VZ.lt
Lietuvos įmonių katalogas: Vilnius, Kaunas, Klaipėda, Šiauliai, Panevėžys, Alytus.

Verslo naujienos, ekonomikos aktualijos, straipsniai

Investicija į darbuotojų sveikatą - profesionalūs oro valymo sprendimai pramonei

Kitos naujienos »
2016-05-19 11:20
Investicija į darbuotojų sveikatą - profesionalūs oro valymo sprendimai pramonei

Viena aktualiausių pastarojo meto problemų, dažnai siejama ne tik su sveikatos problemomis (galvos skausmas, akių suirzimas ar bronchų ligos), bet ir nuolatiniu nuovargiu peraugančiu į depresiją - didėjantis oro užterštumas gamybinėse patalpose. Siekdamos neviršyti Europos Sąjungoje nustatytos leistinos normos, vis daugiau Lietuvos pramonės įmonių investuoja į oro valymo sistemas.

 

Dirbant su suvirinimo ar kita metalo apdirbimo įranga privalu gerai išmanyti saugumo reikalavimus ir įvertinti potencialią riziką. Jei atliekant suvirinimo darbus atsiradusių dūmų arba šlifavimo dalelių koncentracija darbo vietoje bus per didelė, tai pakenks žmonių sveikatai ir atitinkamai lems mažesnį produktyvumą ar didesnį nedarbo dienų dėl ligos skaičių.


Kaip žinoma, virinant, lanko degimo metu, susidarę dūmai šilto oro srove 5 - 6 metrus kyla aukštyn, o atšalę krinta žemyn. Per darbo dieną susidarius suvirinimo dūmų šydui labai greitai viršijamas maksimalios leistinos koncentracijos fono lygis. Kenksmingų medžiagų leistina koncentracija patalpose nustatyta Europos Sąjungos direktyvose, kuri yra 5 mg kietųjų dalelių vienam kubiniam metrui (1m3). Siekiant užtikrinti, kad nebūtų viršijamos leistinos koncentracijos ribos, reikia įrengti profesionalią ištraukiamąją ventiliaciją su oro valymo įranga. Sudėtingos oro valymo ir vėdinimo sistemos, skirtos valyti orą labiausiai teršiamoje aplinkoje, randa paklausą ir Lietuvoje.


Per 24 veiklos metus UAB SERPANTINAS yra sukaupęs didelę patirtį parduodant, montuojant ir prižiūrint oro valymo, vėdinimo bei suvirinimo dūmų filtravimo sistemas, taip pat įrengiant suvirinimo darbo vietas.


UAB SERPANTINAS specialistai išskiria ir siūlo tris oro valymo sprendimus pramonei:


PIRMAS SPRENDIMAS - lokalus nutraukimas, t.y. vienas efektyviausių ir paprasčiausių sprendimų užterštam orui patalpose mažinti, kuris skirtas konkrečiai darbo vietai. Lokalų nutraukimą galima montuoti su:


- nutraukimo rankovėmis (1 pav.), nutraukimo gaubtais (2 pav.), šlifavimo stalais (3 pav.), mobiliais filtrais (4 pav.).

 

Serpantinas

Pav. 1

 

Serpantinas

Pav. 2

 

Serpantinas

Pav. 3

 

Serpantinas

Pav. 4

 

UAB SERPANTINAS specialistai lokalius nutraukimo sprendimus yra įgyvendinę ir praktikoje - Klaipėdos laivininkų mokykloje, Klaipėdos darbo rinkos mokymo centre (toliau DRMC), Kėdainių DRMC, Alytaus DRMC, Petrašiūnų DRMC, Jonavos technologijų mokykloje, AB Lietuvos geležinkeliai (Radviliškis), UAB „Tauriga", UAB „Schmitz - Cargobull Baltic", UAB „Metalo meistrai", UAB „Stengel LT", UAB „KG Constructions", UAB „Norac", AB „Lifosa", UAB „Stansefabrikken", UAB „Aumeta", UAB „Pasvalio agrodileris", UAB „UMP Technika" ir kt.

