VZ.lt
Lietuvos įmonių katalogas: Vilnius, Kaunas, Klaipėda, Šiauliai, Panevėžys, Alytus.

Verslo naujienos, ekonomikos aktualijos, straipsniai

Gauti nepriklausomo elektros tiekėjo pasiūlymui - vos keli mygtuko paspaudimai

Kitos naujienos »
2021-09-03 12:32
Gauti nepriklausomo elektros tiekėjo pasiūlymui - vos keli mygtuko paspaudimai

Iki 2021 metų pabaigos didžioji dalis privačių elektros energijos vartotojų privalo pasirinkti nepriklausomą elektros energijos tiekėją, to nepadariusieji iki 2021 m. gruodžio 18 d. pateks į garantinį tiekimą. Tolimesnį elektros energijos tiekimą šešis mėnesius jiems užtikrins „Energijos skirstymo operatorius" (trumpiau ESO). Garantinio tiekėjo parduodamos elektros energijos kaina priklausys nuo vidutinės ankstesnio mėnesio biržos kainos ir bus perskaičiuojama kas mėnesį, pritaikant koeficientą 1,25.


Kitaip tariant, nepasirinkusieji ir patekusieji į garantinį tiekimą nuo kitų metų už elektros energiją mokės iki 25 proc. daugiau, nei tie, kurie jau apsisprendė pirkti elektrą iš nepriklausomų tiekėjų.

 

Ką tai reiškia ir kodėl tai vyksta?

 

Egto

Elektros energijos rinkos liberalizavimo procesas Lietuvoje prasidėjo prieš daugiau nei dešimtmetį. Jo esmė - suteikti vartotojams galimybę atsisakyti monopolinių visuomeninio tiekimo paslaugų.


Konkurencija visuomet gerina kokybę - nepriklausomos įmonės nustato aukštesnius aptarnavimo standartus ir siūlo konkurencingas kainas, taip siekdamos pritraukti kuo daugiau klientų, kurie patys turi galimybę rinktis paslaugos tiekėją.


Nuo 2020 gruodžio 18 d. nepriklausomus tiekėjus jau galėjo rinktis tie buitiniai vartotojai, kurie per metus suvartoja daugiau nei 5000 kWh per metus. Privačių vartotojų įtraukimas į laisvą elektros rinką suskirstytas į tris etapus. Aukščiau paminėti vartotojai pateko į pirmąjį etapą. Antrajame etape nepriklausomus elektros energijos tiekėjus turi pasirinkti buitiniai vartotojai, kurių metinis elektros suvartojimas yra nuo 1000 iki 5000 kWh.


Kaip sužinoti, ar patenkate į antrąjį etapą? Jei šiuo metu per mėnesį sąskaitos už elektros energiją sudaro nuo 10 iki 60 eurų, tuomet tikrai patenkate ir iki metų pabaigos privalote pasirinkti nepriklausomą elektros energijos tiekėją. Jei mėnesio sąskaitos už elektrą mažesnės nei 10 eurų - suvartojate mažiau nei 1000 kWh per metus.


Tiesa, nesvarbu, į kurį etapą patenkate, - sutartį su nepriklausomu tiekėju pasirašyti ir pradėti taupyti galite jau dabar, tiesiog jei to nepadarysite iki nustatyto termino - šešis mėnesius gausite didesnes elektros energijos sąskaitas nei jūsų kaimynai. O vėliau tiesiog neturėsite kitos išeities - teks pasirinkti nepriklausomą tiekėją. 

 

Į ką reikia atkreipti dėmesį renkantis?

 

EgtoPasak bendrovės „EGTO energija" pardavimų ir rinkodaros vadovo Aurimo Janušausko, galima išskirti kelis pagrindinius kriterijus, kuriuos turi atitikti nepriklausomas elektros tiekėjas. Visų pirma tai turi būti licencijuota įmonė įrašyta į elektros energijos tiekėjų sąrašą.

Antra - siūlomi planai bei įsipareigojimai. Pasirinkimai, susiję su mokama kaina už elektros energiją įprastai yra du: fiksuotas ir biržos. Pasirinkę fiksuotą kainą visą sutarties laikotarpį už suvartotą kilovatvalandę mokėsite tą pačią sumą nepriklausomai nuo kainos svyravimo rinkoje. Tai tiesiog patogu.

 

Biržos kaina įdomesnė tiems, kas mėgsta gilintis į rinkoje vykstančius procesus - bus mėnesių, kuomet kaina tikrai nudžiugins, bus ir tokių, kuomet teks mokėti šiek tiek daugiau.

 

Trečia - patogumas pasirašyti elektros tiekimo sutartį bei sutarties sąlygos. Pasidomėkite kokiais būdais ir kaip greitai galite tai padaryti. Pasitikrinkite ir įsivertinkite, ar sudaromoje sutartyje nėra kokių nors būdų jus pririšti prie konkretaus tiekėjo. Atkreipkite dėmesį į sutarties sąlygas: įsigaliojimo datą, tarifo dydį, sutarties galiojimą, nutraukimą, atsiskaitymo, apskaitos prietaiso rodmenų deklaravimo tvarką.

 

Na ir ketvirtas požymis, rodantis, kad jūsų pasirinkimas tinkamas, - inovatyvūs sprendimai. Jei įmonė turi gyvo bendravimo principu veikiančią klientų aptarnavimo sistemą, patogius ir šiuolaikiškus atsiskaitymo už elektrą įrankius - verta svarstyti tokio tiekėjo pasirinkimą.

