VZ.lt
Lietuvos įmonių katalogas: Vilnius, Kaunas, Klaipėda, Šiauliai, Panevėžys, Alytus.

Verslo naujienos, ekonomikos aktualijos, straipsniai

BIM technologijos – augimo ir plėtros pagrindas

Kitos naujienos »
2018-01-30 10:11
BIM technologijos – augimo ir plėtros pagrindas

UAB „Litana ir Ko" Lietuvos rinkos statybų sektoriuje labiau buvo žinoma kaip metalo konstrukcijų rangovas, tačiau 2015-ais ir 2016-ais metais jai pavyko evoliucionuoti į kompleksines statybas vykdančią kompaniją - dabar įmonė teikia visas konstrukcijų rangos paslaugas bei atlieka generalinio rangovo funkcijas: organizuoja visų kitų statinio dalių projektavimą ir statybas.


Kas pastūmėjo UAB „Litana ir Ko" žengti naujų technologijų keliu?


Pasak UAB „Litana ir Ko" komercijos direktoriaus Virginijaus Balsio, eksporto rinkos ir auganti konkurencija Lietuvoje 2013 metais paskatino įmonę imtis inovacijų, proceso tobulinimo, buvo investuota į projektavimo proceso greitį ir kokybę, nes visgi projektavimas yra pagrindas visiems kitiems procesams. „Turimomis priemonėmis galėjome tik nuosekliai vykdyti projektavimo užduotis, bet buvo sudėtinga koordinuoti atskirų žmonių darbus tame pačiame projekte, todėl reikėjo technologijų, leidžiančių lygiagretinti projektavimo procesus, bei matyti bendrą projekto visumą. Tai buvo pagrindiniai postūmiai ieškoti modernių technologijų," - pasakoja Virginijus Balsys. Tokia buvo sparčios evoliucijos pradžia.

 

Bim technologijos

 

Programinė įranga metalo konstrukcijų projektavimui


UAB „Litana ir Ko" specialistai, išanalizavę alternatyvas, 2014 metais pasirinko Tekla Structures programinę įrangą, kaip pagrindą metalo konstrukcijų projektavimui ir detalizavimui. Tekla Structures technologijos įgalino keisti darbo organizavimą, lygiagretinti procesus. Pradėjus naudoti Tekla Structures programinę įrangą, visi konstruktoriai galėjo dirbti viename skaitmeniniame erdviniame modelyje (projekte). Tekla technologijos suteikė galimybę organizuoti nepertraukiamą procesą, be intervalų, nelaukiant, kol kažkas pabaigs savo darbus ir juos perduos, kad galima būtų pereiti prie kito etapo. „Tai ženkliai padidino darbo greitį bei pagerino atskirų konstruktorių darbų suderinamumą," - teigia Kirsitina Levickienė, UAB „Litana ir Ko" projektavimo padalinio vadovė.


UAB „Litana ir Ko" nusprendė imtis tik stambių (> 1 mln) projektų, tačiau dauguma užsakovų norėjo, kad būtų vienas atsakingas rangovas, bent jau už visas konstrukcijų projekto dalis. Rinka vertė imtis ir gelžbetonio rangos darbų. Kitaip tariant, iššūkis buvo ne tik naujos kompetencijos, bet ir sparčiai augantys informacijos srautai, projekto kompleksiškumas, dar sudėtingesnis koordinavimas. Tekla Structures technologijos leido efektyviai spręsti būtent šiuos iššūkius, nes ši programinė įranga puikiai tinka ir monolitinių, ir surenkamo gelžbetonio konstrukcijų projektavimui bei detalizavimui viename skaitmeniniame modelyje: nesvarbu, ar dirba viena ir ta pati įmonė, ar skirtingos, koordinavimas lieka toks pats efektyvus. Todėl UAB „Litana ir Ko" per 2015 ir 2016-us metus įžengė į gelžbetonio rinką ir dabar siūlo visų konstrukcijų projektavimo bei statybos paslaugas, organizuoja visą objekto statybą.

 

Bim technologijos


BIM technologijų diegimo rezultatai.

