VZ.lt
Lietuvos įmonių katalogas: Vilnius, Kaunas, Klaipėda, Šiauliai, Panevėžys, Alytus.

Įmonės UAB "Atrankos" paskelbti pranešimai ir naujienos

Įmonės UAB "Atrankos" paskelbti pranešimai ir naujienos

Klaipėdos filialas

Profesionalus ir šiuolaikiškas žvilgsnis į Jūsų karjeros ir personalo paieškas.
Gintė Žilinskienė: mąstanti širdimi, jaučianti protu
2019-01-22 16:18

Publikuota: 2015-03-28

Informacijos šaltinis Vakarų ekspresas: https://bit.ly/2RZOdVz

Kovą, pavasario pradžią, dedikavome Moteriai. Kalbėjomės apie jos laimę. Be ditirambų ir patoso. Kaip pavasaris - tyliai, paprastai - paskleidžia savo paskirtį, taip ir ji: mylėdama atranda savo laisvę ir saugumą. Kas pavasarį daro tokį laimingą, kad jis skleidžiasi žiedais? Tikriausiai tas pats, kas ir žmogų - moterį, vyrą: Dievo duotas troškimas išreikšti save, prikelti ir pratęsti tai, kas baigėsi rudenį, parodyti, jog viskas yra amžina.

Šiandien apie moters laimę kalbamės su laiminga moterimi Ginte Žilinskiene. Ji - keturių vaikų mama. Išsilavinusi, dirbanti, nuolat besimokanti. Šokanti, sportuojanti. Prieš 19 metų ištekėjusi už savo pirmosios meilės, kurią sutiko būdama 15-os. Moteris, mąstanti širdimi, jaučianti protu, vertinanti dabarties akimirkas, visokią save ir kiekvieną kitokį žmogų.

Darbas

Ginte, pirmiausiai papasakokite apie savo profesiją ir sukauptą darbo patirtį.

Esu organizacijų psichologė. Vadovauju praėjusią vasarą Klaipėdoje įkurtai personalo atrankos kompanijai „Atranka 360“. Esu viena iš jos kūrėjų. Mano sritis - darbuotojų paieška, atranka, vertinimas, įmonių vadovų konsultavimas, personalo mokymai, klientų aptarnavimo standarto įgyvendinimo projektai ir panašiai. Šį darbą dirbu jau 12 metų.

Kodėl pasirinkote tokią profesiją?

Nebuvo sunku pasirinkti, jaučiau pašaukimą. Apsisprendžiau dar vidurinėje mokykloje, dešimtoje klasėje. Domėjausi psichologija, todėl baigiau edukologijos bakalauro studijas Klaipėdos universitete, vėliau pratęsiau organizacijų psichologijos magistro studijas Vytauto Didžiojo universitete. Baigusi mokslus, pagal įgytą specialybę dirbau keletame personalo kompanijų, taip pat dėsčiau universitete bendravimo psichologijos, kritinių situacijų valdymo, vadovo etikos disciplinas.

Ar sutiktumėte su mintimi, jog mokydami kitus - patys mokomės, arba gydydami - gydomės?

Šiuose žodžiuose yra tiesos.

Kokias savo „ligas“ gydotės gilindamasi į žmogaus psichologiją?

Negaliu sakyti, jog esu persirgusi visomis „ligomis“, kuriomis domiuosi kaip savo profesijos atstovė. Viena vertus, neįmanoma išgyventi asmeniškai visų egzistuojančių problemų, kita vertus, nemanau, kad tai būtina: sveiko žmogaus žvilgsnis, žinios, įžvalgos taip pat labai praverčia, - šypsosi. - Aš labai mėgstu bendrauti iš prigimties, ne todėl, kad mokiausi bendravimo psichologijos. Man darbas yra kartu ir pomėgis. Taip pat turiu būrį draugų, su kuriais bendravimą išsaugojau nuo pat vaikystės.

Kur jūs užaugote?

Gimiau ir užaugau Klaipėdoje, Debreceno rajone, mokiausi Martyno Mažvydo mokykloje. Turiu nuostabiausius, mane mylinčius tėvelius ir vyresnę seserį.

Atsparumas

Aktualus šiuolaikinei moteriai klausimas: kaip ugdytis emocinį atsparumą?

Man emocinį atsparumą padeda ugdytis klasikinės psichologijos žinios ir Rytų filosofijos išmintis.

