VZ.lt
Lietuvos įmonių katalogas: Vilnius, Kaunas, Klaipėda, Šiauliai, Panevėžys, Alytus.

Verslo naujienos, ekonomikos aktualijos, straipsniai

3 patikimo buhalterio bruožai

Kitos naujienos »
2018-06-04 21:55
3 patikimo buhalterio bruožai

Laikai, kai kiekviena įmonė turėjo įmonės viduje dirbantį buhalterį, o matematiniai įgūdžiai ir gebėjimas atlikti finansų analizes buvo svarbiausi buhalterio bruožai, baigėsi. Šiandien, atsirandant naujoms technologinėms galimybėms, keičiasi ir kvalifikaciniai buhalterių reikalavimai, o verslo finansų apskaita ir auditas vis dažniau perleidžiami šias paslaugas teikiančioms įmonėms. Kokie bruožai svarbiausi patikimam XXI amžiaus buhalterinių paslaugų tiekėjui?

 

1.      Paslaugų kompleksiškumas

 

Gebėjimas atlikti reikiamus skaičiavimus, pateikti privalomas finansines ataskaitas ir tarpusavyje palyginti finansinius rodiklius yra baziniai buhalterio įgūdžiai. Tačiau šių dienų rinkos sąlygomis to nepakanka. Aukštąsias apskaitos ir audito technologijas teikiančios įmonės „Added Value" vadovo Arvydo Vainoro teigimu, buhalterio kompetencija šiandien turi apimti gebėjimą ne tik saugiai valdyti ir kontroliuoti finansus, bet ir teikti patikimas verslo konsultacijas bei numatyti galimus rinkos svyravimus ir jų įtaką įmonės finansams.

 

Vertėtų atkreipti dėmesį, kad teisinė bazė, reglamentuojanti įmonių finansų valdymą, nuolat keičiasi. Todėl patikimam buhalterinių paslaugų tiekėjui svarbu vadovautis naujausiomis finansų administravimo taisyklėmis ir įstatymais bei išmanyti esamą teisinį reglamentą, aktyviai reaguojant į jo pokyčius.

Kai kvalifikaciniai reikalavimai nuolat plečiasi, siekiant užtikrinti patikimą finansų valdymą ir atliepti kompleksiškus finansų kontrolės poreikius, įmonės yra priverstos samdytis du ar net tris finansų priežiūros specialistus. Tai lemia išaugusius laiko ir finansų kaštus, todėl buhalterinių paslaugų įmonė, siūlanti kvalifikuotas, aukščiausius verslo valdymo standartus atitinkančias buhalterines paslaugas tampa patikimesnė alternatyva. Taip pat verta atminti, kad buhalterinių paslaugų įmonės neatostogauja, neišeina iš darbo, nesukuria darbdaviui papildomų išlaidų, susijusių su kvalifikacijos kėlimu, o finansų priežiūros darbai yra atliekami nepertraukiamai, nepaisant personalo pokyčių ar kitų veiksnių.

 

2.      Informacinės technologijos ir automatizuotos sistemos

 

Laiko sąnaudų sumažinimas ir žmogiškųjų klaidų eliminavimas - tai vienos pagrindinių užduočių, keliamos šių dienų finansų priežiūrai ir kontrolei. Verslo apskaitos ir audito specialistai susiduria su galybe įvairiausių rodiklių ir duomenų, kuriuos turi tinkamai, o neretai ir greitai apdoroti. Net ir nedidelė klaida, įsivėlusi finansiniuose dokumentuose, gali sukelti didelę žalą verslo subjektui. Be kita ko, rankinis duomenų vedimas ir apdorojimas reikalauja didelių laiko sąnaudų ir ištęsia finansų apskaitos ir audito procesus, kurių efektyvumas svarbus ne tik teikiant metines ataskaitas VMI, SODRAI ar Registrų centrui, bet ir atliekant įprastas finansines operacijas.

 

Šiuolaikinės buhalterinės apskaitos sistemos, grįstos informacinėmis technologijomis ir procesų automatizavimu, leidžia eliminuoti žmogiškųjų klaidų tikimybę ir minimizuoti laiko išteklius. Automatizuotos apskaitos sistemos suteikia galimybę duomenų debesyje bet kur ir kada pasiekti reikiamus duomenis, saugo duomenis, leidžia efektyviau ir patogiau stebėti bei lyginti rodiklius - kitaip sakant, verslo savininkams ir vadovams suteikia galimybę matyti, ką ir kaip daro buhalteris.  Dėl šių priežasčių patikimas buhalterinių paslaugų tiekėjas turėtų taikyti automatizuotos apskaitos principus, išnaudojant pažangiausias informacines technologijas.

 

„Added Value" komandos narių profesionalumą, taikant automatizuotas aukštosios apskaitos technologijas, liudija narystė prestižinėje DFK International asociacijoje.

