuojamas su centrine pakabos trauke ir papildomai pritvirtintomis nuimamomis pavažomis, pavažų spaudimas į dirvą reguliuojamas nukrovimo spyruoklėmis.

 

Gale pakabinama rotorinė – diskinė šienapjovė pakabinama ant užpakalinės traktoriaus pakabos naudojant trijų taškų tvirtinimo schemą ir yra iš dviejų sekcijų. Kiekviena sekcija yra pritvirtinta prie rėmo per šarnyrinį mechanizmą ir turi dvi išlyginimo spyruokles, kurios sekcijas laiko lygiagrečiai dirvos paviršiui.  Sekcija pakeliama ir nuleidžiama naudojant nepriklausomą hidraulinių cilindrų mechanizmą, kuris pritvirtintas ant pakabos mazgo. Kiekvienos sekcijos darbo mechanizmai sukimo momentą gauna iš užpakalinio traktoriaus kardaninio veleno per kardanines pavaras.  Pjovimo aukštis reguliuojamas šienapjovės sekcijos posvyrio į dirvos paviršių kampą, keičiant traktoriaus užpakalinės pakabos hidraulinio cilindro koto ilgį ir pritvirtinant papildomas nuimamas pavažas. Pavažų spaudimas į dirvą reguliuojamas sekcijos nukrovimo spyruoklėmis, o taip pat gale pakabinamų šienapjovių sekcijose yra įrengiami reguliuojami hidrauliniai arba hidropneumatiniai nukrovimo mechanizmai, kurie padeda sumažinti pjovimo mazgų spaudimą į dirvą technologinio pjovimo proceso metu. Nukrovimo spaudimas reguliuojamas iš operatoriaus darbo vietos pagal manometro parodymus. Gale pakabinamų šienapjovių apsaugai nuo lūžimo, kai pjovimo mechanizmas užvažiuoja ant kliūties (didelių akmenų, kurie gerokai aukštesni už nustatytą pjovimo aukštį, melioracinių sistemų hidrantų ir kitų kliūčių), kiekvienoje sekcijoje yra įrengtas apsauginis mechanizmas, kuris atitraukia darbinį įrankį iš kontakto su kliūtimi zonos.

Kiekvienos rotorinės – diskinės šienapjovės pjovimo mechanizmas turi po du peilius kiekviename diske. Vokietijos bendrovių „CLAAS“ ir „POTTINGER“, Lenkijos „SaMASZ Sp.z o.o.“ gaminamų šienapjovių rotorinio – diskinio pjovimo mechanizmo konstrukcija yra tokia, kad būtų galima lengvai ir greitai pakeisti sugadintą peilį (sulinkusį arba sulūžusį) atkėlus peilio laikiklį nuo disko specialiu montavimo raktu (montavimo mentele) ir pro atsidariųsį plyšį ištraukti naudojimui netinkamą peilį, vietoje jo įstatant naują. Vokietijos bendrovės „KRONE“ gaminamose šienapjovėse rotoriniame  - diskiniame pjovimo mechanizme peiliai ant disko pritvirtinami srieginio tipo užraktu, o Danijos bendrovės „Kverneland“ šienapjovėse peiliai ant  disko pritvirtinami varžtais.

Trigubo pjovimo šienapjovėse pagal vartotojo užsakymą montuojami traiškytuvai ir juostinio tipo transporteriai, kurie technologinio praėjimo metu suformuoja bendrą pradalgę.

Trigubo pjovimo šienapjovių traiškytuvai turi rotorių, ant kurio yra pritvirtinti „Y“ formos plaktukėliai. Traiškymo intensyvumas reguliuojamas keičiant atstumą tarp traiškytuvo gaubto ir rotoriaus.

Juostinio tipo transporteriai montuojami ant kiekvienos gale pakabinamos šienapjovės sekcijos ir juos naudojant nupjauta žolė sustumiama į vieną pradalgę, kurią suformuoja traktoriaus priekyje pakabinama šienapjovė. Transporterių juostas varo hidrauliniai varikliai. 

Šienapjovių perstatymo į darbines ir transportavimo padėtis, transportavimo juostų įjungimo ir jų sukimosi greičio reguliavimo operacijos atliekamos iš traktoriaus kabinoje esančio valdymo pulto.

 

Trigubo pjovimo šienapjovė DISCO 3050FC Plus

1 paveikslas. Trigubo pjovimo šienapjovė DISCO 3050FC Plus + DISCO 8550AS Plus, įrengta ant traktoriaus VALTRA T190.