Kaip tai apibūdintumėte vienu sakiniu?

Trumpai apibūdinčiau posakiu „Nedaryk kitam to, ko nenori, kad tau darytų„.

O jeigu kiti su jumis pasielgia nesilaikydami teisingų principų?

Stengiuosi išlikti rami. Stengiuosi sąmoningai sutelkti dėmesį į tuos dalykus, kurie iš tiesų man svarbūs. Be abejo, gyvenime tenka susidurti su įvairiais žmonėmis, patirti nemalonių situacijų, kyla konfliktų. Tokiais atvejais klausiu savęs: ar tai išties taip svarbu, kad prarasčiau pusiausvyrą, išsimuščiau iš vėžių? Jeigu pavyksta išlaikyti vidinę ramybę - vadinasi, manęs šios aplinkybės nenugalėjo. Jeigu ne, vadinasi, dar reikia padirbėti su savimi, su savo silpnybėmis, vadinasi, dar yra kur tobulėti, - šypsosi. - Mintys ir jausmai visada kyla iš tavęs paties, ne iš kitų.

Ramybė

Kas jums teikia dvasios ramybę?

Visų svarbių gyvenimo aspektų harmonija. Vaikai, namų aplinka, savęs suvokimas ir vertinimas, draugystė, partnerystė, meilė šalia esančiam žmogui. Taip pat tikėjimas. Savimi, kitais, aukštesnėmis jėgomis, tuo, kad sunkumai praeis ir viskas pasikeis į gera. Visada reikia tikėti, turėti viltį.

Dvasios ramybė yra ir nuolatinis asmeninis darbas su savimi. Aš nuolat jį dirbu.

Kas jums padeda atgauti pusiausvyrą ištikus nesėkmei?

Visa tai, ką minėjau, labiausiai - tikėjimas, o greitoji pagalba - tai pokalbis su tikru draugu. Man tai pirmiausiai yra mano vyras. Taip pat fizinė veikla, rutina. Pavyzdžiui, pravartu susitvarkyti spintą - dviguba nauda: ir dėmesį nukreipia nuo neigiamų minčių, ir daiktus lengviau randi, - juokiasi.

Grožis ir sveikata

Patarkite moterims, kaip kasdien palaikyti gerą fizinį tonusą?

Pirmiausiai reikia to norėti. O tam, kad panorėtum, labai gerai yra pajusti skirtumą tarp blogos savijautos ir geros. Kai „paragauji“, ką reiškia tas geras fizinis tonusas, tai blogo nebenori. Atsiranda poreikis. Aš sportuoju dukart per savaitę: vieną dieną einu į pilateso mankštos užsiėmimus, kitą kartą - į zumbos šokius. Po treniruočių išeinu kaip ant sparnų. Dabar ketiname pilatesą lankyti abi su 7 metų dukra, kad galėtume ir pajudėti, ir kartu pabūti. Su vyresniąja jau kurį laiką lankome zumbą. Stipriname ryšį...

Turint 4 vaikus, kiekvienam atskirai skirti dėmesio iš tiesų sudėtinga...

Taip, tai nėra paprasta, o vaikams jis reikalingas kiekvienam atskirai, ir mes tai puikiai suprantame, todėl kiek įmanydami stengiamės. Kaip mums sekasi - reikėtų vaikų paklausti, - šypsosi.

Kiek trunka jūsų darbo diena?

Dabar, įmonės kūrimosi pradžioje, ilgai: po 10-11 valandų per dieną. Bet aš žinau, jog tai laikinas etapas. Norėčiau, kad ateityje darbas truktų trumpiau, iki 16 valandos būtų idealu.

Nepasvajojate išvis nedirbti?

Ne, tokios svajonės neturiu. Man patinka dirbti, nes tai veikla, kuri yra ir mano hobis, ir saviraiška.

Vienoms moterims padeda genai, kitoms tenka įdėti daugiau pastangų. Ar esate save išbandžiusi dietomis ir panašiais dalykais?

Niekada. Nesu iš tų moterų, kurioms nerūpi išvaizda arba kurioms nereikia dėti pastangų, bet dietomis netikiu, nes jos neduoda ilgalaikių rezultatų. Man nesinori savęs „sprausti į rėmus“, atsisakyti skanėstų...

Ar turite sveiko gyvenimo būdo koncepciją, žinote, kaip „teisingai“ valgyti?

