VZ.lt
Lietuvos įmonių katalogas: Vilnius, Kaunas, Klaipėda, Šiauliai, Panevėžys, Alytus.

Įmonės UAB "Mega group Europe" paskelbti pranešimai ir naujienos

Įmonės UAB "Mega group Europe" paskelbti pranešimai ir naujienos

5 Priežastys, kodėl nenaudoti viešo wifi
2021-08-16 11:20

Nemokamą viešąjį belaidį internetą („Wi-Fi“) naudoja daugelis įmonių, kad pritrauktų klientų. Jį galite rasti restoranuose, viešbučiuose, kavinėse, oro uostuose, prekybos centruose ir daugelyje kitų vietų. Šią interneto paslaugą verslas klientams siūlo turėdamas gerų ketinimų – suteikti klientams galimybę susitvarkyti skubius reikalus, kol jie bus aptarnauti. Tai yra pridėtinė vertė. Šis internetas klientams patinka dar ir todėl, kad padeda sutaupyti. Be to, nemokamas „Wi-Fi“ gali išgelbėti, kai reikia atlikti skubius darbus, išsiųsti elektroninius laiškus, ar tiesiog keliaujant užimti laiką naršant socialinėje žiniasklaidoje.

Nors viešasis internetas gali pasirodyti nepavojingas, tačiau prisijungimas prie jo gali kelti pavojų Jūsų duomenų privatumui. Štai kodėl visuomet turėtumėte prisijungti naudojant virtualų privatų tinklą (VPT, angl. VPN – Virtual Private Network). Patikimas ir lietuviškas VPN, garantuojantis Jūsų saugumą internete, kad ir kokiu tinklu naudotumėtės. Jis taip pat leidžia greitai prisijungti ir suteikia galimybę apsaugoti iki šešių įrenginių. Taigi, jei norite saugiai naudotis savo telefonu, planšete ar nešiojamu kompiuteriu, VPN Jums yra aktualus.

Kai naudojate viešąjį „Wi-Fi“ be VPT, įrenginiuose visada išjunkite failų dalijimosi funkciją ir „Bluetooth“. Negana to, venkite patekti į svetaines, kuriose saugoma neskelbtina informacija, pavyzdžiui, banko sąskaitos, socialinio draudimo numeriai ir kreditinės kortelės. Užuot jungęsi per programėles, pasirinkite svetaines, kurios naudoja HTTPS.

Taigi, kodėl reikėtų apsvarstyti visas galimas problemas, užuot prisijungti ir naršyti? Viena iš priežasčių, kodėl viešasis „Wi-Fi“ vilioja daugumą žmonių, yra ta, kad jis nemokamas ir norint prisijungti, nereikia autentifikavimo. Lygiai tokios pačios priežastys vilioja ir įsilaužėlius. Jie žino, kad dauguma žmonių, besinaudojantys tokiais tinklais, yra nerūpestingi, o tai sudaro puikias galimybes prisijungus prie tinklo įsilaužti į neapsaugotus įrenginius.

Štai keletas silpnų vietų, kurias sukelia nemokamas viešasis „Wi-Fi“.

„Žmogus viduryje“ atakos („Man-in-the-Middle“)

Idealiu atveju, kai prisijungiate prie interneto, duomenys juda iš Jūsų kompiuterio į jungties tašką. „Man-in-the-Middle“ atakų atveju, įsilaužėliai naudojasi esamomis spragomis, kad atsidurtų tarp Jūsų kompiuterio ir ryšio taško. Tai reiškia, kad viskas, ką darote internete, patenka ne prie prisijungimo taško, o nukeliauja tiesiai įsilaužėliams.

Po tokios atakos, viskas, ką Jūs galite pasiekti internete, patenka į įsilaužėlių rankas. Jei naudojotės savo banko sąskaita, kreditinėmis kortelėmis, elektroniniu paštu ir slaptažodžiais, viskas nukeliauja jiems. Tik įsivaizduokite, kokią žalą jie gali padaryti Jūsų tapatybei, saugos duomenims ir neskelbtiniems duomenims.

Padirbti karštieji taškai

Įsilaužėliai žino, kad žmonės, naudojantys nemokamą viešąjį „Wi-Fi“, prieš prisijungdami prie tinklo retai gaišta laiką, kad patvirtintų tinklo autentiškumą. Jie nuvyksta į viešbutį, įsijungia „Wi-Fi“, prisijungia prie to, kuris atrodo tikras, ir pradeda naršyti internete. O štai ką daro įsilaužėliai – jie sukuria netikrą viešosios interneto prieigos tašką, labai panašų į tikrą. Pavyzdžiui, jei esate kavinėje, pavadintoje „Labas rytas“, jie sukuria viešąją erdvę pavadinimu „Labas rytas“. Reikėtų būti labai atidžiam, kad pastebėtumėte skirtumą. Jei prisijungiate prie tokio tinklo, įsilaužėliai gauna galimybę pamatyti visa, ką darote internete.