 

ANTRAS SPRENDIMAS. Centrinės filtravimo sistemos:


- „Push-Pull" sistema rekomenduojama, kai norima pašalinti susidariusius oro teršalus kai lokalios nutraukiamosios sistemos įrengti neįmanoma, arba yra naudojama lokaliai nutraukiamai sistemai papildyti. „Push-Pull" sistema yra išleidžiamoji ir įleidžiamoji, kurios vamzdžiai montuojami vienas priešais kitą ir prijungiama prie traukos ir filtravimo sistemos (5, 6 pav.). Naujausi Push-pull projektų pavyzdžiai įgyvendinti įmonėse UAB „Schmitz - Cargobull Baltic", UAB „Norac", AB „Rokiškio mašinų gamykla", AB „Alytaus montuotojas", UAB „Mitnija", UAB „Autogalantas", UAB „Laumetris", AB „Umega" (Vienybė) ir kt.

 

Serpantinas

Pav. 5

 

Serpantinas

Pav. 6

 

- Oro valymo sistema CleanAirTower (švaraus oro bokštai), skirta dirbtuvėms, kuriose nėra galimybės įrengti lokalaus oro nutraukimo ar papildant jau esamas vėdinimo sistemas. Valomas oras cirkuliuoja ratu (7 pav.)

 

Serpantinas

Pav. 7

 

TREČIAS SPENDIMAS, kuris įgyvendintas bendrovėse AB „Rokiškio mašinų gamykla", UAB „Emeko" ir AB „Montuotojas" - nutraukimas nuo plazminių pjaustymo stalų (8 pav.).

 

Serpantinas

Pav. 8

 

UAB SERPANTINAS diegia modernias ir novatoriškas technologines sistemas, kurios yra orientuotos ne tik į efektyvių gamybos sistemų integravimą, bet ir į aukštos kokybės ir aplinkos apsaugos standartų užtikrinimą. Bendrovė yra oficiali Vokietijos įmonės „Kemper GmbH" atstovė Baltijos šalyse, kuri specializuojasi patalpų oro valymo sektoriuje ir yra viena šio sektoriaus lyderių Europoje.

 

Akivaizdžiai išaugęs gamybinių įmonių poreikis ieškoti alternatyvių aplinkosaugos sprendimų, kaip suvaldyti ir sumažinti aplinkos užterštumą, paskatino UAB SERPANTINAS siūlyti įmonėms įgyvendinti "LAAIF" (Lietuvos aplinkos apsaugos investicijų fondas) projektą bendradarbiavimo principu.

 

Projektas būtų orientuotas į gamybines įmones, siekiant padėti joms esančias aplinkosaugos problemas paversti konkrečiomis galimybėmis stiprinti verslą. Išskiriamos oro, vandens apsaugos ir atliekų tvarkymo bei beatliekinės gamybos sritys. LAAIF projekto paramos dydis sudaro 200.000€, o paramos intensyvumas - iki 80 %. Tinkamos lėšos yra skirtos tik technologinei įrangai įsigyti, kurią įsidiegus, sumažėtų neigiamas poveikis aplinkai. Netinkamoms finansuoti išlaidoms priskiriamos lėšos, susijusios su darbų bei paslaugų įsigijimu.


Įsivertinti bendradarbiavimo ir paramos gavimo galimybes, išgryninti projekto koncepciją padės UAB „RVS konsultacijos", turinti ilgametę patirtį specializuotų ir ES projektų rengimo, administravimo ir konsultavimo srityje. Įmonė sėkmingai įgyvendina įvairius ES paramos, investicinius, eksporto plėtros, aplinkosauginius, techninius, mokymų bei kvalifikacijos kėlimo ir kt. projektus, nes yra susiformavusi efektyvi jų darbo metodika, paremta įgyta plačia patirtimi, naudojama didelė žinių/duomenų bazė ir svarbiausia, veikla paremta profesionalumo principu. Aktualiausi ir naujausi tokių projektų pavyzdžiai įmonėse UAB „KTS Production", AB „Cranbalt", UAB „Elmaga", UAB „Metalistas Lt", UAB „Cie Lt forge" ir kt.


Inovacijos ir technologiniai pokyčiai yra verslo gyvybingumo, konkurencinio pranašumo ir žinomumo pagrindas, todėl ieškojimas naujų galimybių užtikrinti aplinkosaugą, tai bus pelninga įmonės investicija į verslo vystymo strategiją ateities perspektyvoje. Tik vystomas bendradarbiavimas verslą veda į priekį, į lyderio pozicijas.

