VZ.lt
Lietuvos įmonių katalogas: Vilnius, Kaunas, Klaipėda, Šiauliai, Panevėžys, Alytus.

Verslo naujienos, ekonomikos aktualijos, straipsniai

3 patikimo buhalterio bruožai

Kitos naujienos »
2018-06-04 21:55
3 patikimo buhalterio bruožai

Laikai, kai kiekviena įmonė turėjo įmonės viduje dirbantį buhalterį, o matematiniai įgūdžiai ir gebėjimas atlikti finansų analizes buvo svarbiausi buhalterio bruožai, baigėsi. Šiandien, atsirandant naujoms technologinėms galimybėms, keičiasi ir kvalifikaciniai buhalterių reikalavimai, o verslo finansų apskaita ir auditas vis dažniau perleidžiami šias paslaugas teikiančioms įmonėms. Kokie bruožai svarbiausi patikimam XXI amžiaus buhalterinių paslaugų tiekėjui?

 

1.      Paslaugų kompleksiškumas

 

Gebėjimas atlikti reikiamus skaičiavimus, pateikti privalomas finansines ataskaitas ir tarpusavyje palyginti finansinius rodiklius yra baziniai buhalterio įgūdžiai. Tačiau šių dienų rinkos sąlygomis to nepakanka. Aukštąsias apskaitos ir audito technologijas teikiančios įmonės „Added Value" vadovo Arvydo Vainoro teigimu, buhalterio kompetencija šiandien turi apimti gebėjimą ne tik saugiai valdyti ir kontroliuoti finansus, bet ir teikti patikimas verslo konsultacijas bei numatyti galimus rinkos svyravimus ir jų įtaką įmonės finansams.

 

Vertėtų atkreipti dėmesį, kad teisinė bazė, reglamentuojanti įmonių finansų valdymą, nuolat keičiasi. Todėl patikimam buhalterinių paslaugų tiekėjui svarbu vadovautis naujausiomis finansų administravimo taisyklėmis ir įstatymais bei išmanyti esamą teisinį reglamentą, aktyviai reaguojant į jo pokyčius.

Kai kvalifikaciniai reikalavimai nuolat plečiasi, siekiant užtikrinti patikimą finansų valdymą ir atliepti kompleksiškus finansų kontrolės poreikius, įmonės yra priverstos samdytis du ar net tris finansų priežiūros specialistus. Tai lemia išaugusius laiko ir finansų kaštus, todėl buhalterinių paslaugų įmonė, siūlanti kvalifikuotas, aukščiausius verslo valdymo standartus atitinkančias buhalterines paslaugas tampa patikimesnė alternatyva. Taip pat verta atminti, kad buhalterinių paslaugų įmonės neatostogauja, neišeina iš darbo, nesukuria darbdaviui papildomų išlaidų, susijusių su kvalifikacijos kėlimu, o finansų priežiūros darbai yra atliekami nepertraukiamai, nepaisant personalo pokyčių ar kitų veiksnių.

 

2.      Informacinės technologijos ir automatizuotos sistemos

 

Laiko sąnaudų sumažinimas ir žmogiškųjų klaidų eliminavimas - tai vienos pagrindinių užduočių, keliamos šių dienų finansų priežiūrai ir kontrolei. Verslo apskaitos ir audito specialistai susiduria su galybe įvairiausių rodiklių ir duomenų, kuriuos turi tinkamai, o neretai ir greitai apdoroti. Net ir nedidelė klaida, įsivėlusi finansiniuose dokumentuose, gali sukelti didelę žalą verslo subjektui. Be kita ko, rankinis duomenų vedimas ir apdorojimas reikalauja didelių laiko sąnaudų ir ištęsia finansų apskaitos ir audito procesus, kurių efektyvumas svarbus ne tik teikiant metines ataskaitas VMI, SODRAI ar Registrų centrui, bet ir atliekant įprastas finansines operacijas.

 

Šiuolaikinės buhalterinės apskaitos sistemos, grįstos informacinėmis technologijomis ir procesų automatizavimu, leidžia eliminuoti žmogiškųjų klaidų tikimybę ir minimizuoti laiko išteklius. Automatizuotos apskaitos sistemos suteikia galimybę duomenų debesyje bet kur ir kada pasiekti reikiamus duomenis, saugo duomenis, leidžia efektyviau ir patogiau stebėti bei lyginti rodiklius - kitaip sakant, verslo savininkams ir vadovams suteikia galimybę matyti, ką ir kaip daro buhalteris.  Dėl šių priežasčių patikimas buhalterinių paslaugų tiekėjas turėtų taikyti automatizuotos apskaitos principus, išnaudojant pažangiausias informacines technologijas.

 

„Added Value" komandos narių profesionalumą, taikant automatizuotas aukštosios apskaitos technologijas, liudija narystė prestižinėje DFK International asociacijoje.

