VZ.lt
Lietuvos įmonių katalogas: Vilnius, Kaunas, Klaipėda, Šiauliai, Panevėžys, Alytus.

Įmonė Šviesūnė

Šviesūnė, UAB

Įmonės kodas 279419360
PVM mokėtojo kodas LT794193610
Vadovas Arūnas Sabaliauskas, direktorius
Adresas Stoties g. 11, LT-72253 Tauragė
Telefonas Sviesune Telefonas
Mobilus telefonas Sviesune Mobilus telefonas
Darbo laikas I-V 08.00-17.00
Darbuotojai 6 darbuotojai (apdraustieji)
SD draudėjo kodas 407267
Vidutinis atlyginimas 467,19 € (2020 m. balandis)
Atlyginimų istorija »
VSD įmokų suma 445,73 € (2020 m. balandis)
SODRA (VSDFV) Dėl karantino informacija apie skolas SoDrai nuo 04-16 laikinai neskelbiama.
Creditinfo CO Creditinfo CO sistemoje skolų neregistruota
Pardavimo pajamos 2018: 50 001 - 100 000 € be PVM Pajamų istorija »
Transportas 2020-04: 1 automobilis (priklauso)
Pranešimai
VMI: Įmonė, kuriai taikomos VMI ir SODRA mokestinės pagalbos priemonės dėl COVID-19.
LR muitinė Skaityti visus »
Įmonės amžius 25 metai 5 mėnesiai 9 dienos
Įvertinimas
5.2 / 10 (įvertino 9)
Ataskaita Profesionali ataskaita apie įmonę Plačiau »

Įmonės aprašymas:

UAB Šviesūnė greitai ir profesionaliai tvarko muitinės procedūras bei su jomis susijusius dokumentus. Muitinės tarpininko paslaugos atliekamos pagal visus Lietuvos, ES ir tarptautinius reikalavimus ir nuostatas. Eksporto - importo ir tranzito dokumentų forminimas. Konsultuojame ir atstovaujame užsakovų interesus atliekant muitinės tarpininko paslaugas. Laidavimo draudimas. Intrastat ataskaitų pildymas. CMR važtaraščių pildymas. TIR Carnet knygelės atidarymas.

UAB Šviesūnė, +370 699 37399

UAB „Šviesūnė“ teikiamos muitinės tarpininkavimo paslaugos
Į UAB “Šviesūnė” teikiamų paslaugų spektrą įeina ir muitinės tarpininko paslaugos. Muitinės tarpininkai visapusiškai atstovauja savo klientus. Jie pasirūpina, kad su muitine bei muitais susijusi dokumentacija visada būtų profesionali ir tvarkinga bei tinkamai paruošta. Tarpininkai taip pat teikia ir šias muitinės paslaugas: atstovauja klientams deklaruojant jų prekes visoms muitinės procedūroms, esant poreikiui atideda garantijos importo muitus bei mokesčius, konsultuoja įvairiausių muitinės procedūrų pasirinkimo ir įforminimo klausimais ir, be abejonės, atstovauja užsakovų interesams atliekant muitinės tarpininko paslaugas. Muitinės tarpininkavimas yra atliekamas remiantis Lietuvos, Europos sąjungos bei kitais tarptautiniais reikalavimais ir nuostatomis.

UAB “Šviesūnė” turi ilgametę patirtį dirbdama muitinės tarpininkavimo srityje. Turime itin didelę muitinės tarpininkavimo patirtį, todėl gerai žinome, ko dažniausiai nori klientai ir kaip greitai bei kokybiškai jų poreikius patenkinti. Profesionaliai teikiamos paslaugos – tai tinkamos kainos ir nepriekaištingos kokybės užtikrinimas. Įmonė “Šviesūnė” muitinės ir jos tarpininkavimo paslaugas visuomet teikia atsižvelgdama tiek į klientų pobūdį, tiek ir į pačios muitinės veiklą bei jos tikslus.