 

Pasak Kristinos Levickienės, Tekla technologijų diegimas ženkliai padidino darbo efektyvumą bei greitį, pagerino projekto išbaigtumą, informacijos koordinavimą tarp projektavimo, gamybos ir montavimo padalinių. 2013 metais projektavimo padalinyje dirbo 25 konstruktoriai, jie projektavo metalo konstrukcijas. Tačiau technologijos ir naujas darbo organizavimas leido sumažinti konstruktorių skaičių iki dvidešimties. „Taigi dvigubai daugiau darbų su tais pačiais pajėgumais, didesnis darbo greitis, geresnė kokybė bei bendradarbiavimas su gamybos ir montavimo padaliniais - tai mūsų inovacijų rezultatas, - sako Kristina. - Mes greičiau reaguojame į pokyčius, apsikeitimas informacija vyksta tiesiog realiu laiku, visuomet operuojame tikslia informacija."


Visgi, nors ir mažiau konstruktorių sugeba projektuoti ne tik metalo konstrukcijas, bet ir gelžbetonio, nežiūrint į tai, kad gelžbetonio konstrukcijų projektavimas padvigubino bendrą darbų apimtį, kiekvienais metais metalo produkcijos apimtys didėja, ir įmonė nuolat ieško specialistų, kurie prisidėtų prie augimo.
Svarbiausias konkurencinis pranašumas šiais laikais yra terminai (kokybė net nekvestionuojama). Tokios technologijos, kaip Tekla Structutres, ir geresnis informacijos valdymas padeda optimizuoti projekto organizavimą bei sutrumpinti bendrą projekto terminą. „Tarkime, prieš 3 metus prekybos centrą pastatydavome per 9-12 mėnesių, o dabar - per 4-9 mėnesius, tai yra trečdaliu greičiau," - teigia Kristina Levickienė.

 

Bim technologijos


Ateities planai


„Šiais metais mes tobuliname savo organizaciją ir Tekla technologijų taikymą statybų valdyme bei visų projekto dalyvių bendradarbiavime. Tekla erdvinius 3D modelius mūsų žmonės statybvietėje naudoja kaip pagalbinę vaizdinę priemonę, o tai sumažina klaidų tikimybę, darbininkai daug paprasčiau ir greičiau suvokia užduotį. Mūsų metalo gamybininkai jau seniai gauna NC failus įvairių detalių pjovimui, o ne detalių brėžinius, todėl nereikia papildomai gaišti laiko brėžiniams, nėra tikimybės, kad gamybos įrenginio operatorius padarys klaidą suvedant informaciją. Toliau planuojame išplėsti technologijų taikymą gamybos valdyme panaudojant Tekla modelius," - įmonės ateities planais dalinasi Kristina Levickienė.


Trimble Connect" pateisino lūkesčius.

 

„Stokholmo ligoninės projekte išbandėme projekto bendradarbiavimo technologiją „Trimble Connect". Turėjome tikslą pagerinti komunikaciją su statybvietėje esančiais specialistais, kurie naudojo planšetes projekto informacijai skaityti ir komunikuoti. Statybininkai turėjo prieigą prie naujausios projektinės informacijos, brėžinių, 3D modelių. Tai padėjo spręsti problemas bei užduotis realiu laiku statybos vietoje. Naudoti sistemą buvo paprasta: tiesiog pažymi objektą, apie kurį eina kalba, ar „prisegi" nuotrauką, parašai žinutę susijusiems asmenims. Tokiu būdu reakcija į klausimus buvo kur kas greitesnė, tai buvo naudinga ir statybos, ir projektavimo, ir gamybos žmonėms - savalaikė reakcija padėjo išvengti rimtų nesusipratimų. Neabejotinai kituose projektuose išnaudosime ir kitas Trimble Connect galimybes," - UAB „Litana ir Ko" atstovai pripažįsta, kad technologijos ne tik padeda diegti inovatyvius metodus, bet kartais ir sąlygoja naujovių diegimą, siekiant konkurencinio pranašumo. Projekto organizavimo procesų tobulinimo ribos dar tikrai nėra pasiektos.

