Verslo naujienos, ekonomikos aktualijos, straipsniai

Aliuminio langai ir durys: kodėl jie populiarėja?

Kitos naujienos
2022-08-22 09:18
Aliuminio langai ir durys: kodėl jie populiarėja?

Langai ir durys pastatui yra kur kas daugiau nei tik būtinos pastato konstrukcijos dalys, tarsi akys ir šypsena žmogui. Tai yra būtent tie elementai, kurie įtakos kokį pirmąjį įspūdį susidarysime į jį pažvelgę. Aliuminio langai ir aliuminio durys pastatui suteikia grakštumo, lengvumo ir modernios prabangos įspūdį ir tai yra tik viena iš daugelio priežasčių, kodėl jie taip sparčiai skinasi kelią į populiariausią langų ir durų pasirinkimą statant tiek komercinės, tiek gyvenamosios paskirties statinius.

 

Nepaisant augančio populiarumo, aliuminio langai ir durys  vis dar apipinti niekuo nepagrįstais mitais ir legendomis. Nemažai tokių tenka išgirsti ir VIVA LANGAI specialistams. Labiausiai tarp klientų paplitęs mitas yra tai, jog iš aliuminio pagaminti langai yra daug brangesni už plastikinius ir medinius, o aliuminio durys – ne tokios tvirtos ir saugios kaip šarvuotos ar medinės. Šie, kaip ir keletas kitų populiarių mitų apie aliuminio langus ir duris, su realybe neturi nieko bendro. Taigi, tam, jog padėtų skleisti apie juos teisingą informaciją, VIVA LANGAI gamybos ir montavimo profesionalų komanda sutiko papasakoti apie tikrąsias aliuminio langų ir durų savybes, jų privalumus ir pranašumus.

 

Pagrindiniai aliuminio langų ir durų privalumai


Tai stabilūs, paslankūs, tvirti ir ilgaamžiški gaminiai, turintys praktiškai neribotas dizaino galimybes ir puikias eksploatacines savybes. Ir visa tai – už protingą kainą.

 

Aliuminio gaminiai praktiškai nereaguoja į aplinkos poveikį ir dėl jo ne tik nesideformuoja, bet ir nepraranda savo išvaizdos estetiškumo, mat yra atsparūs korozijai. Taip yra todėl, jog aliuminiui sąveikaujant su oru, ant jo paviršiaus akimirksniu susidaro apsauginis aliuminio oksido sluoksnis, kuris apsaugo gaminį nuo bet kokio oro grėsmių, įskaitant ir rūgštų lietų.

 

Priešingai nei plastikiniai ar mediniai langai ir durys, aliuminio gaminiai metams bėgant nesikraipys, nebluks, negels, nekeis spalvos, neskils bei nesipūs net ir veikiami kontrastiškiausių oro sąlygų, kokias dažnai turime Lietuvoje. Natūralus aliuminio atsparumas gamtos keliamiems pavojams, gamybos metu sustiprinamas anoduojant, arba milteliniu būdu dažant gaminio paviršių, tad dėl aliuminio gaminių estetikos ilgaamžiškumo galite būti visiškai ramūs.

 

Viva langai namas

 

VIVA LANGAI kompanijos direktorius Mindaugas Grigas užsiminė, jog kartais klientams kyla abejonių dėl aliuminio langų ir durų tvirtumo. Juos glumina faktas, jog aliuminis – vienas lengviausių inžinerinių metalų, tad aliuminis ir tvirtumas jiems atrodo nesuderinamas. Tačiau aliuminio gaminių tvirtumo paslaptis visiškai pagrįsta – tiek langai, tiek durys ar bet kokios kitos aliuminio konstrukcijos, gaminamos ne iš gryno aliuminio, o iš aliuminio lydinių.

 

Legiruojant aliuminį su kitais elementais, tokiais kaip varis, magnis, silicis ar manganas, aliuminio stipris, nuo 90 MPa padidėja iki 690 MPa. Taigi, naudojamas kaip lydinys, aliuminis nepraranda savo lengvumo, tačiau tampa itin stiprus ir tvirtas.

 

Aliuminio langai ir durys – nauja dizainerių ir architektų meilė?