Kadangi Lietuvos muitinė nuolatos siekia didinti savo veiklos efektyvumą, tobulinti valdymą, reguliariai gerinti pareigūnų bei darbuotojų kompetencijas, žinias bei atsakingumą, diegti ir pritaikyti modernius darbo metodus bei priemones, todėl neretai įvairiems verslininkams, susiduriantiems su muitinės veikla, būna reikalingi muitinės tarpininkai, kurie greitai ir nepriekaištingai atlieka visas reikalingas procedūras. Pasitikėdami UAB “Šviesūnė” muitinės tarpininku, gausite itin kokybiškas paslaugas ir sutaupysite nemažai laiko. Pasirūpinsime, kad krovinys patektų prekių gavėjui laiku ir tinkamu adresu.

MUITINĖS PROCEDŪROS, +370 699 37399
Muitinės procedūros yra šios:
Išleidimas į laisvą apyvartą – tai ne Bendrijos prekių įvežimas į šalį ir išleidimas į tos Bendrijos laisvąją apyvartą. Prieš tai tokioms prekėms turi būti atlikti reikalingi įforminimo privalumai ir sumokėti visi privalomi importo muitai ir kiti mokesčiai (akcizai, pridėtinės vertės mokestis). Tuomet tokios prekės jau tampa Bendrijos prekėmis, jos gali laisvai judėti Bendrijos ribose ir muitinė jomis nebesirūpina (išskyrus kelis atvejus). Prekių importuotojai, kurie nori atitikti šią procedūrą, turi sumokėti tam tikrus mokesčius ir įrodyti, jog visi Bendrijos nustatyti reikalavimai yra įvykdyti, jeigu atitinkamų prekių importas yra ribojamas.
Laikinasis įvežimas – laikinojo įvežimo prekės yra tos, kurios įvežtos į šalį ne komerciniais tikslais, dažniausiai jos būna reeksportuotos, jų nė kiek nepakeitus. Tai dažniausiai būna tokios prekės, kurios skirtos švietimo, mokslo reikmėms, įvairių parodų, mugių demonstravimui, humanitarinės prekės ir kt. Ši muitinės procedūra gali būti vykdoma visiškai neapmokestinant laikinai įvežamų prekių arba iš dalies jų neapmokestinant importo muitais. Neapmokestinama tuomet, kai yra įrodoma, jog įvežamos prekės nesudarys jokios konkurencijos vietos gamintojams ir paslaugų tiekėjams. Dalinai apmokestinamos tos prekės, kurios gali konkuruoti su Bendrijos prekėmis, todėl nukentėtų tos Bendrijos prekių ar paslaugų paklausa.
Laikinasis įvežimas perdirbti – ši procedūra gali būti atliekama tik gavus tam tikrą muitinės leidimą, kuriame yra numatytos procedūros taikymo sąlygos. Tai ne Bendrijos prekės, kurios įvežamos perdirbimo, apdorojimo procedūroms, remontui. Jei perdirbtos prekės nebus išleidžiamos į tos šalies apyvartą, tuomet jos neapmokestinamos importo muitais, t.y. joms galioja sąlyginio neapmokestinimo sistema.
Muitinės prižiūrimas perdirbimas – tai mutinės procedūra, kai į šalį įvežamos ne Bendrijos prekės, kurios yra perdirbamos toje Bendrijoje. Atliekant perdirbimo procedūras, pakeičiamas šių prekių pavidalas ar rūšis. Pakeistos prekės, produktai gali būti reeksportuojami, netaikant jiems importo muitų, taip pat tokie perdirbti produktai gali būti išleidžiami į laisvąją rinką, pritaikant jiems importo muitų apmokestinimą.
Eksportas – kai Bendrijos prekės yra eksportuojamos į kitas valstybes. Tai prekės, kurios deklaruojamos išvežimui, laikinojo išvežimo perdirbimui arba reeksportavimui. Norint eksportuoti prekes yra būtina reikalinga reikalavimus atitinkanti deklaracija.
Laikinasis išvežimas perdirbti – tai muitinės procedūros, kai tam tikros žaliavos išvežamos iš šalies, o perdirbtos, parvežamos atgal į tą pačią Bendriją, mokant už muitus tik iš dalies arba visai nemokant.
Muitinis tranzitas – tai procedūra, kai tam tikri kroviniai (prekės) yra pervežami iš vienos šalies į kitą ir turi pervažiuoti kitų šalių teritorijas, kuriose prekės nėra perkraunamos arba kitaip perdirbamos, pakeičiamos. Tuomet nereikia mokėti tam tikrų mokesčių, kurie yra privalomi įvežant prekes į tą šalį arba iš jos išvežant.
Norint, kad visos muitinės procedūros vyktų sklandžiai, nebūtų jokių nesusipratimų, reikia puikiai žinoti įvairius su muitinės procedūromis susijusius teisės aktus, turėti privalomus leidimus, deklaracijas ir t.t.. Mūsų įmonės tarpininkai gali užpildyti ir paruošti visus reikiamus dokumentus, kad visos muitinės procedūros vyktų greitai ir sklandžiai, o Jums netektų dėl to rūpintis.

