VZ.lt
Lietuvos įmonių katalogas: Vilnius, Kaunas, Klaipėda, Šiauliai, Panevėžys, Alytus.

Verslo naujienos, ekonomikos aktualijos, straipsniai

Kalbos mokymasis užsienyje: 2-3 kartus greičiau nei namuose?

Kitos naujienos »
2019-05-10 12:32
Kalbos mokymasis užsienyje: 2-3 kartus greičiau nei namuose?

Pirmosios kalbų mokyklos Lietuvoje „American English School" vadovė Eglė Kesylienė įsitikinusi, kad prieš pradedant mokytis užsienio kalbų labai svarbu aiškiai atsakyti į klausimą, koks yra mūsų tikslas. Jei galutinis tikslas yra puikiai išmokti kalbą, tai reikia mokytis nuosekliai, integruojant visus kalbinius įgūdžius, tuomet mokymosi procesas bus malonus ir veiksmingas.

 

1.   Šiandien kaip niekad užsienio kalbą siūloma išmokti „nepaprastai lengvai". Ką galėtumėte pasakyti tokiais pažadais susigundžiusiems?

 

Susigundžiusiems pasakytume: jei susigundėte programėle, būtinai išbandykite, kai pajausite, kad jos nepakanka, lauksime jūsų. Įvertinsime jūsų turimą anglų kalbos žinių lygį ir imsimės nuoseklaus darbo anglų kalbos įgūdžiams lavinti. Metodiką tobuliname, motyvaciją keliame, bet mokinio indėlis čia labai svarbus, mokytis ir įdėti pastangų reikia, kaip tą daryti metodiškai, kokias resursais naudotis ir kokias piliules vartoti - atskleisime.

 

Žinoma, informacinės technologijos ir įvairios inovatyvios priemonės gali puikiai papildyti tokius mokymus ir padėti greičiau išmokti tam tikrus žodžius, suprasti gramatiką, patobulinti tarimą, Bet jos pasiteisina tik kaip papildomi dalykai. Kalba - bendravimas, o tai yra natūralus interaktyvus procesas, todėl labai svarbu taikyti įgytas žinias praktiškai, bendraujant su mokytoju ir kitais kursų dalyviais. Įvairiomis programėlėmis galima išmokti atskirus žodžius arba suprasti tam tikras sąvokas, bet jei tikslas yra išmokti laisvai kalbėti - reikia įdėti daug pastangų ir laiko.

 

2.   Suprantama, kad tradicinį mokymąsi vargu ar kas greit galės pakeisti, bet turbūt egzistuoja veiksmingų ir patrauklių būdų kalbai mokytis, kuriuos siūlote savo studentams?

 

Besimokantiems AMES kursuose, paįvairiname patį mokymosi procesą, deriname po kelis specialistus tai pačiai grupei: gimtakalbį ir lietuvį, kad mokinys pats galėtų vertinti savo pažangą grupės ar dėstytojo atžvilgiu. Dar vienas puikus būdas, kuris labai pakelia mokinio motyvaciją, tai kursai užsienyje/kalbų kelionė užsienyje, intensyvus ar kombinuotas mokymas (iš ryto grupėje, po pietų individualios pamokos 1-1 su mokytoju). Būnant anglakabėje aplinkoje „pasineri" į kalbos tobulinimą: oro uoste, gatvėje, parduotuvėje, priimančioje šeimoje, viešbutyje, mokykloje, parduotuvėje, bare ir t.t. Todėl labai rekomenduojame besimokant, save apdovanoti, šiuo atveju geriausia dovana - kalbos kelionė, kad pajustumėte kalbos mokymosi džiaugsmą, įveiktumėte drovumo barjerą, lengviau suprastumėte pašnekovą.

 

Kursuose užsienyje studentai gali rinktis patinkančią šalį, sau tinkamą mokymosi trukmę, intensyvumą, laiką. Kursai užsienyje patrauklūs dar ir tuo, jog tai puikus būdas derinti ir mokslus ir atostogas. Po pamokų studentai dalyvauja ekskursijose su kitais studentais, įvairiuose renginiuose.

 

Vienas iš įdomesnių kalbos mokymosi būdų, kuriuos siūlome savo studentams, yra mokymasis užsienyje mokytojo namuose, kurio privalumas yra didelis lankstumas. Mokytojas dirba individualiai tik su vienu studentu, jam skiriamas visas dėmesys, o temos ir mokymo metodai yra parenkami pagal studento poreikį ir interesus. Tolimesnis kalbos tobulinimas vyksta ir po pamokų - kartu su mokytoju pietaujant, vakarieniaujant, aplankant miesto, kuriame pasirinkote mokymąsi, lankytinas vietas.

