VZ.lt
Lietuvos įmonių katalogas: Vilnius, Kaunas, Klaipėda, Šiauliai, Panevėžys, Alytus.

Verslo naujienos, ekonomikos aktualijos, straipsniai

Dėl studijų negalintys apsispręsti moksleiviai jas gali „pasimatuoti“

Kitos naujienos »
2019-03-25 10:25
Dėl studijų negalintys apsispręsti moksleiviai jas gali „pasimatuoti“

Atėjus pavasariui, dalyje šeimų kyla nerimo banga - ar vaikas gerai išlaikys egzaminus, ar jis tinkamai pasiruošęs, koks universitetas pakvies studijuoti ir į kokią specialybę? Dar daugiau nežinios ir nerimo kyla, kai mylima atžala nusprendžia studijuoti užsienyje - dėl netinkamo pasirinkimo tai gali būti sunku ne tik morališkai, bet finansiškai. Pasak jaunuolius studijoms užsienyje ruošiančios „American English School" (AMES) vadovės E. Kesylienės, tokiu atveju geriausia atlikti „namų darbus" ir studijas iš anksto „pasimatuoti" specializuotose stovyklose.

 

„Mūsų užsakymu 2018 metais atlikta Lietuvos moksleivių apklausa parodė, kad 8 iš 10 galvoja apie studijas užsienyje, tačiau mūsų turima statistika rodo, kad realybėje išvyksta studijuoti kur kas mažiau. Vienu pagrindiniu motyvu tampa baimė, kad studijos neatitiks lūkesčių ar jauno žmogaus gebėjimų, todėl visada patariu norimą studijų kryptį iš pradžių išbandyti pačiu neskausmingiausiu būdu, vasarą specializuotose užsienio stovyklose „šešėliaujant" - stebint vykstančius procesus ir pasirinktos srities profesionalą jo darbo vietoje, mokantis specifinių norimos studijų srities dalykų. Tai geras būdas padėti vaikui apsispręsti dėl būsimų studijų ir atrasti savo stipriąsias savybes, nes laikinas aplinkos pakeitimas padės jaunam žmogui lavinti studijoms būtinus įgūdžius ir kryptingai išnaudoti vasarą, - sako AMES studijų užsienyje ekspertė, vienintelė sertifikuota Britų Tarybos „Education UK" konsultantė Lietuvoje E. Kesylienė. - Tačiau yra ir kitas, mus nustebinęs, motyvas. Atlikome klientų apklausą, norėdami sužinoti, kodėl jie vaikus leidžia į stovyklas užsienyje, ir rezultatas mus pačius nustebino: mūsų komanda manė, kad visų įvardinta priežastis bus anglų kalbos tobulinimas, bet pirmas dalykas, kurį išgirdome, buvo - kad vaikai taptų savarankiškesni. Tam labiausiai tinka tarptautinės stovyklos ar mėnesio, trimestro ar akademinių metų programa dar besimokant gimnazijoje, kai tenka išeiti iš savo komforto zonos ir bent trumpam susikurti naują aplinką. Tiems tėvams, kurie nori kuo geriau įsigilinti į siūlomų stovyklų programas, pradėti jomis domėtis reikėtų likus pusmečiui iki stovyklos pradžios, kadangi pavasariui įpusėjus, vietos tarptautinėse stovyklose užsipildo labai greitai".

 

Pasak E. Kesylienės, pastebimos trys pagrindinės stovyklų užsienyje pasirinkimo motyvų tendencijos:

 

  1. Anksčiau beveik 80 proc. vykstančiųjų pasirinkdavo stovyklas, kuriose intensyviai mokomasi užsienio kalbos, tačiau pastaruoju metu beveik 80 proc. stovyklautojų nori gilinti ne tik užsienio kalbos žinias, daugiausia anglų, bet taip pat ieško stovyklų, kuriose mokytųsi įvairių akademinių dalykų, sporto ar menų. Šiandien stovyklos užsienyje atlieka ne tik įdomaus ir turiningo laisvalaikio funkciją, bet padeda moksleivius motyvuoti bei pasirinkti norimą studijų kryptį - jas „pasimatuoti".

