Lankytojų nuomonė, pagyrimai, skundai apie įmonę UAB Kauno Grūda

Atsiliepimai, skundai, komentarai apie įmonę Kauno Grūda

Atsiliepimai apie UAB "Kauno Grūda"

Kelionių organizatorius GRŪDA

Parašyk savo nuomonę apie UAB "Kauno Grūda"

2018.08.11-18 d. išvyka „Kitokio Paryžiaus beieškant“ lyg ir žadėjo kažką ypatingo, bet...tiek kelionės organizavimas, tiek kelionės vadovė šlubavo viena koja tiesiogine to žodžio prasme. Iš įmonės, kuri skelbiasi turinti daugiametę solidžią patirtį, tokių nesklandumų tikrai nesitikėjau. Nemaloniai nustebino prastai sudėliotas/suplanuotas kelionės maršrutas ir ypač grafikas. Neatsirado laiko pamatyti kai kurių objektų (pvz., Invalidų rūmai, Monmartro kapinės, dalis Niurnbergo senamiesčio ir kt.) numatytų programoje, bet tuščiai pasivaikščioti ir nusipirkti niekalų laiko buvo skirta. Prie Eifelio bokšto, Luvro ir ypač Versalio rūmų kiekvienam teko atstovėti masines ilgai trunkančias eiles, nes grupinių bilietų rezervuoti įmonė neapsiima. Nežinau kaip jūs, bet aš kitaip suprantu organizuotą pažintinę kelionę. Buvau nusižiūrėjus dar vieną kelionę ateičiai, siūlomą Grūdos, bet po tokios patirties apsigalvojau. Kelionės vadovė pati prisipažino, kad vyko ne savo maršrutu ir tas labai jautėsi, nelabai orientavosi mieste, nelabai turėjo ką įdomaus papasakoti, išskyrus vadovėlinę informaciją, kurią skaitė iš užrašų, apskritai prastai valdė grupę, reiškė nepasitenkinimą, atrodė, lyg ją per prievartą čia kažkas būtų atvaręs, skundėsi kojos skausmais. Sutikit, nelabai profesionalu. Viešbučiai, kuriuose buvom apsistoję, ganėtinai normalūs, išskyrus esantį Paryžiuje - apšnerkšta nejauki aplinka, itin skurdus vidaus įrengimas, pasitikėjimo nekeliantis vietinis kontingentas, ką įrodė įsilaužimas į mūsų turistinį autobusą. Trumpai kalbant nerekomenduoju, nuovargis didelis, o gerų įspūdžių mažoka.
2018 08 04 - 15 dienomis GRŪDOS turistai vyko į poilsinę Graikiją. Poilsis Graikijoje prie Egėjo jūros. Grupę lydėjo antikos specialistė Neringa Lūžienė. Dėkojame į kelionę vykusiems ir užpildžiusiems anketas. Visi keliautojai kelionę yvertino ypač gerai. Štai mūsų turistų atsiliepimai apie kelionę:
Vida: su kelionių organizatoriumi Grūda keliaujame šeštą kartą ir mielai keliausiu dar ne kartą. ši kelionė nusotabi. Graikija ypatinga šalis savo istorija, žmonėmis, tradicijomis, gamta. Ačiū vadovei Neringai už visas žinias, kurios buvo pateiktos labai įdomiai, buvo galima klausytis ir klausytis. Ačiū už rūpestį visos kelionės metu. Vairuotojai profesionalai, paslaugūs ir kantrūs. Džiugu ir tai, kad keliautojų grupė buvo viena bendra šeima, visos kelionės metu džiaugiausi atostogomis. Nuoširdus AČIŪ.
Nijole: puiki kelionė. Vykusiai prie pažintinių ekskursijų priderintas poilsis. Kelionės vadovė aukščiausio lygio. Labai esu daug keliavusi su įvairiomis agentūromis, bet tokios eruditės, gebančios bendrauti su žmonėmis, turinčios žinių ir praktikos, mokančios turistams įdomiai pateikti informaciją ir ne tik, tikrai neteko sutikti. Ačiū agentūrai. Ačiū p.Neringai.

Eugenija: nuostabi vadovė. Sužinojome be galo daug. patenkino ir net viršijo visus lūkesčius. Puikiai valdo situacijas ir sugeba sukurti gerą mikroklimatą. Pakeitė požiūrį į Graikiją ir jos istoriją. Likau sužavėta.
Dustė: kelionė šauni. Turėjau galimybę susipažinti su skirtingomis šalimis ir jų kultūra. Sužinojau daugiau apie aplankytas vietas. Teko paskanauti graikiškus patiekalus. Didelį įspūdį paliko plaukimas laivu į Skiato salą. Akropolis pranoko lūkesčius. Ačiū.
Snieguolė: puikiai sudarytas kelionės maršrutas. Suderintas poilsis su pažintinėmis ekskursijomis. Neringa pranoko visus mano lūkesčius. Tai žmogus, pasižymintis aukšta erudicija, komunikabilimu, nuoširdumu bei paprastumu. Vairuotojai Viktoras ir Algis profesionalai. Buvo smagu ir saugu su jais važiuoti. Nuoširdus ačiū visai komandai.
2018 08 11 - 22 GRŪDOS keliautojai vyko maršrutu "Rumunija - neatrastoji šalis, lopinėlis Bulgarijos - kalnai ir jūra". Grpę lydėjo patyrusi kelionių vadovė Lina Godautė. Dėkojame į kelionę vykusiems ir užpildžiusiems anketas. Keliautojų įvertinimai po šios kelionės: 3- pranoko lūkesčius, 15 - visiškai atitiko; 9 -atitiko, 2 - nelabai atitiko. Štai mūsų turistų atsiliepimai apie kelionę:
Juozas: kelionė praėjo tobulai, tobula vadovė ir tobuli vairuotojai. Visi kelionės norai išsipildė.
Danuta: patiko kelione, patiko Rumunija. Savo akimis pamačiau landšaftą Rumunijos su unikalia architektūra.
Evelina: Įdomus, vaizdingas maršrutas. nesitikėjau, kad Rumunija nors ir neturtinga tačiau tokia besitvarkanti, svetinga, menanti gilią istoriją, kupina įspūdingų UNESCO saugomų objektų, miškinga... šalis. Džiaugiuosi, kad šią šalį ir Bulgarijos dalelę padėjo atrasti puiki gidė Lina. Kad daugiau tokių, daug visko žinančių, gražiai pasakojančių ir beveik visą laiką bakalbančių gidų. Ačiū vairuotojams.
Vida: kelionė puiki, maršrutas įdomus, autobusas patogus, vairuotojai paslaugūs dėmesingi, profesionalūs, viešbučiai normalūs, vadovė išskirtinės erudicijos, charizmatiškas ir rūpestinga. Važinėju su GRŪDA ir kitiems rekomenduoju.
2018 08 04 - 13 GRŪDOS keliautojai vyko maršrutu "Visi keliaiveda į Romą". Grupę lydėjo patyręs kelionių vadovas, Italijos žinovas Sigitas. Dėkojame vykusiems į kelionę ir palikusiems atsiliepimus apie ją. Dalinamės keliatos keliautojų muntimis:
Laimutė: kelionę vertinu puikiai, nes patogus autobusas su nepakartojamu vadovu Sigitu. Maniau, kad esu sutikusi gerų gidų, bet jam lygių tarp jų nėra. Mane imponavo jo sugebėjimas ne tik pateikti faktus, bet juos susieti su kitais įvykiais vykusiais atatinkamu laikotarpiu kaimyninėse valstybėse, Europoje ar net pasaulyje. Rodos galėtum klausytis ir klausytis. Paprasata, gebantis pastebėti kiekvieną ir visus. Ačiū vairuotojams Rimui ir Broniui, tyliai bet atsakingai dirbo savo darbą.
Vaida: kelionė puikiai suplanuota: pradžioje daugiau ištvermės reikalaujantys objektai, į pabaigą - daugiau poilsio. Venecija pranoko lūkesčius, norisi sugrįžti dar kartą. Neišdildomą įspūdį paliko Vatikanas. Ačiū gidui Sigitui.
2018.07.18-2018.07.19 vykome su dukra į ekskursija" Sant Peterburgas - Baltųjų naktų miestas". Tai mano antra kelionė su šią agentūra, tad nesitikėjau "siurprizu". Pradėsiu nuo autobuso (kurio dėka mano nugara iki šiol negali atsigauti): autobuse neveikė video, nebuvo karšto vandens, pats autobusas skirtas tarpmiestiniams kelionėms ir priklauso Zarasų autobuso parkui.Tokių autobusu teko važioti apie 16 valandų tik į priekį. Be to, niekas nespėjo, kad reikėjo prisiimti valgyti, tad gidė buvo priversta sustoti keliose degalinėse... Viešbutis - mums pasisekė, tarakonų nematėme, bet šalia sedintis turistas rodė nuotraukos po nakties...Gidė Dalia - paskaitė mums ištraukas, bei parodė bukletus apie Rusijos Carus. Patys stovėjome eilėse prie kasų mieste, Ermitaže negavome gidės. Tad "Dėmesys klientams ir jų poreikiams" - šiai kelionei netinka. Todėl tai mano paskutinė kelionė su Jumis, esu šokė ir nusvilusi organizavimu. Pats miestas yra nuostabus kaip ir vietinė gidė.
2018 08 06 - 15 dienomis GRŪDOS keliautojai vyko retu maršrutu "Neatrastoji Prancūzija", kuris organizuojamas vieną kartą metuose.. Nuostabus nepažintosios Dordonės kraštas, labai retai lankomas keliautojų iš Lietuvos, ir vėl buvo pasiektas GRŪDOS keliautojų. Grupei vadovavo patyręs kelionės vadovas Prancūzijos žinovas Vytautas Bikulčius. Dėkojame vykusiems į kelionę. Po kelionės mūsų keliautojai užpildo kelionės atsiliepimus.dalinamės mūsų keliautojų atsiliepimais:
Veronika: "kelionės maršrutas puikiai sudėliotas. Vadovas darbą atliko nepriekaištingai. dėkojame už kelionę."
Lidija: "bendrai kelionę vertinam gerai. Tik viena nakvynė buvo gan prastam viešbutyje. Gidas puikus. Jo patarimai, dėmesys padėjo grupei. Informacijos pakankamai, ji nevargina, esminė, pagarbus bedravimas. Ir sekantį kartą norėčiau keliauti su tokio lygio profesionalu. Ačiū".
Audronė: "įdomi, įvairi kelionė: ir gamtos stebuklai, ir žmogaus sukurti. Sužavėjo Prancūzijos provincijos miesteliai, atsipalaidavę žmonės. Net prie virėjų "siestos" pripratau. Malonių įspūdžių daug, neprailgo."
Keliautojų anketos su atsiliepimais saugomos centriniame GRŪDOS biure vienerius metus po kelio kelionės. GRŪDA dar kartą dėkoja už keliautojų nuomonę, mums ji labai svarbi, nes padeda pamatyti savo darbą Jūsų akimis, taisyti klaidas ir kurti naujus maršrutus. Lauksime visų kitą sezoną naujuose mūsų maršrutuose. Informacijos apie GRŪDOS keliones ir naujienas ieškokite www.gruda.lt.
Ilgąjį Žolinės savaitgalį GRŪDOS keliautojai keliavo maršrutu "Lenkijos ir Slovakijos Tatrai". Grupei vadovavo patyręs kelionių vadovas Vytautas Kneitas. Dėkojame vykusiems į kelionę. Po kelionės mūsų keliautojai užpildo kelionės atsiliepimus.dalinamės mūsų keliautojų atsiliepimais:
Asta: kelionė buvo nuostabi. Pranoko lūkesčius, o tam labai padėjo vadovo žinios, rūpestingumas, gera nuotaika, įdomūs pasakojimai. Vairuotojai, taip pat buvo labai paslaugūs, geras maršrutas, laiku paskirstytas laikas sustojimas. Kelionė su GRŪDA pirma, tačiau napaskutine. Ačiū"
Virginija: nuostabi komanda, draugiški paslaugūs, puikiai žino savo darbą. Gidas turi begalę daug žinių, organizuotas. visada su šypsena, vidad pasiruošęs padėti, suteikti informaciją, pasiterauja ar viskas gerai. Malonu keliauti saugiai jaučiantis ir daug patirti puikių įspūdžių. Esu labai dėkinga komandai."
