VZ.lt
Lietuvos įmonių katalogas: Vilnius, Kaunas, Klaipėda, Šiauliai, Panevėžys, Alytus.

Įmonės UAB "Taurus fondas" paskelbti pranešimai ir naujienos

Įmonės Taurus fondas, UAB paskelbti pranešimai ir naujienos

Užtikrintam verslui – užtikrintas pinigų šaltinis!
KITA STOTELĖ: ES GEROVĖS VIDURKIS
2020-02-06 16:02

Lietuvos ekonomikos garvežys judėjo sparčiausiai iš visų 2004-2007 m. į Europos Sąjungą įstojusių valstybių ir pagal BVP gyventojui gerovės matą pasiekė 81 proc. bendrijos vidurkio. Pagreitis džiugina, tačiau horizonte kaupiasi debesys, galintys sukliudyti pasiekti užsibrėžtą stotelę – ES vidurkį.

Lietuvos Banko duomenimis, vienam Lietuvos gyventojui tenkanti BVP dalis pagal perkamosios galios paritetą 1995 m. siekė vos 33 proc. Europos Sąjungos vidurkio. Nuo 33 proc. iki 81 proc. per 24 metus – įspūdingas 2009-2012 m. krizės metu prikimusio Baltijos tigro riaumojimas.

Visgi, Lietuvos Bankas prognozuoja, kad Europos Sąjungos vidurkį pasieksime tik 2042 m., o kai kurie ekspertai kalba net ir apie galimą „atkritimą“. Vis garsiau kalbama, kad paskutinei kelionės atkarpai galime pritrūkti kuro ir ilgam įstrigti pusiaukelėje.

Juolab, kitų šalių patirtis rodo, kad taip dažniausiai ir atsitinka. Pietų Europa iki šiol vaduojasi iš vidutinių pajamų spąstų. Italijoje BVP augimas nuo 2001 m. siekia vidutiniškai vos 1 proc. kasmet, o ekonomikos sukrėtimus reguliariai išgyvenančioje Graikijoje praėjusio dešimtmečio pabaigoje BVP vienam gyventojui buvo mažesnis, nei jo pradžioje.

Panašaus likimo pavyko išvengti Airijai. Sumažinus mokesčius, pritraukus užsienio investicijas bei darbo jėgą iš kitų valstybių, keltų tigro traukinys pasiekė ir pralenkė ES vidurkį viršgarsiniu greičiu.

Be abejonės, nėra dviejų tokių pačių sėkmės istorijų. Lietuvai jau dabar reikia ieškoti savo unikalaus sėkmės recepto. 2019 m. lapkritį atlikta Eurobarometro apklausa parodė, kad 25 proc. lietuvių mokesčius nurodo kaip didžiausią iššūkį šaliai. Visoje Europos Sąjungoje mokesčius kaip iššūkį nurodo vos 8 proc. bendrijos piliečių.

Paradoksalu, tačiau kartu norime mažų mokesčių ir gerovės valstybės. Šiuo atveju teks rinktis, o elgesio ekonomika mums sako, jog labiau tikėtina, kad žmonės rinksis gerovę (perskirstymą) dabar, nei labiau sunokusius vaisius (didesnį BVP vienam gyventojui) ateityje.

Nors pastaraisiais metais situacija gerėja, tiesioginių užsienio investicijų fronte dar tikrai turime ką nuveikti. „Investuok Lietuvoje“ vadovas Mantas Katinas prognozuoja, kad pagal 2019 m. rezultatus, Lietuva, pateks tarp 3-5 geriausių Europos valstybių pagal investicijų pritraukimą milijonui gyventojų. Tiesa, jis iškart priduria, jog norėdami pajusti didžiausią investicijų naudą, tokius tempus turėtume rodyti dešimtmečiais.

Tad vertėtų ieškoti vidinių resursų ekonomikos augimui, o tokių turime. Pastarąjį dešimtmetį Lietuvos eksportas, o ypač paslaugų, kaip logistikos ar IT, buvo vienu pagrindiniu šalies augimo ramsčių. Smulkus ir vidutinis verslas, sudarantis absoliučią daugumą Lietuvos įmonių, augina raumenis ir aptarnauja vidaus ir užsienio rinkas.

