VZ.lt
Lietuvos įmonių katalogas: Vilnius, Kaunas, Klaipėda, Šiauliai, Panevėžys, Alytus.

Verslo naujienos, ekonomikos aktualijos, straipsniai

Tarptautinės kompanijos vadovas atskleidžia 7 dažniausiai daromas klaidas, siekiant pritraukti kvalifikuotus specialistus regionuose

Kitos naujienos »
2020-09-14 15:23
Tarptautinės kompanijos vadovas atskleidžia 7 dažniausiai daromas klaidas, siekiant pritraukti kvalifikuotus specialistus regionuose

Konkurencingas atlyginimas kvalifikuotų specialistų darbo rinkoje - savaime suprantamas. Tad norint pritraukti specialistus svarbu jiems pasiūlyti, ne tik gerą atlygį. Bet ar pasiūlyta patogi darbo vieta, nemokama kava biure, patogi poilsio zona pietums yra pakankami kriterijai, kad kvalifikuotas specialistas pasirinktų būtent jūsų įmonę?

 

Reali situacija šiandien

„Daug verslų, ypač regionuose, susiduria su kvalifikuotų specialistų pritraukimo problema" - sako Plungėje įsikūrusios tarptautinės kompanijos CONSTRO generalinis direktorius Antanas Borumas. Kompanijos vadovas teigia, kad norint pritraukti specialistų į regionus tenka nemažai paplušėti. „Remiantis darbuotojų atsiliepimais dažnu atveju girdime, kad pateiktas pasiūlymas patrauklus, tačiau darbuotojai nėra įsitikinę ar būtų daugiau karjeros galimybių persikėlus gyventi į Plungę" - teigia kompanijos vadovas.

 

Siūlo alternatyvas

Kadangi Plungė ganėtinai maža darbo rinka, kad galėtų 100 procentų užpildyti darbuotojų poreikį, įmonės vadovas teigia, kad darbuotojų prisitraukia iš kitų miestų. „Pas mus įsidarbina specialistai iš Rietavo, Klaipėdos, Telšių, Skuodo, Kretingos ir kitų miestų. Mes pasitikime savo darbuotojais, todėl tiems, kuriems leidžia darbo specifika, siūlome dalį darbo laiko dirbti nuotoliniu būdu" - teigia A. Borumas.

 

CONSTRO vadovas atskleidžia, kad anksčiau suteikdavo galimybę dirbti nuotoliniu būdu pilną darbo savaitę, tačiau susidūrė su iššūkiu, siekiant išlaikyti bendrą komandinę dvasią bei bendro tikslo siekimo jausmą. Todėl priimtas sprendimas suteikti darbuotojams galimybę dalį savaitės dirbti nuotoliniu būdu. "Darbuotojai gali lengviau suderinti darbą ir laisvalaikį, didesnės galimybės rinktis darbo vietas regionuose, taip gali lengviau save realizuoti. Tai lemia didesnę darbuotojų motyvaciją ir produktyvumą" - sako kompanijos vadovas.

 

Išskiria privalumus gyvenant regionuose

Vis dėl to kompanijos vadovas mato tendencijas, kad vis daugiau specialistų nori grįžti gyventi į regioninius miestus. Darbuotojai mato privalumus gyvenant Plungėje, vienas iš tokių - greitesnis susisiekimas. Žmonės pavargsta nuo didmiesčių šurmulio, ištęsto kelionės laiko į darbą bei kitus objektus. Ypač tokius privalumus įvardija vaikus auginančios šeimos. Patogus susisiekimas su darbu, vaikų ugdymo įstaigomis bei prekybos centrais. „Mūsų darbuotojo pasakojimu gyvenant Kaune kelionė į darbą užtrukdavo pusantros valandos dėl kas rytinių automobilių kamščių bei nepatogios ugdymo įstaigos lokacijos, o gyvenant Plungėje kelionei į darbą jis užtrunka iki 20 min." - pasakoja A. Borumas. Vadovas priduria, kad darbuotojai gyvenimo Plungėje mato ir daugiau privalumų, tokių kaip lengvesnis vaikų priėmimas į ugdymo įstaigas, ganėtinai išplėtotos užklasinės veiklos, vyresnio amžiaus vaikai į namus gali grįžti savarankiškai, prieinamesnės būsto kainos. Matomas teigiamas gyvenimo regione privalumas iš emocinės pusės, kadangi žmonės čia gyvena mažesnėse bendruomenėse, todėl daugiau bendrauja, leidžia laisvalaikį, labiau linkę vieni kitiems padėti.