Renata: puikiai praleistas laikas. Viską apžiūrėjome be skubos, su didžiuliu pasimėgavimu. Ačiū rūpestingam ir atsakingam gidui Vytautui, bei paslaugiems ir linksmiems vairuotojams."
Keliaujame tikrai daug ir jau ne pirmą kartą vykstame į vasaros keliones autobusu, todėl žinome, kad pasirinkus GARANTYUOTO išvykimo kelionę visad drąsiai galime derinti atostogas, nes, kaip ir daugelis dirbančiųjų, turime jas pradėti derinti beveik prieš pusmetį. Taigi dabar jau galiu sakyti, kad esu pati kalta, kad nepasiskaičiau nuomonės apie "UAB Kauno Grūda" prieš užsakydama šioje įmonėje kelionę. Prieš kelis mėnesius pasirinkau garantuotą kelionės laiką į Lenkiją (sutartis buvo pasirašyta 2018-02-05), pikčiausia yra tai, kad likus 21 dienai mokėdama paskutinę pinigų sumą už kelionę, pasiskambinau nurodytu telefonu, buvo užtikrinta, jog viskas puiku, nors papildomoje informacijoje nurodyta, jog nesurinkus 25 keliautojų, kelionės kaina gali kisti, apie ką keliautojai turi būti informuoti ne vėliau prieš 20 dienų. (tai nurodyta GRŪDOS apraše. Ir štai stebuklas, likus lygiai 10 dienų gaunu elektroninį laišką iš pono Igno Kaniavos, kuriame rašoma, jog nesurinkus 25 asmenų kelionė neįvyks, kaip jau rašiau iki kelionės 10 dienų, o ne 20, kaip nurodyta pačios Grūdos informacijoje, o laiške dar akivaizdesnis melas, jog kelionė brangtų, bet susisiekus su pirmaisiais užsiregistravusiais, pastarieji atsisakė primokėti. Kadang mūsų vietos autobuse buvo Nr. 2, todėl skambinu laišką parašiusio pono nurodytų telefonu, ir sakau tai kaip gi buvo informuoti pirmieji, jei aš nei telefonu, nei elektroniniu paštu jokios informacijos negavau...O atsakymas toks, jog pirmieji tai tie, kurie pas juos agentūroje pirko kelionę...likau be žado, nes šiais atrodytų pakankamos konkurencijos laikais joks verslininkas, siekiantis sėkmingo verslo, taip nesielgia, nes ne tiek suerzino neįvykusi kelionė"Lenkija. Senojoje Aisčių žemėje", kiek nepagarbus elgesys su klientais. NIEKADA į jokią kelionę su UAB "Kauno GRŪDA" daugiau nevyksime, visiems pažįstamiems taip pat patarsiu bėgti kuo toliau nuo tokių kelionių organizatorių. Vienintelis problemų nesukėlęs dalykas buvo už kelionę sumokėtų pinigų atgavimas, juos atgavau nuvykusi į Klaipėdos biurą, bet tai neatpirko sugadintų vasaros atostogų planų..
2018-08-11/18 Centrinė Kroatija. Puiki šalis, nuostabi gamta, gražūs vaizdai, malonūs bendrakeliaiviai. Kelionė galėjo būti dar puikesnė, jei ne kai kurie organizaciniai nesklandumai. Autobusas (Klaipėdos) pakankamai tvarkingas, vairuotojai mandagūs, tylūs žemaičiai. Visos kelionės metu net neužsiminė apie galimybę autobuse gauti karšto vandens kavai ar prispyrus reikalui pasinaudoti tualetu (kas buvo reklamuojama atmintinėje), mamos su vaikais ėjo prašyti pačios. Gidė prisijungė tik beveik pervažiavus Lenkiją, iki tol visi sėdėjo tyloje, nežinodami kada bus sustojimai, pietūs ir kt. Apgyvendinimas privačiame sektoriuje - gryna loterija. Vieni už tuos pačius pinigus gavo kelių kambarių apartamentus, vieni prie jūros, kiti prie judrios gatvės ir kt. Mūsų atveju buvo pažeista sutarties sąlyga - vietoje dviviečio kambario su dviem atskirom lovom gavom kambarį su dvigule lova ir turėjome su suaugusiu sūnum 5 naktis miegoti kartu...Pakeisti nesutiko. Gidė Vaiva profesionali, patyrusi, suteikė daug žinių ir patarimų, tačiau bendravo gana arogantiškai. Didžiausias deguto šaukštas - kelionė atgal. Išvykome labai anksti, visą kelią skubėjome, kad kuo anksčiau sugrįžti į namus, tačiau pabaigoje kelionės buvo staiga sugalvota keleivius perskirstyti pagal gyvenamas vietas: iš Kalvarijų pasienio posto mūsų autobusas staiga pasuko ne pro Marijampolę, kaip buvo planuota, o apsisuko į Lazdijus. Ten į kitą autobusą buvo išlaipinti vilniečiai, į mūsų autobusą - kauniečiai, marijampoliečiai palikti Kalvarijoje laukti dar kito transporto...Apie tokią kelionės pabaigą niekas iš anksto neįspėjo, į Kauną grįžome 1, 5-2 val. vėliau nei planavome. Tikrai nesame įkyrūs “ bambekliai”, labai daug keliaujame. Grūdai linkime tobulėti, atnaujinti ir patikslinti turistams teikiamą informaciją apie keliones (tam tarpe ir telefonu) ir mažiau taupyti turistų sąskaita...
2018 07 21 - 27 dienomis GRŪDOS keliautojai keliavo po Norvegiją. Grupę lydėjo patyręs kelionių vadovas, Skandinavijos žinovas Arūnas Bliudžius. Dėkojame vykusiems į kelionę. Po kelionės mūsų keliautojai užpildo kelionės atsiliepimus. Norime pasidžiaugti, kad visi liko patenkinti ir sužavėti kelione, bei Norvegijos grožiu. Dalinamės kelių keliautojų mintimis:
Diana: kelionė labai patiko. Tiek maršrutas, tiek gyvenimo sąlygos. Vienintelis trūkumas kaip visada pritrūksta laiko pasigrožėti nuostabia Norvegijos gamta. Kelionės vadovas Arūnas - puikus profesionalas, labai įdomiai ir išsamiai pasakojo, pateikė daug įdomių faktų ir istorijų, kurių tikrai neteko girdėti. Žodžiu visapusiškai super vadovas - ne tik savo žiniomis, bet ir jautrumu, nuoširdumu. Kaip visada GRŪDA nenuvylė ir išpildė lūkesčius.
Sandra, Jolanta, Gintautas - kelionė puiki, gerai apgalvotas maršrutas, geras gido ir vairuotojų darbas. Dėkingi už galimybę pravažiuoti senuoju Stryno keliu. Gaila, kad dėl laiko trūkumo buvo vienas sustojimas Jotunheimeno kalnyne. Taip pat patiko gido Arūno nuolatos vedamos paralelės su Lietuvos realijomis ir informacija apie Skandinavijos šalis.
Aurelija ir arūnas: puiki kelione - daug informacijos. Pažinome dar nelankytą kraštą. Ypatinga padėka gidui Arūnui už meilę ir su išmanymu pristatytą Skandinaviją.
Keliautojų anketos su atsiliepimais saugomos centriniame GRŪDOS biure vienerius metus po kelio kelionės. GRŪDA dar kartą dėkoja už keliautojų nuomonę, mums ji labai svarbi, nes padeda pamatyti savo darbą Jūsų akimis, taisyti klaidas ir kurti naujus maršrutus. Norvegija Jūsų laukia. Daugiau informacijos apie keliones į Norvegiją rasite GRŪDOS tinklalapyje www.gruda.lt arba susisiekę su manimi, kelionės opratore, Ieva Bogvile ieva@gruda.lt
2018 07 16 - 28 dienomis GRŪDOS keliautojai vyko maršrutu "Lufutenų salų magija". Grupę lydėjo patyręs kelionių vadovas Robertas Šalna. Dėkojame visiems vykusiems į kelionę ir parašiusiems atsiliepimus. Dalinamės keliautojų mintimis:
Jelena ir Gintaras: "Kelionę vertinam puikiai: nevėlūs atvykimai į nakvynės vietas, pakankamas laikas poilsiui. Labai įdomus maršrutas, viskas gerai apgalvota ir suplanuota. Su GRŪDA keliaujame 12 karatą. tai buvo geriausia mūsų kelionė. Gidas Robertas 10 balų. Linkime sėkmės Grūdai ir Robertui. Ačiū."
Laima: "Kelionė buvo sėkminga. Tai lėmė ir geras oras. Todėl visas maršrute numatytos lankytinos vietos buvo sėkmingai pasiektos ir atskleistos geriausiu būdu."
Deimantas: "Kelionė puiki. maloniai nustebino Suomijos istorija ir gamta. Dar kartą įsitikinau, kad Norvegija nepaprasati graži šalis. Kelionės vadovo Roberto darbas labai profesionalus. matyti, kad savo darbą labai myli ir jis jam tinka. Vairuotojai draugiški ir paslaugūs."
Keliautojų anketos su atsiliepimais saugomos centriniame GRŪDOS biure vienerius metus po kelio kelionės. GRŪDA dar kartą dėkoja už keliautojų nuomonę, mums ji labai svarbi, nes padeda pamatyti savo darbą Jūsų akimis, taisyti klaidas ir kurti naujus maršrutus. Daugiau informacijos rasite GRŪDOS tinklalapyje www.gruda.lt arba susisiekę su manimi, kelionės opratore, Ieva Bogvile ieva@gruda.lt
Liepos 11 - 21 dienomis vykome į kelionę Italijos rivjera ir pietų Prancūzijos žydrasis krantas (11d.). Kelionės programa puiki, daug pamatyta, daug aplankyta. Mus lydėjo gidė Monika. Aplankėme Insbruką, Svarovskio muziejų, Milaną, Genują, Cinque Terre miestelius, Nicą, Monaką, Kanus, Antibus, Luganą, Lichtenšteiną, Bambergą.
Labiausiai patiko kelionė po Cinque Terre nacionalinį parką, vaizdai kaip iš paveikslėlio. Sužavėjo Monakas, Kanai, Antibai. Daug aplankyta ir pamatyta. Gidė suteikė daug informacijos apie lankomus objektus, apie Italiją, Prancūziją ir kitas lankomas šalis. Kaip gidė, dirbo puikiai, bet kaip žmogus - sudėtinga ir arogantiška asmenybė. Trūko bendros informacijos, žmonės bijodavo ko nors paklausti, nes ji visad jausdavosi įžeista. Buvo nemalonus įvykis, kai vakarienės metu gidė užsipuolė vieną žmogų, kilo konfliktas, buvo labai nemaloni situacija. Italijos viešbutyje, kur gyvenome 5 paras, jautėmės įdomiai. Personalas mus laikė lenkais, vis bambėdavo kažką savo kalba, maistas būdavo vėsus, jei vėliau ateidavai pusryčių, tai būdavo nieko nelikę. Gidė pirmą vakarą nepaaiškino kaip elgtis, kas mums priklauso, todėl nesklandumų kilo vakarienės metu, vieni darbuotojai parodė kur salotos, o kiti jas išplėšė iš rankų ir atėmė. Pasijautėm kaip kokie vargšai.
Beje, prieš kelionę niekas neinformavo apie ausinukų nuomą, kuri kiekvienam kainavo po 20 eurų. Sutartyje nurodoma, kad mokamiems objektams reikia turėti apie 100 eurų, o buvo surinkta po 150 eurų maždaug. Kažkodėl gidė rinkdama pinigus neinformavo, kad galima rinktis lankomus objektus, nors kelionės eigoje pastebėjome, kad kai kurie žmonės galėjo ir neiti į muziejus ir neimti ausinukų. Kaip ir minėjau, trūko informacijos. Taip pat nerekomenduočiau kelionės traukinuku po Lichtenšteino kunigaikštystę, nes nieko nepamatai, veža pro daržus, sodus, parodo stadioną ir gyvenamų namų kvartalą, geriau pėstute pasivaikščioti centre.
