VZ.lt
Lietuvos įmonių katalogas: Vilnius, Kaunas, Klaipėda, Šiauliai, Panevėžys, Alytus.

Verslo naujienos, ekonomikos aktualijos, straipsniai

Plastikinių langų ir durų priežiūra

Kitos naujienos »
2022-03-14 09:19
Plastikinių langų ir durų priežiūra

Kaip prižiūrėti plastikinius langus ir duris, kad šie ne tik atrodytų puikiai, bet ir kuo ilgiau tarnautų

 

Pavasarį, kaip niekada norisi švarinti ir gražinti namus. Galbūt tai pavasarinio vėjelio gaivumas, o gal atbundančios gamtos šviežumas, taip paveikia mus, bet būtent šiuo metų laiku juos norisi išsikuopti, atsinaujinti bei atsišviežinti.

 

Na, o vykdant pavasarinį, generalinį namų valymą, vienas pagrindinių darbų, kurį kiekvienas įtraukia į pavasarinio tvarkymosi darbų sąrašėlį - langų ir durų valymas.

Plastikinių langų ir durų valymas tikrai nėra raketų mokslas, jų paviršius valomas itin lengvai, o rėmas nereikalauja reguliaraus perdažymo, priešingai nei medinių langų rėmai, tačiau keletą dalykų apie tinkamą jų valymą bei priežiūrą vis dėl to reikėtų žinoti, norint, jog langai kuo ilgiau išlaikytų nepriekaištingą savo išvaizdą, o jų funkcionalumas išliktų nepakitęs metų metus.

 

Blizgantis stiklas - malonus akiai abiejose plastikinio lango ar durų pusėse

 

Švarus, blizgantis stiklas suteiks tik malonius pojūčius ir estetinį pasitenkinimą, kad ir kurioje lango pusėje bebūtumėte. Iš vidaus, nepriekaištingai nuvalytas stiklas atvers pro langą atsiveriančius vaizdus, o iš išorės matomas jo blizgesys suteiks bet kuriam statiniui prabangos ir jo įvaizdžiui neabejotinai pridės papildomų taškų. Tad kaip ir kuo valyti langus, kokių priemonių ir veiksmų vengti, kad išlaikytume nepriekaištingą stiklo blizgesį?

 

Visų pirma, verta žinoti, jog nepaisant to, ar Jūsų langai viengubo, dvigubo ar trigubo stiklo paketo, naudojant netinkamas priemones, subraižysite jį gana nesudėtingai. Tačiau neišsigąskite, plastikinių langų ir durų stiklų valymas tikrai nėra sudėtingas procesas. Tam, kad valant stiklo nesubraižytumėte, prieš imantis darbo rekomenduojame nusiimti rankų papuošalus, kad netyčia nepabrauktumėte jais per stiklą. Tuomet gerai apžiūrėkite priemonę, kurią ruošiatės naudoti. Jei tai guminis langų valytuvas, įsitikinkite, kad gumytės nėra nuplyšusios ir nepabrauksite per stiklą aštria plastmasine valytuvo dalimi. Neretai langų valymui naudojami ir seni minkštos medvilnės marškinėliai ar panašūs dėvėti nebetinkami rūbai. Minkštas skudurėlis tiek stiklo, tiek rėmo valymui tikrai labai gerai tinka, tačiau prieš tokį naudojant, atkreipkite dėmesį, ar ant jo nėra užsilikusių buvusio rūbo sagų. Smarkiau patrynus, jos taip pat gali įbrėžti stiklą. Galiausiai, prieš drėkinant stiklą, rekomenduojame sausu minkštu skudurėliu, švelniai perbraukti rėmo pakraščius, taip pašalinant stambesnius nešvarumus, kurie valant galėtų įsivelti valymo priemonėje (pvz mikropluošto ar kt. šluostėje) ir braižyti lango stiklą ar rėmą.

 

Pasak „VIVA LANGAI" specialistų, plastikas yra ganėtinai jautri medžiaga, todėl renkantis chemines valymo priemones, reikia būti atsargiems, ir nenaudoti įvairių  tirpiklių, kreminių valiklių, bei kitų didelio abrazyvumo valymo priemonių.