KROVINIŲ IMPORTAS
Krovinių importas – tai ne Bendrijos krovinių įvežimas į Europos Bendrijų teritoriją. Importuotų prekių galutinis vartotojas yra valstybės, į kurią importuojama, gyventojai ar organizacijos, o tiekėjas – užsienio valstybių gamintojai. Importo procedūrą ir formalumus muitinėje Europos Sąjungoje, taip pat Lietuvos Respublikoje reglamentuoja Bendrijos muitinės kodeksas.
Europos Sąjungos rinkos bendrumas garantuoja laisvą prekių, kapitalo ir paslaugų judėjimą. Šis principas numato pasienio kontrolės, muitų ir kitų prekybinių barjerų panaikinimą Europos Sąjungos valstybėms nariams.
Laisvas prekių judėjimas Europos Sąjungos teritorijoje grindžiamas keliomis taisyklėmis:
– ne diskriminacija: visoms legaliai įvežtoms prekės numatomos tokios pačios sąlygos, kaip ir vietinės kilmės prekėms.
– abipusis pripažinimas: bet kokia produkcija, legaliai gaminama ir platinama pagal galiojančias Europos Sąjungoje normas, turi būti įleista į kitos Europos Sąjungos šalies rinką.
– įstatymų darnumas: įvairūs reguliuojamieji mechanizmai, kurių tikslas – suartinti nacionalinius įstatymus su kitų Europos Sąjungos šalių įstatymais.
Prie prekių, importuojamų į Europos Sąjungos muitų teritoriją, turi būti pridėta deklaracija, kurią reikia pateikti krovinio paskirties vietos muitinės tarnyboms. Po to prekės paliekamos laikinam saugojimui (prekės saugomos ne ilgiau kaip 45 dienas, jeigu jos atgabentos jūra, arba ne ilgiau kaip 20 dienų, jeigu jos atgabentos ne jūra), tai reiškia, kad prekės tampa muitinės priežiūros objektu kol joms nebus paskirta muitinės patvirtinta procedūra arba nebus nustatyta paskirtis.

