VZ.lt
Lietuvos įmonių katalogas: Vilnius, Kaunas, Klaipėda, Šiauliai, Panevėžys, Alytus.

Įmonės UAB "Cortleksas" paskelbti pranešimai ir naujienos

Įmonės Cortleksas, UAB paskelbti pranešimai ir naujienos

Own your ownership
Baltarusių patirtis žengiant į Lietuvą - Verslo žinios (vz.lt)
2021-09-23 14:30

„Cortlex“, programinės įrangos vystymo užsakomųjų paslaugų bendrovė, įkurta 2015 m. Minske, plečiasi Vilniuje. Bendrovės atstovai pasakoja, kad steigiant biurą Lietuvoje teko praeiti sudėtingą bankų filtrą ir nelengvas migracijos procedūras. Bet didžiausias iššūkis įmonei esą buvo perprasti visai kitokią teisinę-mokestinę sistemą.

Maximas Golikovas, „Cortlex“ verslo partnerysčių vadovas, pasakoja, kad „Cortlex“ įkūrė 4 bendraminčiai (iš pradžių buvo 5, bet vienas netrukus pasitraukė) – Dmitrijus Dubovetsas, Mihailas Baleika, Vasilis Simanionakas ir Romanas Rimsha, kuris yra Lietuvos pilietis ir kelerius pastaruosius metus gyvena Vilniuje. Tai esą iš dalies lėmė ir plėtros kryptį. „Ilgai svarstėme galimas vietas. Lietuvą galop pasirinkome, nes pas klientus paprastai skrisdavome per Vilniaus oro uostą, tad miestas nebuvo visai svetimas“, – šypteli M. Golikovas.

„Istoriškai Baltarusijos įmonės linkusios atidaryti biurus JAV, nes tai didžiulė rinka, turinti daug potencialo. Iš artimesnių šalių įprastesnė plėtros kryptis yra Lenkija, nes baltarusius ir lenkus vienija ilga istorija, Baltarusijoje, ypač pasienio regionuose, yra daug lenkų ir atvirkščiai. Todėl daugeliui Lenkija skamba natūraliau nei kuri kita šalis. Bet mes visada stengiamės rasti savo kelią“, – paaiškina pašnekovas. Lietuva – pirma užsienio šalis, kurioje „Cortlex“ įsteigė biurą.

Komplikuota sistema

Pasak įmonės atstovo, didžiausias iššūkis buvo įsisavinti teisės aktų ir įvairių taisyklių skirtumus. Teisinė ir mokestinė sistema Lietuvoje esą visiškai kitokia nei Baltarusijoje.

„Daugybė teisės aktų veikia kitaip. Ir pajunti tai tik tada, kai pradedi verslo steigimo procedūrą. Mums labai padėjo šiuose reikaluose įgudę žmonės, kuriuos pasamdėme. Be jų būtų buvę itin sunku. Be to, prieš ateidami į Lietuvą, esame girdėję, kad mokesčiai čia yra kur kas didesni nei Baltarusijoje. Tai tiesa, ir mokestinė sistema yra kur kas kompleksiškesnė, tam reikia skirti daugiau resursų. Bet tas perėjimas nėra toks baisus, kaip iš pradžių atrodo“, – sako M. Golikovas. Be to, jis tikina, kad įmonė suprato rizikas ir iššūkius, buvo jiems pasiruošusi.

„Nuo pat pradžių žinojome, kad anksčiau ar vėliau teks dirbti su kitomis, labiau tarptautinių standartų mokestinėmis sistemomis nei ta, prie kurios esame pratę mūsų šalyje“, – priduria jis.

Kitas iššūkis buvo rasti banką, kuris sutiktų įmonei atidaryti sąskaitą – daugelis įtariai klausė „kodėl atidarote čia verslą, kodėl kuriate infrastruktūrą, ko siekiate“, ir t. t. Dėl kilmės šalies sudėtinga buvo ir steigėjų registracija.

„Mes buvome vieni pirmųjų, todėl kilo daug klausimų. Užtruko, kol viską paaiškinome ir kol mus patikrino. Dabar jau matome judėjimą, į Lietuvą ateina daugiau Baltarusijos įmonių, tad tikiuosi, kad procesas ilgainiui bus sustyguotas ir palengvės“, – sako pašnekovas. Jis priduria, kad sudėtingesnė mokestinė sistema turi ir privalumų – pavyzdžiui, Lietuvoje daugiau žmonių supranta skirtumą tarp atlyginimo prieš mokesčius ir į rankas, sąmoningiau ir kritiškiau žiūri į tai, kam naudojami jų sumokami mokesčiai. Baltarusijoje darbuotojams siūlomi atlyginimai esą paprastai nurodomi į rankas, ir retas suka sau galvą, kiek mokesčių sumoka, kaip veikia mokestinė sistema ar kokia yra visa darbo vietos kaina.

