VZ.lt
Straipsniai ir pranešimai, kuriuose paminėta įmonė Advokatų kontora Marcinkevičius ir partneriai.

Straipsniai, kuriuose minima Advokatų kontora Marcinkevičius ir partneriai

Straipsniai apie Advokatų kontora Marcinkevičius ir partneriai

Teorija – graži, o praktika? 2017-01-31
Europos Sąjunga stiprina kovą su pinigų plovimu – priemonių arsenale nuo vasaros atsiras nauja direktyva, kuria remiantis bus reikalaujama kaupti duomenis apie tikruosius verslo naudos gavėjus. Tačiau skeptikai jau dabar abejoja šimtaprocentiniais rezultatais.
Reikalavimą deklaruoti tikruosius savininkus galima bus apeiti 2017-01-27
Iki 2017 m. birželio mėn. pabaigos Lietuva ir kitos ES šalys turi perkelti į savo teisę naują kovo su pinigų plovimu direktyvą, kuri reikalauja registre kaupti duomenis apie tikruosius verslo naudos gavėjus. Tačiau vargu ar tai padės sužinoti tikruosius visų verslų savininkus.
Holdingai padeda sumažinti riziką 2016-12-30
Po rinkimų į Lietuvos Seimą padidėjo susidomėjimas kontroliuojančiomis bendrovėmis užsienyje. Verslininkai baiminasi naujo apmokestinimo ar nori išskaidyti riziką dėl kitų priežasčių.
ziemelis nebe lietuvos mokesciu rezidentas
Žiemelis – nebe Lietuvos mokesčių rezidentas 2016-09-29
Verslininkas Gediminas Žiemelis jau kuris laikas yra nebe Lietuvos, o Jungtinių Arabų Emyratų mokesčių rezidentu.
Kodėl VP sukūrė franšizę, iškėlė į Estiją, pardavė Liuksemburge ir grąžino atgal 2016-09-21
UAB "Franmax", vienos iš VP grupės bendrovių, kontrolė po kelionių per užsienio šalis grįžo į Lietuvą. Vienos didžiausių Lietuvos verslo grupių atstovai kalba, kad sandorių seką lėmė siekis valdyti riziką ir veikti efektyviai, tačiau ekspertai užsimena ir apie kitas priežastis, tarp jų – mokesčius ir teisinius ginčus.
"Ofšorai": išaušo atpildo valanda 2016-08-01
Nuo 2017 m. tokios tarp Lietuvos verslininkų populiarios teritorijos kaip Bermudų salos, Kaimanų salos ar Didžiosios Britanijos Mergelių Salos pradės keistis informacija apie bankų sąskaitas, todėl visos šiose šalyse esančių įmonių pajamos gali būti priskirtos pajamoms ir apmokestintos 15% pajamų mokesčiu. Sąnaudų atimti nebus galima.
Jūsų parduotus automobilius VMI jau suskaičiavo 2016-03-15
Antradienį gyventojai jau turi galimybę deklaruoti 2015-ųjų pajamas. Pasak Valstybinės mokesčių inspekcijos (VMI), tikimasi grąžinti apie 60 mln. Eur – panašią sumą kaip ir pernai.
VMI patikrins atmintį: reikės deklaruoti, ką gavote nuo 2004 m. 2016-02-18
Mokesčių mokėtojams reikės gerokai pasukti galvą ir prisiminti, kokias lėšas nuo 2004 m. sausio 1 d. jie gavo dovanų, kokias nedeklaruotas paskolas paėmė ir jas deklaruoti, jeigu iš šių lėšų po 2011 m. sausio 1 d. buvo įsigytas didesnės vertės kaip 15.000 Eur turtas.
vargu ar uber lietuvoje isvengtu darbo santykiu
Vargu ar "Uber" Lietuvoje išvengtų darbo santykių 2015-09-12
Jeigu verslą galima organizuoti su nepriklausomais paslaugų teikėjais, paprastai reikia mokėti mažesnius mokesčius, dėl to verslas yra konkurencingesnis. Tačiau tokiu atveju užsakovas turėtų kontroliuoti galutinį produktą, o ne rezultatą.
karinio konflikto atveju gelbsti saskaitos uzsienyje
Karinio konflikto atveju gelbsti sąskaitos užsienyje 2015-06-30
Karinio konflikto atveju bankai negalėtų automatiškai atsisakyti išmokėti indėlininkams pinigų, – nebent to fiziškai negalėtų padaryti tam tikroje teritorijoje ar tam tikrą laiką. Kita vertus, Krymo okupacijos atveju vietiniai bankai paprasčiausiai buvo nacionalizuoti.
Kaip ant delno sąskaitos ir savininkai 2015-06-23