 

Mes visada pasiruošę lanksčiai aptarti Jūsų pageidavimus ir išgirsti kiekvieną Jūsų norą! Esame tikri, kad sukaupta prekybos, aptarnavimo, konsultavimo ir techninių sprendimų patirtis leis tenkinti kiekvieną Jūsų poreikį. Tikimės sėkmingo bendradarbiavimo!

 

Daugiau informacijos apie oro valymą patalpose ir LAAIF paramos galimybes teiraukitės:

 

Modestas Kvedaras
UAB SERPANTINAS prekybos ir rinkodaros vadovas
Tel. 8 698 32432
El. paštas m.kvedaras@serpantinas.com

 

Ignas Viliušis
UAB RVS konsultacijos Klientų aptarnavimo vadovas
Tel. 8 638 75249
El. paštas ignas.viliusis@rvskonsultacijos.lt

 

Plačiau rasite čia: http://rekvizitai.vz.lt/imone/serpantinas/

 

Kitos naujienos »

Verslo naujienos, ekonomikos aktualijos, straipsniai

Advokatai Vilniuje apie DK pakeitimus, kurie vis dar kelia klausimų
Advokatai Vilniuje apie DK pakeitimus, kurie vis dar kelia klausimų 09-15 13:03
Nuo 2017 m. liepos 1 d. įsigaliojo naujasis Darbo kodeksas (DK) - antras po Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo. Advokatų profesinė bendrija „Magnusson ir partneriai" teigia, kad įsigaliojus...
"Grite" sužibėjo šmaikščia rinkodaros kampanija
"Grite" sužibėjo šmaikščia rinkodaros kampanija 09-21 16:47
Higieninio popieriaus gamintoja rudenį pasitinka įvaizdine rinkodaros kampanija, o ją inicijavo smagia istorija, prasidėjusia socialiniame tinkle "Facebook" apie neva mylimosios Jurgos paliktą...
Trišalė taryba susitarė – MMA kitąmet didės iki 400 Eur
Trišalė taryba susitarė – MMA kitąmet didės iki 400 Eur 09-21 16:21
Vyriausybės, darbdavių ir profsąjungų atstovus vienijanti Trišalė taryba susitarė, kad nuo kitų metų minimali mėnesio alga (MMA) turi būti padidinta 20 Eur iki 400 Eur. Galutinį sprendimą šiuo...
Ar atpigs darbuotojo nekonkuravimas pagal naująjį DK?
Ar atpigs darbuotojo nekonkuravimas pagal naująjį DK? 09-21 16:18
Nuo 2017-07-01 d. darbuotojo su darbdaviu sudaromas susitarimas dėl nekonkuravimo yra reguliuojamas darbo teisės normų. Todėl darbdaviams, mokantiems nekonkuravimo kompensacijas buvusiems...
"Vičiūnų grupė" turi naują finansų vadovą
"Vičiūnų grupė" turi naują finansų vadovą 09-21 16:17
Nuo "Vičiūnų grupės" atsiskyrus bendrovei "VG Agroholding", įvyko pokyčiai grupės finansų vadovybėje.
Kitos naujienos »

Prisijungti prie katalogo

Partneriai

UAB Baltic master
Šaldymas. Vėdinimas. Kondicionavimas. Restoranų, parduotuvių įrengimas ir baldai.

Valiutų kursai

JAV doleris
USD 0,8328 €
Svaras sterlingų
GBP 1,1276 €
Lenkijos zlotas
PLN 0,2338 €
Rusijos rublis
RUB 0,0144 €
Baltarusijos rublis
BYN 0,4338 €
Kinijos juanis
CNY 0,1267 €
Šveicarijos frankas
CHF 0,8672 €
Lietuvos bankas, 2017-09-21

Akcijų kainos

FedEx 220,50 +2,08%
ConocoPhillips 48,33 +1,64%
AutoZone 543,58 +1,57%
McDonald's 159,88 +1,56%
Apple 156,07 -1,68%
Western Digital 86,37 -3,95%
Yahoo! 50,40 -4,15%
Adobe Systems 149,96 -4,24%

Žaliavų kainos pasaulyje

Cukrus 27,83 -2,11%
Vištiena 148,38 +5,51%
Bananai 1098,07 +1,39%
Sidabras 1693,10 +1,11%
Kava 144,10 -4,68%
Varis 5719,76 +2,15%
Jautiena 206,16 +2,87%
Dyzelis 1,42 -5,96%