VZ.lt
Lietuvos įmonių katalogas: Vilnius, Kaunas, Klaipėda, Šiauliai, Panevėžys, Alytus.

Verslo naujienos, ekonomikos aktualijos, straipsniai

Kasdieniniai statybos sektoriaus iššūkiai

Kitos naujienos »
2020-09-04 17:23
Kasdieniniai statybos sektoriaus iššūkiai

Per pastaruosius keletą metų, keičiantis šalies ekonomikai bei vis augantis klientų poreikis įsigyti nuosavą būstą bei populiarėjančios inovatyvios statybos idėjos, suaktyvėję viešieji pirkimai, privataus sektoriaus gamybinių pajėgumų didinimas bei optimizavimas, paskatino architektus, statybų sektoriaus atstovus nesnausti ir pasiūlyti bei pateikti klientams lūkesčius bei poreikius atitinkančius sprendimus. Septyniolika metų statybų sektoriuje dirbantis, bei aštuonerius metus vadovaujatis UAB LAISKA Laisvydas Kancius, dalinasi patirtimi, kas pasikeitė per pastaruosius metus ir su kokiais iššūkiais teko susidurti jo vadovaujamai įmonei.

 

Sakykite, ką per pastraruosius metus teko nuveikti?

 

Pastarieji metai buvo sėkmingi įmonei. Augome tiek užsakymų prasme, tiek kaip įmonė. Turėjome keletą stambių projektų, tokių kaip kaimo turizmo pastato (kluono) statyba, prisidėjome  prie Lietuvos kariuomenės įgulų aptarnavimo tarnybos patalpų statybos darbų Tauragės mieste. Įgyvendiname projektuotojų bei užsakovų individualių namų kvartalo Svencelėje projektinius sumanymus. Teko nemažai užsakymų pramoniniame sektoriuje, kas labai džiugina, jog atlikti gamybinių patalpų statybiniai darbai, tokie kaip naujų perdangų šaldytuvų zonoje įrengimas, gamybinių patalpų Plungėje rekonstrukciniai darbai, užsakovo buvo įvertinti palankiai, kas leidžia plėsti darbų akiratį bei tobulėti.

Džiaugiamės, jog užsakovai lieka patenkinti atliktu darbu bei rekomenduoja mus. Nes tokia reklama «iš lūpų į lūpas» pati sėkmingiausia, ir žinoma, kelianti pasitikėjimą bei plečianti klientų ratą.

 

Su kokiais iššūkiais tenka susidurti, siekiant įgyvendinti užsakovų poreikius?

 

 Žinoma, negaliu paneigti, jog nesusidūrėme ar nesusiduriame su sunkumais, tokiais kaip projektinės dokumentacijos atliekami pakeitimai tam tikroje darbų atlikimo fazėje, užsakovo ir rangovo derybų dėl statybos darbų kainų, nenumatytų situacijų jau statybų eigoje ir pan., tačiau dirbant statybų sektoriuje tai neišvengiama, tad svarbu lankstumas bei sugebėjimas argumentuotai ir racionaliai pateikti skaičiavimus bei duomenis, reikalingus objektyviai įvertinti situaciją. Atsakingai žiūrime į iškeltus užsakovo reikalavimus, tad norisi kuo aiškiau ir tiksliau apibrėžti reikalavimus ir pageidavimus bei jiems įgyvendinti būtinus resursus. Apyvartos prasme, įmonė auga, tačiau, kartais tenka imtis projektų, kurie galbūt nėra tokie finansiškai pelningi ar naudingi. Tačiau norisi išlaikyti stabilumą ir užtikrinti darbuotojų išlaikymą. Ypatingai tai aktualu pastaruoju laikotarpiu.

 

Taip pat tenka pastebėti, kad užsakovų planuojami biudžetai ne visada atitinka realią projekto kainą. Ypatingai tai aktualu, norint, kad darbai būtų atliekami su aukščiausios kokybės statybų medžiagomis ir kokybės reikalavimais. Tad tenka priimti sprendimą, ar iš viso teikti pasiūlymą užsakovui ir dalyvauti tokiame konkurse, arba atlikti darbus neuždirbant pelno, o tik užtikrinant įmonės veiklos tęstinumą bei siekiant palaikyti per keletą metų susiformavusius draugiškus ir ilgamečius komercinius santykius. Kaip minėjau, tokiais atvejais, svarbūs objektyvūs argumentai ir derybos.

 

Kokius projektus vystote dabar?

 

Pastarųjų metų įvykiai, tokie kaip COVID-19, konkurencija tarp įmonių, kas žinoma, sveikintina, turbūt ne vienai įmonei pakoregavo darbų planus bei užsakymų srautus. Atsirado didelė nežinomybė, kaip įvykdyti laiku užsakymus, ar nesutriks prekių bei paslaugų tiekimas, bei atsiskaitymai. Tačiau norisi pasidžiaugti, šie metai UAB LAISKA labai intensyvūs darbų prasme. Dirbame subrangos teisėmis ir siekiame įgyvendinti viešosios erdvės prie buvusio «Vaidilos» kino teatro Klaipėdos miesto statybos ir rekonstravimo darbų techninį projektą, turime didelį užsakymą Plungėje bei atliekame gamybinio cecho rekonstravimo darbus. Intensyviai dirbame įgyvendinant projektuotojų ir užsakovų sumanymus Svencelės k., statant individualių namų kvartalą.