Žinoma, norisi to sveiko, kokybiško maisto, bet mano gyvenimo būdas, tempas riboja tokias galimybes. Pastangos, sakyčiau, banguoja. Būna etapų, kai labiau pasistengiu, bet būna, kad tam visai neskiriu dėmesio. Mano vyras - tikras gurmanas, jis labai rūpinasi kokybiška mityba. Jiedu su sūnumi karaliauja virtuvėje, eksperimentuoja... Mes labai skatiname vaikus gaminti savarankiškai, džiaugiamės jų kulinariniais bandymais, kad ir kokie jie būtų.

O kiek laiko jūs pati praleidžiate virtuvėje?

Tai ne mano pomėgis, - šypsosi. - Šiuo metu aš per daug dirbu, kad grįžusi vakare namo laiką leisčiau virtuvėje. Verčiau jį skiriu vaikams, vyrui. Visko neįmanoma suspėti. Nesu tobula mama, pasitinkanti vaikus su karšta vakariene...

O kas tuomet jus pasitinka su vakariene?

Auklė Virginija.

Kaip judu su vyru ilsitės, atostogaujate?

Gaudome kiekvieną laisvą minutę, kad galėtume atitrūkti ir pabūti kartu. Pavyzdžiui, išvykstame romantiškam savaitgaliui.

Santykiai

Kas yra „tinkamas vyras“?

Tai žmogus, su kuriuo tave vienija bendras požiūris į svarbiausius dalykus. Gali nesutapti charakteriai, temperamentas, interesai, tai nėra blogai, bet tikrai būtinos bendros vertybės, tolerancija skirtybėms. Būtent skirtybės, kitoniškumas leidžia praturtinti vienam kitą, tobulinti. Ne priekaištai, kontrolė, įsakymai.

Mylėti galima tik atvira širdimi, o ne reikalaujant - „tu privalai“. Besąlygiška meilė, išmintis, blaivus protas - ši trejybė labai reikalinga šeimoje.

O pasiaukojimas dėl šeimyninės darnos?

Nemanau, jog reikia aukotis, tai prie darnos nepriveda. Jeigu nuolat aukojiesi, tai tampa skola ir našta kitam žmogui, o tau pačiam - nuoskauda ir nusivylimu. Būna, kad po 20 metų žmogus priekaištauja: „Aš tau viską paaukojau“ - vyrui arba vaikams. Betgi tu pats taip pasirinkai...

Žinoma, būna situacijų, kai tenka savo interesus atidėti atsižvelgus į realybę. Tu neprivalai to daryti, bet pasvėręs, pasvarstęs, atsižvelgęs, jausdamas atsakomybę, pats priimi tokį sprendimą. Šeimoje, kur nesi vienas, kur kartu gyvena skirtingos asmenybės su skirtingais poreikiais, tai neišvengiama. Bet čia reikia ne pasiaukojimo, o blaivaus proto.

Kaip išsaugoti meilę ir išlaikyti vyrą šalia savęs visą gyvenimą?

Nereikia specialiai laikyti. Tiek, kiek jam bus gera su tavim, tiek jis ir bus šalia.

O kaip žiūrite į visokias „moteriškas gudrybes“, kurias pateikia moterų žurnalai?

Na, neatmesčiau kategoriškai, - šypsosi, - galbūt jas irgi verta žinoti.

Kur vienišai moteriai atrasti tą vienintelę, tikrąją meilę?

Nesu ekspertė šioje srityje, - juokiasi, - nes mano dabartinė meilė tęsiasi jau 23 metus, ji pirmoji ir vienintelė.

Meilė

Kaip jūs suprantate žodžius „mylėti save“?

Iš tiesų sunkus, painus klausimas. Sunkus todėl, kad vienareikšmiško atsakymo nėra. Tai nuolatinės aukso vidurio paieškos - nuolatinis mokymosi procesas. Meilė sau būtina, bet neperlenkiant lazdos. Tai tarsi svarstyklės: lėkštelė neturi nuslysti nė į vieną pusę. Jeigu mylėsi vien tik save - negausi atsako, jeigu negausi atsako - negalėsi mylėti savęs. Viskas susiję. Rizikinga meilę paversti egoizmu, savo interesus iškelti virš kito. Meilė vis dėlto yra kai kas tyra ir atvira.

Kalbuosi su nuostabia ir laiminga moterimi. Bet yra daug nuostabių moterų, kurios nėra laimingos ir nemyli savęs. Kas su jomis ne taip?

