VZ.lt
Lietuvos įmonių katalogas: Vilnius, Kaunas, Klaipėda, Šiauliai, Panevėžys, Alytus.

Įmonės UAB "GoIT" paskelbti pranešimai ir naujienos

Įmonės GoIT, UAB paskelbti pranešimai ir naujienos

Sertifikuoti: ISO 27001 bei ISO 9001
Kaip koronavirusas COVID-19 veikia technologijas ir IT sektorių
2020-06-19 10:04

Neseniai pasirodė pusiau linksma naujiena apie tai, kaip Norvegijoje pamoką nuotoliniu būdu per vieną video transliacijų platformą nutraukė nuogas iškrypėlis, pademonstravęs savo „grožybes“ ketvirtokams. Jis tiesiog atspėjo video konferencijos pakvietimo ID. Bet tai nebūtų taip aktualu, jei ne koronaviruso COVID-19 pandemija pasaulyje.

Paradoksalu, tačiau realus ir pavojingas mikroskopinis virusas persimetė ir į mūsų kompiuterius. Netiesiogiai, nes kompiuteris nėra gyvas organizmas ir virusas jame apsigyventi negali. Koronavirusas COVID-19 paveikė mūsų technologinę aplinką ir kompiuterius. Kaip jis tai padarė?

Žmonės gąsdinami COVID-19

Jei pasidomėsite kai kurių kompiuterinių virusų veikimo principais, pamatysite, kad jie suintensyvėja, kai visuomenėje atsiranda tam tikros baimės. Visuomenei bijant dėl tam tikrų dalykų, visada atsiranda daugybė netikrų naujienų, kurių tikslas – dar labiau sėti baimę ir nerimą bei abejones. Po tokių naujienų dažnai paleidžiami kenkėjiški virusai. Viruso paleidėjai turi konkretų tikslą: užvaldyti jūsų kompiuterį, perimti slaptus duomenis, kurie vėliau gali būti naudojami nusikalstamai veiklai. Kai kurie virusai yra skirti reketuoti žmones ir išvilioti iš jų pinigus (ransomware).

Kai žmonės įbauginti, jie labiau pasiduoda manipuliacijoms ir socialinei inžinerijai. Tai iš kibernetinio saugumo srities atėjęs terminas, kuris reiškia, kad tam tikrais atvejais galima pasinaudoti darbuotojais, jų darbo priemonėmis ir įpročiais, kad vėliau būtų galima įgyvendinti nusikalstamą veiklą.

Socialinė inžinerija ir COVID-19

Pasaulio kibernetinio saugumo ekspertai labai aiškiai ir gana vieningai perspėja: COVID-19 pandemijos metu, darbuotojai, dirbantys nuotoliniu būdu tapo labai pažeidžiami. Jie dirba iš namų asmeniniais kompiuteriais ir planšetėmis, kurios ne visada turi pakankamas apsaugos priemones. Ne visiems įmonės suteikia darbo priemones, kurios būtų prižiūrimos IT administratorių centralizuotai. Dėl to kyla didelės grėsmės saugumui.

Tai teorija. Pasižiūrėkime į praktiką Lietuvoje. Dauguma buhalterių šiuo metu dirba namuose. Tai reiškia, kad praktiškai visų verslų finansinė informacija yra nešiojama iš virtuvės į svetainę ar net tualetą. Maža to, buhalteriai kartais tuos pačius kompiuterius duoda savo vaikams, kad jie galėtų dalyvauti nuotolinėse pamokose. Bet kuris pradedantysis programišius nesunkiai gali prisikasti prie tokio kompiuterio ir įdiegti tam tikrą duomenis vagiantį virusą (Trojos arklį arba phishingo programą). Situacija panaši ir su logistikos specialistais (tiesa, jų darbas visada buvo pusiau nuotolinis, tad jų IT administratoriai labiau rūpinasi saugumu), prekybininkais, kitų specialybių paslaugų teikėjas, kurie gali savo darbą perkelti į namus.

Iššūkiai IT administratoriams

Koronaviruso pandemija atnešė daugybę iššūkių IT administratoriams. Jie patys pripratę ir prie virusų, ir prie nuotolinio darbo, tačiau dabar laikas labai neramus. Daugybė aptarnaujamų įmonių darbuotojų dirba iš namų. Kai kurie dirba asmeniniais kompiuteriais, kuriuose nėra nuotolinio valdymo programų. Pirmas rimtas iššūkis – užtikrinti, kad visi darbuotojai įsidiegtų specialias programas, per kurias galima būtų prisijungti nuotoliniu būdu.

