VZ.lt
Lietuvos įmonių katalogas: Vilnius, Kaunas, Klaipėda, Šiauliai, Panevėžys, Alytus.

Įmonės Rotary klubas "Dipolis" paskelbti pranešimai ir naujienos

Įmonės Rotary klubas "Dipolis" paskelbti pranešimai ir naujienos

Bendrumo galia
„Rotary“ klubo „Dipolis“ prezidentas moksleivius moko vyti juodas mintis šalin
2019-11-08 11:32

https://www.alfa.lt/straipsnis/50246057/rotary-klubo-dipolis-prezidentas-moksleivius-moko-vyti-juodas-mintis-salin

Prieš 10 metų gerumo portalą aciu.lt įkūręs, leidybos versle dalyvaujantis „Rotary“ klubo „Dipolis“ prezidentas kaunietis Aurelijus Daškevičius šiemet daugiausia dėmesio skyrė jaunimo savižudybių prevencijai. Šis lektorius atpažįstamas iš projektų moksleiviams „Atpažink ir pakalbėk“ ir „Be streso“. A. Daškevičius įsitikinęs: su vaikais ir jaunimu reikia nebijoti kalbėti, o į atvirumą jie atsakys atverdami savo vidinį pasaulį ir prabildami apie baimes, su kuriomis susiduria kasdien.

Kodėl nemažą savo laiko dalį skiriate būtent jaunimo savižudybių prevencijai? – Alfa.lt paklausė A. Daškevičiaus.

Man pačiam ši tema atrodo svarbi. Be to, man patinka bendrauti su auditorija kaip lektoriui, kaip mokytojui, nes pats patiriu gerų emocijų. Dar svarbiau – tos emocijos ypatingos, kai gali padaryti kažką gero kitam žmogui.

Pats besimokydamas mokykloje 6 metus praleidau vaikų namuose. Tėvai negalėjo manęs vežioti į mokyklą, todėl gyvenau bendrabutyje. Mačiau sudėtingą tėvų paliktų vaikų gyvenimą, mačiau, kaip vaikui gali būti sunku, kai jis neturi su kuo pasikalbėti. Man labai norėjosi jiems padėti. Net jeigu vaikas turi abu tėvus, vis tiek jis gali jaustis vienišas ir nesuprastas. Todėl šioje veikloje matau didelę prasmę.

Nuo šių metų liepos tapote „Dipolio“ prezidentu. Kokia šio klubo veikla?

Iš viso turime 32 narius. Pačiam klubui, kurį kuriant aš pats irgi dalyvavau, jau 12 metų. Mūsų tikslas – dirbti su jaunimu iš mokyklų ir universitetų. Visos veiklos labiau nukreiptos į asmenybės ugdymą: kad iš jauno žmogaus išaugtų žmogus, kuris teisingai valdytų Lietuvą.

Grįžkime prie savižudybių prevencijos temos. Kokios būna jūsų pamokos mokyklose?

Prieš trejus metus prezidentė ir „Lietuvos Rotary organizacija“ nusprendė imtis svarbaus dalyko: pradėti kalbėtis apie savižudybių mažinimą Lietuvoje.

„Dipolis“ dvejus metus rengė projektą „Atpažink ir pakalbėk“, lygiagrečiai šiam projektui prieš dvejus metus pradėjome ir kitą, pavadintą „Be streso“. Šis projektas sutelktas į savižudybių ir priklausomybių prevenciją. Šiemet aplankiau daugiau kaip 20 mokyklų.

Per pirmą pamoką mes kalbamės apie savižudybes, kaip atpažinti nelaimės ženklus, kaip elgtis su žmonėmis, kurie nebenori būti čia, mokome, kaip elgtis, susidūrus su žmogaus noru išeiti iš gyvenimo.

Aš supratau, kad šia tema moksleiviai gali kalbėtis. Jie ją priima kaip gilią diskusiją ir patys patiria išgyvenimų. Tarkim, tiesiog renginio metu vaikas atsistoja ir prisipažįsta, kad norėjo nusižudyti. Kiti pasakoja, kaip pavyko išgelbėti artimą žmogų. Visa diskusija vyksta per bendravimą, per atsivėrimą vienas kitam.

Antrą pamoką vadiname gyvybingumo sesija. Per ją stengiamės papasakoti, koks žmogus gimė ir kaip užsiaugino „odą“, kuri skiriasi nuo tos, su kuria gimė. Stengiamės atrasti gerąsias puses, ieškome atsakymų, kodėl vaikštome su kaukėmis, stengiamės aptarti svarbius dalykus, kurie jaunam žmogui padėtų pačiam rasti atsakymus į esminius klausimus.

Kaip į kvietimą bendrauti tokia jautria tema reaguoja patys moksleiviai?

Bendrauti šia tema jaunimui iš pradžių nelabai drąsu. Praėjus keliolikai minučių po bendravimo, pratimų, pradedame griauti „sienas“. Patys vaikai tarpusavyje šia tema kalbasi nedrąsiai. Tačiau panašu, kad gebame atverti vaikų širdis ir jų vidinius pasaulius. Tai – man didžiausia dovana.

Ar jums pačiam užtenka kompetencijų kalbėti tokia tema? Ar jaučiatės drąsiai?