Šiemet – 20 žmonių

Kalbėdamas apie plėtrą, M. Golikovas užsimena, kad bendrovė nori kurti savotiškus klasterius — maždaug po 50 specialistų vienijančius savarankiškus biurus, kuriuose vyrautų bendra įmonės kultūra, bet ir savita atmosfera kiekviename iš jų.

„Minske jau pasiekėme 50 žmonių. Tai ir paskatino mus žvalgytis plėtros galimybių užsienyje. Dabar kelerius ateinančius metus daugiausia dėmesio skirsime plėtrai Vilniuje“, – teigia „Cortlex“ verslo partnerysčių vadovas.

Bendrovės biuras Vilniuje įsteigtas pernai. Jame šiuo metu dirba 5 žmonės. Per šiuos metus norima komandą išsiplėsti iki 20 specialistų. Bendrovė daugiausia ieško PHP, „JavaScript“ ir „.Net“ žinovų.

Lietuvoje klientų „Cortlex“ kol kas neturi ir planuoja koncentruotis į kitų Europos šalių klientų užduotis. Paklaustas, ar nesunku Lietuvoje rasti specialistų, bendrovės atstovas sako, kad Vilniuje jų yra mažiau nei Minske ar Varšuvoje, bet ir konkurencija dėl talentų mažesnė. Todėl trūkumas atrodo panašaus lygio, kaip ir Baltarusijoje ar Lenkijoje. Jis įsitikinęs, kad problemų dėl to nebus.

Dalinasi CEO pareigas

„Cortlex“ įkurta privačiomis steigėjų lėšomis ir veikia be išorinių investicijų. Įkūrėjai, anot M. Golikovo, tuo metu dirbo skirtingose kompanijose. Bet visi savo įmonėse matė kažką, su kuo nesutiko, todėl nutarė sudėti turėtus išteklius ir pradėti savo verslą – kitokios kultūros įmonę, kuri užtikrintų balansą tarp klientų ir darbuotojų interesų.

Įdomu tai, kad „Cortlex“ turi vadovą, kuris rūpinasi kasdieniais reikalais, o įkūrėjai dalinasi CEO pareigas pagal savo kompetencijų sritis ir kartu priima svarbius sprendimus. Jų balsavimo teisės vykdomojoje valdyboje paskirstytos po lygiai.

Baltarusių patirtis žengiant į Lietuvą: dideli mokesčiai ir sudėtinga teisinė sistema - Verslo žinios (vz.lt)

Kiti CORTLEKSAS pranešimai » Visi įmonių pranešimai »

Taip pat rekomenduojame

Galimybių arsenalas
Adresas: Graužupių g. 12C, LT-14187 Vilnius.
Veiklos sritys: darbo paieška, įdarbinimas; konsultacijų paslaugos; mokymo kursai; personalo atranka; psichologai, psichoterapeutai; tyrimai, ekspertizės.
UAB „Galimybių Arsenalas“ sėkmingai dirba nuo 2006 m. Įmonėje dirba trykštantys energija, entuziazmu, idėjomis, turintys didelę darbo patirtį profesionalūs psichologai. Savo klientams suteikiame ne tik žinias, galimybę jas panaudoti praktiškai, bet ir geros nuotaikos dozę. Tai ir yra mūsų sėkmės paslaptis. Mūsų...
Mažeika ir partneriai
Verslo valdymo partneriai

Adresas: Olimpiečių g. 1-49, LT-09235 Vilnius.
Veiklos sritys: konsultacijų paslaugos.
Esame efektyvios vadybos ir pokyčių įgyvendinimo profesionalai, turintys didesnę nei 10 metų vadovavimo tarptautinėms ir vietinio kapitalo skirtingų veiklų įmonėms bei jų padaliniams. Mūsų komandos tikslas – dirbant kartu su įmonių savininkais, vadovais išspręsti pačius sudėtingiausius verslo valdymo klausimus ir...
Elis Textile Service
Adresas: Jankiškių g. 52, LT-02300 Vilnius.
Veiklos sritys: darbo apranga; darbo sauga; higienos reikmenys; kita veikla; konsultacijų paslaugos; švaros, valymo paslaugos.
Elis Textile Service, UAB priklauso Elis įmonių grupei, kuri yra pirmaujanti Europoje tekstilės nuomos paslaugų teikėja. Elis veiklą vysto nuo 1883 m. ir šiuo metu siūlo tekstilės, higienos bei saugumo sprendimus 28 pasaulio šalyse. Elis Textile Service, UAB specializuojasi teikti kilimėlių, darbo drabužių nuomos...
Tęstinių mokymų centras
DaVinci 365 | PHRONESIS