Kitas iššūkis – gendanti IT technika. Kai sugenda vienas įmonės kompiuteris, jis tiesiog atvežamas meistrams sutaisyti. Dabar reikia pasikliauti savo jėgomis. Kaip pakeisti SSD diską nuotoliniu būdu išvengiant kontakto su kompiuterio naudotoju? Štai čia prasideda rimčiausi iššūkiai.

Debesies programų naudojimas tapo dar aktualesnis

Kai nebėra galimybės naudotis įmonės failų serveriais, kaupti duomenis kurio nors darbuotojo kompiuteryje, lieka vienintelė išeitis – pasikliauti debesies sprendimais. Dėl koronaviruso grėsmių darbdaviai ieško patogesnių ir geresnių debesies sprendimų darbuotojams, kad darbas būtų efektyvesnis, o duomenys – saugesni.

Smarkiai išaugo CRM ir projektų valdymo sprendimų paklausa, nes ant sienos pakabintos lentos susirašyti dienos darbus nebepakanka… Juk darbuotojai dirba nuotoliniu būdu.

Teigiamas koronaviruso pandemijos poveikis

Kai kas dieną miršta tūkstančiai žmonių nuo šios ligos, kalbėti apie teigiamą poveikį yra gana sunku, bet reikia. Šis virusas IT sričiai duos daugiau naudos, negu padarys žalos. Daugelis įmonių visame pasaulyje išbandys efektyvias priemones ir sprendimus, kurie labai padės dirbti ir pandemijai pasibaigus.

Bus susirūpinta darbuotojų IT edukacija, nes pavartyti 500 puslapių instrukcijas nepakanka – reikia realių darbo sąlygų, kad išmoktume dirbti viena ar kita programa. Tie žmonės, kurie nieko nežinojo apie vaizdo skambučius, nuotolinius kursus ir mokymąsi, dabar tai naudos natūraliai, nes pamatys, kaip tai yra patogu ir išmanu.

Kibernetinio saugumo specialistai galų gale įrodys, kad jų paslaugos yra reikalingos visiems verslams, ne tik tiems, kurie dirba su jautria ir slapta informacija. Apsisaugojimas nuo virusų, socialinės inžinerijos atvejų bus tobulinamas dar sparčiau. Populiarės EDR saugumo sprendimai (kai IT administratoriai ne tik užkerta kelią virusų plitimui, bet ir stebi nenatūralius vartotojų veiksmus ir užkerta kelią neteisėtiems veiksmams).

Po šio COVID-19 viruso pandemijos darbas pasikeis, o IT rinka taip pat keisis. Mūsų IT administratoriams teks prisitaikyti prie naujų iššūkių ir sprendimų.

Būkime stiprūs ir kantrūs šiuo nelengvu metu, nepasiduokime virtualioms provokacijoms ir dirbtinai keliamai panikai, netikroms naujienoms.

Daugiau informacijos: https://www.goit.lt/lt/naujienos/

Kiti GOIT pranešimai » Visi įmonių pranešimai »

Taip pat rekomenduojame

CZAR Intelligence
Caesar7 - unikalios el. parduotuvės, programėlės

Adresas: Vinco Kudirkos g. 5A, LT-03105 Vilnius.
Veiklos sritys: interneto svetainių kūrimas, talpinimas; grafika, dizainas; interneto parduotuvės; interneto paslaugos; kompiuterių programinės įrangos kūrimas; kompiuterių remontas, it paslaugos; konsultacijų paslaugos.
CZAR Intelligence paslaugos Unikalių elektroninių parduotuvių kūrimas Unikalių programėlių kūrimas (Android, iOS) Unikalių programų kūrimas (Windows, macOS, Linux) Bendros programavimo paslaugos (Python, PHP, Front-end) Sudėtingesnių, unikalių internetinių svetainių kūrimas Unikalaus dizaino kūrimas el...
Kilobaitas
Internetinė parduotuvė | Kilobaitas.lt

Adresas: Piliakalnio g. 23, Karmėlava, LT-54447 Kauno r.
Veiklos sritys: biuro įranga; buitinė technika; interneto parduotuvės; kompiuteriai ir programinė įranga; kompiuterių remontas, it paslaugos; mažmeninė prekyba; prekybos įranga; vaizdo stebėjimo sistemos; video ir audio aparatūra, paslaugos, remontas.
UAB „Kilobaitas“ – kompiuterių, kompiuterinės ir programinės įrangos parduotuvė, siūlanti žinomų gamintojų nešiojamus, stacionarius ir planšetinius kompiuterius, kompiuterių priedus, profesionalią vaizdo ir garso techniką, programinę įrangą ir žaidimus, buitinę techniką, IT prekes, telefonus ir jų priedus. UAB...
MK TRADE LT
RDE.LT | Internetinė parduotuvė

