VZ.lt
Lietuvos įmonių katalogas: Vilnius, Kaunas, Klaipėda, Šiauliai, Panevėžys, Alytus.

Verslo naujienos, ekonomikos aktualijos, straipsniai

Kasdieniniai statybos sektoriaus iššūkiai

Kitos naujienos »
2020-09-04 17:23
Kasdieniniai statybos sektoriaus iššūkiai

Per pastaruosius keletą metų, keičiantis šalies ekonomikai bei vis augantis klientų poreikis įsigyti nuosavą būstą bei populiarėjančios inovatyvios statybos idėjos, suaktyvėję viešieji pirkimai, privataus sektoriaus gamybinių pajėgumų didinimas bei optimizavimas, paskatino architektus, statybų sektoriaus atstovus nesnausti ir pasiūlyti bei pateikti klientams lūkesčius bei poreikius atitinkančius sprendimus. Septyniolika metų statybų sektoriuje dirbantis, bei aštuonerius metus vadovaujatis UAB LAISKA Laisvydas Kancius, dalinasi patirtimi, kas pasikeitė per pastaruosius metus ir su kokiais iššūkiais teko susidurti jo vadovaujamai įmonei.

 

Sakykite, ką per pastraruosius metus teko nuveikti?

 

Pastarieji metai buvo sėkmingi įmonei. Augome tiek užsakymų prasme, tiek kaip įmonė. Turėjome keletą stambių projektų, tokių kaip kaimo turizmo pastato (kluono) statyba, prisidėjome  prie Lietuvos kariuomenės įgulų aptarnavimo tarnybos patalpų statybos darbų Tauragės mieste. Įgyvendiname projektuotojų bei užsakovų individualių namų kvartalo Svencelėje projektinius sumanymus. Teko nemažai užsakymų pramoniniame sektoriuje, kas labai džiugina, jog atlikti gamybinių patalpų statybiniai darbai, tokie kaip naujų perdangų šaldytuvų zonoje įrengimas, gamybinių patalpų Plungėje rekonstrukciniai darbai, užsakovo buvo įvertinti palankiai, kas leidžia plėsti darbų akiratį bei tobulėti.

Džiaugiamės, jog užsakovai lieka patenkinti atliktu darbu bei rekomenduoja mus. Nes tokia reklama «iš lūpų į lūpas» pati sėkmingiausia, ir žinoma, kelianti pasitikėjimą bei plečianti klientų ratą.

 

Su kokiais iššūkiais tenka susidurti, siekiant įgyvendinti užsakovų poreikius?

 

 Žinoma, negaliu paneigti, jog nesusidūrėme ar nesusiduriame su sunkumais, tokiais kaip projektinės dokumentacijos atliekami pakeitimai tam tikroje darbų atlikimo fazėje, užsakovo ir rangovo derybų dėl statybos darbų kainų, nenumatytų situacijų jau statybų eigoje ir pan., tačiau dirbant statybų sektoriuje tai neišvengiama, tad svarbu lankstumas bei sugebėjimas argumentuotai ir racionaliai pateikti skaičiavimus bei duomenis, reikalingus objektyviai įvertinti situaciją. Atsakingai žiūrime į iškeltus užsakovo reikalavimus, tad norisi kuo aiškiau ir tiksliau apibrėžti reikalavimus ir pageidavimus bei jiems įgyvendinti būtinus resursus. Apyvartos prasme, įmonė auga, tačiau, kartais tenka imtis projektų, kurie galbūt nėra tokie finansiškai pelningi ar naudingi. Tačiau norisi išlaikyti stabilumą ir užtikrinti darbuotojų išlaikymą. Ypatingai tai aktualu pastaruoju laikotarpiu.

 

Taip pat tenka pastebėti, kad užsakovų planuojami biudžetai ne visada atitinka realią projekto kainą. Ypatingai tai aktualu, norint, kad darbai būtų atliekami su aukščiausios kokybės statybų medžiagomis ir kokybės reikalavimais. Tad tenka priimti sprendimą, ar iš viso teikti pasiūlymą užsakovui ir dalyvauti tokiame konkurse, arba atlikti darbus neuždirbant pelno, o tik užtikrinant įmonės veiklos tęstinumą bei siekiant palaikyti per keletą metų susiformavusius draugiškus ir ilgamečius komercinius santykius. Kaip minėjau, tokiais atvejais, svarbūs objektyvūs argumentai ir derybos.

 

Kokius projektus vystote dabar?

 

Pastarųjų metų įvykiai, tokie kaip COVID-19, konkurencija tarp įmonių, kas žinoma, sveikintina, turbūt ne vienai įmonei pakoregavo darbų planus bei užsakymų srautus. Atsirado didelė nežinomybė, kaip įvykdyti laiku užsakymus, ar nesutriks prekių bei paslaugų tiekimas, bei atsiskaitymai. Tačiau norisi pasidžiaugti, šie metai UAB LAISKA labai intensyvūs darbų prasme. Dirbame subrangos teisėmis ir siekiame įgyvendinti viešosios erdvės prie buvusio «Vaidilos» kino teatro Klaipėdos miesto statybos ir rekonstravimo darbų techninį projektą, turime didelį užsakymą Plungėje bei atliekame gamybinio cecho rekonstravimo darbus. Intensyviai dirbame įgyvendinant projektuotojų ir užsakovų sumanymus Svencelės k., statant individualių namų kvartalą.