 

Pastatų architektai, inžinieriai ir dizaineriai yra tie žmonės, kurie nuolat ieško inovatyvesnių, patogesnių, ekonomiškesnių, ergonomiškesnių, patvaresnių ir estetiškesnių sprendimų naujai statomiems ar renovuojamiems pastatams, taigi priversti juos pamilti bei vėl ir vėl rinktis tas pačias medžiagas ar konstrukcinius elementus – itin sudėtinga. Tad kuo gi juos taip apžavėjo būtent aliuminio gaminiai?

 

VIVA langai specialistai vienbalsiai teigia, jog aliuminio langai ir durys tikrai turi nepralenkiamų savybių. Vienos jų labiau žavi inžinierius ir architektus, kitos – dizainerius, tačiau neabejotinai yra vertinamos visų jų tarpe.

 

Na, pavyzdžiui, kad ir kokia bebūtų pastato paskirtis, natūrali dienos šviesa jo patalpose yra viena pagrindinių siekiamybių. Architektams tenka užduotis kuo daugiau jos sukurti projektuojant pastatą, o dizaineriams, kuo daugiau jos išsaugoti ir kuo tinkamiau panaudoti kuriant interjerą. Tad šiuo atžvilgiu, aliuminio langus mėgsta ir tie, ir tie. Aliuminio langų rėmai daug plonesni nei medinių ar plastikinių langų, tad daug didesnį plotą aliuminio languose užima stiklas. Na, o kuo stiklo plotas languose didesnis, tuo patalpose daugiau natūralios šviesos.

 

Kai pastatams dėl funkcinių ar vizualių priežasčių reikalingos itin didelių gabaritų durys, architektai neabejotinai rinksis būtent aliuminio duris. Tokios durys estetiškos, ilgaamžės ir tvirtos. Nepaisant to, jog jos gali būti itin didelių matmenų, o jomis naudotis patogu, o varstyti lengva, nes priešingai nei šarvuotos ar medinės, aliuminio durys išlieka lengvos nepaisant savo gabaritų. Na, o dizaineriai tokiu pasirinkimu visada patenkinti, nes aliuminio durų spalvų paletė plati, o galimi furnitūros pasirinkimai – kone neriboti!

 

Apskritai, norint laisvai kurti pastato eksterjerą ir interjerą – aliuminio langai ir durys yra idealiausias įmanomas variantas. Jų dizaino galimybėms ribų beveik nėra - pradedant matmenimis ar forma ir baigiant spalva bei priedais.

 

Džiugina tiek kaina, tiek kokybe

 

Tai tikrai nėra pats pigiausias pasirinkimas. Tačiau tikrai optimaliausias kainos ir kokybės santykiu.

 

Lyginant aliuminio, medžio ir plastiko profilių sistemas, labai svarbu lyginti identiškus produktus, nes, priklausomai nuo produkto, yra atvejų, kai aliuminio sistemų ir plastikinių langų sistemų kaina beveik nesiskiria. Dažniausiai kainų skirtumas būna mažiausias didelių gabaritų, stumdomoms terasos durims, vitrininių langų konstrukcijose kur reikalingos didelės stiklo plokštumos. 

 

Taip pat labai svarbu atsižvelgti ir į Jums reikalingų aliuminio konstrukcijų šiluminės varžos savybes, nes kaina kai reikalingos geros šiluminės varžos savybės, ir kaina, kai šiluminė varža  nereikalinga (patalpų viduje), gali stipriai skirtis.

 

Viva langai vidus

 

Aliuminio langai ir durys pasižymi ilgalaike kokybe. VIVA LANGAI bendradarbiauja tik su pasaulinio lygio tiekėjais, kurie garantuoja aukštą savo gaminių kokybę bei gaminių patvarumą, patikimumą ir saugumą.

 

Tad išankstinę nuomonę, jog aliuminio langų ir durų kainos yra didesnės už iš kitų medžiagų pagamintus langus ir duris, rekomenduojame vyti lauk ir apie tai spręsti tik tuomet, kai palyginsite Jums reikalingo produkto specifikacijas bei siūlomą gaminio kokybę. Gali būti, jog liksite maloniai nustebinti.

 

Ką vertėtų žinoti apie aliuminio langų ir durų saugumą?

 

Vienas svarbiausių reikalavimų keliamų tiek durims, tiek langams, iš kokios medžiagos jie bebūtų gaminami, yra jų saugumas. Dėl aliuminio langų ir durų konstrukcijų saugumo galite būti ramūs, mat pastarųjų saugumas gali būti užtikrinamas net keliais lygmenimis:

 

 

  • vaikų saugumo užtikrinimo;
  • apsauga nuo įsilaužimų;
  • atsparumo ugniai;
  • atsparumo šūviams.

