VZ.lt
Lietuvos įmonių katalogas: Vilnius, Kaunas, Klaipėda, Šiauliai, Panevėžys, Alytus.

Įmonės UAB "Mega group Europe" paskelbti pranešimai ir naujienos

Įmonės UAB "Mega group Europe" paskelbti pranešimai ir naujienos

Kibernetinio saugumo svarba smulkiam verslui
2021-10-13 11:26

Paprastai smulkiosios įmonės nėra linkusios nerimauti dėl kibernetinio saugumo. Smulkaus verslo savininkams kartais susidaro klaidingas įspūdis, kad tik didelės įmonės tampa taikiniu. Tai netiesa, nes kiekvienai įmonei yra rizika, jog į ją įsilauš. Padiskutuokime apie svarbą investuoti į kibernetinį saugumą ir apie geriausius būdus, padedančius išvengti kibernetinių atakų.

Pasekmės dėl duomenų pažeidimų

Įmonės pareiga yra saugoti savo klientų informaciją. Klientai pasitiki įmone, kai pateikia mokėjimo informaciją, vardą, pavardę, adresą ir panašią informaciją. Kai klientas gauna žinią, jog jo informacija yra įsilaužėlių rankose, tai gali turėti rimtų pasekmių. Jie nebenorės būti ištikimi įmonei, leidusiai taip atsitikti, ir netgi gali įtikinti kitus perkelti savo verslą kur nors kitur.

Jei smulkusis verslas įsitrauktų į teisinę kovą dėl duomenų pažeidimo, atsigauti būtų labai sunku. Teisinių išlaidų ir neigiamos reprezentacijos spaudoje gali pakati, jog įmonė visam laikui nutrauktų veiklą.

Smulkiajam verslui gali kilti pavojus

Smulkiajam verslui gali kilti netgi didesnė rizika, jog bus įsilaužta nei didelėms įmonėms, nes smulkios įmonės dažnai neturi išteklių, reikalingų užkirsti kelią tokiai atakai. Įsilaužėliai supranta, kad smulkios įmonės dažniausiai turi silpną apsaugą, nes taip bando sutaupyti išlaidas. Įsilaužėliams smulki įmonė gali tapti taikiniu, kad galėtų įsilaužti į didesnę įmonę, su kuria smulki įmonė yra susijusi ar bendradarbiauja.

Taip pat yra problema, kad smulkių įmonių darbuotojai dažniausiai nėra apmokyti atpažinti sukčiavimo internete. Jie gali gauti el. laišką arba pranešimą apie programinės įrangos atnaujinimą iš nepažįstamo šaltinio ir spustelėti nuorodą. Jei tai kenkėjiška programa, ji paplis visoje organizacijoje.

Kaip apsisaugoti nuo kibernetinių atakų

Atsirinkite trečiųjų šalių įmones

Galite pastebėti, kad tam tikram darbui Jums reikia samdyti trečiąją šalį, nesvarbu, ar tai būtų IT konsultantas, rinkodaros agentūra, ar laisvai samdomas darbuotojas. Prieš sudarant sutartį su trečiąja šalimi, reikėtų atlikti įmonės pirminį patikrinimą. Tai reiškia, kad sužinosite informaciją apie jų buvusias bylas ir įsitikinsite, kad jie turi visus sertifikatus, kuriuos teigia turintys. Šis patikrinimas suteiks ramybę, kad įmonė yra teisėta ir nepavogs jokių konfidencialių duomenų.

Vykdykite saugumo mokymus

Dauguma žmonių nežino įprastų internetinių sukčiavimo modelių. Tikrai verta papildomo laiko ir išlaidų, reikalingų darbuotojams šviesti apie sukčiavimą, kenkėjiškas programas ir kibernetines atakas apskritai. Jie žinos, ko ieškoti, ir įspės Jus arba IT specialistus, kai tik pamatys kibernetinės atakos požymius.

Taip pat turėtumėte peržiūrėti savo verslo operacijas, kad užtikrintumėte, jog informacija yra kiek įmanoma saugi. Darbuotojai turėtų turėti prieigą tik prie informacijos, kuri jiems reikalinga darbui atlikti, ir nieko daugiau. Tai padės išvengti tikimybės be reikalo prarasti duomenis dėl žmogiškos klaidos. Kai darbuotojas palieka organizaciją, turėtų būti taikoma kibernetinio saugumo politika. Turėtumėte konfiskuoti jų ženklelius, įmonės ID ir raktus, o visos jų paskyros turėtų būti užšaldytos arba ištrintos. Tokia politika neleis nepatenkintiems buvusiems darbuotojams atkeršyti įmonei.