 

„Kaip jau minėta anksčiau, nesvarbu, į kokį elektros energijos rinkos liberalizavimo etapą patenka jūsų namų ūkis, kiek elektros energijos suvartojate per metus - rinktis nepriklausomą tiekėją galite jau dabar. Vienas svarbiausių patarimų - neatidėlioti sprendimo iki paskutinės minutės, pasilikti pakankamai laiko pasirinkimui. Turima patirtis iš pirmojo etapo rodo, kad didžiausias klientų aktyvumas pasireiškia paskutiniais mėnesiais. Labai rekomenduojame pradėti domėtis ir rinktis tiekėja kuo anksčiau. Juo labiau, kad nėra jokių papildomų įsipareigojimų, o jūsų kasdienoje niekas nesikeis. Gal šiek tiek patogiau bus mokėti už elektrą, nes mūsų siūloma sistema šiuolaikiška ir pritaikyta visų tipų vartotojams, - teigia bendrovės „EGTO energija" atstovas Aurimas Janušauskas, - Visa informacija apie tai, kaip galite pasirinkti mus savo elektros tiekėjais, yra pateikta interneto puslapyje www.egto.lt. Svetainėje taip pat pateikiama ir patogi rekomenduojamo plano skaičiuoklė - https://egto.lt/plano-skaiciuokle/, kurioje vos keliais mygtuko paspaudimais galėsite palyginti siūlomus planus ir išsirinkti tinkamiausią, o sutartį su mumis galėsite pasirašyti net neišeidami iš namų. Jeigu kiltų papildomų klausimų - susiekite su mūsų ekspertais puslapyje nurodytu būdu, visuomet mielai pakonsultuosime ir padėsime išsirinkti tinkamiausią planą."

 

Egto

 

Egto

 

Kitos naujienos »

Verslo naujienos, ekonomikos aktualijos, straipsniai

Kaip perėjimas prie žaliosios energetikos veikia kainas?
Kaip perėjimas prie žaliosios energetikos veikia kainas?
"Verslo tribūnoje" apie tai, kokį poveikį infliacijai turi perėjimas prie žaliosios energetikos. Elektromobilio gamybai reikia 5 kartus daugiau metalų nei varomam iškastiniu kuru, paklausa...
Dar daugiau dėmesio "Iki" darbuotojams: keliami atlyginimai, gerinamos darbo sąlygos
Dar daugiau dėmesio "Iki" darbuotojams: keliami atlyginimai, gerinamos darbo sąlygos
2023 metų pradžioje prekybos tinklas "Iki" 10 proc. padidino įmonės darbuotojų atlyginimus. Monika Milė, prekybos tinklo "Iki" Žmonių ir kultūros departamento vadovė, sako, kad padidintas algas...
MO muziejaus mecenatai: krizių metu mecenatystė dar labiau sutelkia
MO muziejaus mecenatai: krizių metu mecenatystė dar labiau sutelkia
Kasmet MO muziejus savo palaikytojų bendruomenei ir visuomenei pristato išsamią praėjusių metų veiklos ataskaitą. 2022 metai nestokojo iššūkių – susitelkimo pareikalavęs karas Ukrainoje...
Tarptautinė paroda "Ką pasėsi... 2023" – stereotipus laužančios inovacijos šiuolaikiniam agrosektoriui
Tarptautinė paroda "Ką pasėsi... 2023" – stereotipus laužančios inovacijos šiuolaikiniam agrosektoriui
Kovo 30–balandžio 1 dienomis Vytauto Didžiojo universiteto Žemės ūkio akademijoje (VDU ŽŪA) 27-ąjį kartą vyks tradicinė tarptautinė žemės ūkio paroda "Ką pasėsi... 2023". Per šį laikotarpį...
EPCM- raktas sudėtingiems statybų projektams
EPCM- raktas sudėtingiems statybų projektams
EPCM yra sparčiai populiarėjantis statybų valdymo modelis, kai atsakomybę už visus statybų etapus – nuo idėjos iki rakto – prisiima viena konsultantų komanda. Integruojant skirtingus skaitmeninio...
Kitos naujienos »

Prisijungti prie katalogo

Valiutų kursai

JAV doleris
USD 0,9143 €
Svaras sterlingų
GBP 1,1204 €
Lenkijos zlotas
PLN 0,2131 €
Baltarusijos rublis
BYN 0,3633 €
Kinijos juanis
CNY 0,1357 €
Šveicarijos frankas
CHF 1,0011 €
Lietuvos bankas, 2023-02-05

Akcijų kainos

American Express 178,86 +3,31%
Apple 154,50 +2,44%
JPMorgan 141,09 +1,55%
Caterpillar 247,76 +1,17%
Adobe Systems 379,33 -3,29%
Starbucks 104,30 -4,44%
Ford 13,23 -7,61%
Amazon.com 103,39 -8,43%

Žaliavų kainos pasaulyje

Cukrus 0,81 +2,53%
Jautiena 4,87 -6,35%
Anglis 379,23 +10,83%
Benzinas 2,37 -16,84%
Dyzelis 3,12 -23,15%
Ryžiai 467,00 +6,14%
Sidabras 23,33 +10,99%
Varis 8375,40 +4,04%