Tačiau ir čia susiduriame su problemomis. 2019 m. pabaigoje Europos Komisijos atlikta bendrijos įmonių apklausa parodė, kad visose ES šalyse, išskyrus Baltijos valstybes, bankų noras finansuoti verslą sustiprėjo. Čia turėtų pradėti skambėti pavojaus varpai, nes net ekonomikos pirmakursis žino, kad ekonomikos augimas yra pagrįstas gera skolinio kapitalo pasiūla.

Tą rodo ir Lietuvos Banko duomenys. Lietuvoje veikiančių bankų paskolų įmonėms portfelis 2019 m. lapkritį siekė ir 8 mlrd. 637 mln. eurų, tuo tarpu spalį – 8 mlrd. 732 mln. eurų. T.y. bankų paskolų portfelis įmonėms per mėnesį sumažėjo beveik 100 mln. eurų.

Nišą netrunka užpildyti alternatyvaus finansavimo tiekėjai. Tarptautinė nepriklausomas faktoringo įmones vienijančios organizacijos FCI duomenimis, Lietuvoje faktoringo apyvarta 2018 m. augo nuo 3 mlrd. EUR iki 3,6 mlrd. EUR, t.y. 22 proc. Stiprėja ir sutelktinio finansavimo rinkos dalyviai, teikiantys brangesnes paskolas bankuose neigiamą atsakymą išgirdusiam verslui.

Tačiau bene svarbiausias resursas, kurį turi Lietuva, yra žmonės. Statistikos departamento duomenimis, sausio pirmąją po 28 m. pertraukos Lietuvos gyventojų skaičius pasiekė 2 mln. 794,3 tūkst. arba 145 žmonėmis daugiau nei 2019-ųjų sausio pirmąją. Tai lėmė, jog į Lietuvą emigravo daugiau žmonių, nei iš jos išvyko. Kita vertus, visuomenė ir toliau sensta – 10,7 tūkst. daugiau žmonių mirė negu gimė.

Tai reiškia, jog ir toliau prarandame darbingus piliečius. Kartu su reformų pelkėje įstrigusia švietimo sistema, turime nemažą problemą, kuri ypač aštrės skaitmeninės ekonomikos amžiuje.

Apibendrinant, galime pasidžiaugti, kad pagreitį įgavęs Lietuvos ekonomikos garvežys važiuoja teisinga linkme. Tačiau ant į ES vidurkio stotelę vedančių bėgių yra daug akmenų ir įkalnių. Norint jas įveikti, išbandymams turime ruoštis jau dabar.

Kiti TAURUS FONDAS pranešimai » Visi įmonių pranešimai »

Taip pat rekomenduojame

General Financing
FINANSINĖS PASLAUGOS

Adresas: Ukmergės g. 322-1, LT-12106 Vilnius.
Veiklos sritys: bankai, bankinės operacijos; finansai; greitieji kreditai, paskolos.
„General Financing“- paskolas ir pirkimo išsimokėtinai paslaugas teikianti įmonė, finansų sektoriuje veikianti jau 14 metų. Esame viena iš rinkos lyderių Lietuvoje. Bendrovės paskolų portfelis šiuo metu siekia 70 mln. eurų. „General Financing“ Lietuvoje turi 18 nuosavų skyrių bei daugiau nei 2000 klientų...
Noviti
NOVITI FINANCE paskolos verslui

Adresas: Konstitucijos pr. 26, "Forum palace", LT-08105 Vilnius.
Veiklos sritys: bankai, bankinės operacijos; finansai; greitieji kreditai, paskolos; konsultacijų paslaugos.
PASKOLA VERSLUI IKI 20 000 EUR. PER 1 DIENĄ Jeigu jums reikia finansavimo: naujai įrangai įsigyti; naujoms prekėms užsakyti; atsiskaityti už žaliavas; darbuotojų atlyginimams išmokėti; padengti nenumatytas išlaidas; naujai transporto priemonei; serviso remontui; IT sprendimams; „Noviti finance“ teikia finansavimą...
Factris LT1
Factris (buvęs DEBIFO)

