VZ.lt
Lietuvos įmonių katalogas: Vilnius, Kaunas, Klaipėda, Šiauliai, Panevėžys, Alytus.

Įmonės UAB "Atrankos" paskelbti pranešimai ir naujienos

Įmonės UAB "Atrankos" paskelbti pranešimai ir naujienos

Klaipėdos filialas

Profesionalus ir šiuolaikiškas žvilgsnis į Jūsų karjeros ir personalo paieškas.
Kaip įvertinti kandidatą, „nepasimaunant ant“ pirmojo įspūdžio?
2020-06-29 16:12

Kitais žodžiais tariant, kaip „neužkibti“ ant kandidatų charizmos arba mums patrauklių žmonių „kabliuko“?

Susižavėjimas arba dar kitaip simpatija, galima sakyti, yra stipriai susijusi su aureolės efektu (angl. halo effect), kai pagal vieną ar kelias teigiamas charakteristikas yra sprendžiama apie visą visumą. Kitaip tariant, susidarę teigiamą nuomonę pagal vieną kandidato savybę, likusio pokalbio metu nesąmoningai ieškome daugiau tai patvirtinančių elementų ir, žinoma, randame! Prisimenate atvejus, kai iš pradžių žmogus ypatingai patiko, buvome sužavėti, tačiau vėliau, darbinėje veikloje jis mus nuvylė. Kodėl taip atsitinka? Pateikiame kelis pavyzdžius:

  • Pirmiausia, mums patinka į mus panašūs žmonės. Tad ir kandidatas mums patinka, kai yra į mus panašus, kai sutampa mūsų vertybės, elgesio maniera, kai turi tokį patį kalbos žodyną ar požiūrio kampą. Tačiau atrankas vykdantis darbuotojas dėmesį turi atkreipti į tai pozicijai keliamus reikalavimus bei prisiminti komandą su kuria turės dirbti kandidatas.

  • Charizmatiški žmonės yra išraiškingi ir stiprūs. Jie atkreipia ir prikausto mūsų dėmesį. Dažniausiai jie pasižymi gera socialine orientacija, išskirtiniu žodynu, geba “nuskaityti” pašnekovą ir pokalbio metu laisvai interpretuoti bei improvizuoti. Jie puikiai atliepia į jausmus, todėl ir atrodo, kad puikiai susikalbame, kad jis mus supranta iš pusės žodžio.
  • Mus gali „apakinti“ tokie kandidatai, kurių išvaizda ir išorinis elgesys yra panašus į jau praeityje sutiktų žmonių, su kuriais turėjome itin sėkmingų sąjungų ir santykių.
  • Kandidatai, kurie prieš darbo pokalbį būna atlikę stiprius namų darbus, beveik visada sužavi darbdavius. Jie jau yra gerai susipažinę su įmonės specifika, jos kuriamais produktais ar paslaugomis, įsigilina ir susipažįsta su komandos sudėtimi.
  • Padaro įspūdį ir tie kandidatai, kurie yra labai gerai pasiruošę pokalbiui, turi atsakymus į visus klausimus apie savo darbinę patirtį, žino ko nori. Toks tvirtumas imponuoja ir gali rodyti, jog kandidatas yra stiprus bei patikimas.

Ką daryti, kad „pabėgtume“ nuo subjektyvaus vertinimo, kai pagal vieną ar kelias teigiamas, įspūdį padariusias, savybes pradedame spręsti apie geresnius kandidato darbo sugebėjimus bei kompetencijas?

Kad galėtume pasitikrinti ar esame objektyviame kelyje reikia savistabos.

  • Jeigu pastebime, kad pradedame viskam pritarti, žavėtis, galvoti, koks nuostabus žmogus ir net užmirštame, iš anksto surašytą, pozicijai keliamą kriterijų, sąrašą, tokiu momentu turime „save pagauti“ ir sustoti. Juk pavyzdžiui, negalime pagal malonų bendravimą ar asmenines simpatijas spręsti apie gebėjimą atlikti užduotis.
  • Rekomenduojama, kas vykdo atranką, neskubėti priimti sprendimo. Duokime sau laiko viską įsivertinti bei susirinkti papildomos informacijos, pavyzdžiui, iš buvusių darbdavių, paskirtų praktinių užduočių ar asmenybės, gebėjimų testų.

Panašūs patarimai galioja ir kandidatams dalyvaujantiems atrankos pokalbiuose. Kaip jiems „nepasimauti ant“ žavingo pirmojo darbdavio įspūdžio, jau kitame straipsnyje!

