VZ.lt
Lietuvos įmonių katalogas: Vilnius, Kaunas, Klaipėda, Šiauliai, Panevėžys, Alytus.

Įmonės UAB "Atrankos" paskelbti pranešimai ir naujienos

Įmonės Atrankos, UAB paskelbti pranešimai ir naujienos

Profesionalus ir šiuolaikiškas žvilgsnis į Jūsų karjeros ir personalo paieškas.
Attention diet arba kaip sumažinti informacinio triukšmo „svorį“
2020-06-29 15:53

Offline is the new luxury

Šiais laikais darbus atlikti be technologijų „įsikišimo“ beveik nėra įmanoma. Bandžiau stebėti save, ir supratau, kad darbo metu per pusę valandos mažų mažiausiai devynis kartus automatiškai įsijungiau Facebook, Instagram, Delfi, Linkedin, Youtube ir ,,scrolinau’’. Toks dėmesio išbarstymas mažina koncentraciją, produktyvumą ir užduoties atlikimo kokybę. Atsižvelgiant į tai, kad kasdien esame bombarduojami gausybės įvairių žinių srautų, vis labiau populiarėja naujas ,,trendas’’ - Attention diet, kuris yra tarsi atitikmuo maisto dietai, kurios metu, mažinama maisto rūšis ir kiekis. Attention diet esminis principas yra sąmoningas gaunamos perteklinės informacijos dozavimas. Svarbiausia tinkamai prioritetizuoti bei rinktis informacinius kanalus pagal kokybę, o ne kiekybę.

Kyla klausimas, kaip atsirinkti informaciją ir į ką svarbu kreipti dėmesį?

‘’Junk info” – tai informacija, kuri neteikia nei emocinės naudos, nei žinių - yra paviršutiniška ir neturinti ilgalaikės vertės, tuo tarpu “healthy info” tokia, kuri praplečia žmogaus akiratį, skatina kritinį mąstymą, suteikia įžvalgų iš skirtingų perspektyvų. Attention diet, kaip ir maisto dietai, būtina kantrybė ir valia, nes kaip ir “junk food” (nesveikas maistas), “junk info” labai traukia dėl to, kad yra “skani vartoti”, tačiau toksiška organizmui.

Attention diet produktai:

  • Socialinės medijos revizija

Šiuolaikinė socialinė medija nėra suinteresuota giliu, kokybišku turiniu, atvirkščiai - ji orientuojasi į vartotojo momentinį dėmesį, sąmoningai manipuliuoja akį traukiančiais antraščių pavadinimais ir taip paveikia skaitytojų primityvius emocinius impulsus, kurie ,,generuoja’’ paspaudimus bei pelną. Todėl labai naudinga “parevizuoti” sekamų žmonių, kanalų, portalų sąrašą ir pasilikti tik tai, ką verta, o emocionaliai toksiškos, ėdančios jūsų laiką informacijos skleidėjus tiesiog ,,išsimesti’’.

  • SPA viešbučiai

Daugelyje pasaulio šalių SPA tipo viešbučiuose yra pradėta teikti OFFline paslauga. Viskas, ką reikia padaryti, tai atvykti į viešbutį, registratūroje palikti visus išmaniuosius įrenginius ir mėgautis ramiu poilsiu be technologijų.

  • Tylos stovyklos (Vipasanos)

Visame pasaulyje populiarėja tylos stovyklos. Tai stovykla, kurioje laikomąsi visiško kalbos, kūno ir proto tylėjimo principo. 10 dienų negalima bendrauti nei žodžiais, nei gestais, 10 dienų atsisakoma mobiliojo telefono, 10 dienų visiškai atsiskiriama nuo išorinio pasaulio dirgiklių ir susitelkiama ties savimi.

  • Gamta

Švelnesnė atsiribojimo alternatyva būtų laiko praleidimas gamtoje. Tą tikrai gali padaryti kiekvienas. Porą dienų praleisti be technologijų, atokiau nuo civilizacijos – puikus būdas ,,išvalyti’’ galvą ir atsigauti nuo skubėti verčiančio gyvenimo būdo.

  • Tech-free appsai (programėlės)

Kuriama vis daugiau programėlių, kurios padeda nustatytais laiko tarpais blokuoti prieigą prie Facebook, Youtube, Instagram ir kitų jūsų laiką ,,siurbiančių’’ programėlių. ,,Cold turkey’’ – viena dažniausiai naudojamų programėlių ,,priverstinei” atskirčiai nuo interneto.

