VZ.lt
Lietuvos įmonių katalogas: Vilnius, Kaunas, Klaipėda, Šiauliai, Panevėžys, Alytus.

Verslo naujienos, ekonomikos aktualijos, straipsniai

Investicija į darbuotojų sveikatą - profesionalūs oro valymo sprendimai pramonei

Kitos naujienos »
2016-05-19 11:20
Investicija į darbuotojų sveikatą - profesionalūs oro valymo sprendimai pramonei

Viena aktualiausių pastarojo meto problemų, dažnai siejama ne tik su sveikatos problemomis (galvos skausmas, akių suirzimas ar bronchų ligos), bet ir nuolatiniu nuovargiu peraugančiu į depresiją - didėjantis oro užterštumas gamybinėse patalpose. Siekdamos neviršyti Europos Sąjungoje nustatytos leistinos normos, vis daugiau Lietuvos pramonės įmonių investuoja į oro valymo sistemas.

 

Dirbant su suvirinimo ar kita metalo apdirbimo įranga privalu gerai išmanyti saugumo reikalavimus ir įvertinti potencialią riziką. Jei atliekant suvirinimo darbus atsiradusių dūmų arba šlifavimo dalelių koncentracija darbo vietoje bus per didelė, tai pakenks žmonių sveikatai ir atitinkamai lems mažesnį produktyvumą ar didesnį nedarbo dienų dėl ligos skaičių.


Kaip žinoma, virinant, lanko degimo metu, susidarę dūmai šilto oro srove 5 - 6 metrus kyla aukštyn, o atšalę krinta žemyn. Per darbo dieną susidarius suvirinimo dūmų šydui labai greitai viršijamas maksimalios leistinos koncentracijos fono lygis. Kenksmingų medžiagų leistina koncentracija patalpose nustatyta Europos Sąjungos direktyvose, kuri yra 5 mg kietųjų dalelių vienam kubiniam metrui (1m3). Siekiant užtikrinti, kad nebūtų viršijamos leistinos koncentracijos ribos, reikia įrengti profesionalią ištraukiamąją ventiliaciją su oro valymo įranga. Sudėtingos oro valymo ir vėdinimo sistemos, skirtos valyti orą labiausiai teršiamoje aplinkoje, randa paklausą ir Lietuvoje.


Per 24 veiklos metus UAB SERPANTINAS yra sukaupęs didelę patirtį parduodant, montuojant ir prižiūrint oro valymo, vėdinimo bei suvirinimo dūmų filtravimo sistemas, taip pat įrengiant suvirinimo darbo vietas.


UAB SERPANTINAS specialistai išskiria ir siūlo tris oro valymo sprendimus pramonei:


PIRMAS SPRENDIMAS - lokalus nutraukimas, t.y. vienas efektyviausių ir paprasčiausių sprendimų užterštam orui patalpose mažinti, kuris skirtas konkrečiai darbo vietai. Lokalų nutraukimą galima montuoti su:


- nutraukimo rankovėmis (1 pav.), nutraukimo gaubtais (2 pav.), šlifavimo stalais (3 pav.), mobiliais filtrais (4 pav.).

 

Serpantinas

Pav. 1

 

Serpantinas

Pav. 2

 

Serpantinas

Pav. 3

 

Serpantinas

Pav. 4

 

UAB SERPANTINAS specialistai lokalius nutraukimo sprendimus yra įgyvendinę ir praktikoje - Klaipėdos laivininkų mokykloje, Klaipėdos darbo rinkos mokymo centre (toliau DRMC), Kėdainių DRMC, Alytaus DRMC, Petrašiūnų DRMC, Jonavos technologijų mokykloje, AB Lietuvos geležinkeliai (Radviliškis), UAB „Tauriga", UAB „Schmitz - Cargobull Baltic", UAB „Metalo meistrai", UAB „Stengel LT", UAB „KG Constructions", UAB „Norac", AB „Lifosa", UAB „Stansefabrikken", UAB „Aumeta", UAB „Pasvalio agrodileris", UAB „UMP Technika" ir kt.

