VZ.lt
Lietuvos įmonių katalogas: Vilnius, Kaunas, Klaipėda, Šiauliai, Panevėžys, Alytus.

Įmonės UAB "Remonto centras" paskelbti pranešimai ir naujienos

Įmonės UAB "Remonto centras" paskelbti pranešimai ir naujienos

Patarimai, kaip įsigyti tinkamas padangas
2020-01-30 13:16

Vienas iš svarbiausių saugumo faktorių kelyje – padangos. Žieminės arba vasarinės – išsirinkti atrodo labai paprasta, tačiau, kai ateina pirkimo metas, paprastai kyla labai daug klausimų. Renkantis tinkamas padangas, svarbu atkreipti dėmesį į padangų gamintoją. Žinomi gamintojai kasmet padangų tobulinimui išleidžia milžiniškas pinigų sumas, todėl padangų gamybos technologija sparčiai tobulėja. Kartu su technologija, tobulėja ir padangų charakteristikos. Naujas padangas pagal jų kainas, galima skirstyti į tris klases :

  • Premium
  • Vidutinė
  • Ekonominė

Padangų žymėjimas ir parametrai

Naujos padangos yra žymimos standartiniu ženklinimu, kuris informuoja pirkėją apie ypatybes ir tinkamumą tam tikromis vairavimo sąlygomis. Jeigu nerandate šio žymėjimo, nerekomenduojame pirkti tokių padangų, didelė tikimybė, kad padangos yra nesertifikuotos ir gali būti nesaugios. Padangų kokybę ir atitikimą Jūsų poreikiams galima nuspręsti pagal šiuos parametrus, nurodytus prie kiekvieno padangų modelio.

Sukibimas su šlapia kelio danga

Kodėl tai yra svarbu?

Kiekvienas vairuotojas žino, kad kelio sąlygos gali keistis greitai ir netikėtai, o šlapia kelio danga yra pavojinga, nes automobilio valdymas stipriai pablogėja, dažniausiai ir matomumas taip pat. Taigi šis rodiklis leidžia jums suprasti, kaip keičiasi padangų sukibimo su keliu savybės keičiantis kelio dangai.

Skirtumas tarp A ir G lygio sukibimo yra didžiulis – net apie 18m stabdymo atstumo šlapia kelio danga.

Tiesa, geras sukibimas reiškia didesnį pasipriešinimą, todėl sunku suderinti ekonomiją su geru sukibimu, ypač naudojant vidutinės ir ekonominės klasės padangas. Todėl, perkant pigesnes padangas, tenka dažnai rinktis, kuris dalykas Jums yra svarbesnis – ekonomija ar geras valdymas.

O čia Premium klasės padangos ir suspindi- dėka naujausių gumos mišinių, šios padangos turi mažą riedėjimo pasipriešinimą (kuro ekonomija, padangų dėvėjimasis) ir gerą sukibimą su įvairiomis dangomis.

Degalų suvartojamas

Kiekvienos padangos ekonomijos lygis yra įvertinamas skalėje nuo A iki G (A yra ekonomiškiausia).

Netgi 20% kuro sąnaudų priklauso nuo padangų tipo, todėl šis punktas sudaro tikrai nemažą įtaką jūsų kelionių išlaidoms.

Aukščiausios ekonomijos klasės padangos pasižymi mažiausiu pasipriešinimu su kelio danga. Ši rūšis yra ne tik pati ekonomiškiausia, tačiau ir ekologiškiausia.

G klasės padangos dažniausiai turi didesnį, retesnį protektorių geresniam pravažumui. Šio lygio padangos sukuria didelį

pasipriešinimą su kelio danga riedant bei visiškai nepasižymi ekologija.

Triukšmo lygis

Visiems gerai žinoma, kad labai triukšmingos yra dygliuotos padangos. Tačiau ir įprastų padangų triukšmo lygis yra įvertinamas.

Triukšmo lygis yra vertinamas pagal tris skirtingus lygius (trys bangos prie garsiakalbio ikonos). Taip pat yra parašomas tikslus skleidžiamo garso lygis decibelais.

Trečio lygio (su trimis garso bangomis) padangų keliamas triukšmas gali būti net keturis kartus triukšmingesnis nei pirmo lygio (su viena garso banga)!

Dažniausiai triukšmingos padangos yra visureigiams bei sunkvežimiams.