Mylėti save išmokstame šeimoje, iš tėvų, būdami vaikai. Jeigu žmogus tos meilės negavo iš savo tėvų, jis tikriausiai jausis vienas ir vienišas, nes jis nemoka mylėti savęs, o tai reiškia - ir kitų. Jis nesąmoningai vykdo šią vienatvės programą, „paleistą“ dar vaikystėje: būti vienam ir vienišam, nemylimam kitų. Tuomet lieka vienintelė išeitis: išmokti to pačiam. Sąmoningai. Pačiam pakeisti suprogramuotas mąstymo schemas ir savo gyvenimo scenarijų.

Iš ko mokytis?

Iš knygų, iš kursų, iš protingų žmonių, kurie gali padėti susigaudyti savyje, pažinti save, išsipainioti... Nes gali būti, jog vieniša moteris, kuri guodžiasi, jog nėra pasaulyje jai tinkamo partnerio, iš tiesų nenori atsisakyti savo vienatvės. Būti dviese - reiškia susisaistyti, dalintis, ieškoti kompromisų, priimti bendrus sprendimus. Gal ji giliai širdyje to nenori, bijo, vengia. Todėl pirmiausiai verta žinoti, ko iš tiesų aš nenoriu ir ko trokštu visa širdimi.

Laimė

Kaip savo gyvenimą įsivaizduojate ateityje?

Tikiuosi, jog tai bus laikas, kai galėsiu mėgautis šiandienos darbo, investuoto laiko ir pastangų rezultatais. Dabar tik pirmi naujos įmonės metai, daug ką reikia nuveikti - ne tik padaryti tiesioginius darbus, bet ir sukurti ilgalaikę sistemą, kuri vėliau veiktų pati. Tam reikalingas įdirbis.

Ateityje save įsivaizduoju prie didelio šeimos stalo. Mes su vyru laukiame atvykstančių vaikų su savo šeimomis... Gera susitikti, gera būti visiems kartu. Tai svarbiausia. Manau, jog reikės didelio stalo: turėtų tilpti mažiausiai 20 asmenų, nes mūsų vaikai sako, jog taip pat norėtų turėti gausias šeimas...

Ginte, jūs daug dirbate, bet netapatinate savęs su darbu. Turite keturias atžalas, tačiau netapatinate savęs tik su vaikais. Reziumuokite: kas yra moters laimė?

Aš stengiuosi nesitapatinti su viena sritimi sąmoningai. Tai negerai - ar tai būtų darbas, ar namai. O kas, jeigu šioje vienintelėje srityje ištiks katastrofa? Man laimė yra balansas tarp visų jos sudedamųjų dalių. O šį balansą galiu susikurti tik pati.

Jei turite klausimų dėl personalo paieškos ir atrankos, kviečiame susisiekti: info@atranka360.lt arba tel. 863833360.

Plačiau apie mus: www.atranka360.lt

Kiti ATRANKOS pranešimai » Visi įmonių pranešimai »

Taip pat rekomenduojame

Nermeka
DARBUOTOJŲ NUOMA

Adresas: Vasaros g. 24, 3-ias aukštas, LT-68110 Marijampolė.
Veiklos sritys: darbo paieška, įdarbinimas.
HireLabas – tai šiuolaikiška įdarbinimo agentūra siūlanti lengviausius žmogiškųjų išteklių valdymo sprendimus, atitinkančius naujausias darbo rinkos tendencijas. Visi sutinka, jog darbuotojas yra didžiausia vertybė, tačiau personalo atranka atima daugybę laiko, todėl mūsų tikslas yra sutaupyti klientų resursus...
Atrankos
Atranka360

Adresas: V. Gerulaičio g. 1, Technopolis, Alfa, I aukštas, LT-08200 Vilnius.
Veiklos sritys: darbo paieška, įdarbinimas; konsultacijų paslaugos; personalo atranka; psichologai, psichoterapeutai.
Daugiau apie mus kviečiame skaityti: http://www.atranka360.lt Atranka360 – personalo paieškos ir atrankos kompanija, taikliai ir betarpiškai padedanti verslui pritraukti tinkamiausius specialistus ir vadovus visoje Lietuvoje. Visos mūsų atrankų specialistės pasižymi giliomis psichologijos ir verslo žiniomis bei...
TS GROUP [BUSINESS-LINK]
BUSINESS LINK - DARBAS VEŽĖJAMS

