VZ.lt
Lietuvos įmonių katalogas: Vilnius, Kaunas, Klaipėda, Šiauliai, Panevėžys, Alytus.

Įmonės UAB Factris LT1 paskelbti pranešimai ir naujienos

Įmonės Factris LT1, UAB paskelbti pranešimai ir naujienos

Alternatyvaus verslo finansavimo pradininkas Lietuvoje
Gavo 50 mln. eurų investiciją – dalis atiteks Lietuvos įmonėms
2020-11-03 17:14

Lietuvoje veikianti tarptautinė faktoringo bendrovė „Factris“ gavo 50 mln. eurų finansavimą iš Nyderlandų turto valdytojos „Nationale Nederlanden Investment Partners“ (NNIP). Šie pinigai skirti suteikti finansavimą įmonėms Lietuvoje, Latvijoje ir Nyderlanduose.

„Džiaugiamės, kad šiuo neapibrėžtumų pilnu laikotarpiu mus, kaip patikimus partnerius, pasirenka itin stambus institucinis investuotojas. Šis finansavimas atveria naują puslapį mūsų istorijoje ir suteikia dar daugiau naudos verslui šalyse, kuriose veikiame. Tarp jų, žinoma, ir Lietuvoje. Nukreipsime lėšas tam, kad šiuo vis dar sunkiai prognozuojamu laikotarpiu suteiktume operatyvų ir dabar itin reikalingą sąskaitų finansavimą įmonėms“, – komentuoja „Factris Holding B.V.“ finansų vadovas Justas Šaltinis.

Anot jo, finansavimo pritraukimo procesas vyko viso karantino laikotarpiu, o prieš patikint 50 mln. eurų sumą, investuotojas atliko ne tik įmonės finansinių rezultatų ir portfelio kokybės patikrinimus, bet ir išsamius procedūrų auditus bei „Factris“ elektroninės platformos bandymus.

NNIP yra didžiausios Nyderlandų gyvybės draudimo įmonės „Nationale Nederlanden“ turto valdytojas, turintis 285 mlrd. eurų portfelį.

Tarp labiausiai paveiktų – eksportuojančios įmonės

Kaip vieną pandemijos pasekmių J. Šaltinis įvardija eksporto įmonių faktoringo portfelio kritimą. Lietuvoje veikiančios „Factris LT1“ bendrovės duomenimis, šiuo metu jis sudaro apie 33 proc. bendro portfelio, o pernai atitinkamu laikotarpiu – 45 proc.

„Matome, kad klientai vis dar kenčia dėl COVID-19 pasekmių užsienio rinkose. Karantino įvedimas paveikė didžiausias eksporto partneres, kai kurios buvo sustabdžiusios savo veiklą. Tad eksporto dalis portfelyje krenta. Tiesa, galima pasidžiaugti, kad eksporto kritimą iš dalies kompensuoja gerai suvaldyta viruso krizė Lietuvoje ir atsigaunantys vartotojų lūkesčiai, tą parodo ir didžiausią faktoringo portfelio dalį šiuo metu užimantis paslaugų sektorius (23 proc.).

Tiek smulkiam ir vidutiniam verslui, tiek didelėms įmonėms sąskaitų finansavimas su draudimu dabar itin reikalingas. Tikimės, mūsų galimybė pasiūlyti konkurencingos kainos ir draudimo sinergiją finansuojant sąskaitas padės klientams. Jie galės suteikti lankstesnes atsiskaitymo sąlygas savo užsakovams ir didinti pardavimus tiek užsienyje, tiek vystydami verslą šalies viduje. Verta paminėti, kad dėl bendro Nyderlanduose sudaryto draudimo poliso, kitaip nei kiti draudikai, mūsų draudimo partneris ir toliau sklandžiai teikia prekinio kredito draudimo limitus bei nemažina jau esamų limitų. Įmonės, taip pat ir nukentėjusios nuo COVID-19, gali pasinaudoti kompleksiniais apyvartinio kapitalo sprendimais – draustu ar nedraustu faktoringu, atvirkštiniu faktoringu bei kredito linija su INVEGA garantijomis ir galimybe susigrąžinti palūkanas“, – teigia J. Šaltinis.

Jis taip pat papildo, kad „Factris“ neseniai pristatė naują elektroninę platformą, kuri įmonėms leidžia gauti finansavimą bei administruoti finansuojamas sąskaitas dar paprasčiau ir efektyviau. „Šios platformos įdiegimas turėjo labai svarbų vaidmenį derantis ir bendradarbiaujant su investuotoju“, – sako J. Šaltinis.

Bendrovės duomenimis, šiemet iki liepos pabaigos buvo finansuota 9 580 sąskaitų, kurių vertė 45 mln. eurų.

Fintech bendrovė „Factris“ įkurta 2017 m. Amsterdame. 2019 m. sausį susijungė su pirmuoju Lietuvoje ne bankiniu sąskaitų finansuotoju „Debifo“. Šiuo metu įmonė savo paslaugas teikia Lietuvoje, Nyderlanduose ir Latvijoje. Artimiausi planai – plėstis į dar daugiau Europos Sąjungos šalių bei tapti didžiausiu ne bankinio faktoringo lyderiu Europoje.

Kiti FACTRIS LT1 pranešimai » Visi įmonių pranešimai »

Verslo naujienos, ekonomikos aktualijos, straipsniai

Baltijos šalių pirkėjų įpročiai: kaip perkame dovanas
Baltijos šalių pirkėjų įpročiai: kaip perkame dovanas 11-28 11:52
Tyrimas rodo, kad lietuviai, lyginant su kaimynais latviais ir estais, labiausiai yra linkę saugiai apsipirkti neišėję iš namų – kalėdinių dovanų jie šiemet ieškos internete.
Kinija paleido pirmąjį savarankiškai sukonstruotą atominį reaktorių
Kinija paleido pirmąjį savarankiškai sukonstruotą atominį reaktorių 11-28 11:52
Kinijos pirmasis savarankiškai sukonstruotas civilinis branduolinis reaktorius "Hualong One" penktadienį buvo prijungtas prie šalies elektros tinklų, Pekinui siekiant mažinti priklausomybę...
Irano prezidentas apkaltino "samdinį" Izraelį mokslininko nužudymu
Irano prezidentas apkaltino "samdinį" Izraelį mokslininko nužudymu 11-28 11:17
Irano prezidentas Hassanas Rouhani šeštadienį išvadino Izraelį Jungtinių Valstijų "samdiniu" ir apkaltino žydų valstybę iškilaus Teherano branduolinės programos mokslininko nužudymu per įvykdytą...
Kitos naujienos »

Prisijungti prie katalogo

Apklausa

Karantino metu Jūs:

Partneriai

Didneriai

Akcijų kainos

CBS 40,77 +3,63%
Pfizer 37,23 +1,92%
eBay 51,34 +1,76%
Adobe Systems 477,03 +1,48%
Macy's 10,85 -1,36%
Exxon Mobil 40,19 -1,52%
ConocoPhillips 42,78 -1,95%
Manchester United 15,79 -2,53%

Žaliavų kainos pasaulyje

Dyzelis 1,15 +2,68%
Benzinas 1,20 -2,44%
Dujos (JAV) 2,17 +13,02%
Varis 6713,81 +0,13%
Cukrus 0,61 +3,39%
Ryžiai 471,00 -7,10%
Nafta 44,91 +4,30%
Jautiena 4,42 -3,91%