 

Plastikinių langų ir durų stiklus puikiai nuvalysite su stiklui skirtomis priemonėmis ir minkštu skudurėliu, popieriniu rankšluosčiu ar netgi paglamžytu laikraščiu. Jei stiklams skirto valiklio po ranka neturite, ne bėda. Stiklams valyti puikiai tinka ir paprasčiausias muiluotas vanduo - į šiltą vandenį įpilkite lašelį indų ploviklio, gautu mišiniu apipurškę langus, nuvalykite juos minkštu skudurėliu  ir nublizginkite paglamžytu laikraščiu ar popieriniu rankšluosčiu.

 

Plastikinių langų ir durų rėmai - kaip tinkamai juos prižiūrėti bei kuo valyti?

 

Kad ir kaip blizgės stiklas, langas neatrodys gerai, jei jo rėmas nebus kruopščiai nuvalytas ir tinkamai prižiūrėtas. Kaip ir valant lango stiklą, taip ir rėmą, būtina tinkamai pasirinkti tiek valiklius tiek valymo priemones, kad nepažeistume paviršiaus. Jo nesubraižytume, ar naudodami per stiprias, plastikui netinkančias priemones, nepakeistume jo spalvos.

 

Valant plastikinių langų rėmus, „VIVA LANGAI" plastikinių langų gamintojai rekomenduoja rinktis specialiai plastikinių langų rėmams skirtas priemones. Baltos spalvos plastikinių langų rėmams idealiai tiks FENOSOL intensyvaus valymo ir poliravimo pienelis PVC paviršiams bei speciali antistatinė valymo servetėlė. Šio dueto pagalba, net ir gerokai apleistą, senokai valytą ar net menkai pabraižytą lango rėmą, nuvalysite taip profesionaliai, jog šis atrodys it naujas.

 

Tačiau jei langų neapleidžiate ir juos valote, kaip ir rekomenduojama, reguliariai, o atėjus įkvėpimui valyti langus šių priemonių po ranka neturite, ne bėda. Langų rėmams valyti puikiai tiks ir švelni, nedažančio audinio šluostė bei vanduo, į kurį įmaišyta kokia nors neutralaus pH valymo priemonė, pvz. indų ploviklis ar rankų muilas.

 

Dar viena, labai efektyvi, ir saugi rėmo valymo priemonė, kuri padės išlaikyti baltą ir blizgų plastikinių langų ir durų paviršių - baltojo acto ir vandens mišinys. Sumaišykite vieną puodelį acto su keturiais puodeliais karšto vandens, ir gautu mišiniu apipurškę rėmus, palikite iki 10 minučių. Šios liaudiškos priemonės pagalba, net ir labiausiai įsisenėjusius nešvarumus nuvalysite be vargo. Tai darykite švelniu skudurėliu. Tam puikiai tinka švelnus medvilninis skudurėlis ar mikropluošto šluostė. Acto ir vandens mišinį nuo rėmo valykite tol, kol rėmas liks visiškai sausas.

 

Dar vienas, ganėtinai neblogas plastikinių durų ir langų rėmų valymo triukas - kūdikiams skirtos servetėlės. Kūdikių servetėlėmis, ne tik efektyviai ir saugiai nuvalysite nešvarumus, bet ir šiek tiek juos pabalinsite.

 

Būtina atkreipti dėmesį, kad kaip ir plastikinių langų bei durų stiklus, taip ir rėmus, draudžiama valyti aštriais gremžtukais, abrazyvinėmis priemonėmis, lakų ar dažų tirpikliais ir jų skiedikliais, valymo priemonėmis su rūgštimis, chloru ir panašiais cheminiais junginiais, galinčiais pažeisti varstymo mechanizmų antikorozinę dangą ar rėmų paviršių.

Na, o jei, vis dėl to, įbrėžimų rėmų dangoje išvengi nepavyko, rekomenduojame uždažyti juos specialiais dažų korektoriais, atkartojančiais rėmų spalvą.

 

Nuvalėte lango stiklą bei rėmą? Puiku! Bet tai dar ne viskas!

 

Didžiausia pasitaikanti klaida plastikinių langų ir durų priežiūroje, yra paprasčiausiai nepilnas jų išvalymas. Nepakanka nublizginti stiklus ir kruopščiai nuvalyti išorines rėmų dalis. Dėmesio būtina skirti VISOMS lango konstrukcijos dalims, ne tik jo stiklui ir rėmui.

 

Norint, kad langai ne tik puikiai atrodytų, bet ir sklandžiai veiktų jų mechanizmai o, bėgant metams nepakistų jų sandarumas, labai labai svarbu išvalyti vidines langų ir durų rėmų dalis, jų tarpines, vandens nutekėjimo griovelius, kruopščiai išvalyti ir sutepti visus varstymo mechanizmus.

