VZ.lt
Lietuvos įmonių katalogas: Vilnius, Kaunas, Klaipėda, Šiauliai, Panevėžys, Alytus.

Įmonės UAB "Mega group Europe" paskelbti pranešimai ir naujienos

Įmonės UAB "Mega group Europe" paskelbti pranešimai ir naujienos

Kibernetinės atakos – smulkusis verslas nėra „per mažas“
2021-11-22 11:19

Dauguma smulkiųjų verslų papuola į spąstus vien todėl, kad mano, jog jie yra „per maži“, kad atkreiptų dėmesį į save.

Kai kurie neturi darbuotojams skirtų instrukcijų, nors jas turėti yra privaloma. Kiti paskiria savo darbuotojus „nepriklausomais ekspertais“, nors visiškai aišku, tai prie gero nenuveda. Dar kiti nepagrystai saugiai jaučiasi „namų“ biure.

Skamba pažįstamai?

„Mes esame per maži“ mentalitetas šiandien kibernetinio saugumo srityje pateko į liaudies kalbą, o tai gali sukelti finansinį verslo žlugimą. Atvirai sakant, smulkiajam verslui rizika yra didesnė vien dėl to, kad vienas sėkmingas įsilaužėlis ar ataka gali baigtis verslo žlugimu.

Kad ir kaip bebūtų, suprantama, kodėl smulkieji verslai dažnai nesiima tinkamų atsargumo priemonių. Jie gali neturėti jiems dirbančių išmanančių IT specialistų. Kai kurie smulkieji verslai yra per daug užsiėmę. Kiti tiesiog tiki, jog jiems taip neatsitiks, nes įsilaužėliai nekreipia dėmesio į smulkias įmones.

Ir tai suprantama, nes mes retai kur perskaitome apie smulkųjį verslą, į kurį būtų nukreiptas kibernetinis saugumas. Pastebimi yra didžiųjų įmonių vardai. Pavyzdžiui:

 • Užsienio valiutų bendrovė „Travelex“ buvo šešių milijonų dolerių išpirkos auka, kuri buvo nustatyta darbuotojams atostogaujant.
 • Jungtinės Karalystės „National Trust“ nukentėjo, kai buvo pavogti absolventų ir aukotojų duomenys. Tai dalis augančio švietimo organizacijų ir labdaros organizacijų, nukentėjusių nuo aukų, sąrašo.
 • Londono „Lloyd“ klientams buvo grasinama sukčiavimu, išsiunčiant į pašto dėžutes žinutes ant firminio „Lloyd“ blanko su užrašu, kad „paskyra buvo išjungta“.
 • Galų gale nereikia toli žvalgytis, primename ir apie CityBee atviejį.

Tai tik keletas praėjusių metų kibernetinių atakų pavyzdžių. Tūkstančiai panašių atakų buvo padaryta prieš nieko neįtariančias smulkaus verslo įmones, kurios yra taip pat pažeidžiamos (ar netgi dar labiau) kaip ir didesnės organizacijos. Mes tiesiog apie jas negirdime.

Tačiau smulkusis verslas taip pat yra rizikos grupėje ir gali tapti taikiniu kaip ir didelės tarptautinės korporacijos. Šios atakos apima suklastotus duomenis, kenkėjiškus priedus ir nuorodas, verslo laiškų kompromitavimą, netikrus konvertuojamuosius puslapius (angl. landing page), atsisiuntimus, brukalus (angl. spam), kenkėjiškas programas ir kt. Daugelis šių atvejų yra susiję su koronavirusu, nes žmonės daugiau laiko praleidžia internete ir dirba namuose, naudodamiesi darbdavio kompiuteriais.

Būdamos šiek tiek budresnės, mokydamos ir atlikdamos procedūras, visos įmonės gali saugiai veikti ir apsisaugoti nuo įsilaužėlių. Štai keletas pagrindinių strategijų, kurios turėtų tapti įmonių kultūros dalimi:

 • „Ransomware“ (išpirkos reikalaujanti kenkėjiška programinė įranga) sukčiai tikisi, kad neturite atsarginių sistemų. Jei turėtumėte patikimas atsargines kopijas, galėtumėte nesijaudinti dėl išpirkos reikalaujančių kenkėjiškų programų.
 • Niekada nespauskite nuorodos tiesiai iš el. laiško, nebent esate tikri, kad jis saugus. Labai tikėtina, kad tas el. laiškas yra brukalas (angl. spam), o nuoroda Jus gali nukreipti į virusais užkrėstą svetainę, kuri užkrės ir Jūsų kompiuterį.
 • Jei lankotės svetainėje, šalia žiniatinklio adresų patikrinkite saugumo piktogramą. Jei šios piktogramos nėra, tikriausiai lankotės sukčių svetainėje.
 • Neišduokite asmeninės informacijos el. paštu, ypatingai jei gausite nepageidaujamą el. laišką.
 • Ištrinkite el. laišką. Jei gausite akivaizdų sukčiavimo el. laišką, nepanikuokite! Šis el. laiškas negali Jums pakenkti vien dėl to, kad egzistuoja. Tik neatsisiųskite priedo ir neatidarinėkite jokių nuorodų iš laiško. Jei kyla abejonių, tiesiog ištrinkite tą el. laišką.
 • Atidžiai stebėkite pirkinius. Pandemijos metu labiau nei bet kada stebėkite visus pirkinius, kad išvengtumėte sukčiavimo. Daugelis kredito kortelių teikėjų siūlo apsaugą ir grąžins pinigus.
 • Kiekvienoje svetainėje naudokite skirtingus slaptažodžius. Jei vienas slaptažodis bus pažeistas, bent jau į kitas paskyras nebus galima įsilaužti.
 • Dažnai keiskite slaptažodžius.
 • Svetainių URL įveskite patys. Jei gausite el. laišką, kuriame prašoma prisijungti prie paskyros, turėtumėte patys suvesti tos svetainės URL. Taip būsite 100 proc. tikri, kad esate teisėtame puslapyje.

Esmė tame, kad nė vienas verslas nėra per mažas, kad nukentėtų nuo augančio sudėtingų elektroninių nusikaltėlių skaičiaus. Svarbiausia yra imtis tinkamų veiksmų, kad išvengtumėte situacijų, kurios gali sužlugdyti Jūsų verslą.Turite klausimų kaip tinkamai apsaugoti verslą? Nelaukite! Kreipkitės jau dabar! verslui/@/itbites.lt arba 8-659-22259
Daugiau info:
https://itbites.lt/

Kiti MEGA GROUP EUROPE pranešimai » Visi įmonių pranešimai »

Taip pat rekomenduojame

Kilobaitas
Internetinė parduotuvė | Kilobaitas.lt

Adresas: Piliakalnio g. 23, Karmėlava, LT-54447 Kauno r.
Veiklos sritys: kompiuteriai ir programinė įranga; biuro įranga; buitinė technika; interneto parduotuvės; kompiuterių remontas, it paslaugos; mažmeninė prekyba; prekybos įranga; vaizdo stebėjimo sistemos; video ir audio aparatūra, paslaugos, remontas.
UAB „Kilobaitas“ – kompiuterių, kompiuterinės ir programinės įrangos parduotuvė, siūlanti žinomų gamintojų nešiojamus, stacionarius ir planšetinius kompiuterius, kompiuterių priedus, profesionalią vaizdo ir garso techniką, programinę įrangą ir žaidimus, buitinę techniką, IT prekes, telefonus ir jų priedus. UAB...
VARLE
VARLE.LT

Adresas: Ukmergės g. 241, LT-07160 Vilnius.
Veiklos sritys: interneto parduotuvės; buitinė technika; didmeninė prekyba; įrankiai; kompiuteriai ir programinė įranga; kompiuterių remontas, it paslaugos; mažmeninė prekyba; telekomunikacijos, ryšio priemonės; vaikų prekės; video ir audio aparatūra, paslaugos, remontas.
KAI REIKIA KAINOS IR PATARIMO VARLE.LT – užsakomųjų parduotuvėlių tinklas, kuriose galima užsisakyti ir atsiimti didžiumą kompiuterinės ir buitinės technikos prekių už internetinę kainą. Mes esame tarsi tarpinis variantas tarp didelių prekybos centrų ir internetinių parduotuvių. VARLĖS dirba su didžiaisiais...
MK TRADE LT
RDE.LT | Internetinė parduotuvė