Kelionę vertinu 7 balais iš 10.
2018 07 14 - 25 dienomis "GRŪDO" keliautojai vyko maršrutu "Šveicarija - Ispanija - Prancūzijos rivjera". Dėkojame vykusiems už kelionės atsiliepimus. Dalinamis keliautojų mintimis apie kelionę:
Rimas - maršrutas sudėliotas gerai, o visa kita mūsų patogumui puikiai pakoregavo Tadas. Visos kelionės metu žavėjausi šio žmogaus tolerancija, išprusimu, geru jumoro jausmu. Tai žmogus mylintis savo darbą ir savo keliautojus. Super."
Aldona: Kelionė turininga, gidas puikus, stengiasi, kad mes, turistai, kuo daugiau sužinotume apie lankomus objektus. Žino daug ir įdomiai pasakoja. Norėtųsi, kad visi kelionių vadovai dirbtų taip nuoširdžiai, kaip mūsų gidas Tadas. Ačiū mūsų vairuotojams, tikriems profesionalams, Ramūnui ir Donatui".
Nijole: kelionė labai patiko, dėka vadovo Tado ir vairuotojų Ramūno ir Donato< kelionė autobuse neprailgo, nes vyravo gera nuotaika, jumoras, bei įspūdingi vaizdai. Viešbučiai, kuriuose apsistodavome, buvo puikūs, maistas taip pat. Visai komandai didelis ačiū už nuostabią kelionę".
Ona: komanda pranoko visus lūkesčius, vadovas Tadas puikiai išmano savo darbą, jo dėka apie Ispaniją sužinojau labai daug, įspūdingas maršrutas. Kelionės metu vyravo gera nuotaika ir puiki atmosfera. "
Kelionės operatorė Erika Miliauskienė erika@gruda.lt
Džiaugiamės grįžusiųjų iš Zakopanės Krokuvos keliautojų atsiliepimais:
Vilma ir Algirdas: "Puiki pažintinė kelionė. Ačiū Odetai už profesionalų darbą. Nuostabi gidė. vairuotojams dėkoju už saugią kelionę."
Adelė " Kelionė labai patiko, nors ir pavargau. Bet tai niekis, palyginus su tuo kiek sužinojau apie kaimynę Lenkiją. Labai gerai viskas organizuota, viskas labai ir smulkiai apgalvota, tuo pasirūpino mūsų vadovė Odeta. Labai patiko Zakopanė, Velička, Krokuva paliko didžiausią įspūdį."
Arvydas: "Turėjome rupestigą vadovę. viskas praėjo gerai. Buvo geri viešbučiai, normalus maitinimas. Puiku."
2018 07 21 - 27 GRŪDOS grupė keliavo maršrutu“Poilsis Austrijos Alpėse“. Grupę lydėjo kelionės vadovė Laima Zonienė. Į kelionę vyko tridešimt devynių keliautojų grupė, kurie kelionės pabaigoje užpildė anketas. Iš trisdešimt šešių gautų anketų, kelionės vadovo darbas įvertintas puikiai - trisdešimt vienoje; keturiose - labai gerai, vienoje -gerai. Vairuotojų darbas visose anketose įvertintas puikiai. Keliautojos komentaras:
Regina: „Vertinu gerai. Puiki kelionė, įdomus maršrutas. Šauni komanda - vadovė Laima ir vairuotojai - Saulius ir Žydrūnas“.
Zita: „Patiko lankytinų vietų adaptavimas pagal oro salygas. Gidės gebėjimas įdomiai pateikti lankytinų vietų objektus. Vairuotojai tvarkingi, paslaugūs, profesionalūs...“.
Marija: „Kelionė buvo nuostabi!!! Ačiū. Jokie padėkos žodžiai negali išreikšti tai, ką gavome, pamatėma, sužinojome dėka šios nuostabios kelionės vadovės Laimos ir šaunių vairuotojų Sauliaus ir Žydrūno.“
Keliautojų anketos su atsiliepimais saugomos centriniame GRŪDOS biure vienerius metus po kelio kelionės. GRŪDA dar kartą dėkoja už keliautojų nuomonę, mums ji labai svarbi, nes padeda pamatyti savo darbą Jūsų akimis, taisyti klaidas ir kurti naujus maršrutus. Daugiau informacijos rasite GRŪDOS tinklalapyje www.gruda.lt arba susisiekę su manimi, kelionės opratore, Renata Balulienė renata@gruda.lt
2018 07 07 - 14 GRŪDOS grupė keliavo maršrutu“Šveicarija. Žemės lopynėlis arčiausiai dangaus“. Grupę lydėjo kelionės vadovė Lina Gotautė. Į kelionę vyko dvidešimt devynių keliautojų grupė, kurie kelionės pabaigoje užpildė anketas. Iš dvidešimt aštuonių gautų anketų, kelionės vadovo darbas įvertintas puikiai - dvidešimt keturiose; trijose - labai gerai, vienoje -gerai. Vairuotojų darbas dvidešimt šešiose anketose įvertintas puikiai, dvejose - labai gerai. Keliautojos komentaras:
Diana: „Nuostabi kelionė, turininga, bet norėtųsi daugiau laiko miestuose, kad pajusti, tą laiko akimirką - išgerti kavos, paklausyti muzikos, apsi[irkti. Kelionė gera, labai gerai dirbo gidė ir vairuotojai. Informacijos gausybė, labai patogus autobusas. Sėkmės Jums organizuojant keliones.“.
Eglė: „Puiki kelionė, labai gerai sudarytas maršrutas, stebuklinga gidė Lina - su tokiu žmogum gali keliauti ir keliauti.“.
Vytautas: „Puiki kelionė. Puikus kelionės vadovo darbas. Pasiūlyčiau kelionę prailginti 1 diena, per kurią galima būtų aplankyti Bazelį ir Ciurichą.“.
Vita: „kelionę vertinu puikiai. Labai geras maršrutas, geras kelionės tempas, nevarginantis. Labai smagu, kad abi nakvynės buvo tam pačiam viešbutyje. Ir svarbiausia tas viešbutis tokioj nuostabioj vietoj, ežeras, kalnai, gražus miestelis. Svarbiausia, kad būtent ten buvo laiko pasivaikščioti. Labai puiki kelionės vadovė Lina, puikios žinios, kalba, žmogiškumas, organizuotumas. Puikus autobusas, nuostabūs vairuotojai.“
Dvi GRŪDOS keliautojų grupės 2018 07 13 - 22 ir 2018 07 21 - 31 vyko į kelionę "Islandiją - ledo ir ugnies žemė". Keliautojai ir vėl buvo sužavėti šia atšiauria šalimi. Grupėms vadovavo patyręs kelionių vadovas Tadas Bliznikas. Per 11 kelionės dienų buvo išsamiai susipažinta su Islandijos gamta, kultūra, istorija. Aplankytos pačios gražiausios ir įspūdingiausios vietos. Maršrutas apėmė šias Islandijos vietas: Reikjavikas - Glymur krioklys - Husafell apylinkės - Grabrok krateris - Snaefellsnes pusiasalis - Olafsvikas - Snaeffells ugnikalnis - Hellnar ir Arnarstapi gyvenvietės - Blonduos - Glaumbaerio gyvenvietė - Akureyris - Myvatno ežeras - Godafossas - Kraflos ugnikalnis - Husavikas - Jokulsargljufur nacionalinis parkas - Detifosas - Vatnos ledynas - Skaftafelio nacionalinis parkas - Svartifosas - Landmannalaugar - Heklos ugnikalnis - Seljandsfossas - Skogaras - Skogafosas - Dyrholaey uolos - Hella - Tingveliro nacionalinis parkas - Geysiras - Skalholt - Strokuras - Hvitos kanjonas - Keridos ugnikalnio krateris - ¬ Žydroji Lagūna. Dėkojame vykusiems į kelionę. O visų norinčių vykti į Islandiją lauksime kitais 2019 metais. Daugiau informacijos sužinosite susisiekus su manimi maršruto operatore Renata Baluliene renata@gruda.lt
Noriu padekoti organizatoriams, kurie surenge tokia nuostabia kelione i Baltarusija. Super programa, super pilys, super Baltarusija.Aciu labai gerai, nuosirdziai, maloniai ir laaabai graziai moteriai- gidei GIEDREI, ACIU GIEDRE! Aciu ir rupestingiems vairuotojams visada pades, pagelbes, net lagaminu nereikejo ideti ir istraukti- viska dare jie (gaila nezinau vardu). Tikrai rekomenduoju sia kelione, puikus gidai! Labai malonus baltarus.gidas- Aleksejus, labai rupestingas, labai daug zino, pasakoja idomiai, aciu, kad organizavo pietus. Buvau labai maloniai nustebinta, pamacius viesbuti! Siuolaikiskas, viskas nauja, svaru, grazu, plazminis televizorius! viskas ko reikia- prasom! Daug keliaujam, bet sitas viesbutis -geriausias! Pusryciai- puikus! Darydama isvada, galiu padekoti, bet....kas planuoja keliauti su "Gruda" pasidomekit su kokiu autobusu keliausit, prasykit nuotrauku ir klauskit ar yra saugu su juo keliauti...nezinau kelintu jis metu, kazkoks siaubas. Lauke +34, KONDICIONIERIUS NEVEIKIA. Tai isivaizuokit, kad mes, na 40 % laiko praleidziam autobuse per toki karsti...jus nematet zmoniu....o dar isvaziuojant is Minsko pries mano nosi pasirode dumai, kazkas pasakys " ot, na ir kas, atvaziavot gi", bet toks autobusas (pasidomejau) sudega per labai trumpa laika,...o paskui raso laikrasciuoje, visi keleiviai buvo senyvo amziaus (pagyveno ir uzteks) bet dabar keliavo labai daug jaunu zmoniu, paaugliu visi labai issigando..Aciu vairuotojui (gaila, vardo nezinau) greitai sureagavo. Aciu Dievui, viskas baigesi gerai. Keliones metu, autobusas - labai svarbu, 5 ryto mes isvykom, vaikai noretu pamiegoti, tai kad ir suaugusieji -nusnaustu, sitam, to mes negalejom padaryti, puse keliones meldziausi, kad mes atvyktume sveiki ir gyvi. Aciu
2018.07.21-2018.07.28 vykome į kelionę maršrutu Kroatija. Poilsis prie Adrijos jūros Centrinės Kroatijos Rivjeroje. Norime pasidžiaugti ir padėkoti komandai: dviems vairuotojams Kęstučiams ir gidei Vaivai. Vairuotojai labai paslaugūs, santūrūs vyrukai. Gidė Vaiva nereali. Mūsų dukra pasakė:-Pirmą kart matau žmogų, taip mylintį savo darbą. Ji taip nuoširdžiai viską pasakojo, tarsi Kroatija jai būtų antri namai. Organizacija puiki, viskas sustyguota iki smulkmenų. Informacija išsami, neperkrauta. Net mums smalsiems neliko jokių papildomų klausimų. Pakoštanėje pateiktos vakarienės užtektų 2-3 žmonėms. Porcijos galingos ir labai skanu. Apartamentai su visais reikiamais patogumais. Pasivažinėjimas džipais ir kanjono vaizdai išliks dar ilgam. Vienintelis trūkumas-autobusas. Jis tiesiog turi būti komfortiškesnis (yra su kuo palyginti). Kelionė labai ilga, reikalaujanti daugiau erdvės, kojytėms tikrai nelinksma. Tačiau su tokia komanda važiuotumėm ir dar kartą. Ačiū Jums, Grūda. Sėkmės!
Irena 2018-07-22 13:28:42
Grįžau iš kelionės Šiaurės Italijos perliukai, vykusios 2018.07.14 - 2018.07.21.
Kelionių būta visokių. Bet ši žiauriai nuvylė.
Vairuotojai. Visumoje buvo abu labai paslaugūs. Vairuotojas Petras - profesionalas, kuris moka bendrauti ir su žmonėmis, ir jam sėdint už vairo visiškai ramu. Ko nepasakysi apie antrąjį vairuotoją. Sėdėjome priekyje ir gal matėme per daug, kad galėtume važiuoti ramiais nervais. Antrasis vairuotojas pateko, kaip minimum, į dvi avarines situacijas, kurias pats ir sukėlė. Pirmosios kaip ir niekas nepajuto, nes per plauką viskas baigėsi gerai. Antrojoje situacijoje autobusas buvo žiauriai stabdomas, nes kitaip būtų buvę tragiška. Žmonių daiktai autobuse nulėkė į priekį. Vadovas Ignas atsistojo, pažiūrėjo ir vėl atsisėdo. Nepaklausė, ar visi sveiki, gal kas susižeidė, gal kam blogai.