Iki šiol net norėdama sužinoti tam tikrų užsienio įmonių savininkus VMI susidurdavo su ilgai trunkančiomis ir nevaisingomis tarptautinėmis procedūromis. Nuo šiol gauti tokią informaciją bus gerokai lengviau, užteks tik panorėti.
advokatu kontoru reitingai rupi ne visiems
Advokatų kontorų reitingai rūpi ne visiems 2015-01-31
Lietuvos verslininkai, spręsdami, su kuria teisinių paslaugų firma bendradarbiauti, dažnai vadovaujasi verslo partnerių ar tiesiog pažįstamų rekomendacijomis. O tarptautinės kompanijos pasitelkia specializuotų tyrimų kompanijų sudaromus advokatų kontorų reitingus.
Kur pasislėpti nuo kreditorių ir sutuoktinio 2014-10-14
Šalių, kuriose galima valdyti bendroves neatskleidžiant tikrosios savo tapatybės, mažėja, tačiau jų vis dar yra. Prie tokių vietų galima priskirti Bahamų Sandraugą, Kuko salas, Sent Kitso bei Nevio Federaciją.
Rekomenduoja Rusijoje uždaryti sąskaitas 2014-09-02
Metas uždaryti Rusijoje turimas sąskaitas, pataria advokatai. Jau nuo liepos pabaigos Vakarų Europos bankai netvarko atsiskaitymų su kai kuriais tos šalies bankais, o naujos sankcijos gali dar išplėsti šiuos apribojimus, todėl vertėtų pagalvoti apie bankinių atsiskaitymų galimybę per Rusiją palaikančias šalis.
Bando apeiti sankcijas per mažų mokesčių teritorijas 2014-09-02
Vakarų sankcijas Rusijos oligarchai bando apeiti pasitelkdami įmones mažų mokesčių teritorijose, tačiau tai nebus lengva, nes daugumai tokių teritorijų įtaką daro JAV, o bankai gerokai sugriežtino sąskaitos atidarymo procedūras. Jie nori žinoti, kas yra tikrasis naudos gavėjas, todėl dažnai būsimos sąskaitos savininką kviečia pokalbio, prašo pateikti biografiją ir krūvą visokių dokumentų.
Mažų mokesčių teritorijos geruoju informacijos neduoda 2013-12-10
Konvencija dėl apsikeitimo informacija apie mokesčių mokėtojus ratifikuota praėjusią savaitę, tačiau naudos iš tokio dokumento valstybės finansams dar teks palaukti. Politikai ir mokesčių administratoriai tikėjosi, kad pasirašius tarptautines sutartis galima bus gauti informaciją apie bet kokio dominamo asmens sąskaitas. Taip ir yra, tačiau tik tokiu atveju, kai yra tiesioginių įrodymų apie konkretų asmenį, kuris tiesiogiai valdo akcijas.
Sąskaitas užsienyje nuslėpti vis sunkiau 2013-04-23
Deklaruojant pajamas, kasmet reikia deklaruoti ir užsienyje turimas banko sąskaitas. Jas reikia deklaruoti nepriklausomai nuo to, ar asmeniui privalu deklaruoti pajamas. Bankinės paslapties žemė nuolat traukiasi, todėl nedeklaravęs sąskaitų ir juose esančių pinigų asmuo rizikuoja patirti rimtų nuostolių.
"Snoro" turto dalybos jau priešina kreditorius 2012-04-27
"Snore" lėšas laikiusios užsienio įmonės piktinasi VĮ "Indėlių ir investicijų draudimas" pirmenybe tarp kitų kreditorių ir jaučiasi diskriminuojamos joms mokant pinigus. Specialistai pažymi, kad tai gali atsiliepti Lietuvos įvaizdžiui užsienio investuotojų akyse, o vietiniai kreditoriai siūlo atidžiai įvertinti, kas iš tiesų stovi už užsienio kreditoriais besivadinančių lengvatinių mokesčių zonose registruotų įmonių.
egzotisku krastu traukai pasiduoda ir bankai ir birzos bendroves
Egzotiškų kraštų traukai pasiduoda ir bankai, ir biržos bendrovės 2011-12-26
Veikla per lengvatinių mokesčių valstybės viliojo ne tik "Snorą" – Lietuvos bankuose tūkstančiai sąskaitų, atidarytų bendrovių ar asmenų iš tokių valstybių kaip Panama ar Didžiosios Britanijos Mergelių Salos, lengvatinių mokesčių zonose registruotų įmonių yra net tarp Vilniaus biržos bendrovių akcininkų. Įmones registruojantys tarpininkai pažymi, kad Lietuvos verslo susidomėjimas tokiomis erdvėmis didėja.