 

Sėkmingos derybos su tiekėjais dėl mokėjimų atidėjimų, glaudus ir ilgalaikis bendradarbiavimas bei operatyvus prekių užsakymas bei pristatymas, leidžia mums duotus įsipareigojimus įvykdyti laiku ir nenukrypstant nuo darbų grafikų.

 

Į kokį klientą orientuota įmonė ir kokios pagrindinės statybų veiklos sritys?

 

UAB LAISKA pastaruosius metus dirbo su įvairiais projektais. Iš pagrindinių veiklos krypčių išskirčiau monolitinių konstrukcijų betonavimo darbus, naujų statinių statybą, rekonstrukcinius ir renovacinius statybos darbus, fasado apdailos ir stogų įrengimo darbus.

 

Įmonei svarbus kiekvienas klientas - tiek privatus asmuo, norintis pasistatyti ar įsirengti individualų gyvenąmąjį būstą, tiek juridiniai asmenys, vystantys tiek komercinės paskirties, tiek pramoninės paskirties projektus. Kolektyvo stabilumas bei kvalifikacija, lankstumas, įgyvendinant kliento poreikius - tai vieni iš svarbausių aspektų, suteikiančių įmonei galimybę plėstis, augti ir kryptingai siekti pagrindinio tikslo - laimingo ir patenkinto kliento.

 

Susipažinti su UAB LAISKA jau įgyvendintais projektais bei paslaugų spektru galite internetiniame tinklapyje www.laiska.lt

 

Plačiau apie įmonę: https://rekvizitai.vz.lt/imone/uab_laiska/

 

Kasdieniniai statybos sektoriaus iššūkiai

 

Kasdieniniai statybos sektoriaus iššūkiai

 

 

 

Kasdieniniai statybos sektoriaus iššūkiai

 

Kasdieniniai statybos sektoriaus iššūkiai

 

Kasdieniniai statybos sektoriaus iššūkiai

 

Kasdieniniai statybos sektoriaus iššūkiai

 

Kasdieniniai statybos sektoriaus iššūkiai

 

Kasdieniniai statybos sektoriaus iššūkiai

 

Kitos naujienos »

Verslo naujienos, ekonomikos aktualijos, straipsniai

Tarptautinės kompanijos vadovas atskleidžia 7 dažniausiai daromas klaidas, siekiant pritraukti kvalifikuotus specialistus regionuose
Tarptautinės kompanijos vadovas atskleidžia 7 dažniausiai daromas klaidas, siekiant pritraukti kvalifikuotus specialistus regionuose 09-14 15:23
Konkurencingas atlyginimas kvalifikuotų specialistų darbo rinkoje - savaime suprantamas. Tad norint pritraukti specialistus svarbu jiems pasiūlyti, ne tik gerą atlygį. Bet ar pasiūlyta patogi...
"Ignitis grupė" per IPO sieks pritraukti iki 585 mln. Eur
"Ignitis grupė" per IPO sieks pritraukti iki 585 mln. Eur 09-21 09:47
Netrukus pirminį viešą akcijų platinimą (IPO) surengsiantis "Ignitis grupė" sieks akcijas ir tarptautinius depozitoriumo pakvitavimus išplatinti po 22,5–28 Eur.
"Scania Lietuva" šiemet prognozuoja mažesnius pardavimus
"Scania Lietuva" šiemet prognozuoja mažesnius pardavimus 09-21 09:46
"Scania Lietuva" šiais metais numato mažesnius pardavimus. Pasak Švedijos sunkvežimių ir autobusų gamintojos "Scania" atstovės, nors sunku įvertinti tikrąjį koronaviruso poveikį veiklai, 2020-ųjų...
Didesnė dalis lietuvių remia valdžios reakciją į įvykius Baltarusijoje
Didesnė dalis lietuvių remia valdžios reakciją į įvykius Baltarusijoje 09-21 09:18
Didesnė dalis Lietuvos gyventojų pritaria valdžios reakcijai į įvykius Baltarusijoje, rodo naujienų agentūros BNS užsakymu atlikta visuomenės nuomonės apklausa.
Mokslo ir studijų institucijoms skiriama 10 mln. EUR inovacijoms kurti
Mokslo ir studijų institucijoms skiriama 10 mln. EUR inovacijoms kurti 09-21 08:47
Mokslo ir studijų institucijoms skiriama 10 mln. Eur inovatyvių, verslių idėjų kūrimui ir įgyvendinimui, pirmadienį pranešė Švietimo, mokslo ir sporto ministerija.
Kitos naujienos »

Prisijungti prie katalogo

Partneriai

Didneriai

Valiutų kursai

JAV doleris
USD 0,8451 €
Svaras sterlingų
GBP 1,0951 €
Lenkijos zlotas
PLN 0,2242 €
Rusijos rublis
RUB 0,0112 €
Baltarusijos rublis
BYN 0,3153 €
Kinijos juanis
CNY 0,1248 €
Šveicarijos frankas
CHF 0,9280 €
Lietuvos bankas, 2020-09-21

Akcijų kainos

CBS 40,77 +3,63%
Twitter 40,15 +2,03%
Symantec 23,75 +1,45%
Humana 402,63 +1,29%
Apple 106,84 -3,17%
Boeing 161,14 -3,81%
Manchester United 15,71 -3,86%
Goodyear 8,59 -4,13%

Žaliavų kainos pasaulyje

Varis 6372,46 +10,74%
Auksas 1846,51 +6,60%
Cukrus 0,59 +3,51%
Dyzelis 1,24 +10,71%
Anglis 51,56 -1,24%
Dujos (JAV) 1,74 +7,41%
Nafta 40,97 +2,02%
Apelsinai 0,66 +1,54%