VZ.lt
Lietuvos įmonių katalogas: Vilnius, Kaunas, Klaipėda, Šiauliai, Panevėžys, Alytus.

Verslo naujienos, ekonomikos aktualijos, straipsniai

3 patikimo buhalterio bruožai

Kitos naujienos »
2018-06-04 21:55
3 patikimo buhalterio bruožai

Laikai, kai kiekviena įmonė turėjo įmonės viduje dirbantį buhalterį, o matematiniai įgūdžiai ir gebėjimas atlikti finansų analizes buvo svarbiausi buhalterio bruožai, baigėsi. Šiandien, atsirandant naujoms technologinėms galimybėms, keičiasi ir kvalifikaciniai buhalterių reikalavimai, o verslo finansų apskaita ir auditas vis dažniau perleidžiami šias paslaugas teikiančioms įmonėms. Kokie bruožai svarbiausi patikimam XXI amžiaus buhalterinių paslaugų tiekėjui?

 

1.      Paslaugų kompleksiškumas

 

Gebėjimas atlikti reikiamus skaičiavimus, pateikti privalomas finansines ataskaitas ir tarpusavyje palyginti finansinius rodiklius yra baziniai buhalterio įgūdžiai. Tačiau šių dienų rinkos sąlygomis to nepakanka. Aukštąsias apskaitos ir audito technologijas teikiančios įmonės „Added Value" vadovo Arvydo Vainoro teigimu, buhalterio kompetencija šiandien turi apimti gebėjimą ne tik saugiai valdyti ir kontroliuoti finansus, bet ir teikti patikimas verslo konsultacijas bei numatyti galimus rinkos svyravimus ir jų įtaką įmonės finansams.

 

Vertėtų atkreipti dėmesį, kad teisinė bazė, reglamentuojanti įmonių finansų valdymą, nuolat keičiasi. Todėl patikimam buhalterinių paslaugų tiekėjui svarbu vadovautis naujausiomis finansų administravimo taisyklėmis ir įstatymais bei išmanyti esamą teisinį reglamentą, aktyviai reaguojant į jo pokyčius.

Kai kvalifikaciniai reikalavimai nuolat plečiasi, siekiant užtikrinti patikimą finansų valdymą ir atliepti kompleksiškus finansų kontrolės poreikius, įmonės yra priverstos samdytis du ar net tris finansų priežiūros specialistus. Tai lemia išaugusius laiko ir finansų kaštus, todėl buhalterinių paslaugų įmonė, siūlanti kvalifikuotas, aukščiausius verslo valdymo standartus atitinkančias buhalterines paslaugas tampa patikimesnė alternatyva. Taip pat verta atminti, kad buhalterinių paslaugų įmonės neatostogauja, neišeina iš darbo, nesukuria darbdaviui papildomų išlaidų, susijusių su kvalifikacijos kėlimu, o finansų priežiūros darbai yra atliekami nepertraukiamai, nepaisant personalo pokyčių ar kitų veiksnių.

 

2.      Informacinės technologijos ir automatizuotos sistemos

 

Laiko sąnaudų sumažinimas ir žmogiškųjų klaidų eliminavimas - tai vienos pagrindinių užduočių, keliamos šių dienų finansų priežiūrai ir kontrolei. Verslo apskaitos ir audito specialistai susiduria su galybe įvairiausių rodiklių ir duomenų, kuriuos turi tinkamai, o neretai ir greitai apdoroti. Net ir nedidelė klaida, įsivėlusi finansiniuose dokumentuose, gali sukelti didelę žalą verslo subjektui. Be kita ko, rankinis duomenų vedimas ir apdorojimas reikalauja didelių laiko sąnaudų ir ištęsia finansų apskaitos ir audito procesus, kurių efektyvumas svarbus ne tik teikiant metines ataskaitas VMI, SODRAI ar Registrų centrui, bet ir atliekant įprastas finansines operacijas.

 

Šiuolaikinės buhalterinės apskaitos sistemos, grįstos informacinėmis technologijomis ir procesų automatizavimu, leidžia eliminuoti žmogiškųjų klaidų tikimybę ir minimizuoti laiko išteklius. Automatizuotos apskaitos sistemos suteikia galimybę duomenų debesyje bet kur ir kada pasiekti reikiamus duomenis, saugo duomenis, leidžia efektyviau ir patogiau stebėti bei lyginti rodiklius - kitaip sakant, verslo savininkams ir vadovams suteikia galimybę matyti, ką ir kaip daro buhalteris.  Dėl šių priežasčių patikimas buhalterinių paslaugų tiekėjas turėtų taikyti automatizuotos apskaitos principus, išnaudojant pažangiausias informacines technologijas.

 

„Added Value" komandos narių profesionalumą, taikant automatizuotas aukštosios apskaitos technologijas, liudija narystė prestižinėje DFK International asociacijoje.