 

Trigubo pjovimo šienapjovė TAARUP 3532P

2 paveikslas. Trigubo pjovimo šienapjovė TAARUP 3532P + TAARUP 5090 įrengta ant traktoriaus VALTRA T190, transportavimo padėtyje. 

 

Trigubo pjovimo šienapjovių techniniai ir eksploataciniai – ekonominiai rodikliai

1 lentelė (paspauskite, kad pamatyti didelę lentelę)

Lentelė 1

 

Trigubo pjovimo šienapjovių techniniai ir eksploataciniai – ekonominiai rodikliai pateikiami 1 lentelėje.

Trigubo pjovimo šienapjovės montuojamos ant traktorių, kurių galia turi būti nuo 147 kW (200 AG) iki 172 kW (230 AG), kai šienapjovės montuojamos ant priekinio kardaninio veleno, kuris suka priekyje pakabinamas šienapjoves. Todėl įsigydami Trigubo pjovimo šienapjoves specialistai turi įvertinti, ar turi savo ūkiuose reikalingos galios techniką, turinčią priekyje įrengtą pavaros kardaninį veleną, kurią būtų galima sujungti su priekyje pakabinamomis šienapjovėmis. Trigubo pjovimo šienapjovių prijungimui buvo tiek perkami nauji, tiek naudojami jau ūkiuose esantys reikiamos galios traktoriai, kaip Valtra Т190, kurio galia 153 kW (210 AG), CLAAS  AXION 850 - 169 kW (230 AG),  John Deere 7930 - 160 kW (220 AG), Terrion ATM 5280 - 205 kW (280 AG).

Trigubo pjovimo šienapjovės ūkiuose buvo naudojamos daugiamečių sėjamų žolių pjovimui ir traiškymui tuo pačiu metu bei nupjautos žolės sustūmimui į tris pradalges kai buvo naudojami tik traiškytuvai DISCO 3100FС Profil + DISCO 9100С Contour ir KDF-300S + KDD940S/W (3 paveikslas).

 

Trigubo pjovimo šienapjovė DISCO 3100FС Profil

3 paveikslas. Trigubo pjovimo šienapjovė DISCO 3100FС Profil + DISCO 9100C Contour, prijungta prie traktoriaus СLAAS AXSION 850, darbo metu.

 

Trigubo pjovimo šienapjovės DISCO 3050FC Plus + DISCO 8550AS Plus, NOVACAT 301Alpha motion ED + NOVACAT X8 ED,  Easy Cut 9140CV Collekt + Easy Cut 32CV Float ir TAARUP 3532P + TAARUP 5090 turi ne tik traiškytuvus, bet ir juostinio tipo transporterius, kurie yra sumontuoti ant kiekvienos gale pakabinamos šienapjovės sekcijos, dėl ko vienu metu galima pjauti daugiametes sėjamas žoles ir traiškyti bei sustumti nupjautą žolę į vieną pradalgę, formuojamą priekyje pakabinamos šienapjovės (4, 5 paveikslai), tokiu būdu ruošiant pašarus nereikalinga pradalgės formavimo grėbliais – pradalgių stumtuvais operacija, ir kuri reikalinga efektyviai pakrauti pašarų surinkimo kombainams naudojant prie traktorių tvirtinamus pjovimo agregatus su atskirai naudojamomis priekyje pakabinamomis, puspriekabės tipo ir gale pakabinamomis šienapjovėmis.

Trigubo pjovimo šienapjovė TAARUP 3532P

4 paveikslas. Trigubo pjovimo šienapjovė TAARUP 3532P + TAARUP 5090, prijungta prie traktoriaus Valtra T190, darbo metu.

 

Trigubo pjovimo šienapjovė NOVACAT 301 Alpha motion ED

5 paveikslas. Trigubo pjovimo šienapjovė NOVACAT 301 Alpha motion ED + NOVACAT X8 ED collector, prijungta prie traktoriaus TERRION АТМ 5280, darbo metu.

 

Trigubo pjovimo šienapjovės ūkiuose buvo naudojamos daugiamečių sėjamų žolių,  kurių derlingumas nuo 66,0 iki 338,0 cnt./ha ir žolės drėgnumas nuo 68 iki 81,8%,  pjovimui gana dideliais greičiais nuo 7,3 iki 12,42 km/h. Agregato greitis priklauso nuo apdirbamų laukų būklės, jų formos, reljefo ir mikroreljefo, laukuose esančių natūralių akmenų skaičiaus ir dydžio.  

