Verslo naujienos, ekonomikos aktualijos, straipsniai

Stumdomos terasos durys – patogus, praktiškas ir kompaktiškas sprendimas

Kitos naujienos
2022-06-12 22:43
Stumdomos terasos durys – patogus, praktiškas ir kompaktiškas sprendimas

 

Ilgametę patirtį sukaupusi VIVA LANGAI specialistų komanda dalinasi įžvalgomis apie stumdomų terasos durų rūšis, jų specifiką ir privalumus.

 

Dizaineriai ir architektai stumdomas terasos duris labiausiai vertina dėl jų subtilumo ir funkcionalumo. Stumdomų durų pagalba, galima labai lengvai sulieti terasą su sodu ir mėgautis gryno oro teikiamais malonumais. Arba atvirkščiai - jam subjurus, vos keletu judesių paslėpti ją nuo žvarbaus vėjo ar lietaus bei toliau mėgautis terasos jaukumu ir ją supančio sodo grožiu.

 

Būtent dėl jaukaus prieglobsčio, išlaikant buvimo lauke pojūtį, stumdomas terasos durų sistemas  labai pamėgo ir namus įsirenginėjantys naujakuriai.

 

Tačiau stumdomos terasos durys ne tik patraukli akiai namo eksterjero ir interjero dalis, bet ir kasdien naudojamas namo atributas, tad labai svarbu, jog jos būtų ne tik gražios bet ir patvarios, funkcionalios.

 

Tinkamai parinktas stumdomų terasos durų tipas - patvarumo, funkcionalumo ir estetikos garantas

 

Stumdomoms terasos durims tenka kur kas didesnė atsakomybė nei vien tik nepriekaištinga išvaizda. Joms nuolat tenka atlaikyti kintančias klimato sąlygas, žvarbų vėją, įvairias svorio apkrovas bei dažną varstymą, todėl tam, kad jas naudoti būtų patogu, ir, metams bėgant, tas patogumas niekur nedingtų, labai svarbu išsirinkti būtent Jūsų terasai tinkamiausią stumdomų durų tipą.

 

Tam, kad pasirinktumėte patį optimaliausią, geriausiai Jūsų poreikius atitinkantį variantą, rekomenduojame kreiptis į specialistus. Štai VIVA LANGAI specialistai atsakys į visus rūpimus klausimus ir, atsižvelgdami į namo ir terasos konstrukcijas bei Jūsų poreikius, remdamiesi gamybinėmis nuorodomis ir pagal jas atliktais skaičiavimais, pasiūlys būtent Jūsų terasai geriausiai tinkantį stumdomų terasos durų tipą.

 

Stumdomų terasos durų tipą iš esmės nusako jų varstymo būdas. Egzistuoja šie stumdomų terasos durų tipai:

 

 

  • lygiagrečiai stumdomos ir atverčiamos terasos durys;
  • sulankstomos ir sustumiamos „armonikos" tipo stumdomos terasos durys;
  • lygiagrečiai varstomos, nustumiamos stumdomos terasos durys

 

 

Bet kokios gi kiekvieno tipo durų savybės? Kuo šie tipai ypatingi ir kuo jie skiriasi vieni nuo kitų?

 

Lygiagrečiai stumdomos ir atverčiamos terasos durys - populiariausias pasirinkimas Lietuviškų namų statyboje

 

Ir ne be reikalo! Šio tipo stumdomos terasos durys, ne tik sandarios, saugios, santykinai nebrangios, bet ir itin funkcionalios - dėka sudėtingo jų mechanizmo, jas galima ne tik perstumti, bet ir atitraukti ar kai kuriais atvejais atversti, o tai garantuoja lengvai ir patogiai vėdinamas patalpas.

 

viva1

 

Lygiagrečiai varstomos, nustumiamos terasos durys - idealus būdas taupyti vietą!

 

Lygiagrečiai varstomas, stumdomas terasos duris rekomenduojame rinktis tuomet, kai renkantis duris, labai svarbus faktorius - vietos taupymas. Šio tipo duris galima pastumti lygiagrečiai nevarstomai daliai, tad jas atvėrus, jos neužima visiškai jokios papildomos vietos. Šio tipo durų aukštis gali siekti 3, plotis 6 metrus, o apkaustai - išlaikyti net 600 kg svorį. Tokios durys, nepaisant savo gabaritų stumdosi lengvai, saugiai ir tyliai.

 

Sulankstomos ir sustumiamos „armonikos" tipo terasos durys - maksimaliam terasos atvėrimui

 

Konstrukcijos lengvumas yra viena pagrindinių šio tipo stumdomų terasos durų savybių. Sulankstytos „Armonikos" tipo durys gali būti sustumiamos į vieną ar abu šonus, ir atvertos užimti vos 5% viso savo pločio.

 

Dar vienas didžiulis šio tipo durų privalumas yra tai, jog jas galima pagaminti net ir itin didelių gabaritų (7 metrų ar netgi didesnes). Maža to, nepaisant savo lengvumo ir mobilumo jos yra mechaniškai tvirtos ir patvarios.

 

Sulankstomos ir sustumiamos durys terasai, puikiai tinka kai terasą norisi atverti maksimaliai, ir tai padaryti itin lengvai.

 

Faktoriai, kuriuos įvertinę lengviau išsirinksite tinkamiausią stumdomų terasos durų tipą

 

Tam, kad išsirinkti Jūsų biudžetui, statinio estetikai bei terasos funkcionalumui tinkamiausią stumdomų terasos durų tipą būtų lengviau, VIVA LANGAI specialistai rekomenduoja įvertinti keletą faktorių:

 

 

  • durų naudojimo intensyvumą;
  • numatytos angos dydį;
  • vietą kur galima atverti ar nustumti durų varčią;
  • terasos paskirtį;
  • ar šalia varstomos dalies reikalinga vitrina;
  • ar svarbus slenksčio aukštis;
  • ar svarbu, jog durys būtų lengvos.

 

 

Na, o į visus šiuos klausimus atsakyti, ir teisingiausią sprendimą priimti, Jums visada padės VIVA LANGAI specialistų komanda.