Adresas: S. Konarskio g. 2-99, LT-03122 Vilnius.
Veiklos sritys: buitinė technika; didmeninė prekyba; interneto parduotuvės; įrankiai; kompiuteriai ir programinė įranga; kompiuterių remontas, it paslaugos; mažmeninė prekyba; sporto, turizmo reikmenys; telekomunikacijos, ryšio priemonės; vaikų prekės; video ir audio aparatūra, paslaugos, remontas.
Internetinė parduotuvė www.rde.lt – vieno iš didžiausių Latvijoje prekybos tinklo „RD Electronics“ atstovas Lietuvoje. Prekiaujame populiariausių prekės ženklų kompiuteriais, mobiliaisiais telefonais, stambiąja ir smulkiąja buitine technika. RDE.LT yra oficialus 250 gamintojų atstovas, todėl savo klientams galime...
VARLE
VARLE.LT

Adresas: Vienybės g. 102, LT-70152 Vilkaviškis.
Veiklos sritys: interneto parduotuvės; buitinė technika; didmeninė prekyba; įrankiai; kompiuteriai ir programinė įranga; kompiuterių remontas, it paslaugos; mažmeninė prekyba; telekomunikacijos, ryšio priemonės; vaikų prekės; video ir audio aparatūra, paslaugos, remontas.
KAI REIKIA KAINOS IR PATARIMO VARLE.LT – užsakomųjų parduotuvėlių tinklas, kuriose galima užsisakyti ir atsiimti didžiumą kompiuterinės ir buitinės technikos prekių už internetinę kainą. Mes esame tarsi tarpinis variantas tarp didelių prekybos centrų ir internetinių parduotuvių. VARLĖS dirba su didžiaisiais...
Empirija
Kompiuterinės kasos, POS ir verslo valdymo sistemos

Adresas: Savanorių pr. 271, LT-50131 Kaunas.
Veiklos sritys: prekybos įranga; kompiuteriai ir programinė įranga; kompiuterių programinės įrangos kūrimas; kompiuterių remontas, it paslaugos; restoranų, kavinių, barų įranga.
UAB „Empirija“ gamina šiuolaikinius fiskalinius kasos blokus, parduoda, diegia ir aptarnauja kompiuterines kasos sistemas bei kasos aparatus namų apyvokos prekių, statybos prekių, drabužių ir kitokių profilių parduotuvėse, prekybos centruose, degalinėse, vaistinėse, kino teatruose, pašte, viešojo transporto...

Verslo naujienos, ekonomikos aktualijos, straipsniai

Prezidentas: karalius Mindaugas atvėrė Lietuvai duris į Europą
Prezidentas: karalius Mindaugas atvėrė Lietuvai duris į Europą 07-06 13:54
Lietuvai pirmadienį švenčiant Lietuvos Karaliaus Mindaugo karūnavimo dieną, prezidentas Gitanas Nausėda teigia, kad vienintelis šalies karalius atvėrė jai kelią į Europą ir Vakarus, o Lietuvos...
Keičiasi "Tele2" grupės generalinis direktorius Švedijoje
Keičiasi "Tele2" grupės generalinis direktorius Švedijoje 07-06 13:18
Keičiasi "Tele2" grupės prezidentas ir generalinis direktorius Švedijoje. Andersas Nilssonas palieka įmonę, o nuo 2020 m. rugsėjo 15 d. šias pareigas pradės eiti Kjellas Mortenas Johnsenas.
Nusipelniusiems savo šaliai – valstybiniai apdovanojimai
Nusipelniusiems savo šaliai – valstybiniai apdovanojimai 07-06 12:43
Prezidentas Gitanas Nausėda Liepos 6-osios – Valstybės (Karaliaus Mindaugo karūnavimo) ir Tautiškos giesmės dienos proga už nuopelnus Lietuvos Respublikai ir už jos vardo garsinimą pasaulyje...
Kitos naujienos »

Prisijungti prie katalogo

Apklausa

Ar dar jaučiate karantino pasekmes?

Partneriai

Didneriai

Akcijų kainos

Xerox 15,73 +3,83%
CBS 40,77 +3,63%
Macy's 6,80 +3,34%
Manchester United 16,22 +2,98%
FedEx 155,48 -0,75%
Avon 5,60 -0,88%
Cisco 45,63 -0,93%
Facebook 233,42 -1,74%

Žaliavų kainos pasaulyje

Dujos (JAV) 1,75 +0,57%
Sidabras 16,26 +7,90%
Auksas 1715,91 +1,95%
Vištiena 1,52 +19,69%
Nafta 40,65 +2,08%
Benzinas 0,88 +49,15%
Ryžiai 510,00 -9,57%
Kava 3,30 -3,23%