Adresas: Savanorių pr. 1-149 (18 aukštas) „Helios City“, LT-03116 Vilnius.
Veiklos sritys: mokymo kursai; aukštesniojo ir profesinio mokymo įstaigos; aukštosios mokyklos, universitetai; institutai, moksliniai tyrimai; konsultacijų paslaugos; renginių organizavimas; tyrimai, ekspertizės.
TĘSTINIŲ MOKYMŲ CENTRAS – tai pirmoji tęstinių mokymų kompanija Lietuvoje, įkurta 2008 metais. Teikdami aukščiausios kokybės mokymų paslaugas, padedame žmonėms bei įmonėms kurti realius ir pamatuojamus pokyčius, išugdant reikiamus įgūdžius ir įpročius, kurie padeda įgyvendinti net ir ambicingiausius asmeninius bei...
Baltic Tours Group
Skrendu.lt, Lektuvubilietai.lt, Aero.lv

Adresas: Vašingtono a. 1-66, LT-01108 Vilnius.
Veiklos sritys: kelionės; konsultacijų paslaugos; oro transportas, aviacija; pramogos ir poilsis.
Baltic Tours Group, UAB – kelionių organizatorius ir lėktuvo bilietų platintojas, sėkmingai veikiantis nuo 1991 m. ir tęsiantis veiklą pandeminėmis aplinkybėmis. Įmonei priklauso registruoti prekės ženklai: poilsinių ir pažintinių kelionių rezervavimo sistema Baltictours.lt, atvykstamojo turizmo kelionių...

Verslo naujienos, ekonomikos aktualijos, straipsniai

Prezidentas Gitanas Nausėda apie Rekvizitai.lt tvaraus ir atsakingo verslo įvertinimą "TOP Įmonės" 2021
Prezidentas Gitanas Nausėda apie Rekvizitai.lt tvaraus ir atsakingo verslo įvertinimą "TOP Įmonės" 2021 10-08 13:42
Nors šiuo pandemijos laikotarpiu ne viena įmonė patyrė įvairiausių iššūkių, nemažai jų sugebėjo augti, kartais netgi rekordiškai. Rekvizitai.lt kiekvienais metais...
Startuolis "InRento" siūlys investuoti į NT nuomą Ispanijoje
Startuolis "InRento" siūlys investuoti į NT nuomą Ispanijoje 10-22 14:48
Sutelktinio investavimo į NT nuomos projektus platforma "InRento" pradeda siūlyti investicijas į trumpalaikės nuomos projektus Ispanijoje. Įmonės teigimu, investuotojai galės tikėtis apie 6–7%...
Kinija atsakė į J. Bideno žodžius: dėl Taivano jokių kompromisų nebus
Kinija atsakė į J. Bideno žodžius: dėl Taivano jokių kompromisų nebus 10-22 14:40
Kinija penktadienį pareiškė, kad nėra jokių kompromiso ar nuolaidų galimybių Taivano klausimu JAV prezidentui Joe Bidenui pasakius, kad Amerika yra įsipareigojusi ginti šią salą, jei ji būtų užpulta.
Kitos naujienos »

Prisijungti prie katalogo

Apklausa

Ar reiktų taikyti PVM lengvatą energijai?

Akcijų kainos

Hewlett-Packard 30,57 +6,93%
Ford 16,55 +3,18%
NVIDIA 226,92 +2,66%
Nike 162,18 +2,35%
Exxon Mobil 62,69 -1,82%
ConocoPhillips 74,59 -1,88%
General Electric 103,15 -2,69%
IBM 128,33 -9,56%

Žaliavų kainos pasaulyje

Nafta 83,87 +1,10%
Benzinas 2,24 -0,88%
Sidabras 23,99 -6,58%
Dyzelis 2,07 -2,82%
Auksas 1785,28 -1,25%
Kava 4,77 +6,00%
Cukrus 0,76 -5,00%
Dujos (JAV) 4,05 +6,86%