 

Bim technologijos

 


Nuotolinės darbo vietos

 

„Augame toliau, pastoviai ieškome motyvuotų specialistų, konstruktorių. Tekla Structures technologija leidžia dirbti nuotoliniu būdu viename projekte, todėl galime samdyti darbuotojus iš kitų miestų, maža to, darome pirmus žingsnius panaudojant Home Office (namų ofiso) politiką, kad darbuotojai galėtų dirbti tiesiai iš namų," - dėsto Kristina Levickienė. Tekla Model Sharing technologija įgalina dirbti ir neturint gero internetinio ryšio, tiesiog sinchronizuojant pakeitimus ryšiui atsiradus. Tai suteikia platesnes galimybes įtraukti į projektą specialistus iš bet kurios šalies ar regiono.

 

IBS

 

 

Intelligent BIM Solutions

Ernestas Beržanskis, Direktorius

ernestas@ibimsolutions.lt, www.ibimsolutions.lt

 

 

Kitos naujienos »

Verslo naujienos, ekonomikos aktualijos, straipsniai

Kinas: Filmas apie nuvargusį Silvio Berlusconi
Kinas: Filmas apie nuvargusį Silvio Berlusconi 02-23 20:34
Paolo Sorrentino yra puikiai žinomas režisierius, kaip ir Silvio Berlusconi yra puikiai žinomas politikas. Kiekvienas jų savo profesinėje veikloje turi ryškų stilių, todėl nenuostabu, jog žinia...
Vilniaus centre 2021-aisiais įsikurs STEAM mokslo centras
Vilniaus centre 2021-aisiais įsikurs STEAM mokslo centras 02-23 18:39
Sostinės centre, vietoje Vilniaus universiteto (VU) Planetariumo, po dvejų metų turėtų atsirasti jaunimo mokslo centras – tam šią savaitę pritarė miesto taryba.
Venesuelos pasienyje – susidūrimai dėl humanitarinės pagalbos
Venesuelos pasienyje – susidūrimai dėl humanitarinės pagalbos 02-23 17:44
Humanitarinę, politinę ir ekonominę krizę išgyvenančios Venesuelos pasienyje įtampa šeštadienį išsiveržė susidūrimais tarp sieną užvėrusių pareigūnų ir gyventojų, siekiančių į per sieną pergabenti...
JAV tarifai alyvuogėms: regi pasiruošimą prekybos karui su ES
JAV tarifai alyvuogėms: regi pasiruošimą prekybos karui su ES 02-23 14:19
Prekybos karai skaudžiai kirto Ispanijos alyvuogių augintojams – JAV pritaikyti tarifai sektoriui jau kainavo 27 mln. USD ir ko gero turės ilgalaikių pasekmių ne vienam Ispanijos regionui. Vis...
Vėjo elektrinių prieaugis pernai sulėtėjo
Vėjo elektrinių prieaugis pernai sulėtėjo 02-23 14:18
Vėjo jėgainių prieaugis Europoje 2018 m. buvo mažesnis, nei prieš metus. Europos vėjo jėgainių gamintojų asociacija taip pat pasigenda ir ambicijų Vidurio ir Rytų Europoje. Su viena išimtimi –...
Kitos naujienos »

Prisijungti prie katalogo

Partneriai

Didneriai

Valiutų kursai

JAV doleris
USD 0,8830 €
Svaras sterlingų
GBP 1,1460 €
Lenkijos zlotas
PLN 0,2306 €
Rusijos rublis
RUB 0,0135 €
Baltarusijos rublis
BYN 0,4051 €
Kinijos juanis
CNY 0,1314 €
Šveicarijos frankas
CHF 0,8814 €
Lietuvos bankas, 2019-02-24

Akcijų kainos

Avon 3,21 +7,72%
Manchester United 21,20 +5,95%
Western Digital 49,49 +4,87%
Twitter 31,71 +3,09%
Coca-Cola 45,28 -1,26%
Macy's 24,06 -1,60%
Keurig Dr Pepper 27,48 -2,45%
Kraft Heinz Co 34,95 -27,46%

Žaliavų kainos pasaulyje

Nafta 56,92 -0,07%
Kava 2,83 +1,07%
Benzinas 1,43 -2,05%
Vištiena 2,15 +2,87%
Varis 5939,10 -2,24%
Dyzelis 1,85 +1,65%
Cukrus 0,56 0,00%
Anglis 98,56 -2,77%