Griežtos slaptažodžių taisyklės

Visuose įrenginiuose ir internetinėse įmonių paskyrose turėtų būti užtikrintas tvirtas slaptažodžio kibernetinis saugumas. Tai sumažins tikimybę, kad įsilaužėliai atspės slaptažodį ir įsiskverbs į paskyras. Slaptažodžius turėtų sudaryti skaičiai, raidės ir simboliai. Simbolių turėtų būti bent 12. Slaptažodis neturėtų būti susijęs su kažkuo, ką lengva atspėti, pavyzdžiui, asmens, jo draugų, šeimos ar augintinio vardas.

Atsarginės duomenų kopijos

Jei įsilaužėlis turėtų prieigą prie įmonės įrenginio, jis galėtų užrakinti visus failus. Jūs neturėtumėte prieigos prie jų, o tai galėtų pakenkti Jūsų verslui. Tuomet įsilaužėlis galėtų reikalauti iš Jūsų išpirkos/pinigų sumos mainais į prieigą prie Jūsų failų. Tai išpirkos ataka, kuri yra labai populiarus sukčiavimo būdas.

Kad išpirkos atakos nepakenktų Jūsų verslui, turėtumėte dažnai kurti atsargines duomenų kopijas. Kai kurios įmonės viską šifruoja ir kelia į debesį, o kitos mieliau naudoja fizinę saugyklą, pavyzdžiui, USB laikmenas ir išorinius kietuosius diskus. Naudoti kelis atsarginės kopijos metodus yra protingas požiūris, ir, jei įmanoma, tai turėtų būti daroma kiekvienos savaitės pabaigoje.

Įdiekite ugniasienes

Ugniasienės naudojimas yra veiksmingas būdas užkirsti kelią kenkėjiškoms programoms. Tai gali užkirsti kelią darbuotojams lankytis nepatikimose svetainėse ir nesąmoningai atsisiųsti virusų. Ugniasienė turėtų būti įdiegta kiekviename įmonės įrenginyje, įskaitant ir išmaniuosius telefonus. Visada atnaujinkite ugniasienę, kad būtų išvengta šlamšto ir sukčiavimo el. laiškų. Galite nustatyti, kad kompiuteriai atsisiųstų visus naujausius naujinimus, o dienos pabaigoje automatiškai išsijungtų.

Apibendrinimas

Jūsų verslui bus sunku tapti sėkmingu, jei nuolat teks kovoti su kibernetinių atakų pasekmėmis. Įdiegus tinkamas atsargumo priemones, paruošite savo verslą siekti teigiamų rezultatų. Jūsų klientai įvertins papildomą laiką ir išteklius, kuriuos investuosite, kad apsaugotumėte jų duomenis, o tai padidins jų lojalumą prekės ženklui. Investuodami tam tikrus išteklius, ilgainiui sutaupysite daug laiko ir pinigų, taip pat išsaugosite savo reputaciją.

Turite klausimų kaip tinkamai apsaugoti verslą? Nelaukite! Kreipkitės jau dabar! verslui/@/itbites.lt arba 8-659-22259
Daugiau info:
https://itbites.lt/

Kiti MEGA GROUP EUROPE pranešimai » Visi įmonių pranešimai »

Taip pat rekomenduojame

Kilobaitas
Internetinė parduotuvė | Kilobaitas.lt

Adresas: Piliakalnio g. 23, Karmėlava, LT-54447 Kauno r.
Veiklos sritys: kompiuteriai ir programinė įranga; biuro įranga; buitinė technika; interneto parduotuvės; kompiuterių remontas, it paslaugos; mažmeninė prekyba; prekybos įranga; vaizdo stebėjimo sistemos; video ir audio aparatūra, paslaugos, remontas.
UAB „Kilobaitas“ – kompiuterių, kompiuterinės ir programinės įrangos parduotuvė, siūlanti žinomų gamintojų nešiojamus, stacionarius ir planšetinius kompiuterius, kompiuterių priedus, profesionalią vaizdo ir garso techniką, programinę įrangą ir žaidimus, buitinę techniką, IT prekes, telefonus ir jų priedus. UAB...
VARLE
VARLE.LT

Adresas: Ukmergės g. 241, LT-07160 Vilnius.
Veiklos sritys: interneto parduotuvės; buitinė technika; didmeninė prekyba; įrankiai; kompiuteriai ir programinė įranga; kompiuterių remontas, it paslaugos; mažmeninė prekyba; telekomunikacijos, ryšio priemonės; vaikų prekės; video ir audio aparatūra, paslaugos, remontas.
KAI REIKIA KAINOS IR PATARIMO VARLE.LT – užsakomųjų parduotuvėlių tinklas, kuriose galima užsisakyti ir atsiimti didžiumą kompiuterinės ir buitinės technikos prekių už internetinę kainą. Mes esame tarsi tarpinis variantas tarp didelių prekybos centrų ir internetinių parduotuvių. VARLĖS dirba su didžiaisiais...
MK TRADE LT
RDE.LT | Internetinė parduotuvė