Egzotiškų kraštų traukai pasiduoda ir bankai, ir biržos bendrovės 2011-12-15
Veikla per lengvatinių mokesčių valstybės viliojo ne tik "Snorą" – Lietuvos bankuose tūkstančiai sąskaitų, atidarytų bendrovių ar asmenų iš tokių valstybių kaip Panama ar Didžiosios Britanijos Mergelių Salos, lengvatinių mokesčių zonose registruotų įmonių yra net tarp Vilniaus biržos bendrovių akcininkų. Įmones registruojantys tarpininkai pažymi, kad Lietuvos verslo susidomėjimas tokiomis erdvėmis didėja.
Egzotiškų kraštų traukai pasiduoda ir bankai, ir biržos bendrovės 2011-12-15
Veikla per lengvatinių mokesčių valstybės viliojo ne tik Snorą – Lietuvos bankuose tūkstančiai sąskaitų, atidarytų bendrovių ar asmenų iš tokių valstybių kaip Panama ar Didžiosios Britanijos Mergelių Salos, lengvatinių mokesčių zonose registruotų įmonių yra net tarp Vilniaus biržos bendrovių akcininkų. Įmones registruojantys tarpininkai pažymi, kad Lietuvos verslo susidomėjimas tokiomis erdvėmis didėja.
Mažų mokesčių bendrovės turės deklaruoti banke laikomus pinigus 2011-06-15
Jungtinių Amerikos Valstijų mažų mokesčių bendrovėms (Limited liability company; LLC) šiemet pirmą kartą reikia deklaruoti jų banko sąskaitose esančias didesnes kaip 10.000 USD sumas. Anksčiau ši verslo forma dažnai buvo pasirenkama planuojant mokesčius, tačiau dabar jos reikšmė gerokai sumenks.
Neįsileidžia įmonių vadovų ne iš ES šalių 2010-07-27
Jeigu akcininkai nori, kad įmonei vadovautų ne Europos Sąjungos pilietis, jie priversti priimti jį į darbą ir patikėti jam komercines paslaptis, nors neturi garantijų, kad šis asmuo gaus leidimą laikinai gyventi Lietuvoje. Migracijos departamentas nesuteikia leidimo laikinai gyventi Lietuvoje, kol nesulaukia Juridinių asmenų registro pažymos, kad šis asmuo įregistruotas kaip įmonės vadovas.
Europoje - mokesčių amnestijų paradas 2009-12-30
Per pastaruosius kelerius metus per Europą nuvilnijo mokesčių amnestijų banga. Tokia galimybe papildyti iždą ir sumažinti šešėlinę ekonomiką gali pasinaudoti ir Lietuva.
VMI parūpo įmonių kasa 2009-09-30
Už pinigus, paimtus iš įmonės kasos, reikės atsiskaityti kas mėnesį. Tokie Kasos darbo organizavimo taisyklių pakeitimai atsirado dėl to, kad įmonių savininkai neretai pasiimdavo dideles sumas iš įmonės kasos ir, tikėtina, naudodavo jas kaip beprocentes paskolas.
Mažų mokesčių teritorija traukiasi 2009-05-20
Mažų mokesčių jurisdikcijos ir finansų centrai jaučia vis didesnį spaudimą atskleisti informaciją apie mokesčių mokėtojus. Šalims, kurios nesutinka keistis duomenimis, grasinama sankcijomis, tačiau gali užtrukti gana daug laiko, kol mokesčių administratorius iš tikrųjų galės prieiti prie šios informacijos.
Teisininkai priklausomi nuo verslo tendencijų 2009-04-01
Teisinių paslaugų įmonės reaguoja į verslo poreikius, stengdamosi taikyti lankstesnę kainodarą. Kaip sako patys teisininkai, paslaugų kaina turi būti proporcinga kliento gaunamai naudai.
Lengviau nurašyti skolas iki 500 Lt 2008-07-16
Nuo 2009 m. paprasčiau bus nurašyti fizinių asmenų beviltiškas skolas, kurios per mokestinį laikotarpį neviršija 500 Lt. Kita naujovė – kai dokumentų, pagrindžiančių, kad skola beviltiška, neįmanoma gauti, jų nebus reikalaujama.
Mokesčių nusikaltimai lenkia narkotikų verslą 2008-02-26
PVM pasisavinimo schemos, į kurias įtariamųjų vieton pastaruoju metu įtrauktos ir gerą vardą turinčios bendrovės, tampa sudėtingesnės, o piktnaudžiavimo atvejų gausėja. Todėl kovą su grobstytojais būtina stiprinti, tvirtina pareigūnai, vos prieš kelias savaites sudrebinę visuomenę pranešimais per žiniasklaidą, kad kai kurių įmonių svarbiems asmenims teko išmėginti ir tardymo izoliatoriaus baldų patogumus. Tiesa, ikiteisminių tyrimų duomenys yra neskelbtini ir į žiniasklaidos puslapius neturėjo pakliūti nei įtariamų verslininkų pavardės, nei įmonių pavadinimai.
