VZ.lt
Lietuvos įmonių katalogas: Vilnius, Kaunas, Klaipėda, Šiauliai, Panevėžys, Alytus.

Verslo naujienos, ekonomikos aktualijos, straipsniai

Kasdieniniai statybos sektoriaus iššūkiai

Kitos naujienos »
2020-09-04 17:23
Kasdieniniai statybos sektoriaus iššūkiai

Per pastaruosius keletą metų, keičiantis šalies ekonomikai bei vis augantis klientų poreikis įsigyti nuosavą būstą bei populiarėjančios inovatyvios statybos idėjos, suaktyvėję viešieji pirkimai, privataus sektoriaus gamybinių pajėgumų didinimas bei optimizavimas, paskatino architektus, statybų sektoriaus atstovus nesnausti ir pasiūlyti bei pateikti klientams lūkesčius bei poreikius atitinkančius sprendimus. Septyniolika metų statybų sektoriuje dirbantis, bei aštuonerius metus vadovaujatis UAB LAISKA Laisvydas Kancius, dalinasi patirtimi, kas pasikeitė per pastaruosius metus ir su kokiais iššūkiais teko susidurti jo vadovaujamai įmonei.

 

Sakykite, ką per pastraruosius metus teko nuveikti?

 

Pastarieji metai buvo sėkmingi įmonei. Augome tiek užsakymų prasme, tiek kaip įmonė. Turėjome keletą stambių projektų, tokių kaip kaimo turizmo pastato (kluono) statyba, prisidėjome  prie Lietuvos kariuomenės įgulų aptarnavimo tarnybos patalpų statybos darbų Tauragės mieste. Įgyvendiname projektuotojų bei užsakovų individualių namų kvartalo Svencelėje projektinius sumanymus. Teko nemažai užsakymų pramoniniame sektoriuje, kas labai džiugina, jog atlikti gamybinių patalpų statybiniai darbai, tokie kaip naujų perdangų šaldytuvų zonoje įrengimas, gamybinių patalpų Plungėje rekonstrukciniai darbai, užsakovo buvo įvertinti palankiai, kas leidžia plėsti darbų akiratį bei tobulėti.

Džiaugiamės, jog užsakovai lieka patenkinti atliktu darbu bei rekomenduoja mus. Nes tokia reklama «iš lūpų į lūpas» pati sėkmingiausia, ir žinoma, kelianti pasitikėjimą bei plečianti klientų ratą.

 

Su kokiais iššūkiais tenka susidurti, siekiant įgyvendinti užsakovų poreikius?

 

 Žinoma, negaliu paneigti, jog nesusidūrėme ar nesusiduriame su sunkumais, tokiais kaip projektinės dokumentacijos atliekami pakeitimai tam tikroje darbų atlikimo fazėje, užsakovo ir rangovo derybų dėl statybos darbų kainų, nenumatytų situacijų jau statybų eigoje ir pan., tačiau dirbant statybų sektoriuje tai neišvengiama, tad svarbu lankstumas bei sugebėjimas argumentuotai ir racionaliai pateikti skaičiavimus bei duomenis, reikalingus objektyviai įvertinti situaciją. Atsakingai žiūrime į iškeltus užsakovo reikalavimus, tad norisi kuo aiškiau ir tiksliau apibrėžti reikalavimus ir pageidavimus bei jiems įgyvendinti būtinus resursus. Apyvartos prasme, įmonė auga, tačiau, kartais tenka imtis projektų, kurie galbūt nėra tokie finansiškai pelningi ar naudingi. Tačiau norisi išlaikyti stabilumą ir užtikrinti darbuotojų išlaikymą. Ypatingai tai aktualu pastaruoju laikotarpiu.

 

Taip pat tenka pastebėti, kad užsakovų planuojami biudžetai ne visada atitinka realią projekto kainą. Ypatingai tai aktualu, norint, kad darbai būtų atliekami su aukščiausios kokybės statybų medžiagomis ir kokybės reikalavimais. Tad tenka priimti sprendimą, ar iš viso teikti pasiūlymą užsakovui ir dalyvauti tokiame konkurse, arba atlikti darbus neuždirbant pelno, o tik užtikrinant įmonės veiklos tęstinumą bei siekiant palaikyti per keletą metų susiformavusius draugiškus ir ilgamečius komercinius santykius. Kaip minėjau, tokiais atvejais, svarbūs objektyvūs argumentai ir derybos.

 

Kokius projektus vystote dabar?

 

Pastarųjų metų įvykiai, tokie kaip COVID-19, konkurencija tarp įmonių, kas žinoma, sveikintina, turbūt ne vienai įmonei pakoregavo darbų planus bei užsakymų srautus. Atsirado didelė nežinomybė, kaip įvykdyti laiku užsakymus, ar nesutriks prekių bei paslaugų tiekimas, bei atsiskaitymai. Tačiau norisi pasidžiaugti, šie metai UAB LAISKA labai intensyvūs darbų prasme. Dirbame subrangos teisėmis ir siekiame įgyvendinti viešosios erdvės prie buvusio «Vaidilos» kino teatro Klaipėdos miesto statybos ir rekonstravimo darbų techninį projektą, turime didelį užsakymą Plungėje bei atliekame gamybinio cecho rekonstravimo darbus. Intensyviai dirbame įgyvendinant projektuotojų ir užsakovų sumanymus Svencelės k., statant individualių namų kvartalą.