Padangų tipai

Norint saugiai važinėtis, būtina padangas keisti pagal sezoną. Padangos skirstomos į tris pagrindinius tipus, kurie priklausomi nuo sezoniškumo, kuomet padangos tinkamos naudoti. Vasaros sezonui, kada oro temperatūra yra didesnė nei 10°C ir dominuoja sausi orai, naudojamos vasarinės padangos. Jos tinkamiausios naudoti ant sausos kelio dangos. Esant šlapiai kelio dangai, tokios padangos praranda dalį savo techninių savybių, todėl lietingose vietovėse rekomenduojamos padangos, skirtos šlapiai kelio dangai ir turinčios protektorių, padedantį išstumti vandenį iš po padangų. Vasarinių padangų guma, oro temperatūrai nukritus žemiau 10°C, netenka savo savybių, tampa kietesnė ir nebe tokia saugi naudoti.

Žieminių padangų guma pritaikyta žemai temperatūrai, tačiau jos tampa nebe tokios efektyvios ant sausos kelio dangos. Jos sukurtos dirbti esant kitokiai temperatūrai nei vasarą- esant aukštai aplinkos temperatūrai, prastėja sukibimas su kelio danga, padanga dėvisi žymiai sparčiau.

Technologijos stipriai tobulėja ir universalios (M+S) padangos yra puikiai tinkamos naudoti šalyse, kurios yra vidutinėje klimato zonoje. Bet kitose klimato zonose, kur oras šyla ar šąla daug labiau, efektyvumas stipriai mažėja: kai karšta- greičiau dėvisi, kai šalta – mažėja sukibimas su kelio danga.

Dėl savo ir aplinkinių saugumo vairuotojai padangas turi naudoti tokias, kurios priklauso esamoms oro sąlygoms ir atitiktų Kelių eismo taisyklėse (KET) numatytus reikalavimus.

Padangų montavimas ir balansavimas turėtų būti patikėtas meistrui, kuris yra ne tik susipažinęs, bet ir gerai išmano montavimo taisykles, tvarką ir turi tinkamą padangų montavimo įrangą. Ypač, jeigu Jūsų automobilyje yra montuojamos didesnio diametro žemo profilio padangos, nes neturint tinkamos papildomos įrangos, gali būti ir visai neįmanoma užmontuoti ant ratlankio, rizikuojate pažeisti ir lengvojo lydinio ratlankius. Tokio tipo padangų balansavimas reikalauja tikslesnių parametrų staklių. Dažniausiai tokias turi tik specializuoti autoservisai. Tokios staklės yra bent dvigubai brangesnės ir reikalauja daugiau patyrusio meistro.

Norint, kad padangos diltų tolygiai ir tarnautų ilgiau, ratų balansavimas turi būti atliekamas ne tik kiekvieną kartą keičiant padangas, bet ir kas 10 000 km- kada vykdoma ratų rotacija ant automobilio.

Nesubalansuoti ir netesisingai sumontuoti ratai gali sukelti daug nemalonių šalutinių poveikių:

  • Sukelti vibraciją, nuvarginti vairuotoją ir sukelti diskomfortą;
  • Padanga sprogti dėl montavimo pažeidimų;
  • Padanga būti nesandari dėl montavimo klaidų, o to nepastebėjus ir tęsus kelionę su nepilnai pripūsta padanga, ją gali tekti ir išmesti;
  • Sukelta vibracija lemti nevienodą ir greitesnį padangų nusidėvėjimą;
  • Turėti įtakos važiuoklės dalių nusidėvėjimui.

Daugiau straipsnių rasite čia: https://www.remontocentras.lt/blog/

Kiti REMONTO CENTRAS pranešimai » Visi įmonių pranešimai »

Taip pat rekomenduojame

Autofortas
Pilnas automobilio atstatymas po autoįvykio

Adresas: 9-ojo Forto g. 63, LT-48101 Kaunas.
Veiklos sritys: automobilių prekyba; automobilių stiklai; automobilių techninė apžiūra; autoservisai; padangos, ratlankiai; pagalba kelyje; tepalai, alyvos.
AUTOFORTAS - viena didžiausių transporto priemonių remonto įmonių Lietuvoje. Trumpai apie mus Jau daugiau nei 25 metus automobilių remonto srityje dirbanti įmonė teikia visas autoserviso paslaugas. Šiai dienai AUTOFORTAS remontui turi virš 3900 kv.m. plotą ir surinkusi profesionalią virš 40 kvalifikuotų darbuotojų...
ARX, Lietuvos-Čekijos BĮ
ŠKODA Vilnius

Adresas: Geležinio Vilko g. 53, LT-08217 Vilnius.
Veiklos sritys: akumuliatoriai; autokosmetika; automobilių dalys; automobilių prekyba; automobilių techninė apžiūra; autoservisai; padangos, ratlankiai; tepalai, alyvos.
ŠKODA ATSTOVYBĖ LIETUVOJE. Naujų ir naudotų Škoda automobilių pardavimas, garantinis aptarnavimas, originalios autodalys, servisas. ŠKODA modeliai: Škoda Octavia, Škoda Rapid, Škoda Karoq, Škoda Kodiaq, Škoda Yeti, Škoda Superb, Škoda Fabia, Škoda Roomster, Škoda Praktik. ARX aukštos kokybės paslaugos ne tik...
ARV SERVICE
Sunkvežimių servisas Panevėžyje