Kitas būdas, skirtas apgauti savo įprotį automatiškai spausti ant labiausiai naudojamųjų konėlių - ištrinti jas, o į jų vietą parsisiųsti edukacines programėles. Tokiu būdu kiekvieną kartą iš įpratimo spaudžiant ant pavyzdžiui ,,Facebook” pateksite į edukacinę programėlę ir gilinsite žinias ;).

  • MULTItaskingą keičia MONOtaskingas

Multitaskingas, kitaip tariant, kelių užduočių atlikimas tuo pat metu “permėtinėjant” dėmesį sąlygoja mažesnį efektyvumą, padidėjusį nuovargį, daugiau klaidų, silpnesnį duomenų apdorojimą ir paviršutiniškesnį sprendimų priėmimą. Tuo tarpu, nenutrūkstanti koncentracija ties viena užduotimi padeda pasiekti kokybiškesnį rezultatą.

  • „Draugų“ revizija

Tokiu būdu galima pamatyti kiek žmonių, bėgant laikui iš inercijos yra tiesiog prisišliejusių. Manipuliatyvius santykius nesunku atpažinti, nes kontakte jie pažadina mūsų kompleksus, o kartu ir nesaugumo, menkumo jausmą. Taip pat yra ryšių, kurie nedaro žalos, tačiau “amebiškai” kabo nuo praeities laikų. Šiomis dienomis ryški ir tokia tendencija, kai interneto draugai tampa artimesni už realybėje esančiuosius. Todėl ypatingai svarbu stebėti su kuo bendraujant „nuteka“ mūsų energija, o pajutus, jog draugystėje pradeda trūkti chemijos ir artimo ryšio – nevengti refleksijos ir pokyčių- tiesiog pasitraukiant iš tokių santykių.

Dažnas, sociume pasijutęs nejaukiai arba nuobodžiai – pirminiu instinktu užsikloja “atsiribojimo užklotą” pasiimdamas mobilų telefoną į rankas ir pradėdamas naršyti be jokios priežasties. Šiuolaikinė laisvė – tai rinktis ne kuo daugiau, o rinktis selektyviai - apgalvotai ir mažiau. Laikas ir energija - patys svarbiausi šiuolaikinio žmogaus ištekliai, kurie yra riboti.

Julija Stankevičiūtė

Karjeros projektų ir personalo atrankų vadovė

Kiti ATRANKOS pranešimai » Visi įmonių pranešimai »

Verslo naujienos, ekonomikos aktualijos, straipsniai

DEXTERA pergola pavėsinės – tobula erdvė jums ir jūsų svečiams!
DEXTERA pergola pavėsinės – tobula erdvė jums ir jūsų svečiams! 07-08 13:25
Įsirengdami terasą svajojame apie tingius lėtus pusryčius, šurmulį per pietus ir šiltus jaukius vakarus. Šiuolaikiškos pergola pavėsinės leis jums kurti naujas...
JAV Floridos valstijoje fiksuojamas rekordinis naujų COVID-19 užsikrėtusiųjų skaičius
JAV Floridos valstijoje fiksuojamas rekordinis naujų COVID-19 užsikrėtusiųjų skaičius 07-12 20:18
JAV niekaip nesiseka suvaldyti COVID-19 protrūkio. Floridos valstija sekmadienį paskelbė, kad per pastarąsias 24 valandas buvo užfiksuota daugiau nei 15.000 naujų COVID-19 atvejų.
Už įvažiavimą į Neringą per pusmetį surinkta 145 tūkst. eurų mažiau nei planuota
Už įvažiavimą į Neringą per pusmetį surinkta 145 tūkst. eurų mažiau nei planuota 07-12 18:35
Už įvažiavimą į Neringą mokamo ekologinio mokesčio per pirmąjį šių metų pusmetį surinkta 145 tūkst. eurų mažiau nei planuota, informavo savivaldybė.
Kitos naujienos »

Prisijungti prie katalogo

Apklausa

Ar dar jaučiate karantino pasekmes?

Partneriai

Didneriai

Akcijų kainos

Goodyear 9,26 +8,30%
AIG 30,10 +7,50%
Citigroup 52,65 +6,47%
Wells Fargo 25,47 +5,95%
Manchester United 15,02 -0,53%
Avon 5,60 -0,88%
Twitter 35,40 -0,90%
Nokia 4,12 -1,20%

Žaliavų kainos pasaulyje

Kava 3,30 -3,23%
Apelsinai 0,65 +12,07%
Sidabras 16,26 +7,90%
Ryžiai 510,00 -9,57%
Benzinas 0,88 +49,15%
Dujos (JAV) 1,75 +0,57%
Varis 5239,83 +3,60%
Dyzelis 0,89 +1,14%