Trigubo pjovimo šienapjovė DISCO 3050FC Plus + DISCO 8550AS Plus, prijungta prie traktoriaus Valtra Т190, kai darbo greitis buvo 7,3 km/h ir darbinis pjovimo plotis 

7,8 m, per vieną pagrindinio laiko valandą galėjo nupjauti 5,68 ha arba 0,73 ha 1-am pjovimo pločio metrui, per pamainos laiko valandą - 4,21 ha, per eksploatacinio laiko valandą - 4,02 ha. Santykinės kuro sąnaudos per pamainos laiką buvo 5,88 kg/ha.

Trigubo pjovimo šienapjovė NOVACAT 301Alpha motion ED + NOVACAT X8 ED collector, prijungta prie traktoriaus Terrion ATM 5280, kai darbo greitis buvo 12,42 km/h ir darbinis pjovimo plotis 8,17 m, per vieną pagrindinio laiko valandą galėjo nupjauti 10,16 ha arba 1,24 ha 1-am pjovimo pločio metrui, per pamainos laiko valandą – 7,75 ha, per eksploatacinio laiko valandą – 7,71 ha. Santykinės kuro sąnaudos per pamainos laiką buvo 4,7 kg/ha.

Trigubo pjovimo šienapjovės  DISCO 3100FС Profil + DISCO 9100С Contour ir Easy Cut 32CV Float + 9140CV Collekt, prijungtos prie traktoriaus  СLAAS AXSION

850, ir TAARUP 3532P + TAARUP 5090, prijungtos prie traktoriaus  Т190, kurių konstrukcinis pjovimo plotis beveik vienodi - 8,6 - 8,72 m, kai darbo greitis pjaunant daugiametes sėjamas žoles buvo 8,57-8,8 km/h, kai darbinis pjovimo plotis 8,1-8,3 m, per vieną pagrindinio laiko valandą galėjo nupjauti 6,96-7,26 ha, arba 0,86-0,87 ha 1-am pjovimo pločio metrui, per pamainos laiko valandą - 5,13-5,48 ha, per eksploatacinio laiko valandą - 5,04-5,31 ha. Santykinės kuro sąnaudos per pamainos laiką buvo 4,3 - 4,6 kg/ha.

Trigubo pjovimo šienapjovė KDF-300S + KDD 940S/W, prijungta prie traktoriaus  John Deere 7930, kurios konstrukcinis pjovimo plotis 9,4 m, kai darbo greitis buvo  11,63 km/h ir darbinis pjovimo plotis 8,87 m, per vieną pagrindinio laiko valandą galėjo nupjauti 10,3 ha, arba 1,16 ha 1-am pjovimo pločio metrui, per pamainos laiko valandą - 7,73 ha, per eksploatacinio laiko valandą - 7,09 ha. Santykinės kuro sąnaudos per pamainos laiką buvo 3,02 kg/ha.

Laiko sąnaudos darant apsisukimus, kurie užima nuo 3,3 iki 5,5% (pagal agregato darbo laiką per normuotą pamainos trukmę) techninio aptarnavimo laiką per pamainą nuo 1,5 iki 5,6% ir tuščius pervažiavimus nuo 3,9 iki 4,7% trigubo pjovimo šienapjovės sumažino pamainos darbo laiko išnaudojimo koeficientą iki 0,73-0,76, o pamainos našumas sumažėjo vidutiniškai 1,33 karto.

Faktinis trigubo pjovimo šienapjovių pjovimo aukštis svyravo nuo 9,0 iki 11,4 cm, ir pagrindiniai šieno pjovimo agregatų nuostoliai buvo dėl per aukšto nupjovimo, kurie buvo nuo 0,7 iki 1,9%, kas atsitiko dėl nepakankamo laukų išlyginimo technologinio proceso metu (laukų mikroreljefas svyruoja ±1,1- 9,0 cm) ir didelio kiekio lauke esančių natūralių akmenų  (iki 20000 vnt./ha).