Išties turi būti atsargus, kalbėdamas šia tema. Sau uždaviau tokį klausimą: ar gali eiti žmogus ir kalbėti tokiomis temomis ir padėti jaunimui? Gali. Medžiagą, su kuria aš dirbu, paruošė psichologai iš „Jaunimo linijos“. Ne teoretikai, bet kasdien dirbantys su jaunimu. Be to, per šias pamokas mokyklose dalyvauja ir mokyklos psichologai, su kuriais aš prieš renginį bendrauju, pristatau metodikas ir medžiagą.

Jūs dalyvaujate šioje programoje kaip savanoris?

Mokykloms šie užsiėmimai nieko nekainuoja. Iš dalies šį projektą finansuoja Kauno savivaldybė. Dabar kaip tik jau baigiamas kurti filmukas moksleiviams darbiniu pavadinimu „Be kaukių“ arba „Nusiimk kaukę“.

Pagrindinė mintis, kurią norime perduoti filmuku, – kad moksleiviai nuoširdūs ir tikri būna tik pramerkę akis. Patekę į mokyklą, savo draugų ratą, jie išsirenka vaidmenis ir juos atlieka. Norime parodyti, kaip galima nusimesti kaukes, kaip rasti save ir išlikti savimi. Jeigu Kauno savivaldybė matys, kad mūsų veikla prasminga, galbūt ir kitąmet tęsime tai, ką pradėjome.

Kiti ROTARY KLUBAS "DIPOLIS" pranešimai » Visi įmonių pranešimai »

Taip pat rekomenduojame

AUTARĖ
AUTARĖ TRAVEL

Adresas: Subačiaus g. 8-14, LT-01302 Vilnius.
Veiklos sritys: eksportas; importas; informacijos teikimas; kelionės; konsultacijų paslaugos; oro transportas, aviacija; parodos, mugės; pramogos ir poilsis; projektavimas; reklamos paslaugos; renginių organizavimas; sąjungos, fondai, asociacijos.
PARODOS Nuo 1994 metų Autarė organizuoja Lietuvos įmonių dalyvavimą užsienyje vykstančiose tarptautinėse specializuotose parodose. Mūsų atstovaujamos kompanijos - tai patys didžiausi parodų organizatoriai Rytų ir Vakarų Europoje. Kiekvienais metais Jūs turite pasirinkimą iš maždaug 100-to specializuotų parodų...
Rimano biuras
PRIVATAUS DETEKTYVO PASLAUGOS

Adresas: Žalgirio g. 131-212, LT-08217 Vilnius.
Veiklos sritys: informacijos teikimas; sąjungos, fondai, asociacijos; saugos tarnybos; teisinės paslaugos; tyrimai, ekspertizės.
Mūsų tikslas - padėti žmogui ar juridiniam asmeniui sudėtingiausioje situacijoje, be abejo, išsaugant patikėtą paslaptį, padėti klientams realizuoti jų teises bei teisėtus interesus, teikti informacines-tiriamąsias paslaugas ne tik Vilniuje ir kituose šalies miestuose, bet ir už Lietuvos ribų. PRIVATAUS DETEKTYVO...

Verslo naujienos, ekonomikos aktualijos, straipsniai

Kokybiški VIVA LANGAI langai: kodėl verta?
Kokybiški VIVA LANGAI langai: kodėl verta? 11-13 16:28
Namo renovacija ar naujo pastato statyba kiekvienam apie tai galvojančiam padovanoja keletą iššūkių - statybos ar remonto kaštai, atliktų darbų tvarumas ir energinis...
„Skrendu.lt“ paskelbė TOP 15 lietuvių mėgstamiausių skrydžių krypčių
„Skrendu.lt“ paskelbė TOP 15 lietuvių mėgstamiausių skrydžių krypčių 11-11 15:17
Nepaisant nusistovėjusių tarp Lietuvos žmonių pamėgtų krypčių, lėktuvu lankomos šalys kasmet keičiasi. Pigių skrydžių paieškos ir pardavimo sistema „Skrendu.lt" suskaičiavo 15...
A. Lukašenka kituose rinkimuose dalyvaus, jeigu žmonės to paprašys
A. Lukašenka kituose rinkimuose dalyvaus, jeigu žmonės to paprašys 11-17 14:21
Baltarusijoje sekmadienį vykstant parlamento rinkimams, kurių rezultatai jau iš anksto nulemti, Baltarusijos prezidentas Aliaksandras Lukašenka laidė dviprasmiškas užuominas apie dalyvavimą...
Kitos naujienos »

Prisijungti prie katalogo

Apklausa

Ar reikia apmokestinti bankus papildomai?

Partneriai

Didneriai

Akcijų kainos

Humana 335,55 +5,52%
Macy's 16,85 +3,76%
CBS 38,57 +2,50%
Nokia 3,45 +2,37%
Walmart 118,87 -1,48%
Walt Disney 144,67 -1,69%
Goodyear 16,05 -1,83%
NVIDIA 204,19 -2,67%

Žaliavų kainos pasaulyje

Jautiena 4,86 +4,52%
Anglis 68,92 +4,50%
Benzinas 1,73 0,00%
Dujos (JAV) 2,33 -9,69%
Kava 2,80 -1,41%
Apelsinai 0,52 -1,89%
Sidabras 17,65 -2,81%
Dyzelis 1,94 0,00%