Visą kelionę, atsisėdus antrajam vairuotojui už vairo, negalėjau nusiraminti, nes po buvusių situacijų jaučiausi nesaugiai. O važiavimo stilius - tai atrodė, kad ne žmones veža, o malkas.
Vadovas Ignas. Jumoro pojūtis - nulinis. Arogancijos - nors vežimu vežk. Kelionėse dažnai būna kažkokia trintis tarp vairuotojų ir vadovo, bet šitoje kelionėje vadovo bendravimas su vairuotojais šokiravo. Nevaldomo pykčio priepuoliai, kai trankomi, tegul ir jo pačio, daiktai, darbinių santykių aiškinimasis pakeltu tonu visų keliautojų akivaizdoje, man buvo visiškai nesuvokiami dalykai, kurie sukelia didžiulę įtampą ir nemalonų jausmą.
Grūdos reklamoje kelionė yra įrašyta, kaip poilsinė - pažintinė. Vadovas Ignas kelionės pradžioje pabrėžė, kad kelionė yra poilsinė. Ir nors į visas programoje įrašytas pažintines ekskursijas vyko praktiškai beveik visi keliautojai, tai įspūdis susidarė toks, kad mes vadovui Ignui buvome bereikalingas balastas. Agentūra, matyt, taupydama pinigus, kur tik galima to išvengti, nesamdė vietinių gidų. Nebūtų didelė bėda, jei vadovas būtų sugebėjęs pravesti tokias ekskursijas. Buvau ne vienoje tokioje kelionėje ir niekada nemačiau problemos tame. Šioje ekskursijoje, prieš išlipant iš autobuso, buvo paaiškinta: „Einate paskui mane, nepameskite iš akių, įsidėmėkite kelią, nes grįžti reikės savarankiškai.“ Spėti paskui vadovą, kuris net nesiteikia atsigręžti, kaip ten jo grupė, nepamesti jo, niekuo neišsiskiriančio tame tarpe ir ūgiu tarp masės žmonių, nepargriūti - tai jau iššūkis. Ir dar įsidėmėti kelią? O kada matyti tai dėl ko atvažiavai? Informacija suteikiama autobuse, paskaityta iš knygos apie Italiją - tai nėra keliautojo kelionės tikslas. Rūpi pamatyti, pajusti grožį, išlikusį per tiek amžių, pajusti gamtą. Svarbiausias kelionės tikslas ir yra - matyti.
Bet gaudant vadovą, tam laiko nelieka. Viršūnė visko buvo ekskursija į Basano del Grapa, kurios metu nubėgome iki miesto simbolio, suprojektuoto Andrea Palladio, ir skubiai grįžome atgal, vardan prekybos centro aplankymo. Pasigrožėti miesteliu laiko nebuvo, bet tokią įžimybę, kaip elementarų prekybcentrį aplankėm. Per visas ekskursijas jausmas buvo toks, kad vadovui mes kliudom - kuo greičiau prabėgti, kuo greičiau visų atsikratyti. Pvz, Akvilėjoje, vietoj to, kad paaiškintų, kad bilietus į Baziliką galima nusipirkti skirtingom kainom ir, aišku, skirtingai pamatyti, tai už visus buvo nuspręsta, kad mums užteks ir pigiausio. Kam čia per daug gilintis į kažkokią senovę. Kelionės pabaigoje Ignas mums visiems palinkėjo plėsti savo akiratį, tobulėti. Aš norėčiau vadovui palinkėti tobulėti bendravimo su žmonėmis srityje, arba pasirinkti darbą, kur nereiktų bendrauti su kitais. Visiems nuo to bus sveikiau.
O agentūros norėčiau paklausti - gal iš tikro pasidarykite šią kelionę, kaip poilsinę. O žmonėms, kurie norėtų keliauti, pamatyti Italiją, pasiūlykite, vadovui tarpininkaujant, įsigyti keliones vietoje. Tos kelionės būtų su gidu, kalbą keliautojas galėtų pasirinkti, o kaina yra ne ką didesnė, nei mokame Grūdai. Per tą vieną tuščią dieną galėjome aplankyti Florenciją, bet išsiaiškinome tai savarankiškai ir per vėlai. Iš vadovo, kad laisvąją dieną galime praleisti ir kitaip - neišgirdome.
Prisegiau reklaminio bukleto nuotraukytę, tik nežinau, kurioje vietoje ji bus.Ten galima matyti, kaip galima praleisti tas keturias dienas, kurias buvome Lido di Jesolo. Žodžiu, nei patys siūlote geresnį variantą, nei suteikiate informaciją.
Gerai nors, kad buvo vairuotojas Petras ir jo suteikiamos vitamino C dozės per jumorą. Nes kelionė tiek pamatymo atžvilgiu, tiek nuotaikos atžvilgiu, buvo nyki. Ir visiškai neatitiko tų sumokėtų pinigų. Visoje ekskursijoje galima tik vieną dieną įvertinti teigiamai - tai kelionė į Veneciją, kuri buvo su gidu ir kurios Ignas nesugadino.
Grįžę iš šios kelionės dar ilgai kalbėjomės apie situacijas, kuriose teko atsidurti kelionės metu, taip pat apie p. Irenos minėtus nesusipratimus, konfliktus ir kitus kelionę menkinusius įvykius. Belieka pripažinti, kad tikslesnį atsiliepimą apie kelionę būtų sudėtinga parašyti. Kad ir kaip nemalonu būtų, tenka pritarti kiekvienam p. Irenos žodžiui ir padėkoti, kad keliautoja drįso pasakyti tiesą apie kelionę. Tikimės, kad į ją atsižvelgs ne tik poilsiautojai, planuojantys aplankyti Italiją, bet ir „Grūdos“ darbuotojai. Tam, kad ateityje šios kelionių agentūros klientams netektų grįžti iš atostogų nusivylusiems ar abejoti kelionių organizatoriaus profesionalumu. („Grūdos“ paslaugomis naudojamės jau daug metų, todėl verta pastebėti, kad neigiamas emocijas grįžę iš kelionės patiriame pirmą kartą ir nusiskundimų iki šios kelionės neturėjome.)
Manome, kad svarbiausias bendras kelionės dalyvių tikslas turėtų būti susikurti sau tinkamą ir maloniai nuteikiančią atmosferą, kad pažinimui ir poilsiui skirtas laikas praeitų kokybiškai ir nebūtų trukdoma vienas kitam. Linkime gerb. gidui Ignui atsižvelgti į poilsiautojų pastebėjimus, kad malonumą turintis teikti darbas taptų sklandesnis ir profesionalumas atsispindėtų žmogaus elgesyje. Pagarba vienas kitam, gebėjimas ieškoti kompromisų ir tolerancija yra neatsiejama atostogų ir darbo su kitais žmonėmis dalis.
Joana 2018-07-26 10:48:46
2018-07-11 - 2018-07-21 keliavome maršrutu Italijos rivjera ir pietų Prancūzijos žydrasis krantas (11 dienų). Pirmoji kelionės diena per Lenkiją praėjo sklandžiai ir nenuobodžiai, nors iš gidės Monikos pasakojimų ir skaitomų eilių susidarė įspūdis, jog patekau į piligriminę kelionę. Taip pat buvo nemaloni staigmena, jog turime iš „Grūdos“ nuomotis ausinukus ekskursijoms, kas kiekvienam žmogui papildomai kainavo po 20 eurų. Manau, kad tokie dalykai keliautojams turi būti žinomi iš anksto. Antrąją dieną lankant Svarovskio muziejų šalia Insbruko trūko laiko ramiai apžiūrėti muziejaus eksponatus, o parką teko aplankyti beveik bėgte. Trečiąją dieną nakvojome Italijoje viešbutyje Lavagna miestelyje šalia jūros. Iškilo pirmieji nesklandumai susirinkus keliautojams vakarienės (kurią papildomai dovanojo „Grūda“, kas maloniai nustebino). Virtuvės personalui pateikus kiekvienam antrąjį patiekalą, atnešė ir salotas, kurių pusei keliautojų net neliko. Gidė atvykus visiems į viešbutį ir išdalinus raktus „išgaravo“ ir vakarienės metu nebuvo, todėl nebuvo pas ką pasiklausti aplamai dėl tvarkos, o susikalbėti su personalu niekaip nepavyko dėl kalbos barjero, todėl visa grupė buvo suglumusi ir nepatenkinta. Negana to, šalia viešbutuko eina geležinkelio bėgiai, tad važiavo traukiniai, todėl pailsėti tą naktį nepavyko... Lankant Portovenere ir Cingue Terre nacionalinio parko kaimelius, juos aplankyti vienos dienos metu buvo sunku, paskutiniame kaimelyje vaikščioti su vietine gide sutiko tik maža grupės saujelė, kiti nepajėgė dėl karščio ir nuovargio. Vakare pagaliau pasiekėme viešbutį Diano Marina, kur gyvenome 5 dienas. Išdalinusi viešbutyje raktus gidė vėl „išgaravo“. Vakarienės metu vėl iškilo nesusipratimas vakarienės. Keletas merginų iš mūsų grupės nuėjo pasiimti salotų, tačiau jos buvo atimtos. Kitos dienos meniu buvo surašytas lenkų (supratome, kad manė, jog mes lenkai) ir italų kalba, reikėjo pasirinkti patiekalus, tačiau vėlgi neturėjome kur kreiptis pagalbos - gidės nebuvo. Virtuvės personalas nepatikliai žiūrėjo į mus, mes į juos, tačiau dėl kalbos barjero vėl negalėjome nieko išsiaiškinti, kas negerai. Kambarys viešbutyje mums teko mažutis kambarys, vos tilpo lagaminai. Kambaryje nebuvo kondicionieriaus (viskas ok, tai buvo „Grūdos“ nurodyta), tačiau langų ir durų į mikroskopinį balkonėlį (per kurį buvo galima patekti per tualeto patalpą) nei dieną, nei naktį praktiškai neatidarinėjome, kadangi po balkonėliu buvo ventiliatorius, kuris triukšmingai veikė visą parą ir pūtė į viršų šiltą orą (triukšmo problemą išsprendėme nusipirkę ausų kamštelius). Mūsų kambaryje nebuvo rankšluosčių, kitų kambaryje nebuvo pakeista patalynė. Kitos dienos ryte pasirodžius gidei kreipėmės į gidę dėl šių nesusipratimų. Ji mums atsakė, kad apgyvendinimo paslaugų ji neteikia, liepė kreiptis į „Grūdą“. Mes paaiškinome (konkrečiai mano vyras), kad mes tik prašome jos pagalbos, kadangi ji moka italų kalbą, kad bent mums duotų rankšluosčius, paaiškintų visiems tvarką vakarienės metu, neklaidintų kitų keleivių nurodant klaidingą informaciją apie parduotuvių darbo laiką. Po pokalbio reikalai pasitaisė, tačiau ji griežtai liepė nesikišti ir netrukdyti jai dirbti, prašymus suprato kaip jos darbo kritiką, liepė pasiskaityti Turizmo įstatymą. Ką gi, daugiau neuždavinėjome klausimų ir neprašėme pagalbos, viską spręsdavome patys ar pasitarę su kitais keliautojais. Manau, kad gidė buvo labai nelanksti bendraudama su žmonėmis. Kartėlis pokalbio liko visos kelionės metu. Vykstant į ekskursijas į Kanus ir Antibus, norėjosi daugiau laiko praleisti Kanuose, kadangi nuvykus į Antibus pasibaigus ekskursijai laisvo laiko buvo per daug, nes buvo siesta, nedirbo daug parduotuvėlių ir kavinių. Grįžtant per Vokietiją, Lenkiją daug laiko praleidome autobuse, kur buvo rodomi filmai, grojo muzika, buvo skaitoma daug eilių. Manau, kad styginių instrumentų klasikinės muzikos koncertas nėra tinkamas autobuse, tam reikia nusiteikimo, ne kiekvienas ją supranta. Taigi, iš esmės kelionės pati programa patiko, gidė Monika pateikė daug išsamios ir įdomios informacijos apie šalis, per kurias keliavome, lankomus objektus, tačiau buvo susikoncentravusi į perteikiamų žinių pateikimą, savo ambicijas, trūko elementaraus dėmesio tvarkant organizacinius reikalus, lankstumo, todėl keliauti dar kartą su šia gide nenorėčiau.