 

Sėkmingos derybos su tiekėjais dėl mokėjimų atidėjimų, glaudus ir ilgalaikis bendradarbiavimas bei operatyvus prekių užsakymas bei pristatymas, leidžia mums duotus įsipareigojimus įvykdyti laiku ir nenukrypstant nuo darbų grafikų.

 

Į kokį klientą orientuota įmonė ir kokios pagrindinės statybų veiklos sritys?

 

UAB LAISKA pastaruosius metus dirbo su įvairiais projektais. Iš pagrindinių veiklos krypčių išskirčiau monolitinių konstrukcijų betonavimo darbus, naujų statinių statybą, rekonstrukcinius ir renovacinius statybos darbus, fasado apdailos ir stogų įrengimo darbus.

 

Įmonei svarbus kiekvienas klientas - tiek privatus asmuo, norintis pasistatyti ar įsirengti individualų gyvenąmąjį būstą, tiek juridiniai asmenys, vystantys tiek komercinės paskirties, tiek pramoninės paskirties projektus. Kolektyvo stabilumas bei kvalifikacija, lankstumas, įgyvendinant kliento poreikius - tai vieni iš svarbausių aspektų, suteikiančių įmonei galimybę plėstis, augti ir kryptingai siekti pagrindinio tikslo - laimingo ir patenkinto kliento.

 

Susipažinti su UAB LAISKA jau įgyvendintais projektais bei paslaugų spektru galite internetiniame tinklapyje www.laiska.lt

 

Plačiau apie įmonę: https://rekvizitai.vz.lt/imone/uab_laiska/

 

Kasdieniniai statybos sektoriaus iššūkiai

 

Kasdieniniai statybos sektoriaus iššūkiai

 

 

 

Kasdieniniai statybos sektoriaus iššūkiai

 

Kasdieniniai statybos sektoriaus iššūkiai

 

Kasdieniniai statybos sektoriaus iššūkiai

 

Kasdieniniai statybos sektoriaus iššūkiai

 

Kasdieniniai statybos sektoriaus iššūkiai

 

Kasdieniniai statybos sektoriaus iššūkiai

 

Kitos naujienos »

Verslo naujienos, ekonomikos aktualijos, straipsniai

KTG padidino valdomų krovos terminalų įstatinį kapitalą 6,3 mln. Eur
KTG padidino valdomų krovos terminalų įstatinį kapitalą 6,3 mln. Eur 09-20 13:27
Du krovos terminalus uoste valdanti Klaipėdos terminalo grupė (KTG) perskirsto pelną, didindama plėtrą vykdančių įmonių įstatinį kapitalą.
Vokietijos oro milžinė "Lufthansa" rengiasi didinti kapitalą
Vokietijos oro milžinė "Lufthansa" rengiasi didinti kapitalą 09-20 13:18
Nuo koronaviruso pandemijos smarkiai nukentėjusi didžiausia Europos oro linijų grupė "Lufthansa" pareiškė sieksianti pritraukti daugiau kaip 2 mlrd. Eur, padidindama kapitalą.
Vyriausybė beveik 8 metams pasiskolino už 0,031%
Vyriausybė beveik 8 metams pasiskolino už 0,031% 09-20 12:55
Lietuvos Vyriausybė vidaus rinkoje 7 metams ir 11 mėnesių pasiskolino 20 mln. Eur už vidutines 0,031% palūkanas.
Susisiekimo ministerija nori griauti centrinį Vilniaus oro uosto pastatą
Susisiekimo ministerija nori griauti centrinį Vilniaus oro uosto pastatą 09-20 12:42
Prieš septynis dešimtmečius pastatytas Vilniaus oro uosto atvykimo terminalas neatitinka šiandienos poreikių, todėl jis turėtų būti griaunamas ir statomas naujas, sako Marius Skuodis, susisiekimo...
LTSA svarstymui pateikė tarpmiestinių autobusų vežėjų konkurso projektą
LTSA svarstymui pateikė tarpmiestinių autobusų vežėjų konkurso projektą 09-20 12:24
Lietuvos transporto saugos administracija (LTSA) pranešė parengusi ir suinteresuotoms šalims pateikusi derinti tarpmiestinių autobusų vežėjų konkurso nuostatų projektą.
Kitos naujienos »

Prisijungti prie katalogo

Valiutų kursai

JAV doleris
USD 0,8489 €
Svaras sterlingų
GBP 1,1715 €
Lenkijos zlotas
PLN 0,2183 €
Rusijos rublis
RUB 0,0117 €
Baltarusijos rublis
BYN 0,3366 €
Kinijos juanis
CNY 0,1315 €
Šveicarijos frankas
CHF 0,9148 €
Lietuvos bankas, 2021-09-20

Akcijų kainos

Humana 407,79 +2,16%
Manchester United 17,99 +2,10%
Ford 13,55 +1,12%
Goodyear 16,98 +1,01%
Nokia 5,50 -2,14%
Facebook 364,72 -2,24%
Western Union 20,80 -2,30%
Moody's 370,00 -2,72%

Žaliavų kainos pasaulyje

Nafta 72,61 0,00%
Ryžiai 403,00 -2,66%
Kava 4,77 +6,00%
Benzinas 2,24 -0,88%
Dyzelis 2,07 -2,82%
Cukrus 0,76 -5,00%
Jautiena 5,61 +0,36%
Auksas 1785,28 -1,25%