Kenkėjiškos programos atakos

Įsilaužėliai sukuria kenkėjišką programinę įrangą, kurią paleidžia į žmonių kompiuterius, siekdami pavogti neskelbtiną informaciją arba sunaikinti kompiuterį, kad išviliotų pinigus iš savininkų. Jei esate prisijungę prie nesaugaus interneto ryšio ir leidžiate dalintis failais, tuomet būtent taip įsilaužėliai gali įdiegti Jūsų prietaise kenkėjišką programą.

Kartais jiems pavyksta įsilaužti į patį prisijungimo tašką. Prisijungus prie tokio taško, pasirodys iššokantis langas, kuris atrodys kaip tikras. Spustelėjus iššokantįjį langą, kenkėjiška programa bus įdiegiama Jūsų kompiuteryje.

Šniukštinėti ir uostyti

Kaip jau sako pats pavadinimas, įsilaužėliai naudoja kenkėjišką programinę įrangą, kurios pagalba gali klausytis ir stebėti, ką veikiate internete. Taip dažniausiai gali nutikti prisijungiant prie interneto per tinklą, kuriam nereikia autentifikavimo.

Nešifruotas tinklas

Techniškai „Wi-Fi“ maršrutizatoriai būna su išjungtu šifravimu. Norėdamas įjungti šią funkciją, IT specialistas turi nustatyti maršrutizatorių. Jei jis to nepadaro, tuomet visi per tinklą siunčiami duomenys keliauja skaitoma (nešifruota) forma. Tai itin rizikinga, ypač, jei tai stebi kenkėjiški žmonės. Jei negalite tiksliai nustatyti, ar ryšys yra užšifruotas, tuomet geriau venkite nemokamo „Wi-Fi“ ryšio.

Išvada

Perskaičius visa, kas išdėstyta aukščiau, pasidaro akivaizdu, kad nemokami viešieji „Wi-Fi“ tinklai nėra tokie jau nekalti. Tačiau dažnas gali atsidurti situacijoje, kuomet vienintelis pasirinkimas tėra nemokamas viešasis „Wi-Fi“. Tokiu atveju, prieš prisijungiant prie tinklo, būtinai imkitės atsargumo priemonių.

Turite klausimų kaip tinkamai apsaugoti verslą? Nelaukite! Kreipkitės jau dabar! verslui/@/itbites.lt arba 8-659-22259

Daugiau info:
https://itbites.lt/

Kiti MEGA GROUP EUROPE pranešimai » Visi įmonių pranešimai »

Taip pat rekomenduojame

Kilobaitas
Internetinė parduotuvė | Kilobaitas.lt

Adresas: Piliakalnio g. 23, Karmėlava, LT-54447 Kauno r.
Veiklos sritys: kompiuteriai ir programinė įranga; biuro įranga; buitinė technika; interneto parduotuvės; kompiuterių remontas, it paslaugos; mažmeninė prekyba; prekybos įranga; vaizdo stebėjimo sistemos; video ir audio aparatūra, paslaugos, remontas.
UAB „Kilobaitas“ – kompiuterių, kompiuterinės ir programinės įrangos parduotuvė, siūlanti žinomų gamintojų nešiojamus, stacionarius ir planšetinius kompiuterius, kompiuterių priedus, profesionalią vaizdo ir garso techniką, programinę įrangą ir žaidimus, buitinę techniką, IT prekes, telefonus ir jų priedus. UAB...
VARLE
VARLE.LT

Adresas: Ukmergės g. 241, LT-07160 Vilnius.
Veiklos sritys: interneto parduotuvės; buitinė technika; didmeninė prekyba; įrankiai; kompiuteriai ir programinė įranga; kompiuterių remontas, it paslaugos; mažmeninė prekyba; telekomunikacijos, ryšio priemonės; vaikų prekės; video ir audio aparatūra, paslaugos, remontas.
KAI REIKIA KAINOS IR PATARIMO VARLE.LT – užsakomųjų parduotuvėlių tinklas, kuriose galima užsisakyti ir atsiimti didžiumą kompiuterinės ir buitinės technikos prekių už internetinę kainą. Mes esame tarsi tarpinis variantas tarp didelių prekybos centrų ir internetinių parduotuvių. VARLĖS dirba su didžiaisiais...
MK TRADE LT
RDE.LT | Internetinė parduotuvė