Neringa.
Sutinku su Joanos nuomone apie šią kelionę 2018-07-11 - 2018-07-21 Italijos rivjera ir pietų Prancūzijos žydrasis krantas (11 dienų). Programa gera, tik laisvo laiko, žinoma, trūko arba jis neproporcingai paskirstomas. Tarkim duodamas laisvas laikas, kai prasideda siesta ir viskas uždaroma. Minusas - " Grūda" niekur neiformuoja, kad už ausinukų nuomą ima po 20 Eur. Į mokamų objektų kainą taip pat neaišku kas ieina ir kiek už ką mokam. Parašyta 100 Eur, o mokėjom su ekskursija į Kanus ir Antibus (ji 45 Eur) viso 192 Eur. Nėra detalumo. Kiek noriu, tiek imu...
Kitas kelionės minusas - gidė. Esame nemažai keliavę. Tačiau su tokia gidės arogancija ir nemokėjimu bendrauti su keliautojais dar susidurti neteko.Toks vaizdas, kad ją kažkas iš namų prievarta išvežė, kad mus, vargšus turistus, palinksmintų. Suprantu, kad gidas važiuoja ir mato tuos pačius objektus "n-tąjį" kartą ir jau viskas žinoma iki skausmo. Tačiau yra žmonių, važiuojančių pirmą kartą, svajojančių ir kruopščiai planuojančių savo atostogas. Pirmąkart taip, kad atostogas sugadino gidės Monikos Vasylienės arogancija. Atsisakymas padėti elementariose buitinėse situacijose viešbučiuose. Ji mat neteikia apgyvendinimo paslaugų. Taip, neteikia, bet pagelbėti ir patarpininkauti, mokėdama italų kalbą, buvo galima. Nieko paklausti jos nebuvo galima, nes kiekvienas paklausimas buvo suprantamas asmeniškai, jos, kaip asmens, įžeidimas. Liepė pasiskaityti "gidų" įstatymą. Turėjome kelionės gidę, bet kelionės vadovo nebuvo. Taip, ji turi didelį žinių bagažą. Bet nemoka jo perteikti. Eilių skaitymas autobuse nepas, jei tai dirbtina. Šventojo rašto skaitymas irgi truputį ne į temą. Neteikia jokios informacijos nei kur sustosim, nei kur nakvynės vieta. Neduok, Dieve, paklausi ir "sutrukdysi" jai dirbti. Žodžiu, nedirbk tokio darbo, jei nemoki, pirmiausiai reikia perlipt per save ir bendrauti su žmonėmis.
Teisa, dėl vairuotojų. Nežinom net vardų. Nei pati gidė prisistatė, nei vairuotojus pristatė. Su lagaminų tampymu nepersistengė tikrai. Ir negražiai atrodo, kai girdi viešbutyje, kai Monika su vairuotoju keliautojus skirsto į normalius ir nenormalius........
Daugiau jokių kelionių su Grūda. Pabandžiau, nuvylė. Tikrai neverta gadintis atostogų.
2018 06 13 - 06 23 GRŪDOS grupė vyko maršrutu "Italijos rivjera - Pietų Prancūzijos krantas. Grupę lydėjo profesionali kelionių vadovė Monika Vasylienė. Visi keliautojai vadovės darbą įvetino puikiai ir labai gerai.
Keliatas keliautojų komentarų (paimtų iš anketų, kurias pildo kelionės pabaigoje).
Nijole; "Keliauju su Grūda 8 -ą kartą pamečiui. Visos kelionės patiko ir gidai taip pat. Šios kelionės gidė - unikumas visomis prasmėmis. Monika - geriausia. Erudicija, puikus istorijos pristatymas lankomų šalių, susiejant jas su Lietuva, Pasisakymai, eikės, išminčių mintys, bendravimas su keliautojais ypač šiltas. Norėčiau su ja keliauti ir į kitas šalis".
Renata: "Puiki kelionė. Įdomus, man dar nebuvo matytas maršrutas. Nuostabi gidė Monika. Be jos kelionė būtų netekusi pusės žavesio. Ačiū už istorines žinias, rytinius apsikabinimus, subtilų humoro jausmą, meilę poezijai ir Lietuvai, būnant toli nuo jos. Už pasakojimus sielai ir puikų meninį skonį."
Keliautojų anketos su atsiliepimais saugomos centriniame GRŪDOS biure vienerius metus po kelionės.
GRŪDA dar kartą labai dėkoja už keliautojų nuomonę, mums ji labai svarbi, nes padeda pamatyti savo darbą Jūsų akimis, taisyti klaidas ir kurti naujus maršrutus.
2018 06 30 - 07 10 "GRŪDOS" grupė keliavo maršrutu "PROVANSO KERAI". Grupę lydėjo profesionalus kelionių vadovas, Prancūzijos gurmanas Vytautas Bikulčius.
Dalinamės keliautojų įspūdžiais:
Diana: "Įdomus maršrutas. Labai graži šalis, gerai apgalvotas maršrutas. Labai gražus Rusiljono miestelis su ochros atodangomis. Gidas puikus visais klausimais (ir ekskursijose ir valgant ir apsiperkant). Vairuotojai ir autobusas - puikūs."
Zita: "Kelionės organizavimu esu patenkinta. Labai pravertė agentūros pateikti audio gidai, buvo galima gerai girdėti gido pasakojimą ir būnant toliau. Mielai rinksimės jūsų keliones ir ateityje".
Gražina: "Labai puiku, kad gidas Vytautas puikiai moka prancūzų kalbą (net išmokė kai kurių žodžių ir išsireiškimų). Patiko gera kelionės organizacija, gerai parinkti lankomi objektai (susipažinimas su pagamintais produktais), puikios rekomendacijos."
Saulė: 'Pirmiausia norėčiau pabrėžti, jog be gero vadovo kelionės įspūdžiai nublanksta. p.Vytautas - puikus organizatorius, be galo intelektualus ir sąmojingas. Didelis AČIŪ jam už Provanso dalelę. Vairuotojai Regimantas ir Anatolijus - taip pat be galo šaunūs."
Turistitė: "Labai gera keliones, informatyvi, šalis puiki, vynai ir sūriai nuostabūs. Gidas Vytautas puikus. Vairuotojai dirbo be priekaištų. kelionė pranoko lūkesčius."
Regina: "Kelionė įvairiapusė: pažintinė, gurmaniška, puikus aptarnavimas, ramus ir įtaigus komentavimas, na ir puiki draugiška grupė, bei puikus oras"
Genovaitė: "Puiki kelionė, leidžianti išsamiai pažinti giluminę Prancūziją - pasivaikščioti gražiausių Provanso miestelių gatvelėmis, pavažinėti kaimo keliukais, pasigėrėti lavandų laukais iš arti, pasigrožėti "Van Gogo drobėmis" - saulėgrąžų laukais. Susipažinti su architektūra, bažnyčiomis, senovės romėnų paveldu, namukais, taip puikiai įsiliejančiais į kraštovaizdį. pažinti vietinių gyventojų gyvenimą, paragauti maisto, vyno. Provansas mane pakerėjo... Ačiū"
Džiaugiamės grįžusiųjų iš Norvegijos Švedijos kelionės 2018 06 23 - 29 keliautojų atsiliepimais:
Vida: "Yra svajonių šalis, svajonių namas, svajonių jaunikis... Robertas - svajonių gidas, turintis ir savo svajones. Visą maršruta lydėjo mus jo dėmesys ir pareigingumas, nuoširdus bendravimas ir įvairiapusiškos žinios.
Kelionė įspūdinga ir nevarginanti, gal todėl, kad labai norėjau apsilankyti Norvegijoje. Gražių svajonių ir jų išsipildymo gidui Robertui ir "GRŪDA"."
Bronė: Kelionė gerai organizuota, viskas ejos sklandžiai, dėl pilnos sėkmės net oras buvo užsakytas, kad nesakytume, kad Norvegija - Šiaurės šalis. Ačiū Robertui už rūpesčius, ačiū Romui ir Gyčiui už jų sunkų ir atsakingą darbą. Linkiu komandai kuo geriausios sėkmes. FRAM."
Erika: "100% įvykdytas kelionės maršrutas. Labai gerai suplanuota. Daug pamatėme, nes Gidas atitiko aukščiausią kokybę. Atsižvelgė į kiekvieno pageidavimus, subūrė bendram tikslui - pažinti ir pamilti Norvegiją. ačiū visai komandai."
Alvydas: "Puiku. Nežinau, ko dar galėjau tikėtis. Plaukimas keltu, neįprastos nakvynės vietos, kempingai, nuostabūs vaizdai, galimybė palaipioti po kalnų viršūnes, nuostabūs bedrakeleiviai. Gidas Roobertas - žmogus, kurio galima pasitikėti... ačiū.
Ką tik 35 mūsų turistai grįžo is kelionės „AIRIJA - smaragdo salos lobiai“. Kelionė vyko 2018 07 08 - 18 dienomis.
35 keliautojų grupei vadovavo profesionalus kelionės vadovas Vytautas Liutkus. Iš 35 gautų anketų, kurias keliautojai pildo po kelionės, vadovo darbą puikiai vertina 23 keliautojai, 10 - labai gerai ir 2 gerai. 4 keliautojams - kelionė pranoko lūkesčius, 23 - visisškai atitiko, 7 atititiko, 1 - neatitiko.
Keliautojų komentarai:
Antanas: „Viskas gerai. Daug keliauju su „Grūda“, bet keliautojus aptarnavęs ekipažas gidas, vairuotojai tieisog nustebino savo profesionalumu. Vėl „Grūda“ turi puiku kelionių vadovą - Vytautą. Tai perspektyvus, visada situaciją valdantis, turintis humoro jausmą žmogus. Puikiai nuteikė vėl kelis kartus per dieną siūloma kava, arbata. Ačiū vairuotojams Sauliui ir Žydrūnui. Sėkmės Jums..“
Irena: „Dar nė viena kelionė nepraėjo taip sklandžiai kaip ši, ir tai dėka talentingo vadovo Vytauto Liutkaus. Taigi pasiūlymas saugoti ir neprarasti tokio nuostabaus, progresyvaus darbuotojo, tai būtų didelis praradimas „Grūdai“. Tai aukso grynuolis. Sėkmės jam.”
Rita: „Gerai organizuota, puiki, turininga kelionė. Patiko, kad palikta laisvo laiko savarankiškam miestų pažinimui. O puiki gido Vytauto ir vairuotojų komada viską padėjo pamatyti sklandžiai. Ačiū jiems. Kelionė pateisino lūkesčius.“
Virginija: „Gerai sudarytas kelionės maršrutas. Puikus vadovo darbas, įdomūs pasakojimai. Paslaugūs, profesionalai vairuotojai.“

2018 birželio 16-22d keliavome Šveicarija - Monblanas-Šiaurės Italija. Kelionė tikrai nenuvylė, maršrutas puikiai suplanuotas, na gal vienos dienos pritrūko, nes gryztant buvo du ilgi pervažiavimai. Viešbučiai labai geri, autobusas patogus, vairuotjai paslaugūs, bet buvo keletas niuansų dėl gido Vytauto darbo, neskaičiavo turistų, todėl kad trūksta vienos moters pastebėjo tik autobuse. Teko gryžti ir ieškoti, o likusiems valandą kaisti autobuse arba lauke. Sustojimuose irgi nebuvo jokio konktretumo, kada nori tada gryzti, gerai bent grupė buvo šauni ir niekas nedingdavo ilgam :) Informacijos apie lankomas šalis ir objektus gavome, tiesa apie Italija pamiršo papasakoti.
