VZ.lt
Lietuvos įmonių katalogas: Vilnius, Kaunas, Klaipėda, Šiauliai, Panevėžys, Alytus.

Verslo naujienos, ekonomikos aktualijos, straipsniai

Kalbos mokymasis užsienyje: 2-3 kartus greičiau nei namuose?

Kitos naujienos »
2019-05-10 12:32
Kalbos mokymasis užsienyje: 2-3 kartus greičiau nei namuose?

Pirmosios kalbų mokyklos Lietuvoje „American English School" vadovė Eglė Kesylienė įsitikinusi, kad prieš pradedant mokytis užsienio kalbų labai svarbu aiškiai atsakyti į klausimą, koks yra mūsų tikslas. Jei galutinis tikslas yra puikiai išmokti kalbą, tai reikia mokytis nuosekliai, integruojant visus kalbinius įgūdžius, tuomet mokymosi procesas bus malonus ir veiksmingas.

 

1.   Šiandien kaip niekad užsienio kalbą siūloma išmokti „nepaprastai lengvai". Ką galėtumėte pasakyti tokiais pažadais susigundžiusiems?

 

Susigundžiusiems pasakytume: jei susigundėte programėle, būtinai išbandykite, kai pajausite, kad jos nepakanka, lauksime jūsų. Įvertinsime jūsų turimą anglų kalbos žinių lygį ir imsimės nuoseklaus darbo anglų kalbos įgūdžiams lavinti. Metodiką tobuliname, motyvaciją keliame, bet mokinio indėlis čia labai svarbus, mokytis ir įdėti pastangų reikia, kaip tą daryti metodiškai, kokias resursais naudotis ir kokias piliules vartoti - atskleisime.

 

Žinoma, informacinės technologijos ir įvairios inovatyvios priemonės gali puikiai papildyti tokius mokymus ir padėti greičiau išmokti tam tikrus žodžius, suprasti gramatiką, patobulinti tarimą, Bet jos pasiteisina tik kaip papildomi dalykai. Kalba - bendravimas, o tai yra natūralus interaktyvus procesas, todėl labai svarbu taikyti įgytas žinias praktiškai, bendraujant su mokytoju ir kitais kursų dalyviais. Įvairiomis programėlėmis galima išmokti atskirus žodžius arba suprasti tam tikras sąvokas, bet jei tikslas yra išmokti laisvai kalbėti - reikia įdėti daug pastangų ir laiko.

 

2.   Suprantama, kad tradicinį mokymąsi vargu ar kas greit galės pakeisti, bet turbūt egzistuoja veiksmingų ir patrauklių būdų kalbai mokytis, kuriuos siūlote savo studentams?

 

Besimokantiems AMES kursuose, paįvairiname patį mokymosi procesą, deriname po kelis specialistus tai pačiai grupei: gimtakalbį ir lietuvį, kad mokinys pats galėtų vertinti savo pažangą grupės ar dėstytojo atžvilgiu. Dar vienas puikus būdas, kuris labai pakelia mokinio motyvaciją, tai kursai užsienyje/kalbų kelionė užsienyje, intensyvus ar kombinuotas mokymas (iš ryto grupėje, po pietų individualios pamokos 1-1 su mokytoju). Būnant anglakabėje aplinkoje „pasineri" į kalbos tobulinimą: oro uoste, gatvėje, parduotuvėje, priimančioje šeimoje, viešbutyje, mokykloje, parduotuvėje, bare ir t.t. Todėl labai rekomenduojame besimokant, save apdovanoti, šiuo atveju geriausia dovana - kalbos kelionė, kad pajustumėte kalbos mokymosi džiaugsmą, įveiktumėte drovumo barjerą, lengviau suprastumėte pašnekovą.

 

Kursuose užsienyje studentai gali rinktis patinkančią šalį, sau tinkamą mokymosi trukmę, intensyvumą, laiką. Kursai užsienyje patrauklūs dar ir tuo, jog tai puikus būdas derinti ir mokslus ir atostogas. Po pamokų studentai dalyvauja ekskursijose su kitais studentais, įvairiuose renginiuose.

 

Vienas iš įdomesnių kalbos mokymosi būdų, kuriuos siūlome savo studentams, yra mokymasis užsienyje mokytojo namuose, kurio privalumas yra didelis lankstumas. Mokytojas dirba individualiai tik su vienu studentu, jam skiriamas visas dėmesys, o temos ir mokymo metodai yra parenkami pagal studento poreikį ir interesus. Tolimesnis kalbos tobulinimas vyksta ir po pamokų - kartu su mokytoju pietaujant, vakarieniaujant, aplankant miesto, kuriame pasirinkote mokymąsi, lankytinas vietas.