Gintė Žilinskienė

Atranka360 direktorė

Kiti ATRANKOS pranešimai » Visi įmonių pranešimai »

Taip pat rekomenduojame

Nermeka
PERSONALO PAIEŠKA IR ATRANKA

Adresas: Vasaros g. 24, LT-68110 Marijampolė.
Veiklos sritys: darbo paieška, įdarbinimas.
HireLabas Grupė – tai tarptautinė įmonių grupė, turinti padalinius Lietuvoje, Vokietijoje, Ukrainoje ir Lenkijoje. Šiuolaikiškai žiūrime į darbo rinką ir siūlome patogiausius žmogiškųjų išteklių valdymo sprendimus, atitinkančius naujausias darbo rinkos tendencijas. Visi sutinka, jog darbuotojas yra didžiausia...
Atrankos
Atranka360

Adresas: Lvovo g. 105A, Park Town verslo centras, II aukštas, LT-08104 Vilnius.
Veiklos sritys: darbo paieška, įdarbinimas; konsultacijų paslaugos; personalo atranka; psichologai, psichoterapeutai.
Daugiau apie mus kviečiame skaityti: http://www.atranka360.lt Atranka360 – personalo paieškos ir atrankos kompanija, taikliai ir betarpiškai padedanti verslui pritraukti tinkamiausius specialistus ir vadovus visoje Lietuvoje. Visos mūsų atrankų specialistės pasižymi giliomis psichologijos ir verslo žiniomis bei...
TS GROUP [BUSINESS-LINK]
BUSINESS LINK - DARBAS VEŽĖJAMS

Adresas: Radvilėnų pl. 1B, LT-50264 Kaunas.
Veiklos sritys: darbo paieška, įdarbinimas; konsultacijų paslaugos; personalo atranka; tarpininkavimas.
Business-Link - transporto verslo praktikai iš Lietuvos ir Belgijos, sukaupę per 10 metų patirtį šioje srityje. Mes padedame kurti patikimus ir ilgalaikius ryšius tarp skirtingų šalių ir kultūrų įmonių. Business-Link teikia tokias paslaugas kaip: Vežėjų paieška (darbas su Vakarų Europos transporto įmonėmis, darbo...
Soprana Personnel International, UAB
Personalo paieška ir atranka Jūsų verslui!

Adresas: H. Manto g. 22-416 (Herkaus galerija 4 a.), LT-92445 Klaipėda.
Veiklos sritys: personalo atranka; darbo paieška, įdarbinimas; kita veikla; konsultacijų paslaugos; mokymo kursai.
Didžiausią vertę įmonėms sukuria žmonės. Šiandien kompanijų vadovai susiduria su iššūkiais: kaip laimėti kovą dėl talentų? Jau 12 metų Lietuvoje veikianti skandinaviško kapitalo įmonė, tarptautinė personalo valdymo ir atrankų kompanija „Soprana Personnel International“ žino patikimus metodus, kaip rasti ir...
Galimybių Arsenalas
Adresas: Graužupių g. 12C, LT-14187 Vilnius.
Veiklos sritys: mokymo kursai; darbo paieška, įdarbinimas; kita veikla; konsultacijų paslaugos; personalo atranka; psichologai, psichoterapeutai; tyrimai, ekspertizės.
UAB „Galimybių Arsenalas“ sėkmingai dirba nuo 2006 m. Įmonėje dirba trykštantys energija, entuziazmu, idėjomis, turintys didelę darbo patirtį profesionalūs psichologai. Savo klientams suteikiame ne tik žinias, galimybę jas panaudoti praktiškai, bet ir geros nuotaikos dozę. Tai ir yra mūsų sėkmės paslaptis. Mūsų...

Verslo naujienos, ekonomikos aktualijos, straipsniai

Nusipelniusiems savo šaliai – valstybiniai apdovanojimai
Nusipelniusiems savo šaliai – valstybiniai apdovanojimai 07-06 12:43
Prezidentas Gitanas Nausėda Liepos 6-osios – Valstybės (Karaliaus Mindaugo karūnavimo) ir Tautiškos giesmės dienos proga už nuopelnus Lietuvos Respublikai ir už jos vardo garsinimą pasaulyje...
Turistinės kelionės į dalį Balkanų tampa rizikingomis arba keliančiomis sunkumų
Turistinės kelionės į dalį Balkanų tampa rizikingomis arba keliančiomis sunkumų 07-06 11:53
Daugumai Balkanų valstybių pastarosiomis savaitėmis fiksuojant naujų susirgimų COVID-19 augimą, turistinės kelionės į didžiąją dalį šio regiono šalių tampa rizikingomis sveikatai arba keliančiomis...
Izraelis smogė "Hamas" po raketų atakos iš Gazos Ruožo
Izraelis smogė "Hamas" po raketų atakos iš Gazos Ruožo 07-06 11:37
Izraelio aviacija sekmadienio vakarą smogė Gazos Ruožą kontroliuojančio islamistų judėjimo "Hamas" objektams, pranešė palestiniečių saugumo šaltinis.
Kitos naujienos »

Prisijungti prie katalogo

Apklausa

Ar dar jaučiate karantino pasekmes?

Partneriai

Didneriai

Akcijų kainos

Xerox 15,73 +3,83%
CBS 40,77 +3,63%
Macy's 6,80 +3,34%
Manchester United 16,22 +2,98%
FedEx 155,48 -0,75%
Avon 5,60 -0,88%
Cisco 45,63 -0,93%
Facebook 233,42 -1,74%

Žaliavų kainos pasaulyje

Sidabras 16,26 +7,90%
Nafta 40,65 +2,08%
Ryžiai 510,00 -9,57%
Dyzelis 0,89 +1,14%
Kava 3,30 -3,23%
Varis 5239,83 +3,60%
Auksas 1715,91 +1,95%
Vištiena 1,52 +19,69%