VZ.lt
Lietuvos įmonių katalogas: Vilnius, Kaunas, Klaipėda, Šiauliai, Panevėžys, Alytus.

Įmonės UAB "Atrankos" paskelbti pranešimai ir naujienos

Įmonės Atrankos, UAB paskelbti pranešimai ir naujienos

Profesionalus ir šiuolaikiškas žvilgsnis į Jūsų karjeros ir personalo paieškas.
Storytelling: kaip paprastai papasakoti gerą istoriją?
2019-10-10 12:24

Mūsų šūkis – niekada nenustok MOKYTIS! Todėl stengiamės dalyvauti visuose geriausiuose renginiuose, iš kurių galime parsinešti „šviežių“ naujienų! Praėjusią savaitę dalyvavome konferencijoje “Business Tools 2018”, kurioje pranešėjai siūlė praktinius būdus, kaip iš esmės palengvinti gyvenimą tiek versle, tiek darbe.

Kaip paprastai papasakoti gerą istoriją? Sutinkame žmonių, kurių klausytis taip įdomu, kad vaizdai tarsi atgyja, o personažo jausmai tampa mūsų jausmais. Kodėl vieni pasakotojai moka sudominti ir įtraukti, o kitų klausantis norisi žiovauti, pasakojo nuostabūs pranešėjai Sakalas Uždavinys ir Mantas Tvarijonavičius.

„Geros istorijos nutinka tiems, kas moka jas pasakoti“, pasakė žymus 7-ojo dešimtmečio JAV šou verslo atstovas Ira Glass. O kas būdinga toms geroms istorijoms?

Iš esmės visos geros istorijos turi panašią struktūrą: kuriama aplinka, aprašomas herojus. Tuomet herojus susiduria su blogiu/ kliūtimi, siekia savo tikslo, įvyksta istorijos kulminacija, tada didžiulis kritimas, po kurio herojus ilgai ir sunkiai, su daug detalių, ruošiasi svarbiausiai „kovai“ ir tuomet įvyksta atomazga („išsiriša“ herojaus tikslas).

O čia jau pateikti konkretūs žingsniai, kurie mus veda gerai papasakotos istorijos keliu:

1. Įsivardinkite sau, koks istorijos tikslas, ką Jūs norite papasakoti, (pvz. padėti vaikui geriau pasiruošti atsiskaitymui žinant, kad jis mieliau žaidžia telefonu vietoj to, kad ruoštųsi);

2. Sudominti klausytoją, kuris šiuo atveju ir būtų Jūsų vaikas (pvz. „Beveik niekas nežino šio atsitikimo, nes ji nutiko labai seniai, kitame mieste, kurio pavadinimas prasideda raide Ž...“)

3. Suasmeninkite istoriją ir leiskite klausytojui susitapatinti („Vieną kartą gyveno mergaitė, kuri labai mėgo..., bet didžiausia jos bėda buvo ta, kad ji nuolat atidėliodavo ir palikdavo darbus paskutinei minutei...“)

4. Leiskite personažui patirti krizę („ ...ir nė nepastebėjo, kaip atėjo atsiskaitymo diena. Pro ašaras nematant kelio į mokyklą mergaitė paklydo ir ją pagrobė Atidėliojimo nykštukai!“)

5. Istorijos viduryje akcentuokite personažo pastangas („Pakliuvusi į Atidėliojimo karalystę mergaitė turėjo daryti užduotis, kad grįžtų namo...“)

6. Pridėkite emocijų ir detalių („...liūdėjo, labai stengėsi, nykštukai matė, kaip ji vis labiau stengiasi, kaip jai sekasi vis geriau, nes ji kantriai sėdėjo ir darė vieną užduotį po kitos, nes turėjo tikslą – grįžti namo ir buvo be galo pasiilgus mamos ir tėčio...“

7. Pabaigoje akcentuokite, ką norėjote pasakyti šiuo pasakojimu („..ir galiausiai ją nuskraidino namo ir dar apdovanojo stebuklingu.... „ Taigi, jeigu nori, kad tau pasisektų, padėk telefoną ir eik ruoštis

Nors pavyzdys iliustruoja istoriją vaikui, bet lygiai taip pat galime kurti istorijas ir suaugusiems. Kaip sako aktorius Sakalas Uždavinys: „Geros istorijos yra universalios“, todėl žinodami, iš kokių dalių susideda gera istorija ir šiek tiek pasitreniravę galėsime geriau įtikinti, įtraukti ir sudominti kitus, nesvarbu, ar tai būtų Jūsų vaikas, ar sutuoktinis, ar vadovas.

Kiti ATRANKOS pranešimai » Visi įmonių pranešimai »

Verslo naujienos, ekonomikos aktualijos, straipsniai

Apie agentūrą “Kelionių laikas”
Apie agentūrą “Kelionių laikas” 10-18 16:20
"Kelionių laikas" įkurtas 2002 metais, šiandien yra viena ilgiausiai savo veiklą vykdančių kelionių organizatorių įmonių, kelerių metų "Gazelės" apdovanojimų laimėtoja bei "Nacionalinės...
JK parlamentas atmetė dar vieną B. Johnsono "Brexit" planą
JK parlamentas atmetė dar vieną B. Johnsono "Brexit" planą 10-22 22:11
Jungtinės Karalystės parlamentas atmetė Boriso Johnsono planą per tris dienas pritarti su ES suderėtam "Brexit" susitarimui, kuris leistų britams išstoti iš Bendrijos spalio 31 d. ir išvengti...
Kibernetinis saugumas ant bangos: amerikiečiai už "Sophos" siūlo 4 mlrd. USD
Kibernetinis saugumas ant bangos: amerikiečiai už "Sophos" siūlo 4 mlrd. USD 10-22 19:42
JAV privataus kapitalo kompanija "Thoma Bravo" nori įsigyti Jungtinės Karalystės (JK) kibernetinio saugumo bendrovę "Sophos", ir už ją siūlo 3,9 mlrd. USD (7,4 USD už akciją).
Kitos naujienos »

Prisijungti prie katalogo

Apklausa

Ar pritariate Prezidento pasiūlytiems mokesčių pakeitimams?

Partneriai

Didneriai

Akcijų kainos

ConocoPhillips 55,96 +3,73%
Citigroup 71,81 +2,97%
NVIDIA 196,01 +2,90%
Twitter 40,09 +2,82%
Hasbro 120,16 -1,48%
General Electric 8,79 -1,90%
Ford 9,03 -2,80%
Boeing 331,06 -3,76%

Žaliavų kainos pasaulyje

Anglis 65,75 +0,31%
Nafta 53,78 -0,28%
Kava 2,84 +2,16%
Auksas 1510,58 +0,68%
Dujos (JAV) 2,58 +16,22%
Ryžiai 427,00 -0,70%
Vištiena 1,85 -2,63%
Cukrus 0,57 0,00%