 

Sėkmingos derybos su tiekėjais dėl mokėjimų atidėjimų, glaudus ir ilgalaikis bendradarbiavimas bei operatyvus prekių užsakymas bei pristatymas, leidžia mums duotus įsipareigojimus įvykdyti laiku ir nenukrypstant nuo darbų grafikų.

 

Į kokį klientą orientuota įmonė ir kokios pagrindinės statybų veiklos sritys?

 

UAB LAISKA pastaruosius metus dirbo su įvairiais projektais. Iš pagrindinių veiklos krypčių išskirčiau monolitinių konstrukcijų betonavimo darbus, naujų statinių statybą, rekonstrukcinius ir renovacinius statybos darbus, fasado apdailos ir stogų įrengimo darbus.

 

Įmonei svarbus kiekvienas klientas - tiek privatus asmuo, norintis pasistatyti ar įsirengti individualų gyvenąmąjį būstą, tiek juridiniai asmenys, vystantys tiek komercinės paskirties, tiek pramoninės paskirties projektus. Kolektyvo stabilumas bei kvalifikacija, lankstumas, įgyvendinant kliento poreikius - tai vieni iš svarbausių aspektų, suteikiančių įmonei galimybę plėstis, augti ir kryptingai siekti pagrindinio tikslo - laimingo ir patenkinto kliento.

 

Susipažinti su UAB LAISKA jau įgyvendintais projektais bei paslaugų spektru galite internetiniame tinklapyje www.laiska.lt

 

Plačiau apie įmonę: https://rekvizitai.vz.lt/imone/uab_laiska/

 

Kasdieniniai statybos sektoriaus iššūkiai

 

Kasdieniniai statybos sektoriaus iššūkiai

 

 

 

Kasdieniniai statybos sektoriaus iššūkiai

 

Kasdieniniai statybos sektoriaus iššūkiai

 

Kasdieniniai statybos sektoriaus iššūkiai

 

Kasdieniniai statybos sektoriaus iššūkiai

 

Kasdieniniai statybos sektoriaus iššūkiai

 

Kasdieniniai statybos sektoriaus iššūkiai

 

Kitos naujienos »

Verslo naujienos, ekonomikos aktualijos, straipsniai

J. Bidenas kviečia V. Putiną į susitikimą, siekia stabilumo
J. Bidenas kviečia V. Putiną į susitikimą, siekia stabilumo 04-13 21:37
JAV tikisi sukurti stabilius santykius su Rusija, bet nesitiki pasitikėjimo savo reikaluose su Maskva, antradienį pareiškė Baltųjų rūmų spaudos sekretorė Jen Psaki.
CPO LT išsinuomojo patalpas Vilniaus biurų pastate "U219"
CPO LT išsinuomojo patalpas Vilniaus biurų pastate "U219" 04-13 20:30
Centralizuotus viešuosius pirkimus organizuojanti viešoji įstaiga CPO LT persikels į Vilniaus biurų pastatą "U219".
JAV karius iš Afganistano išves iki rugsėjo 11-osios
JAV karius iš Afganistano išves iki rugsėjo 11-osios 04-13 20:08
JAV prezidentas Joe Bidenas išves visus amerikiečių karius iš Afganistano iki Rugsėjo 11-osios išpuolių 20-ųjų metinių, ir taip užbaigs ilgiausią Amerikos karą, antradienį pranešė vienas JAV...
Kinija įspėjo šalies technologijų milžines laikytis reikalavimų
Kinija įspėjo šalies technologijų milžines laikytis reikalavimų 04-13 19:58
Kinijos reguliavimo institucijos įspėjo 34-ias technologijų milžines, įskaitant "Baidu" ir "Tencent", panaikinti visas antikonkurencines priemones, nurodoma antradienį paskelbtame pranešime.
Sueco kanalą blokavęs laivas areštuotas, kol nebus sumokėta 900 mln. USD kompensacija
Sueco kanalą blokavęs laivas areštuotas, kol nebus sumokėta 900 mln. USD kompensacija 04-13 19:26
Konteinerius gabenęs laivas, kuris beveik savaitę buvo užblokavęs Egipto Sueco kanalą, teismo sprendimu liks areštuotas, kol laivo savininkai sumokės 900 mln. USD, antradienį pranešė kanalo...
Kitos naujienos »

Prisijungti prie katalogo

Valiutų kursai

JAV doleris
USD 0,8401 €
Svaras sterlingų
GBP 1,1558 €
Lenkijos zlotas
PLN 0,2210 €
Rusijos rublis
RUB 0,0109 €
Baltarusijos rublis
BYN 0,3248 €
Kinijos juanis
CNY 0,1284 €
Šveicarijos frankas
CHF 0,9093 €
Lietuvos bankas, 2021-04-13

Akcijų kainos

NVIDIA 608,36 +5,62%
Macy's 17,06 +1,97%
Hasbro 97,11 +1,96%
FedEx 290,79 +1,47%
Nokia 4,07 -1,45%
Texas Instruments 192,43 -1,54%
Western Digital 71,43 -2,06%
Intel 65,41 -4,18%

Žaliavų kainos pasaulyje

Sidabras 27,29 +5,45%
Auksas 1808,17 -3,15%
Cukrus 0,66 +4,76%
Benzinas 1,76 +12,82%
Ryžiai 557,00 +2,20%
Varis 8470,94 +6,26%
Dujos (JAV) 5,07 +89,89%
Apelsinai 0,58 -7,94%