Kelionių būta visokių. Bet ši žiauriai nuvylė.
ponas Ignas turi savo planą organizuojant ekskursijas :) pernai susipazinom tokioje pačioje kelionėje, taip pat lakstem iš paskos :) autobusui sustojus, net nesiteikdavo pasakyti, kad reikia išlipti, pirmas iššokdavo pro duris ir pirmyn, o jūs kaip norit :) ir su viešbučiu nepasiseke, nors jau ir ne sezonas buvo. Bent jau vairuotojai streso nevarė :)
2018 07 19 - 07 22 Savaitgalis Slovakijos kalnuose

Teko skaityti nemažai prastų atsiliepimų liepos pradžioje apie šią kelionę, bet mums šitas blynas tikrai neprisvilo. Gidas Rolandas tikras poliglotas, visada geros nuotaikos, vairuotojai taip pat buvo labai paslaugūs, turėjo gerą humoro jausmą, bendrakeleiviai irgi buvo šaunūs. Autobusas nė karto nesugedo, kondicionierius veikė puikiai, gal tik galėjo sėdynės būti aukštesnės, bet čia jau visiems neįtiksi. Kelionės programa buvo labai turininga, porą valandų spėjome pavaikščioti Krokuvoje, vėliau vaikščiojant po kalnus dėl pakilusio vandens lygio teko keisti maršrutą, bet dėl to pamatėme tik dar daugiau gamtos grožio. Plaukimą plaustais ir mums atšaukė, bet gidas greitai surado alternatyvą ir Oravos pilyje turėjome įdomią poros valandos ekskursiją. Viešbučiai tiek Slovakijoje, tiek Lenkijoje buvo patogūs, tvarkingi, o pusryčių meniu buvo toks platus, kad įtiktų kiekvienam. Pirmą kartą turėjom tokią kelionę ir likom labai patenkinti, galvojam ir ateityje kelionei rinktis tą pačią agentūrą. ;)
Varšuva- Zakopanė- Velička-Krokuva 2018-07-06 - 07.08
Grūda, kas jums pasidarė??? darykite, ką nors? jūsų reitingai l. krenta! keliauja mūsų kompanija, ne pirmą syk....ir liekam nuvilti ne pirmą syk...net liūdna darosi, dairomės jau kitur! prarasit linksmą kompaniją, kuriai jau darosi nebelinksma : (
ivertinkite, autobusų stovį, vairuotojų profesonalumą ir be abejo gydę, nuo kurios priklauso kelionės kokybiškumas! Žuvys tegul eina dirbti į vaikų darželį, o ne ekskursijų vesti...Gydė ODETA, yra l. maloni, malonus jos balsas, bet daugiau, nieko....nesuskaičiuoja pinigų, nevaldo situacijų, įžeidinėja (nors jai nepasisekė, nuotaika nedingo!), bet kad užglaistyt visas susiklosčiusias situacijas, pirktų alų....:) visam autobusui, kas pageidavo....dar nesam matę! nemoka net kambarių suskirstyti tinkamai, pagal pageidavimus, viskas pas ją pagal sarašą!!!! keistis nevalia....nu žodžiu, tikiuosi, kad jūsų kompanijos gero vardo, negadins, netinkamos gidės, kurios net laiku nesuorganizuoja grįžimo (užsisakant kelionę, nebuvo pažymėta, naktis autobuse) grįžom tiesiai i darbus : (pirmadienis buvo sunkus, bet Lenkijos grožis atpirko viską!
Linkiu Grūdai gerų autobusų, vairuotojų, gidų ir be abejo keliautojų. Sėkmės!
2018-07-11 -15 keliavome su Grūda į Prahą - Vieną - Budapeštą. Keliaujame daug su įvairiomis agentūromis, bet pirmą kartą taip pasipiktinome kelione ir nusprendėme, kad su Grūda tikrai nekeliausime daugiau. Agentūros bazinė kaina didesnė nei kitų siūlomų agentūrų, todėl tikėjomės didesnės kokybės. Autobusas buvo normalus, vairuotojai paslaugūs, lagaminus išimdavo, padėdavo. Nu bet viešbučiai... išskyrus patį pirmąjį viešbutį, buvo tragedija. Viešbutyje nebuvo net muilo. Iš vonios kambarių sklido baisi smarvė. Lovos kietos lyg ant lentų miegoti. Puse keliautojų ėjo prašyt pakeisti rankšluočius ar kambarius, bet niekas nesigilino. Na, savaime suprantama, pusryčiai buvo tokie, kad jų pusryčiais nepavadinsi. Na, bet ne tai svarbiausia. Gidas visiškai neįsiklausė į visos grupės nuomonę. Važiavo puse autobuso senjorų, kurie patys prašė šio gido, tai jiems jis ir patiko, nes viską jis darė ir pagal juos. Vien ta frazė, kad, , keliaujat jau daug ir nėra čia ko naujo pasakot. ” Jis neatsižvelgė, kad keliems bendrakeleiviams tai buvo pirmoji kelionė. Austrijoje po eskursijos, nuvedė visus gerti kavos, tuo ir užsibaigė laisvas laikas. Realiai visi kartu gerem kava, ejom pirkti suvenyrų ir neturėjome ką rintis, nes laiko laisvo buvo tiek, kiek visi išgers gėrimus. Čekijoj realiai visur jau eurais priima, mus nuvedė išsikeisti pinigėlius ten, kur tikriausiai blogiausias kursas. Dar kyla klausimas, kodėl atvykę į pasiplaukiojimą Dunojaus upe pirmieji, turėjome užleisti kitus ir patys rinktis prastesnes vietas bei matyti kitos Makaliaus grupės keliautojų nepasitenkinimą, kad keliaus jie ne vieni.
Labai nusivylėme : (
Aciu, kad ispejote, anksciau norejau kelione i Siaures Italija padovanoti tevams, tikrai nesinoretu, kad jie keliautu su Ignu, apie kuri jau anksciau buvo prastu atsiliepimu.
Kelionių būta visokių. Bet ši žiauriai nuvylė.
Visiškai pritariu Irenai ir nesikartosiu. Tiesiog buvo siaubinga. Paguoda tik tiek, kad pasigrožėjome nuostabiais vaizdais. Gal Grūda jau užmigo ant savo laurų?
Kelionių būta visokių. Bet ši žiauriai nuvylė.
Mes grįžome iš kelionės - Varšuva - Zakopanė - Velička - Krokuva- 2018-07-06 -2018-07-08. Deja, mums nepasisekė su autobusu: jame neveikė kondicionierius (autobusas buvo nuomotas iš Lenkijos kompanijos), o oro temperatūra, kaip visi žinote, buvo virš 30 šilumos Gidė net nesiruošė spręsti šios problemos ir davė patarimą, grįžus parašyti komentarą apie tai. Ar tai garbingas gido elgesys? Tad kitą kartą prieš pirkdama kelionę gerai pagalvosiu su kuo leidžiuosi į ją. Agentūra privalo pasirūpinti, kad į kelionę išvyktų techniškai tvarkingas autobusas.
Raimundas 2018-07-09 13:08:07
Ką tik grįžome iš Kelionės po Slovakijos Kalnus. Nuorodą (https://www.gruda.lt/keliones-autobusu/savaitgalis-slovakijos-kalnuose). Pati blogiausia kelionė kokią tik turėjau. Nuo pat kelionės pradžios iš atvažiavo autobusas 5 ryto su bėgančiu dyzelinu. Nuolat buvo problemos su kondicionieriaus veikimu. Vairuotojai nemokėjo valdyti pilnai autobuso sistemų nes jį kompanija išnuomojo iš „Minituro“ įmonės ir jo prieš kelionę patikrino, neparuošė, gerai neišvalė. Neabejotinai visus priekaištus dėl autobuso ir nukreips „Minituro“ kompanijai tačiau jie turėjo patikrinti ar tas autobusas tinkamas naudoti. Apskritai vairuotojai turėjo tokio autobuso atsisakyti saugiai kelionei arba bent ją stabdyti kol buvome Lietuvoje. Galiausiai vos tik pralėkėme Varšuvą po Rodomo miesto mes sugedome. Problema buvo variklio perkaitimas. Laimei su tokiu autobusu sustojome vilkikų aikštelėje su vandeniu ir tualetais nemokamai, taip pat galėjome atsigaivinti gėrimais ir pavalgyti netoliese esančioje Orlen degalinėje. (Manau kompanija turėjo tokiu atveju bent apmokėti mums pietus, nes pakaitinio autobuso aikštelėje laukėme daugiau nei keturias valandas.). Pakaitinio autobuso, keleiviai savo turimomis ryšio priemonėmis ieškojo kartu su Gide Jūratė, ir greičiau rado galimus variantus, , negu įmonės darbuotojai, kuriems teliko tik suderinti sumas. Absurdas. Toliau kelionėje mus persodino į Lenkijos kompanijos autobusą. Tačiau dėl nesusikalbėjimo ir avarijos, vos pajudėjus vėl stojome ir laukėme dar vieno lenkų autobuso. Esme tokia, kad tą vakarą 23 val turėjome pasiekti Slovakijos viešbutį ir reikėjo važiuoti labai ilgai. Tad jie sukeitė autobusus, dėl to, kad galėtų pažeisti keleivių vežimo laiko taisykles ir naudoti senesnio tipo odometrą. Tad galiausiai Slovakijos viešbutį mes pasiekėme tik 4.30 val. ryto ir tam kad išpildyti programą mes vėl išvykome į Kalnus 8 ryto. Žmonės kitaip tariant nemiegojo daugiau nei parą ir dar juos nutysė į Kalnus. Tad kaip ir viešbučio paslaugomis mes pasinaudojome iš dalies, o ne taip kaip buvo žadėta. Nekalbu apie Lenkų vairuotojo pasiaukojimą ir galimą avarijos riziką, nors mes kaip ir turėjome antrą vairuotoją Lietuvį. Aišku kelionės vadovė Juratė, galbūt neturėjo šiuo atveju kito pasirinkimo, ji apkeitė kelionės programos dienas kalnuose. Galbūt parinko lengvesnes fiziškai veiklas. Tačiau vėl gi kelionė toliau nesisekė. Planuotas plaukimas plaustais neįvyko ir buvo pavojingas dėl užklupusio lietaus ir žaibų. Nors iki paskutinės minutės mus vis tiek norėjo įsodinti į plaustus lietui lyjant. Tačiau kelionės dalyviai perkalbėjo gidę važiuoti papietauti, o vėliau spręsti pagal oro sąlygas ar plaukti ar ne. Nes tiesiog toliau pagal programą žmonės norėjo dar suspėti išsimaudyti ir vandens parke ir atsigauti, o kitus kamavo skausmai dėl ilgo važiavimo autobusu ir miego trūkumo. Užsakyti pietūs tavernoje taip pat nestebino, kai vėlgi, ne visiems keliautojams buvo atnešti visi patiekalai ir reikalauti turėjome patys. Plaukimas plaustais neįvyko net ir po pietų. Todėl dalis buvo nuvežti maudytis, o kiti į viešbutį. Sekančią diena jau tarsi atėjo geresnė nuotaika, nes pagaliau išsimiegojome. Pagal planą važiavome į Kalnus, tačiau kaip tyčia pasitaikė rūkas ir to numatyti nebuvo galima, Tad programą kalnuose vėlgi sutrumpinome ir pamatėme tik Krioklius. Jie buvo tikrai nuostabūs. Bet ir čia negalėjome apsieiti be incidentų. Viena mūsų kelionės dalyvė nukrito nuo uolos į vandenį paslydus. Laimei jai pavyko sėkmingai išplaukti iš vandens ir išvengti rimtesnių sužalojimų. Tačiau vėl grupė turėjo laukti, kol atvyks gelbėtojai. Manau šioje situacijoje kelionės gidė Jūratė elgėsi profesionaliai. Grupei buvo nurodytą laikytis plano ir grupėje eiti iki Kalnų namelio kuriame galėjome sušilti ir išgerti arbatos. Toliau mūsų kelionė pagal programą buvo baigta, tačiau gidė dar pasiūlė, mums aplankyti vieną gražiausią Oravos pilį. Išties buvo ką pafotografuoti, tačiau gidė neperspėjo prieš įeinant nusipirkti papildomą leidimą fotografuoti, todėl daug kas nebuvo patenkintas. Kai visi lankytini objektai buvo aplankyti paskutinę dieną jau važiavome Lietuvos link vis dar su lenkų autobusu, ir vis dar vairavo tas pats vienas vairuotojas, o mūsų vienas vairuotojas Leonas, kuris matomai buvo paimtas atsargai buvo tik kaip keleivis. Todėl ir toliau mes visi pažeidėme kelių vežimo saugumo taisykles ir iš jo nauda buvo tik tada kai galiausiai Grūdos kompanija dar kartą iš mūsų pasityčiojo atimdama gidę Jūratę ir pats Leonas jau turėjo organizuoti keleivių parvežimą, nes vietoj Jūratės gavome, kitą gide iš Klaipėdos, kurios net vardo neišgirdau ir ji nemokėjo nei anglų, nei lenkų kalbos ir kažin ar gerai suprato rusų kalbą ir apskritai neturi gebėjimo organizuoti ir vadovauti grupėms. Tas pasimatė, kai ši gidė turėjo mus apgyvendinti bendrabutyje prie Krokuvos ir ji nesugebėjo suprasti ko iš jos reikalavo registratūroje. Galiausiai aš su savo žmona anglų kalba perėmiau tvarkyti dokumentus, supildėme keleivių sąrašą su paso numeriais ir paaiškinome už ką jie turėjo pasirašyti. O tai iš esmės galėjo būti padarytą dar iki atvykstant į viešbutį. Ir tai dar galėčiau daug pasakoti, kokia netikusi šį kompanija, kuri taupo kiekvieną savo centą permetinėdama savo keleivius į kitų kompanijų autobusus, kad tuos išvežiotų į Klaipėda ar į Vilnių. Kuri savo planus keičia kas 10 min. ir verčia nerimauti keleivius. Šios kompanijos vairuotojai taip pat nėra patenkinti jos politika ir dėl to yra išvargę, nemandagūs, nepadeda įsikelti bagažo nes ir tada, kai tą reikia daryti pakeičiant keturis autobusus. Niekada daugiau gyvenime nekeliausiu su Grūda ir apskritai turizmo departamentas turėtų rimtai patikrinti visas autobusų turizmo kompanijas, dėl daromų pažeidimų, dėl prastos kokybės ir nustatyti tvarkas, kaip turėtų būti elgiamasi nelaimių atveju, kaip turėtų būti atlyginama žala, nes dabar sutartys rašomos taip, kad keleivis iš esmės nelabai ir gali pareikšti pretenziją atgauti pinigus. Esu labai nepatenkintas, ir šį atsiliepimą rašau dėl to, kad nenoriu, jog daugiau kas nors važiuotų su šią kompanija ir patirtų tai ką patyrėme mes. Kaip alternatyvą, geriau yra patiems organizuoti savo kelione su samdomais vairuotojais ir profesionaliais gidais ir važiuoti aplankyti tai ką norite pamatyti, o ne kad jus vežtų ten, kur gidai ar vairuotojai gauna nemokamus pietus ar kitą naudą už atvestas grupes.