 

3.      Prisitaikymas prie individualių verslo poreikių

 

Kiekvieno verslo segmento specifika yra kitokia, o kiekvienas verslo subjektas susiduria su skirtingais iššūkiais. Jei, pavyzdžiui, logistikos sektoriaus įmonėms prekių judėjimo stebėjimas yra tiesiog būtinas, grožio paslaugų tiekėjams ši paslauga visiškai neaktuali - jiems žymiai svarbesnė pelningumo sekimo funkcija. Todėl, galvojant apie patikimą buhalterinių paslaugų tiekėją, labai svarbu, kad verslo apskaitos paslaugų tiekėjas gebėtų integruotų individualius poreikius atitinkančius verslo sistemų modulius.

 

„Patikimas ir tvarkingas finansų tvarkymas yra skaidrių ir tvirtų verslo finansų pagrindas, tačiau šiandien tai jau nebekuria pridėtinės vertės verslo valdymui. Pridėtinė vertė formuojama per automatizuoto verslo valdymo funkcijų diegimą, analitinės apskaitos integraciją, nepertraukiamas finansines konsultacijas, kad verslų savininkai ar valdytojai galėtų nesirūpinti baziniais verslo valdymo ir kontrolės elementais, bet susitelktų į verslo plėtrą ar pergrupavimą", - teigia „Added Value" vadovas Arvydas Vainoras.

 

Daugiau informacijos apie "Added Value":

 

http://rekvizitai.vz.lt/imone/added_value/

http://www.addedvalue.lt/

Kitos naujienos »

Verslo naujienos, ekonomikos aktualijos, straipsniai

Už ekstremistinį turinį JAV milžinams Europoje grės baudos iki 4% apyvartos
Už ekstremistinį turinį JAV milžinams Europoje grės baudos iki 4% apyvartos 04-20 14:39
Europos Parlamentas (EP) pritarė pasiūlymui bausti tokias įmones kaip "Facebook", "Google" ir "Twitter" net iki 4% pasaulinės apyvartos siekiančiomis baudomis, jei jos per valandą nuo valdžios...
Stresas darbe: pagrindiniai kaltininkai
Stresas darbe: pagrindiniai kaltininkai 04-20 12:31
Beveik pusė darbuotojų šiuo metu jaučia stresą savo darbe, rodo "LinkedIn" tyrimas, kuris taip pat identifikuoja penkias didžiausias nerimo priežastis.
Reitingų lentelėje į pirmą vietą pakilo I. Šimonytė
Reitingų lentelėje į pirmą vietą pakilo I. Šimonytė 04-20 12:13
Konservatorių kandidatė prezidento rinkimuose Ingrida Šimonytė pakilo į pirmąją reitingų lentelės poziciją, nedidele persvara aplenkusi iki šiol apklausose pirmavusį ekonomistą Gitaną Nausėdą...
Kijevo stadione Ukrainos kandidatų į prezidentus šou
Kijevo stadione Ukrainos kandidatų į prezidentus šou 04-19 21:54
Kandidatai į Ukrainos prezidentus – dabartinis šalies vadovas Petro Porošenka ir favoritu laikomas televizijos komikas Volodymyras Zelenskis penktadienio vakarą surengė debatus Kijevo...
Druskininkuose diegia Vokietijos kurortuose nusižiūrėtą naujovę
Druskininkuose diegia Vokietijos kurortuose nusižiūrėtą naujovę 04-19 21:25
Artėjančiam vasaros sezonui iš Lietuvos kurortų bene didžiausią pluoštą naujienų rengia Druskininkai.
Kitos naujienos »

Prisijungti prie katalogo

Partneriai

Didneriai

Valiutų kursai

JAV doleris
USD 0,8889 €
Svaras sterlingų
GBP 1,1565 €
Lenkijos zlotas
PLN 0,2337 €
Rusijos rublis
RUB 0,0139 €
Baltarusijos rublis
BYN 0,4177 €
Kinijos juanis
CNY 0,1325 €
Šveicarijos frankas
CHF 0,8785 €
Lietuvos bankas, 2019-04-20

Akcijų kainos

Humana 240,69 +3,35%
General Electric 9,35 +2,52%
Western Digital 55,39 +1,73%
McDonald's 194,91 +1,72%
Philip Morris 84,49 -1,16%
Pfizer 39,38 -1,25%
Avon 2,64 -1,49%
Hasbro 88,78 -1,55%

Žaliavų kainos pasaulyje

Jautiena 4,48 +4,67%
Apelsinai 0,65 +3,17%
Nafta 64,00 +0,38%
Kava 2,73 -3,53%
Dujos (JAV) 2,94 +8,09%
Sidabras 15,30 -3,29%
Anglis 93,12 -2,41%
Auksas 1300,90 -1,45%