Adresas: S. Konarskio g. 2-99, LT-03122 Vilnius.
Veiklos sritys: interneto parduotuvės; buitinė technika; didmeninė prekyba; įrankiai; kompiuteriai ir programinė įranga; kompiuterių remontas, it paslaugos; mažmeninė prekyba; sporto, turizmo reikmenys; telekomunikacijos, ryšio priemonės; vaikų prekės; video ir audio aparatūra, paslaugos, remontas.
Internetinė parduotuvė www.rde.lt – vieno iš didžiausių Latvijoje prekybos tinklo „RD Electronics“ atstovas Lietuvoje. Prekiaujame populiariausių prekės ženklų kompiuteriais, mobiliaisiais telefonais, stambiąja ir smulkiąja buitine technika. RDE.LT yra oficialus 250 gamintojų atstovas, todėl savo klientams galime...
Rivilė
Buhalterinės apskaitos, finansų ir verslo valdymo sistema

Adresas: Geležinio Vilko g. 5-48, LT-03131 Vilnius.
Veiklos sritys: kompiuteriai ir programinė įranga; apskaita; kompiuterių programinės įrangos kūrimas; konsultacijų paslaugos; mokymo kursai.
Rivile - patikimas partneris augti norinčiam verslui! Jau tris dešimtmečius veikianti UAB „Rivilė“ - viena populiariausių verslo valdymo ir apskaitos sistemų Lietuvoje. Programos funkcionalumas, lankstumas ir patikimumas lėmė, kad su Rivile GAMA vedama beveik kas trečios Lietuvos įmonės apskaita ir/ar valdomas...
DIRECTO
Adresas: Juozo Balčikonio g. 9, LT-08247 Vilnius.
Veiklos sritys: kompiuteriai ir programinė įranga; informacijos teikimas; kompiuterių programinės įrangos kūrimas; konsultacijų paslaugos.
Esame verslo valdymo sistemos „Directo“ platintojas ir diegėjas Lietuvoje. „Directo“ sistema apima tokius modulius kaip finansai, sandėlis, pirkimai, pardavimai, CRM, žmogiškieji ištekliai, projektų valdymas, elektroniniai dokumentai, darbo laiko apskaita, gamyba. Mūsų siekis – padėti klientams rasti optimizuotą ir...

Verslo naujienos, ekonomikos aktualijos, straipsniai

Prezidentas Gitanas Nausėda apie Rekvizitai.lt tvaraus ir atsakingo verslo įvertinimą "TOP Įmonės" 2021
Prezidentas Gitanas Nausėda apie Rekvizitai.lt tvaraus ir atsakingo verslo įvertinimą "TOP Įmonės" 2021 10-08 13:42
Nors šiuo pandemijos laikotarpiu ne viena įmonė patyrė įvairiausių iššūkių, nemažai jų sugebėjo augti, kartais netgi rekordiškai. Rekvizitai.lt kiekvienais metais...
Startuolis "InRento" siūlys investuoti į NT nuomą Ispanijoje
Startuolis "InRento" siūlys investuoti į NT nuomą Ispanijoje 10-22 14:48
Sutelktinio investavimo į NT nuomos projektus platforma "InRento" pradeda siūlyti investicijas į trumpalaikės nuomos projektus Ispanijoje. Įmonės teigimu, investuotojai galės tikėtis apie 6–7%...
Kinija atsakė į J. Bideno žodžius: dėl Taivano jokių kompromisų nebus
Kinija atsakė į J. Bideno žodžius: dėl Taivano jokių kompromisų nebus 10-22 14:40
Kinija penktadienį pareiškė, kad nėra jokių kompromiso ar nuolaidų galimybių Taivano klausimu JAV prezidentui Joe Bidenui pasakius, kad Amerika yra įsipareigojusi ginti šią salą, jei ji būtų užpulta.
Kitos naujienos »

Prisijungti prie katalogo

Apklausa

Ar reiktų taikyti PVM lengvatą energijai?

Akcijų kainos

Hewlett-Packard 30,57 +6,93%
Ford 16,55 +3,18%
NVIDIA 226,92 +2,66%
Nike 162,18 +2,35%
Exxon Mobil 62,69 -1,82%
ConocoPhillips 74,59 -1,88%
General Electric 103,15 -2,69%
IBM 128,33 -9,56%

Žaliavų kainos pasaulyje

Nafta 83,87 +1,10%
Benzinas 2,24 -0,88%
Sidabras 23,99 -6,58%
Dyzelis 2,07 -2,82%
Auksas 1785,28 -1,25%
Kava 4,77 +6,00%
Cukrus 0,76 -5,00%
Dujos (JAV) 4,05 +6,86%