 

Pridėtinės naudos, kurias siūlo darbuotojams

„Darbuotojų motyvacija ir gera atmosfera darbe motyvuoja labiau nei augantis atlyginimas. Todėl skiriame nemažai laiko, siekiant sudaryti ir įgyvendinti veiksmingą motyvacinę sistemą, kuri apimtų kiekvieną kompanijos darbuotoją" - sako A. Borumas. Gerą atmosferą darbe palaiko inicijuodami bendrus kolektyvo pietus ar pusryčius, organizuoja bendras išvykas. „Šiais metais organizavome dviračių žygį, nors atstumas nebuvo itin ilgas, apie 25 kilometrai, tačiau tai tikrai padeda skatinti darbuotojų bendruomeniškumo jausmą, suteikiama galimybė pabendrauti ne formalioje aplinkoje" - pasakojo CONSTRO vadovas. Labai svarbus santykis su darbuotoju, todėl svarbu dėti pastangas, tiek siekiant ištrinti bendravimo barjerus tarp vadovo ir specialisto, tiek siekiant gero savitarpio bendravimo tarp pačių kolegų. Kompanijos vadovas mano, kad stiprus kolektyvas kompanijoje „gali nuversti kalnus".

 

Constro

 

Išskiria ir daugiau pridėtinių naudų, kurias siūlo savo darbuotojams. Labai efektyvia priemone, susilaukusia nemažai populiarumo tarp darbuotojų, įvardijo suteiktą galimybę sportuoti. „Pas mus kolektyvas labai aktyvus, todėl tiek išvykas organizuojame aktyvias, tiek suteikiame galimybę užsiimti sportu. Tai duoda naudos tiek darbuotojų produktyvumui, tiek motyvacijai." - teigia A. Borumas. Pagal poreikį sudarytos dvi galimybės užsiimti sportu: viena iš jų įrengta treniruoklių salė įmonėje, kuria kiekvienas gali naudotis, kita - du kartus per savaitę galima eiti į užsiėmimus su trenere. Lankstus požiūris į vaikus auginančius darbuotojus paskatino priimti „tolerancijos valandą", kad esant poreikiui darbuotojas galėtų ryte į darbą atvykti šiek tiek vėliau, jeigu susidurtų su iššūkiais, vedant vaikučius į ugdymo įstaigą.

 

Constro

 

Vadovas atskleidžia dažniausiai daromas klaidas

Vykdydami veiklą daugiau kaip 12 metų pamatė, kaip pritraukti kvalifikuotus specialistus darbui regionuose bei išskyrė kitų kompanijų vadovų daromas klaidas. Vieną didžiausių klaidų įžvelgia, kad vadovai nepaklausia išeinančio darbuotojo, kokios pagrindinės priežastys lėmė apsisprendimą palikti įmonę. „Šis kriterijus labai svarbus, tiek ieškant naujo specialisto į atsilaisvinusią darbo vietą, tiek bendrai siekiant gerinti darbo atmosferą įmonėje" - teigia A. Borumas.

 

Antra klaida - įmonių vadovai nevykdo darbuotojų apklausų, siekiant išsiaiškinti bendrą darbuotojų atmosferą įmonėje ir su kokiais iššūkiais jie susiduria. Apklausos padeda išsiaiškinti problemas, su kuriomis kasdienėse situacijose susiduria darbuotojai, tai padeda pagerinti bendrą įmonės atmosferą ir sumažinti darbuotojų kaitą.

 

Trečią klaidą išskyrė, kad įmonių vadovai nėra linkę organizuoti bendruomeninių pietų. Ypač svarbu, kad juose dalyvautų ir vadovaujamasis lygmuo, nes tai padeda pagerinti santykius su darbuotojais ir susilpninti formalaus bendravimo ribas. Neformalioje aplinkoje dažnai pasikalbama ne vien apie darbą, bet ir apie asmeninius reikalus, tai padeda pagerinti bendravimą darbo klausimais.

 

Ketvirta klaida - neorganizuoja bendrų veiklų kartu. „Kolektyvo išvykos ir sportas kartu, yra tai, kas padeda mums išlaikyti komandinę dvasią" - sako CONSTRO vadovas.

 

Penktą klaidą mato nesuteikiamas pridėtines vertes įmonės darbuotojams. Vadovas atskleidžia, kad labai svarbu būti lankstiems ir pasitikėti savo darbuotojais. Tokiu atveju, didelį privalumą mato darbuotojams nuotolinio darbo galimybės suteikimą.

 

Šeštą klaidą įvardija aiškių įmonės vertybių neiškomunikavimą savo darbuotojams. Savo darbuotojams aiškiai iškomunikuoja įmonės vertybes - pagarba, pažanga, žodis bei skatina jų laikytis, tai padeda labiau vienyti kolektyvą bei judėti bendro tikslo link.