Adresas: Tinklų g. 25, LT-35115 Panevėžys.
Veiklos sritys: akumuliatoriai; autokosmetika; automobilių dalys; automobilių techninė apžiūra; autoservisai; padangos, ratlankiai; pagalba kelyje; sunkvežimių pardavimas, dalys, servisas; tepalai, alyvos.
UAB ARV SERVICE - sunkvežimių servisas Panevėžyje Atliekame visų markių sunkvežimių, autobusų, priekabų , puspriekabių, mikroautobusų, šaldytuvų, techninį aptarnavimą ir remonto darbus. Atliekami šie remonto darbai: Pilnas, dalinis techninis aptarnavimas Variklių diagnostika, remontas Kuro sistemos diagnostika...
AKSTĖ-servisas
AUTO AKSTĖ

Adresas: Taikos pr. 139A, (įvažiavimas iš Garažų gatvės), LT-51131 Kaunas.
Veiklos sritys: akumuliatoriai; automobilių dalys; automobilių techninė apžiūra; autoservisai; avarinės tarnybos; padangos, ratlankiai; pagalba kelyje.
Autocentras AUTO AKSTĖ – autoservisų tinklo BOSCH CAR SERVICE narys. Autoserviso paslaugos einamasis remontas Kaune, smulkus ir kapitalinis variklių remontas bei visų variklio sistemų diagnostika, pakabos, važiuoklės, vairo sistemos patikra ir remontas bei stabdžių sistemos patikra ir remontas, ratų montavimas ir...
Martonas
Adresas: Kalvarijų g. 53, LT-09317 Vilnius.
Veiklos sritys: akumuliatoriai; automobilių dalys; automobilių techninė apžiūra; autoservisai; sunkvežimių pardavimas, dalys, servisas.
UAB “Martonas” remontuoja automobilius po autoįvykių bei atlieka su draudimu nesusijusius važiuoklės ir/ar agregatų remonto darbus, techninį aptarnavimą, kompiuterinę automobilio valdymo sistemų diagnostiką. UAB “Martonas” teikiamos paslaugos Vilniuje: Automobilių kompiuterinė diagnostika: Variklio diagnostika;...

Verslo naujienos, ekonomikos aktualijos, straipsniai

Austrija dėl koronaviruso įvedė karantiną viename Insbruko viešbutyje
Austrija dėl koronaviruso įvedė karantiną viename Insbruko viešbutyje 02-25 21:37
Austrija antradienį paskelbė karantiną viename viešbutyje Alpių mieste Insbruke, kai buvo nustatyta, jo šios įstaigos registratūroje dirbusi italė užsikrėtė naujuoju koronavirusu ir tapo viena iš...
Sutrūkusi grandinė: nuostoliai ir galimybės
Sutrūkusi grandinė: nuostoliai ir galimybės 02-25 21:26
Kinijoje siaučiančio ir į Europą jau persikrausčiusio koronaviruso padarinių Lietuvos ekonomika neišvengs – poveikis prognozuojamas ir per sutrikusias tiekimo grandines, ir per mažėjančią...
Žiniasklaida: Raudonojo kryžiaus savanoriai laikinai nebudės Vilniaus oro uoste
Žiniasklaida: Raudonojo kryžiaus savanoriai laikinai nebudės Vilniaus oro uoste 02-25 21:03
Raudonojo kryžiaus savanoriai laikinai atsisako tęsti bendradarbiavimą su Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) specialistais ir budėti Vilniaus oro uoste, praneša naujienų portalas...
Kitos naujienos »

Prisijungti prie katalogo

Apklausa

Ar reikia didinti greičio matuoklių skaičių keliuose?

Partneriai

Didneriai

Akcijų kainos

CBS 40,77 +3,63%
Symantec 23,75 +1,45%
Red Hat 187,71 0,00%
Nasdaq 114,74 -0,38%
AIG 45,70 -5,97%
Twitter 35,89 -6,32%
Humana 346,16 -6,36%
NVIDIA 273,28 -7,07%

Žaliavų kainos pasaulyje

Dyzelis 1,99 +3,11%
Varis 6077,06 +3,70%
Jautiena 5,56 -6,40%
Apelsinai 0,52 -1,89%
Vištiena 1,98 +7,03%
Ryžiai 432,00 +2,61%
Nafta 53,33 -0,09%
Benzinas 1,71 -0,58%