 

ANTRAS SPRENDIMAS. Centrinės filtravimo sistemos:


- „Push-Pull" sistema rekomenduojama, kai norima pašalinti susidariusius oro teršalus kai lokalios nutraukiamosios sistemos įrengti neįmanoma, arba yra naudojama lokaliai nutraukiamai sistemai papildyti. „Push-Pull" sistema yra išleidžiamoji ir įleidžiamoji, kurios vamzdžiai montuojami vienas priešais kitą ir prijungiama prie traukos ir filtravimo sistemos (5, 6 pav.). Naujausi Push-pull projektų pavyzdžiai įgyvendinti įmonėse UAB „Schmitz - Cargobull Baltic", UAB „Norac", AB „Rokiškio mašinų gamykla", AB „Alytaus montuotojas", UAB „Mitnija", UAB „Autogalantas", UAB „Laumetris", AB „Umega" (Vienybė) ir kt.

 

Serpantinas

Pav. 5

 

Serpantinas

Pav. 6

 

- Oro valymo sistema CleanAirTower (švaraus oro bokštai), skirta dirbtuvėms, kuriose nėra galimybės įrengti lokalaus oro nutraukimo ar papildant jau esamas vėdinimo sistemas. Valomas oras cirkuliuoja ratu (7 pav.)

 

Serpantinas

Pav. 7

 

TREČIAS SPENDIMAS, kuris įgyvendintas bendrovėse AB „Rokiškio mašinų gamykla", UAB „Emeko" ir AB „Montuotojas" - nutraukimas nuo plazminių pjaustymo stalų (8 pav.).

 

Serpantinas

Pav. 8

 

UAB SERPANTINAS diegia modernias ir novatoriškas technologines sistemas, kurios yra orientuotos ne tik į efektyvių gamybos sistemų integravimą, bet ir į aukštos kokybės ir aplinkos apsaugos standartų užtikrinimą. Bendrovė yra oficiali Vokietijos įmonės „Kemper GmbH" atstovė Baltijos šalyse, kuri specializuojasi patalpų oro valymo sektoriuje ir yra viena šio sektoriaus lyderių Europoje.

 

Akivaizdžiai išaugęs gamybinių įmonių poreikis ieškoti alternatyvių aplinkosaugos sprendimų, kaip suvaldyti ir sumažinti aplinkos užterštumą, paskatino UAB SERPANTINAS siūlyti įmonėms įgyvendinti "LAAIF" (Lietuvos aplinkos apsaugos investicijų fondas) projektą bendradarbiavimo principu.

 

Projektas būtų orientuotas į gamybines įmones, siekiant padėti joms esančias aplinkosaugos problemas paversti konkrečiomis galimybėmis stiprinti verslą. Išskiriamos oro, vandens apsaugos ir atliekų tvarkymo bei beatliekinės gamybos sritys. LAAIF projekto paramos dydis sudaro 200.000€, o paramos intensyvumas - iki 80 %. Tinkamos lėšos yra skirtos tik technologinei įrangai įsigyti, kurią įsidiegus, sumažėtų neigiamas poveikis aplinkai. Netinkamoms finansuoti išlaidoms priskiriamos lėšos, susijusios su darbų bei paslaugų įsigijimu.


Įsivertinti bendradarbiavimo ir paramos gavimo galimybes, išgryninti projekto koncepciją padės UAB „RVS konsultacijos", turinti ilgametę patirtį specializuotų ir ES projektų rengimo, administravimo ir konsultavimo srityje. Įmonė sėkmingai įgyvendina įvairius ES paramos, investicinius, eksporto plėtros, aplinkosauginius, techninius, mokymų bei kvalifikacijos kėlimo ir kt. projektus, nes yra susiformavusi efektyvi jų darbo metodika, paremta įgyta plačia patirtimi, naudojama didelė žinių/duomenų bazė ir svarbiausia, veikla paremta profesionalumo principu. Aktualiausi ir naujausi tokių projektų pavyzdžiai įmonėse UAB „KTS Production", AB „Cranbalt", UAB „Elmaga", UAB „Metalistas Lt", UAB „Cie Lt forge" ir kt.


Inovacijos ir technologiniai pokyčiai yra verslo gyvybingumo, konkurencinio pranašumo ir žinomumo pagrindas, todėl ieškojimas naujų galimybių užtikrinti aplinkosaugą, tai bus pelninga įmonės investicija į verslo vystymo strategiją ateities perspektyvoje. Tik vystomas bendradarbiavimas verslą veda į priekį, į lyderio pozicijas.