Pagrindinės muitinės patvirtintos procedūros ir paskirtys būna šios:
– išleidimas į bendrą apyvartą: kai importo sąlygos atitiko Europos Sąjungos reikalavimus (muitai ir kitos priemonės, reguliuojančios prekybos politiką). Sumokėjus muitus, PVM ir taikomus akcizus, prekės laikomos “išleistomis į apyvartą”.
– tranzito procedūra: muitinės procedūros supaprastina krovinių judėjimą Europos Sąjungos šalių teritorijose, laikinai pristabdant muitų mokėjimą ir kitų prekybos politikos priemonių laikymąsi, tokiu būdu perduodant muitų procedūrų sutvarkymą valstybei į kurią gabendamas krovinys.
– saugojimas muitinės sandėliuose: ši procedūra užtikrina importuotų prekių saugojimą, laikinai pristabdant muitų, mokesčių mokėjimą ir prekybos politikos priemonių laikymąsi, kol nebus muitinės patvirtinta kita procedūra šioms prekėms.
– vidinis perdirbimas: ši procedūra leidžia importuoti prekes į Europos Sąjungos teritoriją nemokant mokesčių, muitų ir nesilaikant kitų prekybos politikos priemonių, kol muitinė įvykdys vidinį perdirbimą ir patvirtins tolimesnį reeksportą į valstybes už Europos Sąjungos ribų.
– laikinas įvežimas: ši procedūra leidžia įvežti krovinius į Europos Sąjungos teritoriją nemokant muitų ir mokesčių, jei prekės skirtos reeksportui be jokių pakeitimų. Laisvosios zonos – tai ypatingos zonos Europos Sąjungos muitų teritorijoje, kur leidžiamas krovinių įvežimas, nemokant muitų, PVM ir akcizų, bei nesilaikant prekybos politikos priemonių, tol kol jam nebus paskirtas kitas muitinės režimas arba jis nebus reeksportuotas.
Deklaruojant prekes muitinei pateikiamas užpildytas bendrasis administracinis dokumentas. Bendrasis administracinis dokumentas (Single Administrative Document – SAD) buvo įvestas įsigaliojus Europos Bendrijos ir Europos laisvosios prekybos asociacijos (ELPA) šalių Konvencijai dėl prekybos prekėmis formalumų supaprastinimo.
Deklaracija SAD gali būti pateikta muitinei importuotojo arba jo atstovo. Atstovavimas gali būti įgyvendintas šiais būdais:
– tiesioginis atstovavimas: atstovas veikia kito asmens vardu ir atstovauja jo interesus.
– netiesioginis atstovavimas: atstovas veikia savo vardu, tačiau atstovauja kito asmens interesus.
Muitinės deklaracija SAD gali būti pateikta
– raštu
– žodžiu arba veiksmu, kuriuo asmuo, turintis disponavimo prekėmis teisę, pareiškia norą pateikti jas muitinės procedūrai arba kitam muitinės sankcionuotam veiksmui įforminti
– naudojantis automatinio duomenų apdorojimo techninėmis priemonėmis (elektroninio deklaravimo būdu).
Muitinė naudoja importuojamų prekių kainą kaip vieną iš muitų apskaičiavimo elementų. Skirtingoms prekėms taikomi skirtingi muitų ir akcizų dydžiai, o muitų dydis taip pat priklauso nuo šalies, iš kurios tos prekės yra kilusios. Mokėjimai turi būti atlikti prieš įvežant prekes į Europos Sąjungos teritoriją.
Kaip vykdomas krovinių importas?
Krovinių importas vykdomas vadovaujantis “laisvojo importo” taisykle ir vieningu režimu, galiojančiu Europos Sąjungoje Pasaulio prekybos organizacijos (PPO) principų pagrindais. Taikydama šią taisyklę Europos Sąjunga skatina liberalią politiką prekybos srityje siekiant palengvinti prekių ir paslaugų judėjimą Europos Sąjungos teritorijoje, vadovaujantis fiksuotų tarifų ir nediskriminavimo prekybos partnerių atžvilgiu principais. Tačiau ši taisyklė turi ir išimčių. Europos Sąjunga taiko gynybinius prekybos politikos instrumentus, kurie sukurti siekiant apginti jos narių interesus prieš nesąžiningą prekybinę praktiką.