Adresas: S. Konarskio g. 2-99, LT-03122 Vilnius.
Veiklos sritys: interneto parduotuvės; buitinė technika; didmeninė prekyba; įrankiai; kompiuteriai ir programinė įranga; kompiuterių remontas, it paslaugos; mažmeninė prekyba; sporto, turizmo reikmenys; telekomunikacijos, ryšio priemonės; vaikų prekės; video ir audio aparatūra, paslaugos, remontas.
Internetinė parduotuvė www.rde.lt – vieno iš didžiausių Latvijoje prekybos tinklo „RD Electronics“ atstovas Lietuvoje. Prekiaujame populiariausių prekės ženklų kompiuteriais, mobiliaisiais telefonais, stambiąja ir smulkiąja buitine technika. RDE.LT yra oficialus 250 gamintojų atstovas, todėl savo klientams galime...
Rivilė
Buhalterinės apskaitos, finansų ir verslo valdymo sistema

Adresas: Geležinio Vilko g. 5-48, LT-03131 Vilnius.
Veiklos sritys: kompiuteriai ir programinė įranga; apskaita; kompiuterių programinės įrangos kūrimas; konsultacijų paslaugos; mokymo kursai.
Rivile - patikimas partneris augti norinčiam verslui! Jau tris dešimtmečius veikianti UAB „Rivilė“ - viena populiariausių verslo valdymo ir apskaitos sistemų Lietuvoje. Programos funkcionalumas, lankstumas ir patikimumas lėmė, kad su Rivile GAMA vedama beveik kas trečios Lietuvos įmonės apskaita ir/ar valdomas...
DIRECTO
Adresas: Juozo Balčikonio g. 9, LT-08247 Vilnius.
Veiklos sritys: informacijos teikimas; kompiuteriai ir programinė įranga; kompiuterių programinės įrangos kūrimas; konsultacijų paslaugos.
Esame verslo valdymo sistemos „Directo“ platintojas ir diegėjas Lietuvoje. „Directo“ sistema apima tokius modulius kaip finansai, sandėlis, pirkimai, pardavimai, CRM, žmogiškieji ištekliai, projektų valdymas, elektroniniai dokumentai, darbo laiko apskaita, gamyba. Mūsų siekis – padėti klientams rasti optimizuotą ir...

Verslo naujienos, ekonomikos aktualijos, straipsniai

Pasienyje apgręžta apie 50 migrantų, Baltarusijai ir Lenkijai skelbiant apie rastus migrantų kūnus
Pasienyje apgręžta apie 50 migrantų, Baltarusijai ir Lenkijai skelbiant apie rastus migrantų kūnus 09-20 09:21
Į Lietuvą neįleistų neteisėtų migrantų skaičius, praėjusią savaitę svyravęs nuo maždaug 10 iki 20 asmenų per parą, sekmadienį šoktelėjo iki beveik pusšimčio.
Po JAV, JK ir Australijos pakto Š. Korėja prakalbo apie branduolinio ginklavimosi varžybas
Po JAV, JK ir Australijos pakto Š. Korėja prakalbo apie branduolinio ginklavimosi varžybas 09-20 08:54
Šiaurės Korėjos užsienio reikalų ministerija pirmadienį perspėjo, kad naujasis Vašingtono aljansas Indijos ir Ramiojo vandenynų regione, taip pat su Australija neseniai sudaryta sutartis dėl JAV...
Pristatys Vilniaus oro uosto plėtros planus, paaiškės senojo terminalo ateitis
Pristatys Vilniaus oro uosto plėtros planus, paaiškės senojo terminalo ateitis 09-20 08:28
Susisiekimo ministras Marius Skuodis bei Lietuvos oro uostų vadovas Marius Gelžinis pirmadienį pristatys Vilniaus oro uosto plėtrą bei centrinio jo pastato ateitį.
Kitos naujienos »

Prisijungti prie katalogo

Apklausa

Ar esate pasiskiepijęs nuo gripo?

Akcijų kainos

Humana 407,79 +2,16%
Manchester United 17,99 +2,10%
Ford 13,55 +1,12%
Goodyear 16,98 +1,01%
Nokia 5,50 -2,14%
Facebook 364,72 -2,24%
Western Union 20,80 -2,30%
Moody's 370,00 -2,72%

Žaliavų kainos pasaulyje

Apelsinai 0,72 +4,35%
Vištiena 2,38 0,00%
Cukrus 0,76 -5,00%
Kava 4,77 +6,00%
Auksas 1785,28 -1,25%
Dujos (JAV) 4,05 +6,86%
Ryžiai 403,00 -2,66%
Dyzelis 2,07 -2,82%