Kitiems vis tik priimtinesnė tarptautinė kalbų mokyklos aplinka. Visų tikslas - tas pats, kuo geriau per trumpą laiką įsisavinti žinias ir jas tuoj pat taikyti praktikoje. Tad mokymasis grupėje dažnai gali motyvuoti labiau, nei mokymasis individualiai su mokytoju. Bendraujant su klientais, visuomet aptariame prioritetus, pomėgius, skirtingus mokymosi stilius ir stengiamės pasiūlyti labiausiai kliento poreikius atitinkantį sprendimą.

 

3.      Kokios kalbos dabar populiariausios suaugusiųjų tarpe?

 

Prieš 10 metų, mes galvojome, kad po 5 ar 10 metų anglų kalbos mokymų tikriausiai nebereikės. Tačiau šiandien galima stebėti, kad buvo, yra ir liko tarp lietuvių populiariausia užsienio kalba - anglų, ji mokoma nuo vis ankstesnio amžiaus, poreikis tik auga.

 

Šiandien didžioji dauguma lankytojų mokosi anglų kalba aukštesniu lygiu. Vis daugiau žmonių ateina tobulinti savo bendrinės, profesinės ar verslo kalbos žinias. Žmonės yra labai motyvuoti, darbštūs, keliantys aukštus reikalavimus sau ir kitiems, toliau kalbų eilėje rikiuojasi - prancūzų, vokiečių, ispanų, rusų, kinų ir kt.

 

4.   Vienas iš tokių būdų tikriausiai būtų kalbos studijos užsienyje? Kuo jos naudingos ir ar yra populiarios? Papasakokite plačiau.

 

Kalbų kursai užsienyje yra labai populiarus ir efektyvus būdas mokytis kalbų. Esminis privalumas -  mokymai vyksta greičiau, nes per trumpą laiką turima daug valandų, o dėl autentiškos aplinkos žinios yra įsiasavinamos lengviau, kitaip tariant, pats mokymosi procesas yra labai malonus, nes praktiškai visą savo laiką galime skirti kalbai.

 

Kalbų mokyklų yra visose pasaulio šalyse, mes kruopščiai atrenkame tinkamas ir priimtinas Lietuvos gyventojams, aplankome, įvertiname mokymo ir gyvenimo sąlygas. Populiariausios šalys - JK, Malta, JAV.

 

Dažnai klientus tenka paraginti rinktis kursus užsienyje, nes jie jaučia didelį nepasitikėjimą savo jėgomis, bijo daryti klaidas, kalbėti, tačiau pasiryžę išvykti ir grįžę, jie lieka labai patenkinti, nugali asmeninius ir kalbinius barjerus, ir dažnai vyksta vėl tobulinti kalbos įgūdžių. Užsienio programas renkasi ir tie, kurie jau ilgą laiką mokosi kalbos Lietuvoje ir nemato žymaus progreso. Tuo atveju išvykimas net ir porai savaičių į užsienio mokyklą, priverčia besimokantįjį pažvelgti į mokymąsi visai kitomis akimis.

 

Svarbiausia mokymasis nuosekliai. Viskas priklauso nuo to, kiek galime skirti tam laiko: ar galime mokytis kasdien po valandą ir tik kartą per savaitę po valandą? Ar laisvalaikiu ir darbe ją naudosime? Skaičiais kalbant, preliminariai galima teigti, kad kas namuose užims  - 2-3 metus, anglakalbėje aplinkoje - 1 metus, kad jaustumeisi laisvai kalbėdamas anglų kalba, t.y. kalbėtum sklanžiai ir su džiaugsmu.

 

5.      Ar tiesa, kad po tokių išvykų pastebimas didžiulis progresas?

 

Taip, nes labai dažnai pavyksta atsikratyti kalbėjimo baimės, patobulėja tarimas, daugiau pasitikime savimi, tiesiog jaučiame, kad įvyko pokytis.

 

Kiekvienam jis jaučiamas kaip didžiulis pakylėjimas, didžiulis noras kalbėti, smarkiai šoktelėjusi motyvacija, jaučiama pažanga, tik jis blėsta, atsiranda regresas, jei toliau negilini žinių, nenaudoji, neskaitai knygų, nekalbi, nerašai, negirdi. Todėl pats optimaliausias variantas pasiryžus mokytis kalbos, derinti mokymus gimtojoje šalyje su mokymu toje šalyje, kur ja kalbama. Sugrįžus nenustoti tobulinti kalbos, t.y. žinių atnaujinimas, klausymas, progų pakalbėti neatsisakymas ar ieškojimas, filmų žiūrėjimas, radijo klausymas, knygų skaitymas ta kalba, kurią mokaisi.