 

 

Taigi Jums belieka pasirinkti kurie saugumo parametrai reikalingi Jūsų pastatui ir užsakant informuoti apie tai savo gamintoją. Pavyzdžiui atsparumas šūviams aktualus bankuose, o atsparumas ugniai - patalpose, kuriuose dirbama su degiomis medžiagomis, taip pat pirtyse, spa centruose. Na, o apsauga nuo įsilaužimo, ar vaikų saugumo užtikrinimas itin svarbus gyvenamuosiuose namuose.

 

Bijoti dėl aliuminio patvarumo tikrai neverta. Aliuminis kalus, bet ne trapus, todėl jį sulaužyti ar kitaip deformuoti - be galo sunku. 

 

Tvaraus gyvenimo būdo entuziastai renkasi aliuminio langus ir duris

 

Augant žmonių sąmoningumui, auga ir jų noras gyventi švariau, vartoti mažiau ir atsakingiau. Vis daugiau įvairaus amžiaus žmonių, renkasi tvarų gyvenimo būdą, tad nenuostabu, jog statydamiesi naują ar renovuodami seną būstą, jie ieško kiek įmanoma tvaresnių sprendimų. Tačiau ką bendro turi tvarumas ir aliuminio langai ar aliuminio durys?

 

Norite padidinti pastato energetinį efektyvumą? Pradėkite nuo aliuminio langų ir durų!

 

Nesiplėsime apie modernaus namo privalumus, juk tikrai visi norime gyventi ekonomiškuose, tačiau šiltuose, šviesiuose, saugiuose ir jaukiuose namuose. Tačiau norime pabrėžti, jog statant energetiškai efektyvius, ar kitaip sakant pasyvius namus, langų ir durų pasirinkimas numeris vienas - aliuminio langai ir durys.

 

Būtent langai ir durys yra jautriausia pastato energetinio efektyvumo dalis, kadangi nuo jų kokybės priklauso kaip ilgai šiluma išsilaiko patalpose, kiek iš lauko į jas įleidžia vėsos. Taigi tiek langų, tiek durų izoliacinės savybės statant pasyvų pastatą yra nepaprastai svarbios.

 

Aliuminio langai ir durys, dėka savo sandarumo ir šilumos pralaidumo savybių, padeda užtikrinti itin efektyvų energijos panaudojimą. Žinoma, aliuminio sistema aliuminio sistemai nelygi, kiekviena jų turi skirtingus šilumos izoliacijos lygius. Be to, tam, kad užtikrintumėte energetinį aliuminio langų efektyvumą ir mažą energijos sunaudojimą, jiems reikalingos tinkamos statybinės jungtys bei aukštos kokybės izoliacinės medžiagos juos montuojant. Tačiau visa tai suderinus - mažomis energijos sąnaudomis džiaugsitės metų metus.

 

Ekologiški langai ir durys? Taip, tai tikrai įmanoma!

 

Nuo tvarumo neatsiejama ir ekologija. Na, o aliuminis, yra ko gero ekologiškiausia įmanoma medžiaga langų rėmams ar durims gaminti. Neretai jis vadinamas “žaliuoju metalu”, kadangi yra 100% perdirbamas. Perdirbant aliuminį, galima sutaupyti apie 95% energijos, kuri būtų sunaudota gaminio pagaminimui iš pirminių žaliavų. Taigi, perdirbant aliuminį, sutaupomi ne tik aliuminio, bet ir energijos ištekliai. Teigiama, jog apie 75% kada nors pagamintų aliuminio produktų yra vis dar naudojami, kadangi aliuminis į naudojamus gaminius gali būti perdirbamas  keletą kartų iš eilės ir kas svarbiausia visiškai neprarasti pirminių savo savybių.  

 

Aliuminio langų ir durų pasiūla, kaip išsirinkti?


Aliuminio langų ir durų pasiūla nemaža. Egzistuoja įvairių aliuminio profilių sistemų modelių, tad neturint tam tikrų žinių, šioje įvairovėje lengva pasimesti. Todėl labai svarbu turėti patikimą gamintoją, kuris siūlo visas paslaugas iš vienų rankų.