VZ.lt
Lietuvos įmonių katalogas: Vilnius, Kaunas, Klaipėda, Šiauliai, Panevėžys, Alytus.

Verslo naujienos, ekonomikos aktualijos, straipsniai

Kritimą metų viduryje kompensavo sėkminga metų pabaiga

Kitos naujienos »
2021-02-02 13:05
Kritimą metų viduryje kompensavo sėkminga metų pabaiga

Prasidėjus pandemijai dauguma verslų turėjo nedelsiant ieškoti išeičių, kaip tęsti veiklą. Alternatyvūs finansuotojai tapo vieni tų, per kuriuos pradėtas dalinti lengvatinis valstybės finansavimas padėjo išgyventi tūkstančiams įmonių. Tai alternatyviems finansuotojams ne tik leido augti, bet ir paskatino prisitaikyti prie naujų žaidimo taisyklių bei ieškoti efektyvių būdų tapti konkurencingesniais.

 

Faktoringo paslaugas teikiančios bendrovės „Factris LT1" metiniai duomenys rodo bene 10 % bendro portfelio augimą, palyginti su 2019-ųjų rezultatais. 2020 m. portfelis pasiekė beveik 11 mln. eurų, tačiau dar metų viduryje jis traukėsi beveik trečdaliu.

„Praėję metai neabejotinai buvo ypatingi dėl savo neapibrėžtumo. Kovo mėnesį įvestas karantinas sukėlė šoką visai šalies ekonomikai. Susidūrėme su visuminės paklausos kritimu eksporto rinkose, o kartu ir faktoringo paslaugos paklausos mažėjimu. Visgi galime sakyti, kad sugebėjome prisitaikyti prie pasikeitusios rinkos sąlygų, pasiūlyti naujų produktų, pasinaudoti valstybės teikiamomis garantijomis ir galiausiai paskutiniajame metų ketvirtyje padidinti bendrovės portfelį", - komentuoja „Factris LT1" vadovas Justas Šaltinis.

 

Dėl valstybės lengvatų portfelis traukėsi

 

J. Šaltinis sako, kad metų viduryje, kai valstybė pasiūlė paramos priemonių paketą verslams, bendrovės portfelis, palyginti su metų pirmu ketvirčiu, mažėjo beveik 30 %, bet į metų pabaigą pavyko atsitiesti.

 

„Karantinui prasidėjus „Invega" tapo tarsi mūsų konkurentai, nes verslams pradėtos teikti beveik nemokamos paskolos, kurias verslai dažnu atveju panaudojo mūsų finansuojamai sumai dengti, todėl po programos starto neišvengiamai susidūrėme su portfelio kritimu. Žinoma, visi šie veiksniai lėmė, kad Lietuva pasižymėjo vienu mažiausiu BVP kritimu visoje Europos Sąjungoje. Mes, kaip finansuotojai, taip pat prisitaikėme prie pasikeitusių žaidimo taisyklių. Įvedėme naujus produktus, pasiūlėme klientams produktus su valstybės garantija, dar labiau sustiprinome nuotolinį klientų aptarnavimą", - sako J. Šaltinis.

 

Jis prisipažįsta, jog prasidėjus karantinui tikėjosi, kad augs klientų atsiskaitymų vėlavimai, tačiau rizika buvo suvaldyta ir metus pavyko baigti su beveik tokiu pačiu vėlavimo lygiu, kaip ir prieš metus.

 

Skolinasi apyvartinėms lėšoms

 

Anot J. Šaltinio, pagrindiniai sektoriai, kurie naudojasi faktoringo paslauga, pastaraisiais metais nesikeičia: didmeninės prekybos, transporto, statybos ir paslaugų srityse veikiantys verslai.

 

Pagrindinė šių verslų specifika, kaip pastebi J. Šaltinis, - apyvartinių lėšų poreikis einamuoju metu, kai dėl atsiskaitymo sąlygų lėšos būna užšaldytos apmokėjimų atidėjimuose.

 

„Pavyzdžiui, transporto sektoriuje veikiančiam verslui reikia mokėti už degalus, darbuotojų algas, komandiruotpinigius, kelių mokesčius kiekvieną dieną, o mokėjimus gauna vidutiniškai po 45 dienų. Analogiškai statybose - darbai priduodami periodais, dažniausiai kas mėnesį, tačiau suteikiami apmokėjimo atidėjimai būna 60 ar net 90 dienų. Didmeninės prekybos pinigų ciklas dar ilgesnis. Jie paprastai teikia užsakymą prekių gamintojams, tuomet laukiama, kol prekės bus pagamintos, transportuojamos, sandėliuojamos, parduodamos, o po pardavimo dar suteikiamas apmokėjimo atidėjimas. Visiems šiems verslams reikia turėti apyvartinių lėšų vykdyti veiklą", - pastebi J. Šaltinis.