ES sienos netrukdys jungtis bendrovėms 2007-12-04
Skirtingose valstybėse esančių bendrovių jungimosi procedūra iki šiol buvo itin sudėtinga, tačiau greitai bendrovėms jungtis bus lengviau, kadangi Lietuva baigia perkelti į savo teisę Europos Sąjungos direktyvos nuostatas, kurios supaprastina šį procesą.
Informacija apie sąskaitas pakeliui į Lietuvos VMI 2007-02-06
VMI sulauks informacijos apie Lietuvos piliečių sąskaitas kitose Europos Sąjungos šalyse ir jų valdytojams išmokėtas palūkanas. Lietuvoje indėlių palūkanos neapmokestinamos, tačiau per metus gautas 2.000 Lt ir didesnes palūkanas reikia deklaruoti.
Ne pelno organizacijoms jau užmautas apynasris 2006-09-26
Net ir tuo atveju, jeigu ne pelno organizacijos nustos mokėti pelno mokestį, jos nebegalėtų tuo piktnaudžiauti taip, kaip anksčiau. Pasikeitė daug teisės aktų: įvesti apribojimai asociacijų bei viešųjų įstaigų veiklai, administruojant mokesčius pradėtas taikyti turinio viršenybės prieš formą principas.
Užsieniečio įgaliojimas - tariamas saugumas 2006-06-06
Norėdami išvengti pajamų mokesčių, butais prekiaujantys asmenys juos perka ir parduoda kišenėje turėdami kitos šalies piliečių įgaliojimus. Mokesčių ekspertai atkreipia dėmesį, jog tokia veikla yra rizikinga.
Palūkanos išduos fizinių asmenų bankines paslaptis 2006-04-11
Atidaryti sąskaitą Vakarų Europos banke tapo gerokai sunkiau kaip prieš kelerius metus, kai bankams pakako savininko nurodytų duomenų apie savo asmenį. Nenorintys, kad jų asmuo būtų susietas su banko sąskaitą, ją atidaro įmonės vardu.
Lengvatiniai mokesčiai persekiojami vis atkakliau 2005-10-04
Steigti įmones mažų mokesčių šalyse neįsteigus kitoje šalyje tarpinės įmonės nesaugu, bankų veiklą veiklą įdėmiai stebi mokesčių inspekcija. Tačiau mokėti mažesnius mokesčius galimybių dar yra.
Sąskaitų užsienyje nebepaslėpsi 2005-08-12
Nuo 2005 m. liepos 1 d. VMI gauna informaciją apie Lietuvos piliečių sąskaitas ES ir kai kurių lengvatinių mokesčių zonų bankuose. Tos šalys, kurios tokių duomenų neteikia, pačios apmokestina bankuose asmenų laikomų pinigų palūkanas.
Individualios veiklos riboženkliai 2005-06-09
Jeigu piliečio santykius su įmone apibrėžia individualios veiklos sutartis, tačiau jo darbas atitinka samdomo darbuotojo santykius su įmone, VMI gali pervadinti tokio asmens veiklą ir perskaičiuoti jam mokesčius.
Išsiplėtė mokesčių rojaus teritorijos 2004-09-30
Atsivėrė naujų galimybių sumažinti pelno ir dividendų mokesčius po to, kai Malta ir Kipras buvo išbraukti iš sąrašo šalių, kurioms Lietuva taiko papildomas apmokestinimo sąlygas. Iš kontroliuojančiosios bendrovės Maltoje galima pasiimti dividendus nemokant pelno mokesčio. Malta šias mokesčių lengvatas turi panaikinti iki 2009 m. pradžios.
Prekiaujant su ES mokesčius mažinti bus sunkiau 2004-05-07
Prekiauti su ES valstybėmis pasitelkus lengvatinių mokesčių įmones neapsimoka: Lietuvai įstojus į ES, nuo sandorių su tokiomis bendrovėmis reikia sumokėti PVM, nes lengvatinių mokesčių zonose registruotos įmonės nėra PVM mokėtojos.
Lietuva - ant dividendų kelio 2001-11-29
Pelno mokesčio įstatymo projekte siūloma dividendus, išmokamus susijusioms įmonėms, neapmokestinti. Lietuvai tai gali tapti šansu atsirasti ant dividendų kelio: per ją galėtų keliauti neapmokestinti dividendai iš NVS šalių į ES ir toliau iki lengvatinių zonų.