Dėl didelio kiekio lauke esančių natūralių akmenų trigubo pjovimo šienapjovės dažniau genda: pjovimo mechanizmas – išdaužomos peilių pjovimo briaunos, išsidėvi, sulūžta ir sulinksta peiliai (6 paveikslas), sulinksta diskai (lėkštės, rotoriai), deformuojasi peilių laikikliai, lūžta pjovimo mechanizmo disko (rotoriaus) veleno – krumpliaračio ašys (7 paveikslas), traiškytuvuose sulinksta ir lūžta plaktukėliai (8 paveikslas); pasitaiko transportavimo juostų trūkimų, diržų trūkimų, traiškytuvo pavaros velenų sulinkimų, šienapjovių pavaros kardaninių velenų kryžmių lūžimų, šlicų nuglemžimų, pačių kardaninių velenų lūžimų, dėl ko, kaip pasekmė, šiaurės – vakarų zonos sąlygomis trigubo pjovimo šienapjovių darbo našumas yra mažesnis vidutiniškai 1,38 karto. Į šienapjovių pjovimo mechanizmą pjaunant faktiškai 90-114 mm aukštyje labai dažnai patekdavo akmenys, kurių dydis siekė iki 280 mm, o didžiausias paviršinių arba pusiau iškilusių akmenų dydis siekė iki 430 mm, dėl ko būdavo sugadinami pjovimo mechanizmo elementai, ypač peiliai ir rotoriai, kas turėjo didelę įtaką šienapjovių darbo be gedimų rodikliams: eksploatacijos laikas iki gedimo buvo 9,2-19,4 valandos, vidutinis paruošimo darbui koeficientas yra 0,95 (pagal normatyvinius dokumentus  - eksploatacijos laikas iki gedimo turi būti ne mažiau 100 valandų, paruošimo darbui koeficientas - ne mažiau 0,98). Dėl gedimų šalinimui sugaištamo laiko pailgėjo prastovos ir einamųjų remontų, kuriuos reikia atlikti pjovimo mechanizmo pridedamiems keičiamiems peiliams, trukmė, jų nepakanka trigubo pjovimo šienapjovių eksploatacijos sezonui. Nevertinant gedimų, atsiradusių darbo lauke metu dėl gamtinių akmenų buvimo, gauti žymiai geresni eksploatacijos laiko iki gedimo rodikliai -  eksploatacijos laikas iki gedimo 38,7 ir daugiau, paruošimo darbui koeficientas – 0,94-1,0, taip pat žymiai trumpesnė vykdomų einamųjų remontų trukmė. 

 

Šienapjovių pjovimo mechanizmo peilių deformacijos ir lūžiai

6 paveikslas. Šienapjovių pjovimo mechanizmo peilių deformacijos ir lūžiai. 

 

Trigubo pjovimo šienapjovės veleno – krumpliaračio ašies lūžimas DISCO 3100FС Profil

7 paveikslas. Trigubo pjovimo šienapjovės veleno – krumpliaračio ašies lūžimas DISCO 3100FС Profil + DISCO 9100С Contour.

 

Sulankstyti ir deformuoti traiškytuvo plaktukėliai

8 paveikslas. Sulankstyti ir deformuoti traiškytuvo plaktukėliai.

 

Gaminančios bendrovės, siekdamos pagaminti eksploatacijos požiūriu patikimesnes šiaurės – vakarų zonai tinkamas  rotorines – diskines trigubo pjovimo šienapjoves sukūrė ir sumontavo papildomas nuimamas pavažas, kurios tvirtinamos ant šienapjovės pjaunamosios korpuso ir jų dėka aukštis pjovimo padidintas nuo 40-90 mm iki 70-160 mm, kuria ir diegia apsaugines nupjaunamas diskų (rotorių) pavarų krumplinių velenų įgrąžas, apsauginius nupjaunamus diskų (rotorių) pavarų krumplinių velenų kaiščius, apsauginius nupjaunamus diskų (rotorių) pavarų krumplinių velenų kaiščius su toliau sekančiu sustojusio rotoriaus patraukimu (pakėlimu) iš pavojingos gretimų diskų sukimosi zonos, ten esančiu sriegiu pakeliant toliau besisukantį krumplinį veleną, ir t.t. Gale pakabinamose rotorinėse – diskinės trigubo pjovimo šienapjovėse  yra apsauginiai darbo mechanizmų atitraukimo įtaisai, kurie pjaunamąją  atitraukia iš darbo zonos atgal, jei ši susiduria su didele kliūtimi (akmeniu ar kitomis kliūtimis). 

Dėl didelio gamtinių akmenų skaičiaus laukuose pablogėja trigubo pjovimo šienapjovių darbas, sumažėja jų našumas ir patikimumas.