Adresas: Vokiečių g. 26, LT-01130 Vilnius.
Veiklos sritys: apskaita; bankai, bankinės operacijos; finansai; konsultacijų paslaugos; teisinės paslaugos.
Factris - tai ne bankinis alternatyvus finansavimas Lietuvos bei užsienio rinkoms – sąskaitų finansavimas - faktoringas. Mūsų sukurtas Factris sąskaitų finansavimo produktas suteikia galimybę klientams atlaisvinti ilguose apmokėjimo terminuose užšaldytas apyvartines lėšas, kurios yra itin svarbios verslo plėtrai...
Secure Nordic Payments
Mistertango

Adresas: Perkūnkiemio g. 2, LT-12126 Vilnius.
Veiklos sritys: finansai; bankai, bankinės operacijos.
Mistertango – patogus ir patikimas finansinių paslaugų partneris Jūsų verslui ir asmeniniams poreikiams. Mūsų sąskaitą galite atsidaryti nuotoliniu būdu, ją valdyti naudojantis patogia svetaine ir mobiliąja programėle, kad ir kur bebūtumėte. Maksimaliai išnaudokite SEPA mokėjimus su Mistertango!
Kredito garantas
Adresas: Naujojo Sodo g. 1A, 18 aukštas, LT-92118 Klaipėda.
Veiklos sritys: bankai, bankinės operacijos; finansai; greitieji kreditai, paskolos; nekilnojamasis turtas.
KREDITO GARANTAS Vilniaus biuras: Kalvarijų g. 14, Vilnius Mob +370 612 66333 KREDITO GARANTAS Kauno biuras: Mickevičiaus g. 40, 44240 Kaunas. Mob. +370 682 91222 KREDITO GARANTAS Šiaulių biuras: mob. +370 618 61111 "Kredito garantas" teikia paskolas su nekilnojamojo turto įkeitimu. Siūlome finansavimo...

Verslo naujienos, ekonomikos aktualijos, straipsniai

Austrija dėl koronaviruso įvedė karantiną viename Insbruko viešbutyje
Austrija dėl koronaviruso įvedė karantiną viename Insbruko viešbutyje 02-25 21:37
Austrija antradienį paskelbė karantiną viename viešbutyje Alpių mieste Insbruke, kai buvo nustatyta, jo šios įstaigos registratūroje dirbusi italė užsikrėtė naujuoju koronavirusu ir tapo viena iš...
Sutrūkusi grandinė: nuostoliai ir galimybės
Sutrūkusi grandinė: nuostoliai ir galimybės 02-25 21:26
Kinijoje siaučiančio ir į Europą jau persikrausčiusio koronaviruso padarinių Lietuvos ekonomika neišvengs – poveikis prognozuojamas ir per sutrikusias tiekimo grandines, ir per mažėjančią...
Žiniasklaida: Raudonojo kryžiaus savanoriai laikinai nebudės Vilniaus oro uoste
Žiniasklaida: Raudonojo kryžiaus savanoriai laikinai nebudės Vilniaus oro uoste 02-25 21:03
Raudonojo kryžiaus savanoriai laikinai atsisako tęsti bendradarbiavimą su Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) specialistais ir budėti Vilniaus oro uoste, praneša naujienų portalas...
Kitos naujienos »

Prisijungti prie katalogo

Apklausa

Ar reikia didinti greičio matuoklių skaičių keliuose?

Partneriai

Didneriai

Akcijų kainos

CBS 40,77 +3,63%
Symantec 23,75 +1,45%
Red Hat 187,71 0,00%
Nasdaq 114,74 -0,38%
AIG 45,70 -5,97%
Twitter 35,89 -6,32%
Humana 346,16 -6,36%
NVIDIA 273,28 -7,07%

Žaliavų kainos pasaulyje

Dyzelis 1,99 +3,11%
Varis 6077,06 +3,70%
Jautiena 5,56 -6,40%
Apelsinai 0,52 -1,89%
Vištiena 1,98 +7,03%
Ryžiai 432,00 +2,61%
Nafta 53,33 -0,09%
Benzinas 1,71 -0,58%