Kitiems vis tik priimtinesnė tarptautinė kalbų mokyklos aplinka. Visų tikslas - tas pats, kuo geriau per trumpą laiką įsisavinti žinias ir jas tuoj pat taikyti praktikoje. Tad mokymasis grupėje dažnai gali motyvuoti labiau, nei mokymasis individualiai su mokytoju. Bendraujant su klientais, visuomet aptariame prioritetus, pomėgius, skirtingus mokymosi stilius ir stengiamės pasiūlyti labiausiai kliento poreikius atitinkantį sprendimą.

 

3.      Kokios kalbos dabar populiariausios suaugusiųjų tarpe?

 

Prieš 10 metų, mes galvojome, kad po 5 ar 10 metų anglų kalbos mokymų tikriausiai nebereikės. Tačiau šiandien galima stebėti, kad buvo, yra ir liko tarp lietuvių populiariausia užsienio kalba - anglų, ji mokoma nuo vis ankstesnio amžiaus, poreikis tik auga.

 

Šiandien didžioji dauguma lankytojų mokosi anglų kalba aukštesniu lygiu. Vis daugiau žmonių ateina tobulinti savo bendrinės, profesinės ar verslo kalbos žinias. Žmonės yra labai motyvuoti, darbštūs, keliantys aukštus reikalavimus sau ir kitiems, toliau kalbų eilėje rikiuojasi - prancūzų, vokiečių, ispanų, rusų, kinų ir kt.

 

4.   Vienas iš tokių būdų tikriausiai būtų kalbos studijos užsienyje? Kuo jos naudingos ir ar yra populiarios? Papasakokite plačiau.

 

Kalbų kursai užsienyje yra labai populiarus ir efektyvus būdas mokytis kalbų. Esminis privalumas -  mokymai vyksta greičiau, nes per trumpą laiką turima daug valandų, o dėl autentiškos aplinkos žinios yra įsiasavinamos lengviau, kitaip tariant, pats mokymosi procesas yra labai malonus, nes praktiškai visą savo laiką galime skirti kalbai.

 

Kalbų mokyklų yra visose pasaulio šalyse, mes kruopščiai atrenkame tinkamas ir priimtinas Lietuvos gyventojams, aplankome, įvertiname mokymo ir gyvenimo sąlygas. Populiariausios šalys - JK, Malta, JAV.

 

Dažnai klientus tenka paraginti rinktis kursus užsienyje, nes jie jaučia didelį nepasitikėjimą savo jėgomis, bijo daryti klaidas, kalbėti, tačiau pasiryžę išvykti ir grįžę, jie lieka labai patenkinti, nugali asmeninius ir kalbinius barjerus, ir dažnai vyksta vėl tobulinti kalbos įgūdžių. Užsienio programas renkasi ir tie, kurie jau ilgą laiką mokosi kalbos Lietuvoje ir nemato žymaus progreso. Tuo atveju išvykimas net ir porai savaičių į užsienio mokyklą, priverčia besimokantįjį pažvelgti į mokymąsi visai kitomis akimis.

 

Svarbiausia mokymasis nuosekliai. Viskas priklauso nuo to, kiek galime skirti tam laiko: ar galime mokytis kasdien po valandą ir tik kartą per savaitę po valandą? Ar laisvalaikiu ir darbe ją naudosime? Skaičiais kalbant, preliminariai galima teigti, kad kas namuose užims  - 2-3 metus, anglakalbėje aplinkoje - 1 metus, kad jaustumeisi laisvai kalbėdamas anglų kalba, t.y. kalbėtum sklanžiai ir su džiaugsmu.

 

5.      Ar tiesa, kad po tokių išvykų pastebimas didžiulis progresas?

 

Taip, nes labai dažnai pavyksta atsikratyti kalbėjimo baimės, patobulėja tarimas, daugiau pasitikime savimi, tiesiog jaučiame, kad įvyko pokytis.

 

Kiekvienam jis jaučiamas kaip didžiulis pakylėjimas, didžiulis noras kalbėti, smarkiai šoktelėjusi motyvacija, jaučiama pažanga, tik jis blėsta, atsiranda regresas, jei toliau negilini žinių, nenaudoji, neskaitai knygų, nekalbi, nerašai, negirdi. Todėl pats optimaliausias variantas pasiryžus mokytis kalbos, derinti mokymus gimtojoje šalyje su mokymu toje šalyje, kur ja kalbama. Sugrįžus nenustoti tobulinti kalbos, t.y. žinių atnaujinimas, klausymas, progų pakalbėti neatsisakymas ar ieškojimas, filmų žiūrėjimas, radijo klausymas, knygų skaitymas ta kalba, kurią mokaisi.