Visiškai sutrinku su kiekvienu Raimondo parašytu žodžiu.Kelionė siaubinga, daugiau su Gruda nebekeliausiu ir tikrai nerekomenduosiu draugams.Kai vietoj to, kad pailsetumėm, džiaugtumeisi keliones akimirkomis ir lydėtų gera nuotaika, teko
nuolat netvintis, stresuoti, o kai kam ir liepi ašaras.Šios kelionės metu teko pakeisti 4 autobusus ir 2 gides.Laukiu iš Grūdos atsiprašymo ir kompensacijos už sugadintas atostogas, patirtus nemalonumus bei nepateisintus lūkesčius
Rūta 2018-07-11 11:10:05
Taip pat noriu pritarti savo nelaimingos kelionės kompanionams. Aš net neįsivaizdavau, kad kada gyvenime teks susimokėti pinigus, kad patirčiau tokį pragarą. Po pirmos dienos autostradoje ir nakties autobuse jaučiausi tragiškai - susirgau, laužė visą kūną, krėtė drebulys, apėmė nervinis išsekimas. Išgėriau vaistų ir 5 ryto viešbutyje nuėjau miegoti. Dėl siaubingos savijautos teko atsisakyti antros dienos programos ir laiką praleisti viešbutyje. Esu pakraupusi ir dėl to, kad šių incidentų metu nebuvo žmogiškai komunikuojama su keleiviais. Nei gidė, nei vairuotojai neteikė jokios konkrečios informacijos, paramos ar pagalbos. Vairuotojas Leonas, man ramiai praeinant pro šalį, kuomet autobusas stovėjo Lenkijos autostradoje be gyvybės ženklų, pasakė: „degsit čia, nereiks jums nė kalnų“. Tokios nepagarbos ir išsityčiojimo aš netoleruosiu. Laukiu Grūdos atsiprašymo ir kompensacijos.
Taip pat pritariu.Kelionė į Slovakiją 07.05_07.08 su Gruda buvo kaip pragaras žemėje.Jaučiausi kaip pagrobėjų įkaitė kai nežinai kas taves laukia.Vairuotojas Leonas visiškai bejausmis žmogus.Kai jam gidė Jūratė paskambino ir pasakė kad gelbėtojai parveža šlapia ir šoko busenos nukritusią moterį jų stovėjimo aikštelėje nebuvo (nors kitų agenturų autobusai stovėjo) autobusas atvažiavo tik grįžus grupei ir piktai pareikalavus gidei.Nesulaukiau jokio atsiprašymo.Kai paprašius ar galiu nueiti į tualetą persirengti buvo piktu tonu "tik paskubėk".Grūda atsakingai rinkitės darbuotojus.Ir tikiuos sulauksiu atsiprašymo...
Jolanta 2018-07-10 16:22:11
Pasirašau po kiekvienu Raimundo žodžiu. Pati baisiausia gyvenimo kelionė. Su grūda autobusu tikrai daugiau nekeliausiu. Pernai teko su Grūda vykti į Vokietiją, tai kaip dabar bėgome tekini per Krokuvą, tai taip pernai bėgome per Vroclavą. Tai tikriausiai Grūdos stilius.O gidai visada tikina, kad tai ne kelionės tikslas, o tik pravažiuojantis miestas. Taip, aš sutinku, kad pravažiuojantis miestas, bet reikia pagarbos turėti žmonėms, nes ne visų sveikatos leidžia bėgti maratoną, temstant, po nepažįstamą miestą su siaubu akyse, kad nepamesti savo grupės. Tai kokia čia galimybė pamatyti miestą? Gidė tempia grupę į Vavelį, nors visa grupė žino, kad Vavelis uždarytas. Pasityčiojimas. Grūda turėtų visų šios nelaimingos kelionės keleivių raštiškai ir viešai atsiprašyti ir pasiūlyti kompensaciją už visus vargus. O Turizmo departamentui pasidomėti reikėtų Grūdos autobusų kokybe (nesvarbu, kad jie nuomojami, bet vyksta tai į Grūdos keliones).
Gerb. ponia Inga, ar viešinami tik sėkmingų kelionių atsiliepimai anketose??? Manau galėtumėte paviešinti kelionės, , savaitgalis Slovakijos kalnuose" 20180705-08 anketų statistiką ir nuomones aišku jeigu tokios jus išvis pasiekė.
2018 06 08 - 19 GRŪDOS grupė keliavo maršrutu “Nepažinti Balkanai. Didysis turas “. Grupę lydėjo kelionės vadovas Giedrius Globys. Į kelionę vyko penkiolikos keliautojų grupė, kurie kelionės pabaigoje užpildė anketas. Iš penkiolikos gautų anketų, kelionės vadovo darbas įvertintas puikiai - dvylikoje, o dvejose- labai gerai. Aštuoniose anketose kelionė pranoko lūkesčius, keturiose - visiškai atitiko, trijose anketose - atitiko. Keliautojų komentaras:
Žibutė: „Puikus vadovas - labai profesionalus, turintis gerą jumoro jausmą, kantrus, pastabas pateikiantis labai subtiliai. Gavome daug įdomios informacijos, kuri pateikiama žaismingai, todėl sutelkia dėmesį. Nieko nereikalingo. Ir dar - vadovas - labai originali asmenybė. Puikiai parinkta programa važiuojant. “.
Danguolė: „Kelionės maršrutas įdomus, gido suteikta informacija informatyvi ir kokybiška, gidas Giedrius tikras profesionalas šioje darbinėje sferoje, kelionėje patirti įspūdžiai puikūs.“
Rita: „Kelionė labai įdomi, sklandi, turininga, įdomi. Labai profesionalūs dėmesingi vairuotojai, rūpestingas ir turtingu bagažu žinių gidas.“.
Vilija: „Visa kelionė įdomi, gerai organizuota. Ypač vadovo žinios, bendravimas. Norėčiau vėl keliauti su Giedriumi. Paslaugūs, bendraujantys vairuotojai Petras ir Juozas. Ačiū visiems prisidėjusiems dėl maloniai praleisto laiko.“
Keliautojų anketos su atsiliepimais saugomos centriniame GRŪDOS biure vienerius metus po kelio kelionės. GRŪDA dar kartą dėkoja už keliautojų nuomonę, mums ji labai svarbi, nes padeda pamatyti savo darbą Jūsų akimis, taisyti klaidas ir kurti naujus maršrutus. Daugiau informacijos rasite GRŪDOS tinklalapyje www.gruda.lt arba susisiekę su manimi, kelionės opratore, Inga Liškienė inga@gruda.lt
2018 07 06 - 08 GRŪDOS grupė keliavo maršrutu “Estijos salų grožis “. Grupę lydėjo kelionės vadovė Rasa Balčiūnaitė. Į kelionę vyko keturiasdešimt vieno keliautojo grupė, kurie kelionės pabaigoje užpildė anketas. Iš trisdešimt šešių gautų anketų (penkios neužpildytos), kelionės vadovo darbas įvertintas puikiai - dvidešimt septyniose; septyniose - labai gerai, dvejose - gerai. Dvejose anketose kelionė pranoko lūkesčius, dvidešimtyje - visiškai atitiko, keturiolikoje anketų - atitiko. Keliautojų komentaras:
Artūras: „Kelionė patiko, pamatėme labai daug įdomių lankytinų vietų. Taip pat patiko gidės rasos paruošta vietinio maisto ir gėrimų degustacija“.
Ramutė: „Išsamus gidės pasakojimas, įdomus žinių pateikimas apie šalį, salas. Ačiū labai. Šauni kelionė.“
Birutė: „Labai patiko gidė Rasa, kaip žmogus, kaip organizatorė, pasakojo įdomiai, išsamiai. Kad daugiau tokių gidų!!!“.
Turistė: „Puiku. Viskas labai patiko. Labai puiki vadovė Rasa. Daug sužinojome, pamatėme. Labai puikus maršrutas. Puikiai organizuota. Labai džiaugiuosi, kad vykau į šią kelionę. Esu laiminga.“
Virginija: „Viksa labai patiko, gerai organizuota. Labai patiko gidės rasos organizuotumas, šiltumas, supratimas. Labai patenkinta kelione. Ačiū.“
Oksana: „Labai dielis ačiū kelionės agentūrai „Grūda“, kad įgyvendina mūsų kelionės lūkesčius, sukuria tokį nuostabų kolektyvą kaip gidas, šiuo atveju Rasa, ir vairuotojus. Labai didelis ir nuoširdus ačiū Rasai už degustacija, suorganizuotą himno giedojimą ir savo atliktą darbą 10 balų. Ačiū!!!”
Keliautojų anketos su atsiliepimais saugomos centriniame GRŪDOS biure vienerius metus po kelio kelionės. GRŪDA dar kartą dėkoja už keliautojų nuomonę, mums ji labai svarbi, nes padeda pamatyti savo darbą Jūsų akimis, taisyti klaidas ir kurti naujus maršrutus. Daugiau informacijos rasite GRŪDOS tinklalapyje www.gruda.lt arba susisiekę su manimi, kelionės opratore, Živile Leitaite z.leitaite@gruda.lt
Raimundas 2018-07-09 13:08:07
2018 07 06 - 08 GRŪDOS grupė keliavo maršrutu“SAVAITGALIS BERLYNE“. Grupę lydėjo kelionės vadovė Danguolė Alionytė. Į kelionę vyko keturiasdešimt dviejų keliautojų grupė, kurie kelionės pabaigoje užpildė anketas. Iš trisdešimt penkių gautų anketų (septynios neužpildytos), kelionės vadovo darbas įvertintas puikiai - dvidešimt; devyniose - labai gerai, šešiose - gerai. Vairuotojų darbas dvidešimtyje anketų įvertintas puikiai, septyniose - labai gerai, aštuoniose - gerai. Dvejose anketose kelionė pranoko lūkesčius, penkiolikoje - visiškai atitiko, aštuoniolikoje anketų - atitiko. Keliautojų komentaras:
Snieguolė: „Intensyvi ir įspūdinga kelionė“.