TRANZITO DEKLARACIJA
Į valstybę ar teritoriją įvežant prekes, privaloma mokėti importo muitus ir kitus mokesčius. Muitai bei mokesčiai mokami net ir tuo atveju, kai prekės yra tik vežamos per valstybės teritoriją į kitą valstybę. Kai kuriais atvejais, išvežant prekes iš valstybės, muitai ir mokesčiai gali būti grąžinti, o kitoje valstybėje ar teritorijoje procedūros kartojamos. Tranzitas – tai muitinės procedūra, sudaranti galimybę ūkio subjektams, gabenant prekes per tam tikrą teritoriją, nemokėti mokesčių, kuriuos reikėtų mokėti, jei prekės būtų įvežamos į tą teritoriją, todėl reikia atlikti tik vieną galutinį muitinės formalumą.
Tranzitas – paprasta ir palyginus nebrangi administracinė procedūra. Tranzito sistema ypatingai svarbi Europos Bendrijai, kurioje įvairių mokesčių teritorijas apima bendra muitų teritorija. Europos Sąjungos teritorijoje tranzito deklaracija – tai dokumentas, patvirtinantis tranzito režimą, kuris įforminamas muitinėje pateikus tranzito deklaraciją, TIR knygelę ar kitus pripažintus kaip tranzito dokumentus.
Tranzito rūšys
Europos Sąjungos tranzito sistemoje egzistuoja trys tranzito rūšys:
Bendrasis tranzitas
Bendrijos tranzitas
TIR tranzitas
Bendrojo tranzito procedūra taikoma kroviniui, gabenamam tarp Europos Sąjungos šalių ir Europos laisvosios Prekybos Asociacijos šalių: Islandijos, Lichtenšteino, Norvegijos ir Šveicarijos. Bendrijos tranzito procedūros yra dviejų rūšių – T1 ir T2. Jos taikomos atsižvelgiant į gabenamų prekių statusą.
Bendrijos tranzitas vykdomas kai ne Bendrijos prekės gabenamos iš vienos ES muitų teritorijos į kitą (T1); kai Bendrijos prekės, kurioms taikomos specialios Bendrijos priemonės, keliauja iš vienos ES muitų teritorijos į kitą (T1); kai Bendrijos prekės iš vienos ES teritorijos keliauja į kitą per trečiąsias šalis (Т2). Tranzito deklaracija T1 taikoma kroviniams, atvežtiems ne iš Europos Sąjungos šalių, pavyzdžiui, Azijos arba JAV, taip pat kroviniams, kurie atkeliauja iš Europos Sąjungos muitinės sandėlių. Tranzito deklaracija T2 taikoma Europos Sąjungos šalių kroviniams, kai šie vežami iš vienos Europos Sąjungos šalies į kitą, pakeliui palikdami Europos Sąjungos teritoriją.
Lietuvai įstojus į Europos Sąjungą, atsirado galimybė vykdyti tarptautinius gabenimus taikant TIR (“Transports Internationaux Routiers” arba “Tarptautinis kelių transportas”). TIR procedūra atliekama naudojantis TIR knygele, kuri yra muitinės deklaracija ir garantija, tačiau ja naudotis galima tik tuo atveju, kai dalis gabenimo maršruto eina per trečiosios šalies teritoriją.
Nuo įstojimo į Europos Sąjungą, Lietuvos Respublikoje naudojama kompiuterizuota tranzito sistema (NCTS), kurios dėka muitinės tranzito procedūrų vykdymas kontroliuojamas remiantis elektroniniais pranešimais. Įdiegus šią sistemą, prekių gabenimas tranzitu per Europos Sąjungos šalis įforminamas elektroniniu būdu ir kontroliuojamas elektroninėmis priemonėmis, t.y. vietoje popierinės tranzito deklaracijos naudojami elektroniniai pranešimai.
Šios sistemos dėka tranzito deklaraciją galima pateikti naudojantis automatinio duomenų apdorojimo priemonėmis, todėl muitinėje praleidžiama mažiau laiko. Nuo 2006 metų sausio 1 dienos visos tranzito deklaracijos pateikiamos NTCS sistemai tik elektroninėje formoje, išskyrus atvejus, kai prekes deklaruoja asmenys, neturintys galimybių pateikti elektroninę tranzito deklaraciją arba kai sutrinka informacinės sistemos.
Ūkio subjektas, atsakingas už tranzito procedūros užbaigimą, tinkamą dokumentų sutvarkymą, duomenų tikslumą ir pan. vadinamas tranzito procedūros vykdytoju. Vykdytojas muitinės įstaigai turi pateikti nustatyto dydžio užstatą, kuris užtikrins, kad muitai ir reikalingi mokesčiai bus sumokėti, jei krovinys per nustatytą laikotarpį nebus pristatytas į paskirties vietą. Kai krovinys ir atitinkami dokumentai pateikiami muitinės įstaigai, į kurią pagal dokumentus krovinys turėjo būti atgabentas, tranzito procedūra laikoma baigta.

