VZ.lt
Lietuvos įmonių katalogas: Vilnius, Kaunas, Klaipėda, Šiauliai, Panevėžys, Alytus.

Įmonės UADBB "Kreditų draudimo brokeris" paskelbti pranešimai ir naujienos

Įmonės UADBB "Kreditų draudimo brokeris" paskelbti pranešimai ir naujienos

Lietuvos verslas bręsta ir įvertina kreditų draudimo naudą
2021-12-06 11:57

Ar turite daugiau klausimų? Susisiekite:

+37052507585

office@credeo.lt

Kreditų draudimo situacija Lietuvoje per pastarąjį dešimtmetį labai keitėsi. Po 2008–2009 m. krizės sekęs ekonomikos pakilimas paskatino verslus atsigręžti į šias paslaugas teikiančias bendroves, o pastarąsias – pasiūlyti įvairesnį paslaugų spektrą ir konkurencingas kainas. Atėjus pandemijai įmonės gali praktiškai įvertinti kreditų draudimo naudą, vis dėlto, kaip pastebi „Credeo“ ekspertas, apie šią paslaugą reikėtų pradėti galvoti dar tuomet, kai verslui sekasi gerai.

Užsitikrinti saugumą ir finansavimą

Prekinių kreditų draudimo situaciją Lietuvoje galima vertinti įvairiais pjūviais. Tikriausiai esminis iš jų – pasikeitęs šios paslaugos suvokimas tarp įmonių: prekinių kreditų draudimas – tai ne tik rizikos valdymo, bet ir finansavimo bei pardavimų didinimo instrumentas.

„Jau keletą metų pastebima tendencija, kad keičiasi įmonių motyvacija dėl draudimo: seniau jos drausdavosi todėl, kad tai buvo viena iš patrauklių galimybių gauti finansavimą, o dabar naudojasi šia paslauga, kad gautų draudiminę apsaugą ir valdytų klientų nemokumo riziką. Vis daugiau įmonių mąsto apie tai, kaip efektyviai susitvarkyti verslo procesus, kad galėtų saugiai dirbti ir užsitikrinti prekybos finansavimą. Šį pokytį pastebi ir finansavimo kompanijos, sulaukiančios įmonių, pageidaujančių naudotis finansavimo paslaugomis su draudimo apsauga. Per pastaruosius kelerius metus faktoringo be regreso apimtys stipriai išaugo“, – teigia „Credeo“ kreditų draudimo vadovas Audrius Rosinas.

Kreditų rizikos valdymo srityje matoma tendencija, kad didžiosios ir vidutinės bendrovės daugiau dėmesio skiria gerinti rizikos valdymą įmonės viduje. Todėl įmonės dažnai pasirūpina kreditų draudimu. Tai kelia įmonės vertę, nes geriau valdant rizikas mažėja nuostolių, gerėja pirkėjų portfelis, auga verslo stabilumas. „Efektyviau valdant kreditų riziką sumažėja žalų dėl netikėtų nuostolių, tai mažina kreditų draudimo kainą ir galima gauti geresnę draudiminę apsaugą“, – paaiškina „Credeo“ ekspertas.

Taip pat pastebima, kad įmonės pradėjo ieškoti variantų, kaip būtų galima išskaidyti draudžiamų pirkėjų portfelį, norint užsitikrinti didesnę draudiminę apsaugą, nei įprastai apsidraudžiant pas vieną draudiką. Todėl įmonėms buvo pasiūlytos papildomos kreditų draudimo paslaugos, tokios kaip limito perviršio draudimas, eksporto rinkų išskaidymas, stambių rizikų sindikavimas ir pan.

Galiausiai, įmonės, turinčios kreditų draudimą, gali pasiūlyti konkurencingesnes sąlygas – suteikti didesnį kredito limitą ar suteikti ilgesnį mokėjimo atidėjimą.