 

3.      Prisitaikymas prie individualių verslo poreikių

 

Kiekvieno verslo segmento specifika yra kitokia, o kiekvienas verslo subjektas susiduria su skirtingais iššūkiais. Jei, pavyzdžiui, logistikos sektoriaus įmonėms prekių judėjimo stebėjimas yra tiesiog būtinas, grožio paslaugų tiekėjams ši paslauga visiškai neaktuali - jiems žymiai svarbesnė pelningumo sekimo funkcija. Todėl, galvojant apie patikimą buhalterinių paslaugų tiekėją, labai svarbu, kad verslo apskaitos paslaugų tiekėjas gebėtų integruotų individualius poreikius atitinkančius verslo sistemų modulius.

 

„Patikimas ir tvarkingas finansų tvarkymas yra skaidrių ir tvirtų verslo finansų pagrindas, tačiau šiandien tai jau nebekuria pridėtinės vertės verslo valdymui. Pridėtinė vertė formuojama per automatizuoto verslo valdymo funkcijų diegimą, analitinės apskaitos integraciją, nepertraukiamas finansines konsultacijas, kad verslų savininkai ar valdytojai galėtų nesirūpinti baziniais verslo valdymo ir kontrolės elementais, bet susitelktų į verslo plėtrą ar pergrupavimą", - teigia „Added Value" vadovas Arvydas Vainoras.

 

Daugiau informacijos apie "Added Value":

 

http://rekvizitai.vz.lt/imone/added_value/

http://www.addedvalue.lt/

Kitos naujienos »

Verslo naujienos, ekonomikos aktualijos, straipsniai

Visiems namų šviestuvam Kalėdinė nuolaida -30%!
Visiems namų šviestuvam Kalėdinė nuolaida -30%! 12-17 10:07
Vakarams ilgėjant ir tamsėjant, vis daugiau laiko tenka praleisti namuose, todėl labai svarbu pasirūpinti, kad juose būtų tinkamas apšvietimas. Jauki ir šilta šviesa padeda...
"Rail Baltica" statybos startas galėtų būti 2021 m.
"Rail Baltica" statybos startas galėtų būti 2021 m. 12-18 17:19
Europinės vėžės geležinkelis "Rail Baltica" turėtų būti pradėtas tiesti 2021 metais, pareiškė Ignas Degutis, laikinasis bendros Estijos, Latvijos ir Lietuvos įmonės "RB Rail" vadovas.
Prekybininkų dovanos neturi kainuoti papildomai
Prekybininkų dovanos neturi kainuoti papildomai 12-18 16:29
Pirk vieną, o antrą gausi nemokamai, – tokių ir panašių pasiūlymų prekybininkai pirkėjams pateikia ne tik prieš didžiąsias metų šventes. Konkurencijos taryba teigia, kad didžioji dauguma tokių...
Baltijos šalių universitetų diplomams – automatinis pripažinimas
Baltijos šalių universitetų diplomams – automatinis pripažinimas 12-18 16:27
Seimas antradienį ratifikavo Lietuvos, Latvijos ir Estijos susitarimą, kad šių šalių aukštųjų mokyklų diplomai būtų pripažįstami automatiškai. Už vienbalsiai balsavo 86 parlamentarai.
M. Dubnikovas: ekonominė padėtis Lietuvos regionuose – ne beviltiška
M. Dubnikovas: ekonominė padėtis Lietuvos regionuose – ne beviltiška 12-18 16:27
Lietuvos verslo konfederacijos atstovas pareiškė, kad ekonominė padėtis Lietuvos regionuose darosi bauginanti, kita vertus, ji nėra beviltiška. Problemas, anot Mariaus Dubnikovo, konfederacijos...
Kitos naujienos »

Prisijungti prie katalogo

Partneriai

Didneriai

Valiutų kursai

JAV doleris
USD 0,8818 €
Svaras sterlingų
GBP 1,1125 €
Lenkijos zlotas
PLN 0,2335 €
Rusijos rublis
RUB 0,0132 €
Baltarusijos rublis
BYN 0,4120 €
Kinijos juanis
CNY 0,1278 €
Šveicarijos frankas
CHF 0,8886 €
Lietuvos bankas, 2018-12-18

Akcijų kainos

Humana 303,22 +1,10%
General Electric 7,15 +0,70%
Wells Fargo 46,61 +0,15%
Bank of America 24,47 -0,04%
Amazon.com 1520,91 -4,46%
Avon 1,69 -4,52%
Twitter 33,43 -6,80%
Xerox 21,29 -12,92%

Žaliavų kainos pasaulyje

Varis 6195,92 -0,38%
Nafta 51,20 -2,62%
Sidabras 14,35 -1,71%
Dujos (JAV) 4,14 +25,84%
Vištiena 2,03 0,00%
Dyzelis 2,05 -12,02%
Cukrus 0,55 -1,79%
Auksas 1220,65 +0,43%