Žemėlapis (apytikslė vieta):
Rodyti žemėlapį »
Raktažodžiai: Muitines tarpininkas Taurageje, muitines tarpininkai Taurageje, muitines tarpininko atstovas Taurageje, muitines tarpininko paslaugos Taurageje, muitinės tarpininko paslaugos Taurageje, muitinės procedūros Taurageje, muitinės paslaugos Taurageje, muitinės tarpininko atstovo darbas, muitinės prekių kodai, muitinės deklaracija, muitinės tarpininko atstovas, muitinės deklaracija pavyzdys, rodyti visus...
kontaktinės informacijos QR kodas 279419360
Papildykite, pakeiskite, panaikinkite įmonės Šviesūnė, UAB (įmonės kodas 279419360) informaciją, rekvizitus, logotipą, nuotraukas, Jūsų veiklą apibūdinančius raktažodžius. Primename, kad bendrovės, apie kurias įvesta daugiau naudingos informacijos, rodomos aukščiau įmonių katalogo paieškos rezultatuose. Spauskite čia.

Verslo naujienos, ekonomikos aktualijos, straipsniai

"Darnu Group" pajamos mažėjo 30%, grynasis pelnas – 6,8%
"Darnu Group" pajamos mažėjo 30%, grynasis pelnas – 6,8% 05-28 13:18
Koncernui "MG Baltic" priklausanti nekilnojamojo turto (NT) plėtros įmonių grupė "Darnu Group" pernai gavo mažiau pajamų ir pelno. Šiemet rezultatą ketinama gerinti, tačiau koronavirusas koreguoja...
Iš pareigų traukiasi Seimo pirmininko atstovė spaudai
Iš pareigų traukiasi Seimo pirmininko atstovė spaudai 05-28 12:52
Karolina Frolovienė, Seimo pirmininko Viktoro Pranckiečio atstovė spaudai, dėl asmeninių priežasčių traukiasi iš pareigų.
Leidimai pavežėjams ir taksistams bus elektroniniai ir pigesni
Leidimai pavežėjams ir taksistams bus elektroniniai ir pigesni 05-28 12:38
Leidimai vežti keleivius taksi vairuotojams ir pavežėjams nuo liepos 1 d. bus išduodami elektroniniu būdu, taip pat mažinama jų kaina. Tokiems Susisiekimo ministerijos siūlymams pasitarime pritarė...
Kitos naujienos »

Prisijungti prie katalogo

Apklausa

Ar gavote valstybės paramą karantino metu?

Partneriai

Didneriai

Akcijų kainos

Macy's 7,38 +19,61%
Citigroup 52,26 +8,49%
American Express 101,23 +7,33%
General Electric 7,29 +7,21%
Walmart 122,48 -1,11%
Facebook 229,14 -1,32%
NVIDIA 341,01 -2,21%
Twitter 33,07 -2,76%

Žaliavų kainos pasaulyje

Vištiena 1,27 -29,44%
Kava 3,41 +4,28%
Auksas 1683,17 +5,73%
Anglis 58,55 -12,27%
Jautiena 4,45 -0,45%
Varis 5057,97 -2,41%
Nafta 34,35 +3,31%
Apelsinai 0,58 +5,45%