 

6.      Kaip tai padaryti kuo greičiau, bet su sveiku protu?

 

Stengtis integruoti visas prieinamas priemones: lankyti kursus, kartą į metus nuvykti į kursus užsienyje, stengtis naudoti kalbą darbe ir laisvalaikio metu, susirasti draugų, skaityti knygas, žiūrėti serialus, naudoti kalbų aplikacijas telefone ir pan. Jungiant visus tuos dalykus kartu tikrai pavyks greičiau pasinerti, tiesiogine to žodžio prasme, į tos kalbos pasaulį.

 

Kviečiame susisiekti ir aptarti Jūsų galimybes mokytis kalbos užsienyje!

 

Lina Preikšienė

Užsienio programų vadybininkė

Mob. +370 685 52882

lina@ames.lt

 

Ames


Ames

 

Kitos naujienos »

Verslo naujienos, ekonomikos aktualijos, straipsniai

Išmokamos pirmosios patalpų nuomos subsidijos
Išmokamos pirmosios patalpų nuomos subsidijos 05-27 12:09
Valstybės valdoma UAB "Investicijų ir verslo garantijos" ("Invega") išmoka pirmąsias patalpų nuomos subsidijas – iš viso 40.000 Eur aštuoniems pareiškėjams iš numatyto 100 mln. Eur krepšelio.
"Lords LB" saulės elektrinių projektui Lenkijoje – 18 mln. Eur EIB paskola
"Lords LB" saulės elektrinių projektui Lenkijoje – 18 mln. Eur EIB paskola 05-27 12:02
Europos investicijų bankas (EIB) suteikė 18 mln. Eur paskolą saulės elektrinių projektui Lenkijoje, kurį plėtoja "Lords LB Asset Management" fondo valdoma bendrovė.
SAP ir IBM pasirašė partnerystės Lietuvoje sutartį
SAP ir IBM pasirašė partnerystės Lietuvoje sutartį 05-27 11:49
Vokietijos verslo programinės įrangos bendrovės SAP atstovybė Lietuvoje UAB SAP ir JAV technologijų kompanijos padalinys UAB "IBM Lietuva" pasirašė partnerystės sutartį. Abi kompanijos...
"Intrum" plečia komandą: šįmet samdys dar 70 darbuotojų
"Intrum" plečia komandą: šįmet samdys dar 70 darbuotojų 05-27 11:32
Kreditų valdymo paslaugų įmonė "Intrum" didina Lietuvoje suburtą verslo paslaugų komandą ir šįmet planuoja įdarbinti dar 70 specialistų.
"Kitron" šiemet apsirūpinusi užsakymais 91%
"Kitron" šiemet apsirūpinusi užsakymais 91% 05-27 11:18
Elektroninės ir elektromechaninės įrangos bei kabelių pynių gamybos UAB "Kitron" pirmąjį šių metų ketvirtį viršijo planuotas pajamas – vieniems klientams mažinant užsakymus pajamas atsveria skubūs...
Kitos naujienos »

Prisijungti prie katalogo

Partneriai

Didneriai

Valiutų kursai

JAV doleris
USD 0,9112 €
Svaras sterlingų
GBP 1,1251 €
Lenkijos zlotas
PLN 0,2247 €
Rusijos rublis
RUB 0,0129 €
Baltarusijos rublis
BYN 0,3788 €
Kinijos juanis
CNY 0,1278 €
Šveicarijos frankas
CHF 0,9434 €
Lietuvos bankas, 2020-05-27

Akcijų kainos

Macy's 6,17 +18,43%
Goodyear 8,03 +12,46%
Citigroup 48,17 +9,23%
Goldman Sachs 196,06 +8,96%
Facebook 232,20 -1,15%
Colgate-Palmolive 69,43 -1,87%
Adobe Systems 376,63 -2,24%
NVIDIA 348,71 -3,42%

Žaliavų kainos pasaulyje

Cukrus 0,57 -5,00%
Ryžiai 564,00 +14,17%
Jautiena 4,45 -0,45%
Nafta 33,25 -1,98%
Dyzelis 0,88 -26,05%
Sidabras 15,07 +1,28%
Kava 3,41 +4,28%
Auksas 1683,17 +5,73%