Verslo naujienos, ekonomikos aktualijos, straipsniai

"Mūsų vasaros šventė": "Žinių radijas" išmaišė Nidą
"Mūsų vasaros šventė": "Žinių radijas" išmaišė Nidą 07-24 18:15
"Žinių radijas" – jau 17 m. veikianti radijo stotis. Veiklos pradžioje transliavęs vien operatyviai atnaujinamas žinias, šiandien "Žinių radijas" per savaitę parengia ne mažiau kaip 120 laidų...
"Vilniaus degtinės" vadovė perima Rytų ir Vidurio Europos klasterio finansų vairą
"Vilniaus degtinės" vadovė perima Rytų ir Vidurio Europos klasterio finansų vairą 07-24 17:52
Alkoholinių gėrimų gamybos AB "Vilniaus degtinė" vadovė Dovilė Tamoševičienė pakeliama pareigose - jai patikėta pagrindinės "Vilniaus degtinės" akcininkės "Marie Brizard Wine and Spirits" grupės...
Uspaskichas sugrįžo į Darbo partiją
Uspaskichas sugrįžo į Darbo partiją 07-24 17:10
Viktoras Uspaskichas, Darbo partijos įkūrėjas ir ilgametis jos vadovas, vėl yra šios politinės jėgos narys. Darbo partija patenkino jo prašymą priimti į gretas.
Kitos naujienos »

Prisijungti prie katalogo

Apklausa

Ar dėl didėjančių kainų mažiau perkate?

Partneriai

UAB Baltic master
Šaldymas. Vėdinimas. Kondicionavimas. Restoranų, parduotuvių įrengimas ir baldai.

Akcijų kainos

Moody's 132,57 +4,25%
AutoZone 511,46 +1,77%
Colgate-Palmolive 73,27 +1,64%
Visa 99,60 +1,52%
ConocoPhillips 42,65 -2,31%
Ford 11,53 -2,54%
General Electric 25,91 -2,92%
Yahoo! 50,40 -4,15%

Žaliavų kainos pasaulyje

Dyzelis 1,42 -5,96%
Cukrus 27,83 -2,11%
Dujos (JAV) 2,94 -5,77%
Kiauliena 82,05 +20,22%
Jautiena 206,16 +2,87%
Sidabras 1693,10 +1,11%
Dujos (Rusijos) 4,98 -1,78%
Bananai 1098,07 +1,39%