Adresas: Radvilėnų pl. 1B, LT-50264 Kaunas.
Veiklos sritys: darbo paieška, įdarbinimas; konsultacijų paslaugos; personalo atranka; tarpininkavimas.
Business-Link - transporto verslo praktikai iš Lietuvos ir Belgijos, sukaupę per 10 metų patirtį šioje srityje. Mes padedame kurti patikimus ir ilgalaikius ryšius tarp skirtingų šalių ir kultūrų įmonių. Business-Link teikia tokias paslaugas kaip: Vežėjų paieška (darbas su Vakarų Europos transporto įmonėmis, darbo...
Soprana Personnel International, UAB
Personalo paieška ir atranka Jūsų verslui!

Adresas: Gedimino pr. 50, LT-01110 Vilnius.
Veiklos sritys: darbo paieška, įdarbinimas; kita veikla; konsultacijų paslaugos; mokymo kursai; personalo atranka.
Soprana Personnel International - skandinaviško kapitalo įmonė, užsiimanti personalo atranka ir paieška bei valdymo sprendimais. PAGRINDINĖS MŪSŲ VEIKLOS KRYPTYS: Specialistų atranka, Vadovų atranka, Skubi pagalba personalo atrankai Kandidatų srauto užtikrinimas įmonėms Didžiausią patirtį esame sukaupę...
Galimybių Arsenalas
Adresas: Laisvės pr. 60-600, LT-05120 Vilnius.
Veiklos sritys: darbo paieška, įdarbinimas; kita veikla; konsultacijų paslaugos; mokymo kursai; personalo atranka; psichologai, psichoterapeutai; tyrimai, ekspertizės.
UAB „Galimybių Arsenalas“ sėkmingai dirba nuo 2006 m. Įmonėje dirba trykštantys energija, entuziazmu, idėjomis, turintys didelę darbo patirtį profesionalūs psichologai. Savo klientams suteikiame ne tik žinias, galimybę jas panaudoti praktiškai, bet ir geros nuotaikos dozę. Tai ir yra mūsų sėkmės paslaptis. Mūsų...

Verslo naujienos, ekonomikos aktualijos, straipsniai

Jau galite sužinoti ar statybos įmonėse dirba Statybininko korteles turintys darbininkai
Jau galite sužinoti ar statybos įmonėse dirba Statybininko korteles turintys darbininkai 06-20 19:05
Nuo šiol mūsų portale galėsite ne tik rasti informaciją apie statybos sektoriaus įmonių apyvartą, vidutinį atlyginimą ar darbuotojų skaičių, bet ir sužinoti ar įmonėje dirba darbininkai su...
Nustatė vaistų rūšis, kurios didina riziką susirgti demencija
Nustatė vaistų rūšis, kurios didina riziką susirgti demencija 06-25 19:22
Na, pirmiausia neišsigąskite, net jeigu naudojate antidepresantus — jie yra įvardijami tarp vaistų, kuriuos ilgainiui vartojant gali išsivystyti silpnaprotystė. Britų mokslininkai, ilgai ieškoję...
Gruzijos viešbučiai rusų atsiveš autobusais
Gruzijos viešbučiai rusų atsiveš autobusais 06-25 17:55
Rusijai nuo liepos 8 d. uždraudus skrydžius į Gruziją, Gruzijos viešbučių ir restoranų asociacijos vadovas Shalva Alaverdashvili siūlo iš Baku, Jerevano ir Turkijos Trabzono oro uostų paleisti...
Kitos naujienos »

Prisijungti prie katalogo

Apklausa

Kur atostogausite šią vasarą?

Partneriai

Didneriai

Akcijų kainos

Western Digital 41,03 +2,47%
Twitter 35,58 +1,60%
Colgate-Palmolive 73,97 +1,40%
Oracle 56,74 +1,10%
Nokia 5,04 -2,33%
FedEx 160,90 -2,69%
Kraft Heinz Co 30,52 -3,05%
Harley-Davidson 35,30 -3,66%

Žaliavų kainos pasaulyje

Ryžiai 409,00 -0,97%
Cukrus 0,58 -1,69%
Sidabras 14,66 -2,66%
Kava 2,66 -0,37%
Benzinas 1,92 -5,88%
Varis 6017,90 -6,53%
Anglis 82,32 -5,13%
Nafta 57,43 +1,38%