 

Iš paslaugų srityje veikiančių verslų faktoringo bendrovės portfelyje didžiausią dalį užima darbuotojų nuomos paslaugą teikiančios įmonės. „Šiuo atveju darbuotojai dažniausiai siunčiami į užsienį. Jiems reikia mokėti dienpinigius, apmokėti viešbutį ir išmokėti algas kas savaitę, tačiau apmokėjimai iš užsakovų gaunami tik po maždaug 60 dienų", - komentuoja „Factris LT1" vadovas.

 

Pernai vidutinė finansuojamos sąskaitos faktūros suma buvo 4,5 tūkst. eurų.

 

Fintech bendrovė „Factris" įkurta 2017 m. Amsterdame. 2019 m. sausį susijungė su pirmuoju Lietuvoje nebankiniu sąskaitų finansuotoju „Debifo". Šiuo metu įmonė savo paslaugas teikia Nyderlanduose, Lietuvoje ir Latvijoje. Artimiausi planai - plėstis į dar daugiau Europos Sąjungos šalių bei tapti didžiausiu ne bankinio faktoringo lyderiu visoje Europoje.

 

Plačiau https://www.factris.com/lt/

Kitos naujienos »

Verslo naujienos, ekonomikos aktualijos, straipsniai

Lukiškių kalėjimo nuoma susidomėjo vienas tiekėjas
Lukiškių kalėjimo nuoma susidomėjo vienas tiekėjas 03-08 15:35
Pirmadienį pasibaigus pasiūlymų teikimo terminui valstybės valdomas Turto bankas gavo vieną pasiūlymą išsinuomoti nenaudojamą Lukiškių kalėjimą sostinės centre.
Smulkūs ir vidutiniai vežėjai susibūrė į naują konfederaciją
Smulkūs ir vidutiniai vežėjai susibūrė į naują konfederaciją 03-08 15:30
Daugiau kaip 100 smulkių ir vidutinių vežėjų įmonių susijungė į naują konfederaciją. Jos steigėjai teigia, kad iki šiol nedidelės įmonės nebuvo tinkamai atstovaujamos, nors šalyje veikia net...
Prezidentas: Lietuvos pažanga užtikrinant faktinę lyčių lygybę – gėdingai per menka
Prezidentas: Lietuvos pažanga užtikrinant faktinę lyčių lygybę – gėdingai per menka 03-08 15:19
Lietuvos pažanga užtikrinant faktinę lyčių lygybę yra gėdingai per menka, sveikindamas su Tarptautine moters diena sako prezidentas Gitanas Nausėda.
Pradedamos grąžinti gyventojų pajamų mokesčio permokos
Pradedamos grąžinti gyventojų pajamų mokesčio permokos 03-08 15:02
Į daugiau nei 14.000 gyventojų sąskaitas netrukus įkris gyventojų pajamų mokesčio (GPM) permokos suma: pirmadienį Valstybinė mokesčių inspekcija jiems pervedė pirmąsias lėšas – daugiau nei 4,2...
Judėjimo ribojimai liks tik didžiausią sergamumą fiksuojančiose savivaldybėse
Judėjimo ribojimai liks tik didžiausią sergamumą fiksuojančiose savivaldybėse 03-08 14:40
Nuo kitos savaitės turėtų būti vėl leistas judėjimas Lietuvoje tarp skirtingų savivaldybių. Tačiau tose juoda spalva žymimose savivaldybėse, kuriose fiksuojamas didžiausias sergamumas...
Kitos naujienos »

Prisijungti prie katalogo

Valiutų kursai

JAV doleris
USD 0,8377 €
Svaras sterlingų
GBP 1,1587 €
Lenkijos zlotas
PLN 0,2186 €
Rusijos rublis
RUB 0,0113 €
Baltarusijos rublis
BYN 0,3135 €
Kinijos juanis
CNY 0,1291 €
Šveicarijos frankas
CHF 0,9037 €
Lietuvos bankas, 2021-03-08

Akcijų kainos

Western Digital 68,07 +7,21%
Oracle 69,97 +6,65%
Hewlett-Packard 29,75 +5,99%
Manchester United 19,80 +5,15%
Macy's 15,12 -0,13%
Harley-Davidson 34,97 -0,43%
Goldman Sachs 327,37 -0,58%
Boeing 223,22 -0,66%

Žaliavų kainos pasaulyje

Jautiena 4,66 +4,48%
Nafta 63,83 +4,16%
Kava 3,66 +3,39%
Dujos (JAV) 5,07 +89,89%
Sidabras 27,29 +5,45%
Anglis 86,74 -0,10%
Auksas 1808,17 -3,15%
Varis 8470,94 +6,26%