 

3.      Prisitaikymas prie individualių verslo poreikių

 

Kiekvieno verslo segmento specifika yra kitokia, o kiekvienas verslo subjektas susiduria su skirtingais iššūkiais. Jei, pavyzdžiui, logistikos sektoriaus įmonėms prekių judėjimo stebėjimas yra tiesiog būtinas, grožio paslaugų tiekėjams ši paslauga visiškai neaktuali - jiems žymiai svarbesnė pelningumo sekimo funkcija. Todėl, galvojant apie patikimą buhalterinių paslaugų tiekėją, labai svarbu, kad verslo apskaitos paslaugų tiekėjas gebėtų integruotų individualius poreikius atitinkančius verslo sistemų modulius.

 

„Patikimas ir tvarkingas finansų tvarkymas yra skaidrių ir tvirtų verslo finansų pagrindas, tačiau šiandien tai jau nebekuria pridėtinės vertės verslo valdymui. Pridėtinė vertė formuojama per automatizuoto verslo valdymo funkcijų diegimą, analitinės apskaitos integraciją, nepertraukiamas finansines konsultacijas, kad verslų savininkai ar valdytojai galėtų nesirūpinti baziniais verslo valdymo ir kontrolės elementais, bet susitelktų į verslo plėtrą ar pergrupavimą", - teigia „Added Value" vadovas Arvydas Vainoras.

 

Daugiau informacijos apie "Added Value":

 

http://rekvizitai.vz.lt/imone/added_value/

http://www.addedvalue.lt/

Kitos naujienos »

Verslo naujienos, ekonomikos aktualijos, straipsniai

Kinas: Filmas apie nuvargusį Silvio Berlusconi
Kinas: Filmas apie nuvargusį Silvio Berlusconi 02-23 20:34
Paolo Sorrentino yra puikiai žinomas režisierius, kaip ir Silvio Berlusconi yra puikiai žinomas politikas. Kiekvienas jų savo profesinėje veikloje turi ryškų stilių, todėl nenuostabu, jog žinia...
Vilniaus centre 2021-aisiais įsikurs STEAM mokslo centras
Vilniaus centre 2021-aisiais įsikurs STEAM mokslo centras 02-23 18:39
Sostinės centre, vietoje Vilniaus universiteto (VU) Planetariumo, po dvejų metų turėtų atsirasti jaunimo mokslo centras – tam šią savaitę pritarė miesto taryba.
Venesuelos pasienyje – susidūrimai dėl humanitarinės pagalbos
Venesuelos pasienyje – susidūrimai dėl humanitarinės pagalbos 02-23 17:44
Humanitarinę, politinę ir ekonominę krizę išgyvenančios Venesuelos pasienyje įtampa šeštadienį išsiveržė susidūrimais tarp sieną užvėrusių pareigūnų ir gyventojų, siekiančių į per sieną pergabenti...
JAV tarifai alyvuogėms: regi pasiruošimą prekybos karui su ES
JAV tarifai alyvuogėms: regi pasiruošimą prekybos karui su ES 02-23 14:19
Prekybos karai skaudžiai kirto Ispanijos alyvuogių augintojams – JAV pritaikyti tarifai sektoriui jau kainavo 27 mln. USD ir ko gero turės ilgalaikių pasekmių ne vienam Ispanijos regionui. Vis...
Vėjo elektrinių prieaugis pernai sulėtėjo
Vėjo elektrinių prieaugis pernai sulėtėjo 02-23 14:18
Vėjo jėgainių prieaugis Europoje 2018 m. buvo mažesnis, nei prieš metus. Europos vėjo jėgainių gamintojų asociacija taip pat pasigenda ir ambicijų Vidurio ir Rytų Europoje. Su viena išimtimi –...
Kitos naujienos »

Prisijungti prie katalogo

Partneriai

Didneriai

Valiutų kursai

JAV doleris
USD 0,8830 €
Svaras sterlingų
GBP 1,1460 €
Lenkijos zlotas
PLN 0,2306 €
Rusijos rublis
RUB 0,0135 €
Baltarusijos rublis
BYN 0,4051 €
Kinijos juanis
CNY 0,1314 €
Šveicarijos frankas
CHF 0,8814 €
Lietuvos bankas, 2019-02-24

Akcijų kainos

Avon 3,21 +7,72%
Manchester United 21,20 +5,95%
Western Digital 49,49 +4,87%
Twitter 31,71 +3,09%
Coca-Cola 45,28 -1,26%
Macy's 24,06 -1,60%
Keurig Dr Pepper 27,48 -2,45%
Kraft Heinz Co 34,95 -27,46%

Žaliavų kainos pasaulyje

Nafta 56,92 -0,07%
Kava 2,83 +1,07%
Benzinas 1,43 -2,05%
Vištiena 2,15 +2,87%
Varis 5939,10 -2,24%
Dyzelis 1,85 +1,65%
Cukrus 0,56 0,00%
Anglis 98,56 -2,77%