 

Mes visada pasiruošę lanksčiai aptarti Jūsų pageidavimus ir išgirsti kiekvieną Jūsų norą! Esame tikri, kad sukaupta prekybos, aptarnavimo, konsultavimo ir techninių sprendimų patirtis leis tenkinti kiekvieną Jūsų poreikį. Tikimės sėkmingo bendradarbiavimo!

 

Daugiau informacijos apie oro valymą patalpose ir LAAIF paramos galimybes teiraukitės:

 

Modestas Kvedaras
UAB SERPANTINAS prekybos ir rinkodaros vadovas
Tel. 8 698 32432
El. paštas m.kvedaras@serpantinas.com

 

Ignas Viliušis
UAB RVS konsultacijos Klientų aptarnavimo vadovas
Tel. 8 638 75249
El. paštas ignas.viliusis@rvskonsultacijos.lt

 

Plačiau rasite čia: http://rekvizitai.vz.lt/imone/serpantinas/

 

Kitos naujienos »

Verslo naujienos, ekonomikos aktualijos, straipsniai

Dovanos darbuotojams: praktiškumas vis dar pirmoje vietoje
Dovanos darbuotojams: praktiškumas vis dar pirmoje vietoje 11-19 06:34
Įmonės ir verslo partneriams, ir darbuotojams vietoj smulkios atributikos vis dažniau dovanoja valgomas dovanas. Jų pardavėjai tikina, kad šiuo metu užsakymų – pats įkarštis, o susivėlinusiems...
Iliustruotoji istorija: sutemos virš Europos. Pirmojo pasaulinio karo pradžia.
Iliustruotoji istorija: sutemos virš Europos. Pirmojo pasaulinio karo pradžia. 11-18 19:49
Šiltą 1914 m. vasarą europiečiai mėgaujasi taika, gerove ir pažanga, tačiau du pistoleto šūviai išjudina įvykių griūtį ir įžiebia iki tol didžiausią istorijoje karą. Daugelis aprauda katastrofą...
JAV vyno legendos "Opus One" premjera Lietuvoje
JAV vyno legendos "Opus One" premjera Lietuvoje 11-18 19:23
Spalį Vilniuje vyko legendinio Amerikos vyno "Opus One", atsiradusio trijų XX a. įtakingiausių JAV ir Prancūzijos vynininkų – barono Philippe‘s de Rothschildo, jo dukros Philippine ir Roberto...
Suomijos miesto pasiūlymas – sklypas namo statybai už 100 Eur
Suomijos miesto pasiūlymas – sklypas namo statybai už 100 Eur 11-18 17:54
Suomijos Salo miesto valdžia, norėdama pritraukti naujų gyventojų, pasiūlė įsigyti žemės sklypus gyvenamųjų namų statybai vos už 100 Eur. Akcija vyks 100 dienų.
VŽ rekomenduoja: naujos knygos
VŽ rekomenduoja: naujos knygos 11-18 16:12
Praėjusį savaitgalį vykęs literatūros festivalis "Vilniaus lapai" akivaizdžiai parodė, kad skaitančiųjų knygas Lietuvoje yra, ir dar kiek – VISI bilietai į tris susitikimus su rašytojais Lietuvos...
Kitos naujienos »

Prisijungti prie katalogo

Partneriai

SANO
Veiksmingesnė buitine chemija. Kokybė iš Izraelio.

Valiutų kursai

JAV doleris
USD 0,8478 €
Svaras sterlingų
GBP 1,1188 €
Lenkijos zlotas
PLN 0,2362 €
Rusijos rublis
RUB 0,0143 €
Baltarusijos rublis
BYN 0,4369 €
Kinijos juanis
CNY 0,1278 €
Šveicarijos frankas
CHF 0,8550 €
Lietuvos bankas, 2017-11-19

Akcijų kainos

Nike 59,19 +3,42%
Manchester United 19,55 +2,89%
Goodyear 29,94 +2,15%
Avon 1,94 +2,11%
Harley-Davidson 47,25 -1,77%
Coca-Cola 45,71 -1,80%
Wal-Mart 97,47 -2,16%
Intel 44,63 -2,23%

Žaliavų kainos pasaulyje

Varis 6807,60 +3,50%
Auksas 1279,51 -2,63%
Kava 3,10 -4,02%
Benzinas 1,71 -8,56%
Anglis 97,14 +0,28%
Sidabras 16,94 -2,81%
Ryžiai 394,00 -1,99%
Mediena 697,44 -1,00%