  2. Vis daugiau moksleivių pasirenka ruoštis tarptautiniams užsienio kalbos (anglų, prancūzų, vokiečių)  egzaminams toje šalyje, kur šia kalba kalbama - ypač prieš 12 klasę. Būsimas dvyliktokas, pasiruošęs tarptautiniam egzaminui vasarą bei išlaikęs egzaminą, grįžta namo su egzamino pažymėjimu, kuris atitinkama tvarka užskaitomas vietoje Valstybinio Brandos užsienio kalbos egzamino - taip dvyliktokas sutaupo daug brangaus laiko dvyliktoje klasėje ruošiantis kitiems brandos egzaminams.

  3. Visame pasaulyje, taip pat ir Lietuvoje, populiarėja užsienio kalbų atostogos šeimoms, mat galima vykti į Angliją, Maltą, Italiją, Vokietiją atostogauti ir mokytis tiek tėvams jiems skirtose grupėse, tiek vaikams skirtose programose, vakarus ir savaitgalius leidžiant kartu. Tokios atostogos ir prasmingos, ir naudingos.

 

Šiuo metu vykdomos įvairios valstybės ir privataus verslo remiamos programos, AMES rengia  kalbos ir profesijos „žvalgytuvių" stovyklas į Jungtinės Karalystės, JAV ir Maltos geriausius universitetus, kur būsimi studentai gali detaliau pamatyti universiteto tvarką ir mikroklimatą, studijų pobūdį ir pasirinktos profesijos galimybes.

 

Kviečiame susisiekti ir aptarti Jums iškilusius klausimus dėl tarptautinių stovyklų ir studijų galimybių geriausiuose užsienio universitetuose.

 

Tel.: +370 5 2791011   

Mob.: +370 610 30006

El. p.: vilnius@ames.lt

 

Ames

 

Ames

 

Ames

 

Ames

 

 AMES

Kitos naujienos »

Verslo naujienos, ekonomikos aktualijos, straipsniai

Už milijoną eurų sutvarkyta Alytaus sinagoga
Už milijoną eurų sutvarkyta Alytaus sinagoga 11-24 16:28
Kultūros infrastruktūros centras (KIC) pranešė apie baigiamus Alytaus sinagogos restauravimo darbus: prieš daugiau nei šimtmetį statytuose Alytaus žydų maldos namuose bus įkurtas Alytaus muziejaus...
Buvęs "Raseinių vandenų" vadovas kaltinamas piktnaudžiavimu, turto pasisavinimu
Buvęs "Raseinių vandenų" vadovas kaltinamas piktnaudžiavimu, turto pasisavinimu 11-24 15:57
Teismui perduota baudžiamoji byla, kurioje kaltinimai piktnaudžiavimu, svetimo turto pasisavinimu ir iššvaistymu yra pareikšti buvusiam "Raseinių vandenų" vadovui Stanislovui Bartkui, antradienį...
VMI įmonėms asmeniškai primins apie prievolę teikti duomenis SAF-T formatu
VMI įmonėms asmeniškai primins apie prievolę teikti duomenis SAF-T formatu 11-24 15:36
Apie 16.000 Lietuvos įmonių turėtų gauti asmeninį mokesčių administratoriaus priminimą, kad privalo būti pasirengusios buhalterinės apskaitos dokumentų duomenis už 2019 m. teikti standartinėje...
Kitos naujienos »

Prisijungti prie katalogo

Partneriai

Didneriai

Valiutų kursai

JAV doleris
USD 0,8403 €
Svaras sterlingų
GBP 1,1250 €
Lenkijos zlotas
PLN 0,2235 €
Rusijos rublis
RUB 0,0111 €
Baltarusijos rublis
BYN 0,3247 €
Kinijos juanis
CNY 0,1279 €
Šveicarijos frankas
CHF 0,9254 €
Lietuvos bankas, 2020-11-24

Akcijų kainos

Macy's 10,41 +15,03%
ConocoPhillips 42,71 +7,72%
Harley-Davidson 39,78 +7,02%
Exxon Mobil 39,36 +6,55%
Colgate-Palmolive 84,54 -0,73%
Moody's 270,84 -0,77%
Avon 5,60 -0,88%
Apple 113,85 -2,97%

Žaliavų kainos pasaulyje

Kava 3,35 -8,72%
Nafta 42,15 +0,98%
Benzinas 1,20 -2,44%
Anglis 58,40 +6,96%
Ryžiai 471,00 -7,10%
Cukrus 0,61 +3,39%
Apelsinai 0,61 0,00%
Auksas 1900,27 -1,13%