Valda: „ Trumpa, intensyvi ir informatyvi kelionė. Puiku.“
Loreta: „Įdomi kelionė, labai informatyvi. Smagiai praleidome laiką.“
Gražina: „Puiki kelionė. Poznanė pranoko lūkesčius. Šauni vaodvė, puikūs vairuotojai.“
Keliautojų anketos su atsiliepimais saugomos centriniame GRŪDOS biure vienerius metus po kelio kelionės. GRŪDA dar kartą dėkoja už keliautojų nuomonę, mums ji labai svarbi, nes padeda pamatyti savo darbą Jūsų akimis, taisyti klaidas ir kurti naujus maršrutus. Daugiau informacijos rasite GRŪDOS tinklalapyje www.gruda.lt arba susisiekę su manimi, kelionės opratorė, Inga Liškienė inga@gruda.lt
Raimundas 2018-07-09 13:08:07
Papildant Raimundą, atvykus į Krokuvą po 8 valandos vakaro, per Krokuvos senamiestį prabėgome bėgte, nes kelionės planas svarbesnis negu turistas. Ir negana to, laimė, kad Raimundas turėjo telefone navigaciją, nes gidė turistus norėjo dar ir paklaidinti.
TĘSINYS Š. Kroatij... žodžiu, reiktų labiau savo darbą mylėt ir pasiruošt visiems gyvenimo atvejams. Vairuotojai nepatiko, lagaminų nekrovė, patys dėjomės, lietuviai 100 kartų šaunesni. Su Grūda keliausim ir toliau, tik tikimės geresnio organizuotumo ir pamatyti viską, kas buvo numatyta...
Birželio 23-30 d. Vykome į Š. Kroatiją (8d.). Kelionė prasidėjo ne kaip, Čekijoje sugedo autobusas (važiavome nuomotu iš Lenkijos autobusu, vairuotojai irgi lenkai), viešbutį šiaip ne taip pasiekėme, gidas informavo, kad ryte 10val. kitas autobusas bus, judėsime toliau... Deja, autobusas atvyko tik apie 13 val, tad jokių kalbų apie Liublianą, jos pamatyti nebebuvo laiko. Kurorte vairuotojai nežinojo, kur važiuoti, stovim, laukiam, gal po 10 min stovėjimo gidas informavo, kad laukiam, kol palydės mus į vietą. Nuvykus gavome žemėlapius ir turėjome susirasti savo namukus (gyvenome kempinge), sąlygos labai paprastos, lova, stalas ir dušas, na bet tarakonų ir pelių nebuvo, šiukšles išnešdavo kasdien, gyventi galima. Maistas skanus, ypač vakarienės, visko net neišragavome. Kempinge yra mini golfas, lauko tenisas, galima išsinuomoti dviračius (labai praverčia norint aplankyti Crikvenica, nes iki jos apie 5km), į kurortą ir iš jo veža ir traukinukas. Jūra arti, paplūdimys geras, gražūs pasivaikščiojimo takai. Nepaisant sąlygų, vaizdas atpirko viską. Papildomos ekskursijos patiko, tik Venecijoje norėjosi daugiau laiko, nes gidė Nada ekskursiją vedė 2 val., o mums liko tik viena valanda... Rovinjo miestuke patiko plaukimas laivu, pajautėm kroatišką dvasią, nes gidas nebuvo pasiruošęs netikėtumams, tad neturėjom nei muzikos, nei filmų (autobuse nebuvo usb...). Slovėnijoje tikrai verta aplankyti Postojnos urvus! Bendrai kelionė patiko, tik nesklandumai truputį gadino nuotaiką. Lyginant su buvusiomis gidėmis Olga ir Monika (su Grūda vykome jau 3 kartą), gidas Ralandas pasakojo mažiau, apie šalį beveik nieko, žodynėlį turėjom iš kelionės po p. Kroatiją, visas autobusas nusifotografavo
Vaidas 2018-06-22 17:45:11
Su Grūda keliauju pirmą kartą ir greičiausiai paskutinį.
Kelionės pradžia prasidėjo į prastesnes vietas nei buvo rezervuota.Kojoms vietos nebuvo visai.
Autobusas senas ir kaitinant saulei nepadeda nei kondicionierius.
Paskutinę kelionės Kroatijoje dieną buvome vedami į ekskursiją pliaupiant lietui, po Plitvicka nacionalinį parką. Nieko neparėmė, bet kiaurai sušlapome.
Gides darbas nepatiko, nes buvo pateikiama tik sausi faktai apie šalį, kurią galima susirasti internete.
Sėkmės Grūdai, bet aš asmeniškai su ja nebekeliausiu.
2018 06 16 - 06 23 maršrutu „Kroatija. Poilsis prie Adrijos jūros Centrinės Kroatijos Rivjeroje“ vyko 42 keliautojai. Atidžiai patikrinome visas kelionės pabaigoje turistų užpildytas anketas - kelionė įvertinta „puikiai“, „labai gerai“ ir „gerai“ taip pat ir kelionės vadovė, ir autobusas (anketos saugomos centriniame biure). Keliautojų atsiliepimuose buvo pasidžiaugta gausia informacija, įdomiais pasakojimais, maloniu bendravimu.
Užsisakydamas kelionę Jūs pats pasirinkote sėdimas vietas autobuse (5 AB vietos), tokias vietas ir gavote, jos yra nurodytos Jūsų pasirašytoje paslaugų teikimo sutartyje. Keliaujant į pietus vasaros metu vertėtų tikėtis šilto oro. Pagal sveikatos higienos normas kondicionuojamos patalpos ir lauko temperatūros skirtumas turi būti ne didesnis nei 8 laipsniai, tad tokia temperatūra ir buvo palaikoma autobuso salone.
Visos kelionės vykdomos pagal kelionės programą ir turizmo paslaugų teikimo sutarties sąlygas. Pagal šios kelionės programą, Plitvicos parkas yra lankomas priešpaskutinę kelionės dieną, pakeliui į Lietuvą, jau išsikrausčius iš kurorto. Į jokią kitą dieną šios ekskursijos perkelti neįmanoma - tai yra sustojimas grįžtant. Oro sąlygų numatyti ir jų keisti, deja, galimybių neturime. Bet Jūs turėjote galimybę nelankyti parko per lietų, laukti grupės autobuse.

Apgailestaujame, kad kelionė neatitiko Jūsų lūkesčių. Linkime puikaus lietuviško oro, daugiau pozityvumo ir smagių ateinančių kelionių!
Dalia ir Vale 2018-06-27 17:51:11
Šių metų birzelio 16 - 22 dieną vykome maršrutu ŠVEICARIJA - MONBLANAS-ITALIJA. Kelionė paliko puikų įspūdį. Ypač vaizdai nuo kalnų, Milano katedra, ir kitos įspūdingos vietos. Likome patenkinti gido Vytauto SIDARO darbu, puikiais vairuotojais Eimantu ir Kęstučiu, jų kultūringu aptarnavimu bei paslaugumu. Gidas VYTAUTAS Išsamiai pateikė informaciją, puikiai ją suderindamas su subtiliu jumoru. Esame dėkingos GRŪDAI uz puikiai organizuotą kelionę, linkime gerų turistų, nes pasitaiko visokių keliautojų, kurie amzinai yra kuo nors nepatenkinti. Išsakome ne tik savo asmenišką, bet ir daugumos nuomonę.
Ar rekomenduotumet sia kelione nepatyrusiems keliautojams?

Guliverio kelionės
Kelionių organizatorius

Veiklos sritys: autobusų, mikroautobusų nuoma; automobilių nuoma; kelionės; oro transportas, aviacija; pramogos ir poilsis.
UAB „Guliverio kelionės“ - sėkmingai dirbantis nuo 1997 m. ir vienas didžiausių Lietuvoje kelionių organizatorius. Pagrindinė UAB „Guliverio kelionės“ veikla – pažintinių, pažintinių-poilsinių kelionių organizavimas autobusu ir lėktuvu. Siūlome edukacines keliones pedagogams, keliones po Lietuvą, dalykines ir...
Kelionių akademija
Adresas: S. Žukausko g. 35, LT-09129 Vilnius.
Veiklos sritys: autobusų, mikroautobusų nuoma; kelionės; oro transportas, aviacija; pramogos ir poilsis.
Egzotinės, pažintinės ir poilsinės kelionės, kruizai. Siūlome didelį kelionių pasirinkimą internete. Atrenkame Jums tik gerus viešbučius ir kelionių pasiūlymus, organizuojame egzotines keliones su vadovu iš Lietuvos. Taupome Jūsų laiką ir pinigus, o Jums belieka mėgautis atostogomis be rūpesčių! Mes organizuojame...
Travel Planet
Adresas: Subačiaus g. 17-28, LT-01300 Vilnius.
Veiklos sritys: kelionės.
Pagrindinė Travel Planet veikla – egzotinių pažintinių ir poilsinių kelionių organizavimas. Travel Planet gimė iš noro pasidalinti savo kelionių patirtimi - į savo maršrutus įtraukiame mažiau turistų lankomas vietas ir patirtis. Mūsų pažintinės programos tikrai plačios - juk būtent pažinti kitas kultūras mes ir...
Kelionių panorama
Adresas: Vytenio g. 46, LT-03229 Vilnius.
UAB "KELIONIŲ PANORAMA" - kelionių agentūra, veiklą pradėjusi 1993 metais. Puikią reputaciją pelnėme nuoširdžiu ir kokybišku darbu, o patenkinti klientai tapo mūsų ilgalaikės sėkmės priežastimi. Kas met aptarnaujame iki 10 tūkst. klientų. Apklausos duomenimis 90 proc. klientų rekomenduotų mus savo draugams. Mes...
Topturas
Adresas: A. Jakšto g. 13, LT-01105 Vilnius.
Veiklos sritys: autobusų, mikroautobusų nuoma; draudimas; keleivių pervežimas; kelionės; oro transportas, aviacija; pramogos ir poilsis.
TOPTURAS” specializuojasi pažintinėse kelionėse po visą pasaulį, pateikdamas plačią kelionių pasirinkimo gamą nuo klasikinių iki turizmo rinkos naujienų: kelionės įvairių poreikių ir amžiaus keliautojams; slidinėjimo kelionės; naujametinės kelionės; pažintinės kelionės autobusu; pažintinės kelionės lėktuvu;...

Pristatytas "Galaxy A7" su triguba galine kamera
Pristatytas "Galaxy A7" su triguba galine kamera 09-24 17:57
"Samsung" pristatė vidutinės klasės išmanųjį "Galaxy A7" su triguba kamera ir 120 laipsnių apimančiu plataus kampo objektyvu. Anksčiau telefonus su trimis kameromis jau pristatė Kinijos "Huawei"...
Per metus eksportuotų ir importuotų prekių kainos augo 7,3%
Per metus eksportuotų ir importuotų prekių kainos augo 7,3% 09-24 17:44
Per metus (2018 m. liepos mėn., palyginti su 2017 m. liepos mėn.) eksportuotų ir importuotų prekių kainos padidėjo po 7,3%.
Finansų ministerija vidaus rinkoje pasiskolino 35 mln. Eur
Finansų ministerija vidaus rinkoje pasiskolino 35 mln. Eur 09-24 17:23
"Nasdaq" Vilniaus biržoje pirmadienį įvykusiame penkerių metų trukmės Vyriausybės vertybinių popierių (VVP) emisijos, iki kurios išpirkimo liko 1.785 dienos, papildymo aukcione obligacijų...

Kai susergate, Jūs..

Skoda