Draustis – ne tik sunkiu metu

Minėtus pokyčius, kad verslai įvertina kreditų draudimo naudą, iliustruoja ir statistika. Atsižvelgus į trijų pagrindinių kreditų draudimo kompanijų duomenis matyti, kad nuo 2011-ųjų iki 2020-ųjų metų galiojančių kreditų draudimo sutarčių skaičius Baltijos šalyse ūgtelėjo daugiau kaip keturis kartus. Šie duomenys atspindi apie 90 proc. Baltijos šalių kreditų draudimo rinkos. Ženkliai išaugo ir draudimo įmokų bei išmokų apimtys: nuo 2011 iki 2020 m. draudimo įmokų suma išaugo tris kartus, o vidutinė išmokų suma – apie keturis kartus (atmetus vieną katastrofinę išmoką 2019-aisiais).

Tiesa, koronavirusas šią statistiką tikrai pakoreguos. Pasak A. Rosino, nors pandemija kilo maždaug prieš metus, jos pasekmės kreditų draudimo srityje išryškės tik šiais metais ar net 2022, nes mokėjimų vėlavimų ir bankrotų banga prasidės 2021 pasibaigus valstybių teikiamai paramai verslui, ypač kalbant apie pirkėjus, esančius Vakarų Europoje. Todėl mažesnius nuostolius patirs tos įmonės, kurios draudimine apsauga pasirūpino anksčiau.

„Verslams, kurie vis dar vadovaujasi požiūriu, kad kreditų draudimas aktualus tik neramiais ekonominiais laikais, norėtųsi priminti, kad roges reikia ruošti vasarą. Pasaulinė pandemija tik dar kartą parodė, kad ne visuomet galime numatyti, kur ir kada gali kilti problemų. Verslas iš esmės yra susijęs su neužtikrintumu: kiekvieną dieną galima susidurti su įvairiomis rizikomis, kurios turės įtakos įmonės veiklai ateityje. Todėl verslo rizikas būtina valdyti ir esant galimybei rekomenduojame tai perduoti specialistams, kurie tas rizikas gali įvertinti ir suteikti apsaugą“, – pabrėžia A. Rosinas.

Pagalvoti apie kreditų draudimą iš anksto verta ir dėl to, kad jau prasidėjus nuosmukiui ši paslauga pabrangsta, be to, ji nebeapsaugo nuo didžiausių susiformavusių rizikų. Visai kita situacija, jei nuo to buvo apsidrausta anksčiau – atsiradus problemai draudimo kompanija ją sprendžia. „Kreditų draudimo esmė yra apsaugoti įmones nuo galimų / netikėtų nuostolių dėl pirkėjų neatsiskaitymo: ji suteikiama, kai pirkėjas yra vertinamas gerai, o dėl pastovaus monitoringo įmonės yra įspėjamos apie numatomus neigiamus pokyčius. Tokiu būdu įmonės gali pereiti prie kitų rizikos valdymo instrumentų, tarkime, sumažinti kreditavimo apimtis, įdiegti papildomas garantijas, kas leistų išvengti didesnių nuostolių. Galiausiai, tos kompanijos, kurios kreditų draudimu naudojasi nuolat, moka žemesnę kainą už šią rizikos valdymo paslaugą“, – argumentuoja „Credeo“ kreditų draudimo vadovas.

Kiti UADBB "KREDITŲ DRAUDIMO BROKERIS" pranešimai » Visi įmonių pranešimai »

Taip pat rekomenduojame

EDRAUDA, UADBB
DRAUDIMAS INTERNETU

Adresas: Šeimyniškių g. 21, LT-09236 Vilnius.
Veiklos sritys: draudimas.
Draudimo brokerių įmonė EDRAUDA įkurta 2009 m. ir skirta šiandieniniam Lietuvos vartotojui, kuriam ypač svarbus tapo laiko ir kokybės santykis. Čia skirtingos draudimo bendrovės konkuruoja dėl jūsų dėmesio. O kur konkurencija, ten skaidrumas ir žemiausios kainos. Pagrindinis mūsų tikslas - suteikti klientui...
UAB "Finance Property"
Nepriklausoma žalų administravimo ir sureguliavimo įmonė

Adresas: Antakalnio g. 42-40, LT-10304 Vilnius.
Veiklos sritys: draudimas; nekilnojamasis turtas; statyba; tarpininkavimas.
UAB „Finance property“ įkurta 2009 metais, teikianti kompleksines ir dalines žalų administravimo, kilnojamojo ir nekilnojamojo turto vertinimo,sugadinto turto realizavimo, statybos/remonto darbų, nekilnojamojo turto pardavimo ir kitas paslaugas. UAB „Finance property“ aukščiau išvardintus veiksmus atlieka...
Altas
Cobra Connex Vodafone