Daugiamečių sėjamų žolių pjovimo savikaina, naudojant trigubo pjovimo šienapjoves DISCO 3050FC Plus + DISCO 8550AS Plus, DISCO 3100FC Profil + DISCO 9100C Contour, KDF-300S + KDD 940S/W, EASY CUT32CV Float + EASY CUT 9140CV Collekt, NOVACAT 301Alpha motion ED + NOVACAT X8 ED collector ir TAARUP 3532Р + TAARUP 5090 svyruoja nuo 247,2 iki 886,85 rub./ha, einamoji eksploatacija kainuoja nuo 118,76 iki 273,59 rub./ha, o amortizacijos išlaidos gali būti nuo 52 iki 79%.

 

Straipsnis rusų kalba: Применение косилок-триплексов в условиях Северо-Западной зоны

Kitos naujienos »

Verslo naujienos, ekonomikos aktualijos, straipsniai

Dovanos darbuotojams: praktiškumas vis dar pirmoje vietoje
Dovanos darbuotojams: praktiškumas vis dar pirmoje vietoje 11-19 06:34
Įmonės ir verslo partneriams, ir darbuotojams vietoj smulkios atributikos vis dažniau dovanoja valgomas dovanas. Jų pardavėjai tikina, kad šiuo metu užsakymų – pats įkarštis, o susivėlinusiems...
Iliustruotoji istorija: sutemos virš Europos. Pirmojo pasaulinio karo pradžia.
Iliustruotoji istorija: sutemos virš Europos. Pirmojo pasaulinio karo pradžia. 11-18 19:49
Šiltą 1914 m. vasarą europiečiai mėgaujasi taika, gerove ir pažanga, tačiau du pistoleto šūviai išjudina įvykių griūtį ir įžiebia iki tol didžiausią istorijoje karą. Daugelis aprauda katastrofą...
JAV vyno legendos "Opus One" premjera Lietuvoje
JAV vyno legendos "Opus One" premjera Lietuvoje 11-18 19:23
Spalį Vilniuje vyko legendinio Amerikos vyno "Opus One", atsiradusio trijų XX a. įtakingiausių JAV ir Prancūzijos vynininkų – barono Philippe‘s de Rothschildo, jo dukros Philippine ir Roberto...
Suomijos miesto pasiūlymas – sklypas namo statybai už 100 Eur
Suomijos miesto pasiūlymas – sklypas namo statybai už 100 Eur 11-18 17:54
Suomijos Salo miesto valdžia, norėdama pritraukti naujų gyventojų, pasiūlė įsigyti žemės sklypus gyvenamųjų namų statybai vos už 100 Eur. Akcija vyks 100 dienų.
VŽ rekomenduoja: naujos knygos
VŽ rekomenduoja: naujos knygos 11-18 16:12
Praėjusį savaitgalį vykęs literatūros festivalis "Vilniaus lapai" akivaizdžiai parodė, kad skaitančiųjų knygas Lietuvoje yra, ir dar kiek – VISI bilietai į tris susitikimus su rašytojais Lietuvos...
Kitos naujienos »

Prisijungti prie katalogo

Partneriai

SANO
Veiksmingesnė buitine chemija. Kokybė iš Izraelio.

Valiutų kursai

JAV doleris
USD 0,8478 €
Svaras sterlingų
GBP 1,1188 €
Lenkijos zlotas
PLN 0,2362 €
Rusijos rublis
RUB 0,0143 €
Baltarusijos rublis
BYN 0,4369 €
Kinijos juanis
CNY 0,1278 €
Šveicarijos frankas
CHF 0,8550 €
Lietuvos bankas, 2017-11-19

Akcijų kainos

Nike 59,19 +3,42%
Manchester United 19,55 +2,89%
Goodyear 29,94 +2,15%
Avon 1,94 +2,11%
Harley-Davidson 47,25 -1,77%
Coca-Cola 45,71 -1,80%
Wal-Mart 97,47 -2,16%
Intel 44,63 -2,23%

Žaliavų kainos pasaulyje

Varis 6807,60 +3,50%
Auksas 1279,51 -2,63%
Kava 3,10 -4,02%
Benzinas 1,71 -8,56%
Anglis 97,14 +0,28%
Sidabras 16,94 -2,81%
Ryžiai 394,00 -1,99%
Mediena 697,44 -1,00%