Adresas: S. Konarskio g. 2-99, LT-03122 Vilnius.
Veiklos sritys: interneto parduotuvės; buitinė technika; didmeninė prekyba; įrankiai; kompiuteriai ir programinė įranga; kompiuterių remontas, it paslaugos; mažmeninė prekyba; sporto, turizmo reikmenys; telekomunikacijos, ryšio priemonės; vaikų prekės; video ir audio aparatūra, paslaugos, remontas.
Internetinė parduotuvė www.rde.lt – vieno iš didžiausių Latvijoje prekybos tinklo „RD Electronics“ atstovas Lietuvoje. Prekiaujame populiariausių prekės ženklų kompiuteriais, mobiliaisiais telefonais, stambiąja ir smulkiąja buitine technika. RDE.LT yra oficialus 250 gamintojų atstovas, todėl savo klientams galime...
Rivilė
Buhalterinės apskaitos, finansų ir verslo valdymo sistema

Adresas: Geležinio Vilko g. 5-48, LT-03131 Vilnius.
Veiklos sritys: kompiuteriai ir programinė įranga; apskaita; kompiuterių programinės įrangos kūrimas; konsultacijų paslaugos; mokymo kursai.
Rivile - patikimas partneris augti norinčiam verslui! Jau tris dešimtmečius veikianti UAB „Rivilė“ - viena populiariausių verslo valdymo ir apskaitos sistemų Lietuvoje. Programos funkcionalumas, lankstumas ir patikimumas lėmė, kad su Rivile GAMA vedama beveik kas trečios Lietuvos įmonės apskaita ir/ar valdomas...
DIRECTO
Adresas: Juozo Balčikonio g. 9, LT-08247 Vilnius.
Veiklos sritys: kompiuteriai ir programinė įranga; informacijos teikimas; kompiuterių programinės įrangos kūrimas; konsultacijų paslaugos.
Esame verslo valdymo sistemos „Directo“ platintojas ir diegėjas Lietuvoje. „Directo“ sistema apima tokius modulius kaip finansai, sandėlis, pirkimai, pardavimai, CRM, žmogiškieji ištekliai, projektų valdymas, elektroniniai dokumentai, darbo laiko apskaita, gamyba. Mūsų siekis – padėti klientams rasti optimizuotą ir...

Verslo naujienos, ekonomikos aktualijos, straipsniai

Odontologijos kliniką išgarsino artimas ryšys su pacientais
Odontologijos kliniką išgarsino artimas ryšys su pacientais 11-26 08:26
Nuo vienos odontologinės kėdės šeimos centre iki didžiausio odontologinių paslaugų klinikų tinklo šalyje - tokį virsmą patyrė CLINIC | DPC įkūrėjas Simonas Bankauskas ir jo komanda...
Primena, kam ir kaip iki gruodžio 15 m. reikia sumokėti NT mokestį
Primena, kam ir kaip iki gruodžio 15 m. reikia sumokėti NT mokestį 11-28 11:58
Šiemet 13.000 gyventojų, kurie naudojasi "Mano VMI", sulauks pranešimų, kviečiančių pasitikrinti nekilnojamojo turto (NT) mokestinę vertę ir iki gruodžio 15 d. sumokėti mokestį.
"Bėgikė" – geriausias Baltijos šalių filmas Talino kino festivalyje
"Bėgikė" – geriausias Baltijos šalių filmas Talino kino festivalyje 11-28 11:16
Lietuvių režisieriaus Andriaus Blaževičiaus filmas "Bėgikė" šeštadienį išrinktas geriausių Baltijos šalių filmu Talino kino festivalyje "Juodosios naktys", pranešė filmo atstovai.
Kitos naujienos »

Prisijungti prie katalogo

Apklausa

Jei būtumėte investuotojas, kur investuotumėte šiuo metu?

Akcijų kainos

Pfizer 54,00 +6,11%
Manchester United 15,49 +0,39%
eBay 72,47 -0,26%
Hasbro 98,75 -0,67%
Boeing 199,21 -5,41%
Wells Fargo 48,43 -5,61%
Goodyear 20,62 -6,32%
American Express 156,82 -8,62%

Žaliavų kainos pasaulyje

Anglis 236,90 +27,58%
Sidabras 23,41 +0,95%
Varis 9829,22 +5,41%
Vištiena 2,33 -2,10%
Nafta 78,50 +2,28%
Dujos (JAV) 5,48 +7,24%
Kava 5,31 +6,84%
Apelsinai 0,66 -10,81%