Adresas: Kalniečių g. 104, LT-50184 Kaunas.
Veiklos sritys: automobilių garso ir apsaugos sistemos; buitinė technika; didmeninė prekyba; draudimas; durys, raktai, spynos; dviračiai, paspirtukai; krautuvai, keltuvai, liftai; langai; matavimo prietaisai; motociklai; vaizdo stebėjimo sistemos.
Altas oficialus Cobra Vodofone, Dignita, Mobotix, Dilax, Mobitex, Gerda, Ducati, Ligier ir k.t firmų atstovas Lietuvoje. Automobilių apsaugos, paieškos sistemos, alkoblokai, elektroniniai sprendimai viešajam transportui, didmeninė prekyba elektronikos prekėmis. Šarvuotos durys, metalinės durys, langai, - gamyba...
TS GROUP
Darbas vairuotojams užsienyje

Adresas: Radvilėnų pl. 1B, LT-50264 Kaunas.
Veiklos sritys: konsultacijų paslaugos; darbo paieška, įdarbinimas; draudimas; finansai; personalo atranka; tarpininkavimas.
UAB TS GROUP vienija prekės ženklus: Business-Link ir CE bazė. CEbaze.lt yra prekės ženklo BusinessLink, kuris vienija Europos verslus, padalinys. CEbaze.lt vykdo CE kategorijos vairuotojų įdarbinimą į atrinktas patikimas logistikos įmones Vokietijoje. Taip pat dalinasi aktualiomis naujienomis, gerais darbo...
UADBB "Altas draudimo brokeris"
Adresas: Kalniečių g. 104, LT-50184 Kaunas.
Veiklos sritys: draudimas.
Draudimo paslaugos.

Verslo naujienos, ekonomikos aktualijos, straipsniai

"MG Baltic" politinės korupcijos byloje kalbas sakys kaltinamųjų advokatai
"MG Baltic" politinės korupcijos byloje kalbas sakys kaltinamųjų advokatai 01-28 07:24
Vilniaus apygardos teismas penktadienį planuoja tęsti "MG Baltic" politinės korupcijos bylos nagrinėjimą – kalbas toliau turėtų sakyti kaltinamųjų advokatai.
J. Bidenas telefonu pažadėjo paramą V. Zelenskiui
J. Bidenas telefonu pažadėjo paramą V. Zelenskiui 01-28 06:51
JAV prezidentas Joe Bidenas ketvirtadienį telefonu kalbėdamasis su Ukrainos prezidentu Volodymyru Zelenskiu pažadėjo toliau palaikyti jo šalį, išliekant Rusijos įsiveržimo grėsmei, pranešė...
Tvarumas logistikoje: "Lidl" pavyzdžiai, iš kurių naudinga pasimokyti ir kitiems
Tvarumas logistikoje: "Lidl" pavyzdžiai, iš kurių naudinga pasimokyti ir kitiems 01-28 04:29
Norint pažaboti reikšmingą transporto sektoriaus šiltnamio efektą sukeliančių dujų (ŠESD) emisiją, savo indėlį stengiasi įnešti ne tik Lietuvos logistikos įmonės, bet ir su šiais verslais...
Kitos naujienos »

Prisijungti prie katalogo

Apklausa

Ar pateisintumėte PVM mažinimą maisto produktams Lietuvoje?

Akcijų kainos

ConocoPhillips 89,66 +2,99%
Chevron 135,37 +2,02%
Nasdaq 172,31 +1,66%
Colgate-Palmolive 82,70 +1,61%
Boeing 189,75 -2,33%
NVIDIA 219,44 -3,64%
Goodyear 19,79 -5,63%
Intel 48,05 -7,04%

Žaliavų kainos pasaulyje

Jautiena 5,95 +4,39%
Apelsinai 0,66 0,00%
Nafta 87,35 +2,04%
Sidabras 24,18 +3,29%
Anglis 157,48 -29,86%
Auksas 1821,76 +2,53%
Varis 9728,90 -1,02%
Kava 5,71 +7,53%