 

Tad štai keletas patarimų, kaip tinkamai valyti ir prižiūrėti „nematomas" plastikinių langų ir durų konstrukcijos dalis.

 

Vidinės rėmo dalies priežiūra

 

Nerečiau kaip du kartus per metus, būtina išvalyti vidinę plastikinių langų ir durų dalį, tuo pat metu išvalant ir vandens nutekėjimo kanalus bei drenažinę langų sistemą.

Valydami vidinę rėmo dalį, visų pirma, išrinkite iš jo nišų stambius nešvarumus, tokius kaip lapai, stambesni trupiniai ar net akmenukai. Jei tik yra galimybė, prieš pradedant drėgną valymą, rekomenduojame šias vietas paprasčiausiai išsiurbti dulkių siurbliu.

 

Tuomet, valykite rėmų vidų tomis pačiomis priemonėmis kaip ir išorines jų dalis. Neaplenkite vandens nutekėjimo angų rėme. Pastarąsias išvalyti itin svarbu, kadangi joms užsikišus, ima kauptis drėgmė ir atsiranda pelėsio susidarymo rizika.

 

Išskirtinis dėmesys plastikinių langų ir durų tarpinių priežiūrai

 

Plastikinių langų ir durų tarpinės - tai juodos, pilkos ar kitų spalvų gumos, pritvirtintos prie plastikinių langų profilių. Būtent nuo šio plastikinių langų konstrukcijos elemento priklauso langų ir durų sandarumas. Pagrindinis guminių tarpinių kokybės rodiklis - jų minkštumas. Kuo jos minkštesnės, tuo lengviau sureguliuoti langą taip, kad jis sandariai užsivertų visu varčios plotu.

 

Tam, kad langų ir durų tarpinės tarnautų ilgai, būtina pastovi jų priežiūra. Idealiai priežiūrai pakanka reguliariai, bent du kartus per metus - prieš prasidedant žiemai ir po jos, gumines tarpines išvalyti ir sutepti specialiu maitinamuoju skysčiu.

 

Valyti jas reikėtų atsargiai, kad pastarosios nesutrūkinėtų. Geriausia tai daryti švelniu šarminiu tirpalu ir minkšta šluoste. Na, o sutepti jas, „VIVA LANGAI" specialistai pataria specialiai guminėms sandarinimo tarpinėms skirtu, FENOSOL maitinamuoju skysčiu.

 

Varstymo mechanizmų priežiūra

 

Patogiam ir maloniam plastikinių langų ir durų naudojimui užtikrinti, būtinas reguliarus langų ir durų varstymo mechanizmų valymas ir sutepimas. Jei  varstymo mechanizmus išvalysite ir sutepsite kas pusę metų, jie judės maloniai ir lengvai bei sklandžiai tarnaus ilgus metus.

 

Kaip ir rėmus bei tarpines, mechanizmus geriausia valyti neutralaus pH valymo priemonėmis, kad išvengtumėte galimos jų korozijos. Na, o sutepti jas rekomenduojame purškiamu, specialiai langų ir durų mechanizmams skirtu aliejumi FENOSOL. Šis aliejus ne tik užtikrins sklandų mechanizmų veikimą, bet ir garantuos, jog jie savo funkcijas atliks tyliai ir negirgždės.

 

Plastikinių langų ir durų rankenų priežiūra

 

Rankenų priežiūra ganėtinai paprasta - jas valykite tomis pačiomis priemonėmis, kaip ir kitas rėmo dalis, nenaudokite stiprių valiklių, abrazyvinių medžiagų, kruopščiai nusausinkite. Tačiau dėl pastovaus jų naudojimo, kad užtikrintumėte ne tik estetišką rankenų išvaizdą, bet ir tinkamą jų higieną, rankenas rekomenduojame valyti kiekvieno ar bent kas antro namų tvarkymo metu, o ne kas pusmetį kaip kitas rėmo dalis.

 

Na, o kad jos be priekaištų tarnautų tikrai ilgai, reikia reguliariai tikrinti ar plastikinių langų ir durų rankenų varžtai, laikantys jas prie varčios, yra tinkamai priveržti. Jei pastebėjote, kad šie atsilaisvino, priveržkite jas tinkamu atsuktuvu, tačiau jokiu būdų nepersistenkite - pernelyg priveržtos langų ir durų rankenos gali pakenkti fiksavimo mechanizmo veikimui, tad jei abejojate ar sugebėsite tinkamai jas priveržti patys, rekomenduojame kreiptis į specialistus.