 

6.      Kaip tai padaryti kuo greičiau, bet su sveiku protu?

 

Stengtis integruoti visas prieinamas priemones: lankyti kursus, kartą į metus nuvykti į kursus užsienyje, stengtis naudoti kalbą darbe ir laisvalaikio metu, susirasti draugų, skaityti knygas, žiūrėti serialus, naudoti kalbų aplikacijas telefone ir pan. Jungiant visus tuos dalykus kartu tikrai pavyks greičiau pasinerti, tiesiogine to žodžio prasme, į tos kalbos pasaulį.

 

Kviečiame susisiekti ir aptarti Jūsų galimybes mokytis kalbos užsienyje!

 

Lina Preikšienė

Užsienio programų vadybininkė

Mob. +370 685 52882

lina@ames.lt

 

Ames


Ames

 

Kitos naujienos »

Verslo naujienos, ekonomikos aktualijos, straipsniai

Muziejų dieną Valdovų rūmų lobiai – nemokamai ir ilgiau
Muziejų dieną Valdovų rūmų lobiai – nemokamai ir ilgiau 05-17 20:00
Nacionalinis muziejus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmai tarptautinės Muziejų dienos, minimos gegužės 18-ąją, proga kviečia saugiai, nemokamai ir ilgiau apžiūrėti nuolatines...
PSO studija: dėl per ilgos darbo dienos miršta per 700.000 žmonių
PSO studija: dėl per ilgos darbo dienos miršta per 700.000 žmonių 05-17 19:56
Per ilga darbo diena kasmet tampa šimtų tūkstančių žmonių mirties priežastimi, teigiama Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) ataskaitoje. Tai pirmasis tokio pobūdžio tyrimas, kuris buvo atliktas...
Pasaulio ekonomikos forumas atšaukė 2021 metų viršūnių susitikimą Singapūre
Pasaulio ekonomikos forumas atšaukė 2021 metų viršūnių susitikimą Singapūre 05-17 19:18
Pasaulio ekonomikos forumas pirmadienį paskelbė atšaukęs metinį pasaulio politikos, ekonomikos ir verslo elito susitikimą, planuotą rugpjūčio mėnesį Singapūre.
Prezidentas siūlo teisėkūros iniciatyvas vertinti klimato kaitos požiūriu
Prezidentas siūlo teisėkūros iniciatyvas vertinti klimato kaitos požiūriu 05-17 18:55
Prezidentas Gitanas Nausėda siūlo įtvirtinti, kad teisėkūros iniciatyvos turėtų būti vertinamos ir aplinkosauginiu bei klimato kaitos požiūriu.
Seimas planuoja pasmerkti Kinijoje vykdomus nusikaltimus žmoniškumui
Seimas planuoja pasmerkti Kinijoje vykdomus nusikaltimus žmoniškumui 05-17 18:07
Lietuvos Seimas planuoja pasmerkti Kinijoje vykdomus nusikaltimus žmoniškumui, uigūrų genocidą.
Kitos naujienos »

Prisijungti prie katalogo

Valiutų kursai

JAV doleris
USD 0,8235 €
Svaras sterlingų
GBP 1,1599 €
Lenkijos zlotas
PLN 0,2201 €
Rusijos rublis
RUB 0,0111 €
Baltarusijos rublis
BYN 0,3225 €
Kinijos juanis
CNY 0,1278 €
Šveicarijos frankas
CHF 0,9132 €
Lietuvos bankas, 2021-05-18

Akcijų kainos

Macy's 18,08 +14,00%
Western Digital 71,87 +8,29%
Xerox 24,21 +4,49%
NVIDIA 569,72 +4,23%
Kraft Heinz Co 43,73 -0,21%
AutoZone 1527,58 -0,40%
Humana 452,75 -0,70%
Walt Disney 173,70 -2,60%

Žaliavų kainos pasaulyje

Auksas 1760,04 +2,43%
Varis 9324,82 +3,74%
Ryžiai 495,00 -5,71%
Vištiena 2,26 +19,58%
Benzinas 1,99 0,00%
Kava 3,71 +0,82%
Nafta 63,82 -3,42%
Sidabras 25,69 +0,16%