 

Septintą klaidą mato aiškaus darbuotojo tikslo neiškomunikavimo. Pastebi, kad vykdant atrankas atsiskleidė, jog darbuotojas ieškosi naujo darbo dėl to, kad įmonė nebuvo suformavusi aiškaus tikslo. Darbuotojui svarbu žinoti, kokia kryptimi eina tiek įmonė, tiek jis pats, todėl itin svarbu aiškiai iškomunikuoti šiuos tikslus pačiam darbuotojui. „Žinant, kokia kryptimi judame, progresas matomas daug spartesnis" - tvirtino kompanijos vadovas.

 

Daromos klaidos pastebimos ne tik regionuose

A. Borumo nuomone šios klaidos pastebimos ne tik regionuose įsikūrusiose įmonėse, bet ir didžiuosiuose  miestuose. Jis pastebi, kad siekiant pritraukti ir išlaikyti kvalifikuotus specialistus labai svarbu atkreipti dėmesį ne tik į fizinius darbo įmonėje aspektus, tokius kaip darbo vietos įrengimas, nemokamos kavos suteikimas ar patogios poilsio zonos įrengimas, bet labai svarbu atsižvelgti į darbuotojo emocinę pusiausvyrą, kurią darbuotojas daug labiau vertina ir prie kurios stipriau prisiriša, o tai lygiagrečiai daro įtaką darbuotojo polinkiui tapti lojaliu.

 

Tel. +370 674 23 333

El. p. info@constro.eu

www.constro.eu

 

Kitos naujienos »

Verslo naujienos, ekonomikos aktualijos, straipsniai

Dėl 5G Vilniaus, Klaipėdos ir Biržų regionuose keičiami TV dažniai
Dėl 5G Vilniaus, Klaipėdos ir Biržų regionuose keičiami TV dažniai 04-23 11:42
Ryšių reguliavimo tarnyba (RRT) informuoja, kad gegužės–birželio mėnesiais planuojama keisti skaitmeninės antžeminės televizijos dažnius Vilniaus, Klaipėdos ir Biržų regionuose.
Prie "Newsec" komandos prisijungė du nauji vadovai
Prie "Newsec" komandos prisijungė du nauji vadovai 04-23 11:38
Tarptautinė nekilnojamojo turto įmonių grupė "Newsec" stiprina industrinio NT segmento kompetencijas. Prie "Newsec" grupės prisijungė nauja logistikos ir pramonės segmento vadovė Anita Simaza, o...
Išlaidos baruose pirmąją jų atlaisvinimo dieną augo 2,5 karto
Išlaidos baruose pirmąją jų atlaisvinimo dieną augo 2,5 karto 04-23 11:08
Ketvirtadienį įsigaliojus leidimui klientus aptarnauti lauke, kavinėse ir baruose vartotojai išleido 2,5 karto daugiau nei praėjusį ketvirtadienį, rodo finansų platformos "Revolut", turinčios...
Pramonė Lietuvoje šiemet padidėjo 12% iki 6 mlrd. Eur
Pramonė Lietuvoje šiemet padidėjo 12% iki 6 mlrd. Eur 04-23 11:02
Pramonės produkcijos gamyba ir pardavimai Lietuvoje per šių metų tris mėnesius, palyginti su praėjusių metų sausiu–kovu, palyginamosiomis kainomis išaugo 12,3% iki 6 mlrd. Eur. Nepašalinus darbo...
"Google" ir "Apple" kaltinamos monopolija programėlių parduotuvėse
"Google" ir "Apple" kaltinamos monopolija programėlių parduotuvėse 04-23 10:41
JAV senatoriai ir trys technologijų bendrovės trečiadienį vykusiame klausyme apkaltino JAV technologijų milžines "Apple" ir "Google" antikonkurenciniu elgesiu. Pasak senatorių, "Apple" ir "Google"...
Kitos naujienos »

Prisijungti prie katalogo

Valiutų kursai

JAV doleris
USD 0,8302 €
Svaras sterlingų
GBP 1,1513 €
Lenkijos zlotas
PLN 0,2195 €
Rusijos rublis
RUB 0,0109 €
Baltarusijos rublis
BYN 0,3248 €
Kinijos juanis
CNY 0,1279 €
Šveicarijos frankas
CHF 0,9062 €
Lietuvos bankas, 2021-04-23

Akcijų kainos

AT&T 31,36 +4,15%
Ford 11,94 +1,79%
Macy's 16,90 +1,38%
Harley-Davidson 48,07 +1,24%
Oracle 74,87 -2,33%
NVIDIA 594,01 -3,32%
Twitter 64,31 -4,49%
Western Digital 66,26 -4,61%

Žaliavų kainos pasaulyje

Auksas 1808,17 -3,15%
Nafta 61,35 -1,75%
Varis 8470,94 +6,26%
Ryžiai 557,00 +2,20%
Apelsinai 0,58 -7,94%
Kava 3,66 +3,39%
Dyzelis 1,79 +13,29%
Anglis 86,74 -0,10%