Vengiant minėtų varžtų atsilaisvinimo, jokiu būdų nekabinkite ant jų jokių sunkių daiktų.

 

Taigi, tam, kad Jūsų plastikiniai langai ir durys atrodytų puikiai ir tarnautų ilgai, būtina reguliari visų lango elementų priežiūra. Kaip jau supratote, vien tik reguliaraus valymo nepakanka. Būtina ne tik atsakingai parinkti valymo priemones, bet ir reguliariai, bent porą kartų per metus, sutepti tarpines bei varstymo mechanizmus.

 

Kruopšti visų lango ar durų konstrukcijos elementų priežiūra garantuos tobulą šilumos izoliaciją, sklandų ir malonų mechanizmų veikimą bei nepriekaištingą išvaizdą metų metus. Tad nepatingėkime, pastangų reikia ne tiek ir daug, o atsipirks  jos - su kaupu!

 

 

 

Kitos naujienos »

Verslo naujienos, ekonomikos aktualijos, straipsniai

Augina investicijos ir siekis būti arčiau kliento
Augina investicijos ir siekis būti arčiau kliento
Vis daugiau kompanijų priima sprendimą ne įsigyti techniką, kurios darbams prireikia tik tam tikram laikotarpiui, bet ją nuomotis. Ir nuomotis geriausią rinkoje, su kuria darbai bus atlikti kaip...
"Swedbank" sukūrė tvarumo vertinimo įrankį verslui
"Swedbank" sukūrė tvarumo vertinimo įrankį verslui
"Swedbank" pristatė verslui skirtą įrankį, kuris padeda nustatyti konkrečiai įmonei aktualiausias tvarumo sritis, remiantis jos veiklos pobūdžiu. Įrankis apima visą verslo tvarumo (ESG) temų...
Nauja "DS Smith" gamybos linija: didesni pajėgumai ir naujas tvarumo lygis
Nauja "DS Smith" gamybos linija: didesni pajėgumai ir naujas tvarumo lygis
"DS Smith Packaging Lithuania" įgyvendino jau kurį laiką brandintą idėją: suinstaliavo pažangią gofruoto kartono gamybos liniją. Naujausiomis technologijomis aprūpinta linija, į kurią įmonė...
"Vadovų konferencijos EBIT" magija: kaip į pranešėjus prisikviesti įtakingiausius pasaulio mąstytojus
"Vadovų konferencijos EBIT" magija: kaip į pranešėjus prisikviesti įtakingiausius pasaulio mąstytojus
Didžiausia Lietuvoje "Vadovų konferencija EBIT" garsėja ne tik išskirtiniu profesionalumu savo veiklos srityse pasižyminčiais pranešėjais, bet ir unikaliu formatu – tai vienintelė šalyje...
Milijoną į "Scan&Go" investavusi "Maxima": savitarna yra prekybos ateitis
Milijoną į "Scan&Go" investavusi "Maxima": savitarna yra prekybos ateitis
Pirmasis Lietuvoje savarankiško pirkinių skenavimo technologiją "Scan&Go" pristatęs lietuviškas prekybos tinklas "Maxima" į šį sprendimą per ketverius metus jau investavo apie 1 mln. eurų...
Kitos naujienos »

Prisijungti prie katalogo

Valiutų kursai

JAV doleris
USD 0,9186 €
Svaras sterlingų
GBP 1,1342 €
Lenkijos zlotas
PLN 0,2136 €
Baltarusijos rublis
BYN 0,3638 €
Kinijos juanis
CNY 0,1335 €
Šveicarijos frankas
CHF 1,0037 €
Lietuvos bankas, 2023-03-31

Akcijų kainos

AIG 49,82 +2,30%
Nokia 4,84 +2,11%
Hewlett-Packard 28,90 +2,08%
Philip Morris 96,62 +2,01%
American Express 162,41 -0,72%
Bank of America 28,30 -1,29%
Wells Fargo 37,38 -1,55%
Macy's 16,98 -1,91%

Žaliavų kainos pasaulyje

Auksas 1797,55 +4,20%
Vištiena 3,31 0,00%
Anglis 379,23 +10,83%
Dyzelis 3,12 -23,15%
Sidabras 23,33 +10,99%
Kava 4,63 -1,91%
Apelsinai 1,10 +0,92%
Jautiena 4,87 -6,35%